[GŁOSOWANIE do 25.08.19] Wybór Marszałka i Wicemarszałka(ów) Parlamentu Królewskiego

Sala prowadzenia obrad Parlamentu Królewskiego.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [DEBATA do 15.08.19] Wybór Marszałka i Wicemarszałka(ów) Parlamentu Królewskiego

Post autor: RIIF »

Wasza Królewska Mość,
Wysoka Izbo,

Uprzejmie przypominam, że z upływem dzisiejszego dnia upływa również termin zgłaszania kandydatur na stanowiska Marszałka i Wicemarszałka Parlamentu Królewskiego.

Zgodnie z założonym terminarzem jutro rozpoczyna się formalna debata. Zachęcam już teraz do zadawania pytań dotychczas zgłoszonym kandydatom.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [DEBATA do 15.08.19] Wybór Marszałka i Wicemarszałka(ów) Parlamentu Królewskiego

Post autor: Daniel von Witt »

Nalegam, aby nad każdą z kandydatur można było głosować oddzielnie. Nie chcę, by lordów stawiano w niekomfortowej sytuacji oddawania głosu za kimś, który to głos równałby się poparciu dla kogoś innego, kogo dany lord akurat nie chciałby poprzeć. Czekam na stosowne projekty uchwał.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [DEBATA do 15.08.19] Wybór Marszałka i Wicemarszałka(ów) Parlamentu Królewskiego

Post autor: RIIF »

Daniel von Witt pisze: 15 sie 2019, 11:17
Nalegam, aby nad każdą z kandydatur można było głosować oddzielnie. Nie chcę, by lordów stawiano w niekomfortowej sytuacji oddawania głosu za kimś, który to głos równałby się poparciu dla kogoś innego, kogo dany lord akurat nie chciałby poprzeć. Czekam na stosowne projekty uchwał.
Po zakończeniu debaty, zgodnie z przedstawionym kalendarzem pojawią się projekty.
Jednakowoż znajduję propozycję Ekscelencji Lorda za kuriozalną z jednego powodu. Co jeśli w głosowaniu, które proponujecie, zostanie wybranych dwóch marszałków Parlamentu? Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji.
Głosowanie odbędzie się w taki sposób by każdy z głosujących mógł oddać głos za wskazaną przez siebie kandydaturą, lub przeciw wszystkim kandydatom. To logiczne. Trochę inaczej to zorganizuję w stosunku do wicemarszałków - jak to jeszcze przedłożę Izbie w stosownym czasie. Sytuacja wciąż jest rozwojowa.

Z poważaniem.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [DEBATA do 15.08.19] Wybór Marszałka i Wicemarszałka(ów) Parlamentu Królewskiego

Post autor: Aleksander »

Daniel von Witt pisze: 15 sie 2019, 11:17Nie chcę, by lordów stawiano w niekomfortowej sytuacji oddawania głosu za kimś, który to głos równałby się poparciu dla kogoś innego, kogo dany lord akurat nie chciałby poprzeć.
Bardzo przepraszam, ale nie rozumiem.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [DEBATA do 15.08.19] Wybór Marszałka i Wicemarszałka(ów) Parlamentu Królewskiego

Post autor: Daniel von Witt »

Robert II Fryderyk pisze: 15 sie 2019, 11:26 Jednakowoż znajduję propozycję Ekscelencji Lorda za kuriozalną z jednego powodu. Co jeśli w głosowaniu, które proponujecie, zostanie wybranych dwóch marszałków Parlamentu? Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji.
A czy można wybrać więcej niż jednego premiera, kiedy o ten urząd ubiega się więcej osób jednocześnie?
الوـس pisze: 15 sie 2019, 11:38 Bardzo przepraszam, ale nie rozumiem.
Szkoda.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [DEBATA do 15.08.19] Wybór Marszałka i Wicemarszałka(ów) Parlamentu Królewskiego

Post autor: Daniel von Witt »

Robert II Fryderyk pisze: 15 sie 2019, 11:26 Jednakowoż znajduję propozycję Ekscelencji Lorda za kuriozalną z jednego powodu. Co jeśli w głosowaniu, które proponujecie, zostanie wybranych dwóch marszałków Parlamentu? Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji.
A czy można wybrać więcej niż jednego premiera, kiedy o ten urząd ubiega się więcej osób jednocześnie?
الوـس pisze: 15 sie 2019, 11:38 Bardzo przepraszam, ale nie rozumiem.
Szkoda.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [DEBATA do 15.08.19] Wybór Marszałka i Wicemarszałka(ów) Parlamentu Królewskiego

Post autor: Aleksander »

Byłbym jednak wdzięczny za wyjaśnienie.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [DEBATA do 15.08.19] Wybór Marszałka i Wicemarszałka(ów) Parlamentu Królewskiego

Post autor: RIIF »

Wasza Królewska Mość,
Wysoka Izbo,

Nim podsumuję zgłoszenia chciałbym wycofać swą kandydaturę na stanowisko Wicemarszałka PK.

W związku z zakończeniem terminu zgłaszania kandydatur na stanowisko Marszałka i Wicemarszałków Parlamentu (dwóch) podaję do powszechnej wiadomości listę zgłoszonych kandydatów (kolejność zgłoszeń):
  1. Kandydaci na Marszałka:
    • sir Leszek van der Fryssau
    • JKW Robert II Fryderyk
  2. Kandydaci na Wicemarszałka:
    • Milan Trastamanta
    • sir Leszek van der Fryssau
W tej chwili rozpoczynamy formalną debatę - zapraszam do zadawania pytań kandydatom, jak i kandydatów zapraszam do udzielania odpowiedzi (są w wątku pytania, które na odpowiedź wciąż czekają).

W tym też miejscu chciałbym zaproponować następujący tryb głosowania.

1) w wyborze Marszałka głosowanie na jednego z dwóch kandydatów, lub oddanie głosu przeciw wszystkim, lub głos wstrzymanie się;
2) w wyborze Wicemarszałków głosowanie wspólne dla obu kandydatów za, przeciw lub wstrzymujące się (wybieramy dwóch, mamy dwóch kandydatów).

Proszę Wysoką Izbę o wyrażenie swojego zdania lub konkretne kontrpropozycje.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: [DEBATA do 15.08.19] Wybór Marszałka i Wicemarszałka(ów) Parlamentu Królewskiego

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

Ja pytania zadałem do Milana, a więc czekam na odpowiedzi.
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
Milan Trastamanta
Posty: 72
Rejestracja: 9 cze 2019, 11:30
Numer GG: 68910385
NIM: 655874
Kontakt:

Re: [DEBATA do 15.08.19] Wybór Marszałka i Wicemarszałka(ów) Parlamentu Królewskiego

Post autor: Milan Trastamanta »

Jarek Wawrzyniak pisze: 13 sie 2019, 13:03 Z racji debaty pytanie do Milana:
1. Co możesz powiedzieć o sobie i swoim doświadczeniu co do stanowiska Wicemarszałka Parlamentu?
2. Jak wyobraża sobie pełnienie powyższego stanowiska?
3. Jakie ma osiągnięcia czy inicjatywy na forum Dreamlandu?
4. Czy to stanowisko chciałby wykorzystać tylko w Parlamencie czy też w innych dziedzinach Królestwa?
1. Do Dreamlandu powróciłem w odpowiedzi na odzew JKW Roberta II Fryderyka tuż po jego wstąpieniu na tron. Uważałem wówczas, że to już być może ostatnia szansa, by podnieść państwo i tchnąć w nie nowe życie; chciałem mieć w tym udział i być pomocny. Mam pewne doświadczenie organizacyjne, które może się tu pewnie przydać. Udowodniłem już chyba, myślę, także swoje przywiązanie do Dreamlandu :)

2. Przede wszystkim, jako pomoc Marszałkowi - czy będzie nim JKW Robert II Fryderyk, czy Szlachetny Pan von Fryssau. Rolę Wicemarszałka rozumiem jako pomocniczą.
W czasie gdy będę przewodniczył obradom, obiecuję bezstronność i równe traktowanie wszystkich lordów Parlamentu.

3. Przyznaję, że obecnie niewielkie. Jeszcze w sierpniu planuję ponowne otwarcie UKD wraz z wykładem inauguracyjnym dostępnym dla wszystkich chętnych - serdecznie Drogiego Kolegę również zapraszam.

4. Niestety, nie rozumiem pytania. Czy mógłby Kolega Lord doprecyzować, co ma na myśli przez wykorzystywanie stanowiska Wicemarszałka w innych dziedzinach życia?
Milan Trastamanta
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: [DEBATA do 15.08.19] Wybór Marszałka i Wicemarszałka(ów) Parlamentu Królewskiego

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

Dziękuję za odpowiedzi

Chodzi mi czy Szanowny kolega chciałby działać tylko w murach Parlamentu czy może wpłynąć swym stanowiskiem na samą aktywność obywateli, ich liczbę a może kultura czy edukacja choćby w ramach przedstawiania obrazu parlamentaryzmu i prawa z nim związanego? A może inne inicjatywy?
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
Milan Trastamanta
Posty: 72
Rejestracja: 9 cze 2019, 11:30
Numer GG: 68910385
NIM: 655874
Kontakt:

Re: [DEBATA do 15.08.19] Wybór Marszałka i Wicemarszałka(ów) Parlamentu Królewskiego

Post autor: Milan Trastamanta »

Jarek Wawrzyniak pisze: 16 sie 2019, 13:24 Dziękuję za odpowiedzi

Chodzi mi czy Szanowny kolega chciałby działać tylko w murach Parlamentu czy może wpłynąć swym stanowiskiem na samą aktywność obywateli, ich liczbę a może kultura czy edukacja choćby w ramach przedstawiania obrazu parlamentaryzmu i prawa z nim związanego? A może inne inicjatywy?
No tak, to rzeczywiście dobre pytania.

Mówiąc ogólnie, są to zadania, które rzeczywiście sobie stawiam. Szczególnie mam tu na myśli edukację, a w szczególności edukację związaną z historią Dreamlandu i prawem, czego parlamentaryzm jest oczywiście częścią. Nie uważam jednak, by urząd Wicemarszałka był mi do tego niezbędny. To są zadania, które mogę realizować osobno; jeśli już koniecznie potrzebowałbym do tego jakiejś formalnej funkcji, to jako Rektor UKD. Jak już wspominałem, urząd Wicemarszałka rozumiem jako organizacyjny i w gruncie rzeczy pomocniczy wobec Marszałka. Co nie znaczy oczywiście, że nieistotny - od Marszałka i wicemarszałków będzie zależał obraz dreamlandzkiej demokracji i parlamentaryzmu.

Mam nadzieję, że odpowiedziałem na pytania Kolegi. Jeśli jeszcze jakieś się nasuwają, chętnie odpowiem również.
Milan Trastamanta
Awatar użytkownika
Milan Trastamanta
Posty: 72
Rejestracja: 9 cze 2019, 11:30
Numer GG: 68910385
NIM: 655874
Kontakt:

Re: [DEBATA do 15.08.19] Wybór Marszałka i Wicemarszałka(ów) Parlamentu Królewskiego

Post autor: Milan Trastamanta »

Jeśli mogę zatem przypomnieć się z moim pytaniem do WKW Marszałka w kontekście jego kandydatury - i dalszych planów po wyborze.
Milan Trastamanta pisze: 12 sie 2019, 21:32 Nieco może uprzedzając procedurę, mam pytanie o witrynę Parlamentu, które kieruję do WKW Marszałka. Czy w razie wyboru WKW witryna ta zostanie zaktualizowana, czy zarchiwizowana? Jaki jest tutaj pomysł? Z pewnością, linki ze strony głównej nie mogą kierować do dawno nie aktualizowanych witryn instytucji państwowych.
Dotyczy to zresztą również innych organów, nie tylko Parlamentu.
Milan Trastamanta
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [DEBATA do 15.08.19] Wybór Marszałka i Wicemarszałka(ów) Parlamentu Królewskiego

Post autor: RIIF »

Ah, wydawało mi się, że udzieliłem odpowiedzi. Przepraszam. Witrynę sprawdziłem, zaktualizowałem feed pokazujący najnowsze akty prawne. Przeanalizowałem zawartość.... I zacząłem myśleć. Czy jest ta witryna nam potrzebna? Mam wątpliwości.

Jeśli jednak Wysoka Izba uzna, że winniśmy ją utrzymać to oczywiście zajmę się jej aktualizacją.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: [DEBATA do 15.08.19] Wybór Marszałka i Wicemarszałka(ów) Parlamentu Królewskiego

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

Dziękuję koledze Lordowi.

Odpowiedzi jak dla mnie w pełni zadowalające i za które dziękuję, także za poświęcony czas.

Do Pana Fryssau mam jeszcze:

Kandyduje Pan też na urząd Premiera: czy nie uważa Pan że łapanie 2 srok za jeden ogon może okazać się szkodą dla Pana i Dreamlandu patrząc z punktu widzenia prawa, kompetencji, odpowiedzialności i logistycznych działań zmian stanowisk, co bardzo istotne, najważniejszych stanowisk Królestwa?
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [DEBATA do 15.08.19] Wybór Marszałka i Wicemarszałka(ów) Parlamentu Królewskiego

Post autor: Aleksander »

Robert II Fryderyk pisze: 16 sie 2019, 08:222) w wyborze Wicemarszałków głosowanie wspólne dla obu kandydatów za, przeciw lub wstrzymujące się (wybieramy dwóch, mamy dwóch kandydatów).
Wolałbym nie głosować na zasadzie: wszystko albo nic ;-)
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [DEBATA do 15.08.19] Wybór Marszałka i Wicemarszałka(ów) Parlamentu Królewskiego

Post autor: RIIF »

الوـس pisze: 16 sie 2019, 15:47 Wolałbym nie głosować na zasadzie: wszystko albo nic ;-)
Rozumiem, może więc głosowanie łączne z opcjami:
1) głos na A,
2) głos na B,
3) głos na A+B,
4) głos przeciw A i B,
5) głos wstrzymujący się?
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Leszek van der Fryssau
Posty: 523
Rejestracja: 2 paź 2016, 17:45
NIM: 548063
Herb: l06
Lokalizacja: Koppenberg/Dhatar
Kontakt:

Re: [DEBATA do 15.08.19] Wybór Marszałka i Wicemarszałka(ów) Parlamentu Królewskiego

Post autor: Leszek van der Fryssau »

Panie Marszałku Fryderyku II Robercie,
Panowie Lordowie,
Wysoka Izbo,

odpowiadając na pytanie Lorda Jarka Wawrzyniaka.
Drogi Lordzie.
Przekładając swoją kandydaturę na urząd Marszałka/Wicemarszałka nie wiedziałem nic, żeby premier Ciprofloksja złoży dymisję z zajmowanego stanowiska.

Jeżeli mnie wybiorą najpierw na urząd Marszałka/Wicemarszałka, a potem na Premiera to oświadczam iż automatycznie zrezygnuje z funkcji Marszałka/Wicemarszałka.

Jeżeli moją osobę najpierw wybiorą na urząd Premiera, to automatycznie rezygnuje z ubiegania się na urząd Marszałka/Wicemarszałka. Jeżeli po mimo tego mnie wybiorą, to ja urzędu nie przyjmę.

Takie jest moje zdanie.
Obrazek
𝓛𝓮𝓼𝔃𝓮𝓴 𝓿𝓪𝓷 𝓭𝓮𝓻 𝓕𝓻𝔂𝓼𝓼𝓪𝓾
________________________________________
(—) wicehrabia Leszek van der Fryssau
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: [DEBATA do 15.08.19] Wybór Marszałka i Wicemarszałka(ów) Parlamentu Królewskiego

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

Dziękuję Lordowi Leszkowi van der Fryssau za odpowiedź. Ja więcej pytań nie mam.
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [DEBATA do 15.08.19] Wybór Marszałka i Wicemarszałka(ów) Parlamentu Królewskiego

Post autor: Aleksander »

Robert II Fryderyk pisze: 17 sie 2019, 17:28
الوـس pisze: 16 sie 2019, 15:47 Wolałbym nie głosować na zasadzie: wszystko albo nic ;-)
Rozumiem, może więc głosowanie łączne z opcjami:
1) głos na A,
2) głos na B,
3) głos na A+B,
4) głos przeciw A i B,
5) głos wstrzymujący się?
Ale po co to tak komplikować?
(-) Alexander, r.s.
Zablokowany

Wróć do „Sala Obrad”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość