[GŁOSOWANIE do 25.08.19] Wybór Marszałka i Wicemarszałka(ów) Parlamentu Królewskiego

Sala prowadzenia obrad Parlamentu Królewskiego.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

[GŁOSOWANIE do 25.08.19] Wybór Marszałka i Wicemarszałka(ów) Parlamentu Królewskiego

Post autor: RIIF »

Wasza Królewska Mość,
Wysoka Izbo.

Drodzy Państwo, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, na podstawie art. 10 ust. 4 Karty Konstytucyjnej Królestwa Dreamlandu (BPSK, poz. 6910), ogłaszam i rozpoczynam procedurę wyboru:
  • Marszałka Parlamentu Królewskiego,
  • Dwóch Wicermarszałków Parlamentu Królewskiego.
Procedujemy w trybie zgodnym z podejmowaniem uchwał. Ostatecznie wszak efektem niniejszego procesu będzie podjęcie uchwały.
  1. Wyznaczam 4 dniowy okres na zgłoszenia kandydatur - osobno na urząd Marszałka, i urzędy Wicemarszałków (do 15.08.2019 włącznie);
  2. Po zamknięciu zgłoszeń wyznaczam 4 dniowy okres na wolną dyskusję Lordów z Kandydatami, w tym zadawanie pytań, poznanie kandydatur (do 19.08.2019 włącznie);
  3. Po zakończeniu okresu debaty (zgłoszenia i wolna dyskusja) wyznaczam 1 dzień na przygotowanie stosownej karty do głosowania i treści uchwały (dzień 20.08.2019);
  4. Wyznaczam 5 dniowy okres trwania głosowania nad wyborem Marszałka i Wicemarszałków (dni 21.08-25.08.2019 włącznie).
Procedurę rozpoczynamy dziś. Zapraszam do zgłaszania (również osobistego) kandydatów na wspomniane urzędy.

Z tego miejsca podkreślam jeszcze raz — jestem ogromnie wdzięczny Jego Królewskiej Mości za wyznaczenie mi roli Marszałka Parlamentu. Podjąłem się tej roli i cieszę się, że nasze prace powoli się rozpoczynają. Zgodnie jednak z wolą Konstytucji ostatecznie Marszałka wyznaczyć winien Parlament właśnie i to procedowanie czyni zadość stosownej instrukcji. Do dzieła drodzy Państwo.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Leszek van der Fryssau
Posty: 523
Rejestracja: 2 paź 2016, 17:45
NIM: 548063
Herb: l06
Lokalizacja: Koppenberg/Dhatar
Kontakt:

Re: [DEBATA do 15.08.19] Wybór Marszałka i Wicemarszałka(ów) Parlamentu Królewskiego

Post autor: Leszek van der Fryssau »

sir Leszek van der Fryssau Lord Parlamentu Królewskiego zgłasza kandydaturę na stanowisko Marszałka Królewskiego.
Obrazek
𝓛𝓮𝓼𝔃𝓮𝓴 𝓿𝓪𝓷 𝓭𝓮𝓻 𝓕𝓻𝔂𝓼𝓼𝓪𝓾
________________________________________
(—) wicehrabia Leszek van der Fryssau
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: [DEBATA do 15.08.19] Wybór Marszałka i Wicemarszałka(ów) Parlamentu Królewskiego

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

Panie Marszałku
Wysoka Izbo

Lord Jarosław von Wawrzyniak zgłasza swoją kandydaturę na urząd Wicemarszałka Parlamentu. Jeśli jednak pojawią się 2 inne kandydatury na Wicemarszałków jestem gotów swoją kandydaturę wycofać.
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [DEBATA do 15.08.19] Wybór Marszałka i Wicemarszałka(ów) Parlamentu Królewskiego

Post autor: RIIF »

Wasza Królewska Mość,
Wysoka Izbo,

zgłaszam swoją kandydaturę na stanowisko Marszałka Parlamentu Królewskiego. Posiadam wieloletnie doświadczenie na kanwie mikronacyjnego parlamentaryzmu, spore poszanowanie procedur i przekonanie, że wraz z zaangażowaniem, które oferuję parlament pod moją batutą będzie sprawną orkiestrą służącą Królestwu.

Z wyrazami szacunku.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Milan Trastamanta
Posty: 72
Rejestracja: 9 cze 2019, 11:30
Numer GG: 68910385
NIM: 655874
Kontakt:

Re: [DEBATA do 15.08.19] Wybór Marszałka i Wicemarszałka(ów) Parlamentu Królewskiego

Post autor: Milan Trastamanta »

Wasza Królewska Mość,
Wasza Królewska Wysokość Marszałku,
Wysoka Izbo,

Zgłaszam swoją kandydaturę na urząd Wicemarszałka Parlamentu Królewskiego. Mam pewne doświadczenie mikronacyjne, które może być tu przydatne.

Deklaruję jednocześnie, że w głosowaniu na Marszałka Izby poprę kandydaturę JKW Roberta II Fryderyka.
Milan Trastamanta
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [DEBATA do 15.08.19] Wybór Marszałka i Wicemarszałka(ów) Parlamentu Królewskiego

Post autor: Aleksander »

Wysoka Izbo,
Wasza Królewska Mość,

zapowiadam, iż będę popierać kandydatury JKW Roberta II Fryderyka oraz Milana Trastamanty. Apeluję do pozostałych kulegów, aby również poparli te kandydatury.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: [DEBATA do 15.08.19] Wybór Marszałka i Wicemarszałka(ów) Parlamentu Królewskiego

Post autor: Maciej II »

Wysoka Izbo,

Deklaruję, iż poprę kandydatury JKW Roberta II Fryderyka oraz JE Milana Trastamanty.

Z wyrazami szacunku.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [DEBATA do 15.08.19] Wybór Marszałka i Wicemarszałka(ów) Parlamentu Królewskiego

Post autor: RIIF »

Wasza Królewska Mość,
Wysoka Izbo,

jest mi niezmiernie miło i bardzo Wam dziękuję za deklaracje poparcia. To ogromna dla mnie odpowiedzialność - sprostać Waszym oczekiwaniom. Póki co trwa zgłaszanie kandydatur, a i przypominam, że wybrać bym chciał dwóch wicemarszałków.

Pozdrawiam,
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Milan Trastamanta
Posty: 72
Rejestracja: 9 cze 2019, 11:30
Numer GG: 68910385
NIM: 655874
Kontakt:

Re: [DEBATA do 15.08.19] Wybór Marszałka i Wicemarszałka(ów) Parlamentu Królewskiego

Post autor: Milan Trastamanta »

Wasza Królewska Wysokość Marszałku,
Wysoka Izbo,

Nieco może uprzedzając procedurę, mam pytanie o witrynę Parlamentu, które kieruję do WKW Marszałka. Czy w razie wyboru WKW witryna ta zostanie zaktualizowana, czy zarchiwizowana? Jaki jest tutaj pomysł? Z pewnością, linki ze strony głównej nie mogą kierować do dawno nie aktualizowanych witryn instytucji państwowych.
Dotyczy to zresztą również innych organów, nie tylko Parlamentu.

Jednocześnie, ze względu na rysującą się jasną większość dla kandydatury JKW Roberta II Fryderyka na urząd Marszałka Izby (oczywiście, przy założeniu, że w toku debaty preferencje się nie zmienią), rekomendowałbym Szlachetnemu Panu @Leszek van der Fryssau zgłoszenie się na urząd Wicemarszałka zamiast dotychczasowego swojego zgłoszenia - lub na oba urzędy jednocześnie, jeśli to możliwe.
Myślę, że Wysoka Izba tylko skorzysta na większym wyborze wśród kandydatów na Wicemarszałków podczas czekającego nas głosowania.
Milan Trastamanta
Awatar użytkownika
Leszek van der Fryssau
Posty: 523
Rejestracja: 2 paź 2016, 17:45
NIM: 548063
Herb: l06
Lokalizacja: Koppenberg/Dhatar
Kontakt:

Re: [DEBATA do 15.08.19] Wybór Marszałka i Wicemarszałka(ów) Parlamentu Królewskiego

Post autor: Leszek van der Fryssau »

Drodzy Moi,

mogę zrezygnować i poprzeć Fryderyka II Roberta. W zamian Fryderyk II Robert i inny poprzą moją osobę na urząd Premiera. Osoby takie wejdą do rządu.

Proszę o zweryfikowanie tej oferty.
Obrazek
𝓛𝓮𝓼𝔃𝓮𝓴 𝓿𝓪𝓷 𝓭𝓮𝓻 𝓕𝓻𝔂𝓼𝓼𝓪𝓾
________________________________________
(—) wicehrabia Leszek van der Fryssau
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [DEBATA do 15.08.19] Wybór Marszałka i Wicemarszałka(ów) Parlamentu Królewskiego

Post autor: RIIF »

Wasza Królewska Mość,
Wysoka Izbo,
Szanowny Lordzie von Fryssau,

nie chcę targować urzędami. Nie tak winniśmy rozpoczynać odbudowę Królestwa. Nie namawiam Was do wycofania swej kandydatury na Marszałka, rad będę zmierzyć się w głosowaniu. Mogę jedynie zagwarantować, że jeśli to mi Parlament powierzy pieczę nad tą instytucją to również Wam bym chciał zaproponować wówczas stanowisko Wicemarszałka, i będę Was do tego namawiał. Ewentualne skorzystanie z tej opcji skróciłoby również zgłoszenie się Wasze na, prócz stanowiska Marszałka, również na stanowisko Wicemarszałka, co i ja niniejszym chcę uczynić - składam swą kandydaturę na stanowisko Wicemarszałka, którą obiecuję pełnić godnie gdyby Marszałkiem został ktoś inny niż ja.

Co do wyborów Premiera zaś - im więcej kandydatów, tym lepiej. Natomiast prawda jest taka - wymagać, jako wyborca, będę programu - konkretnego, i tylko osoba, która mnie do siebie przekona zyska mój głos. Nie czas głosować na mniejsze zło. Otrzymałem również propozycję startu w tych wyborach, póki co jednak nie podjąłem decyzji, będę prowadził rozmowy.

Myślę, że zdrowa polityka i polityczny spór jest nam potrzebny - odbudujmy wysokiej jakości dyskurs i znów pokażmy, że można inaczej. Bez obrażania się, z godnością.

Z wyrazami szacunku.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: [DEBATA do 15.08.19] Wybór Marszałka i Wicemarszałka(ów) Parlamentu Królewskiego

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

Z racji że jakby ułożony jest skład przewodnictwa Parlamentu rezygnuję z ubiegania się o urząd Wicemarszałka.
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [DEBATA do 15.08.19] Wybór Marszałka i Wicemarszałka(ów) Parlamentu Królewskiego

Post autor: RIIF »

Jarek Wawrzyniak pisze: 13 sie 2019, 09:52 Z racji że jakby ułożony jest skład przewodnictwa Parlamentu rezygnuję z ubiegania się o urząd Wicemarszałka.
Wydaje mi się, że nie jest.
Na ten moment mamy dwóch kandydatów na Marszałka i trzech kandydatów na Wicemarszałka.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: [DEBATA do 15.08.19] Wybór Marszałka i Wicemarszałka(ów) Parlamentu Królewskiego

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

Jak wcześniej mówiłem, tak słowa dotrzymałem. Jesteś Robert mocnym kandydatem na Marszałka i trzymam kciuki. Są inne kandydatury na Wicemarszałków i dobrze. Ja wolę spożytkować czas na sport i nie mam parcia na to stanowisko.

Czekam na głosowanie.
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [DEBATA do 15.08.19] Wybór Marszałka i Wicemarszałka(ów) Parlamentu Królewskiego

Post autor: RIIF »

Jarek Wawrzyniak pisze: 13 sie 2019, 12:11 Jak wcześniej mówiłem, tak słowa dotrzymałem. Jesteś Robert mocnym kandydatem na Marszałka i trzymam kciuki. Są inne kandydatury na Wicemarszałków i dobrze. Ja wolę spożytkować czas na sport i nie mam parcia na to stanowisko.

Czekam na głosowanie.
Tylko weź proszę pod uwagę, że jeśli ja bym został Marszałkiem, a Ty się wycofałeś z wicemarszałka, to zostajemy z jednym kandydatem na wice :)
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: [DEBATA do 15.08.19] Wybór Marszałka i Wicemarszałka(ów) Parlamentu Królewskiego

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

Pisałeś że jest 3 kandydatów na wice, - 1 tj. moja osoba- wychodzi 2. A więc proste głosowanie, a nóż ktoś jeszcze się zgłosi.

Ogólnie to niezły bajzel tutaj się zrobił, bo zamiast zgłaszania kandydatur to ustawki i wiece poparcia. Ale szczegół. Ty Robert masz moje poparcie. Być może kontrkandydat skusi się jednak na wice i temat zostanie ogarnięty.
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [DEBATA do 15.08.19] Wybór Marszałka i Wicemarszałka(ów) Parlamentu Królewskiego

Post autor: RIIF »

Jarek Wawrzyniak pisze: 13 sie 2019, 12:46 Pisałeś że jest 3 kandydatów na wice, - 1 tj. moja osoba- wychodzi 2. A więc proste głosowanie, a nóż ktoś jeszcze się zgłosi.
3. Ty, Ja i Milan. Ty zrezygnowałeś, ja być może zostanę Marszałkiem, zostaje Milan. 1. Prosta matematyka.
Nic na siłę jednak.

Dziękuję za poparcie.

Natomiast co do zarzutu dot. bałaganu - to jest zgłaszanie kandydatów oraz debata, ona formalnie potrwa dłużej, ale też nic nie stoi na przeszkodzie by trwała już teraz. Od tego Parlament jest by debatować.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: [DEBATA do 15.08.19] Wybór Marszałka i Wicemarszałka(ów) Parlamentu Królewskiego

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

Ok nieco się pogubiłem kto jak i kiedy. Ale by już nie wprowadzać zamętu to nie będę przywracał swojej kandydatury.

Z racji debaty pytanie do Milana:
1. Co możesz powiedzieć o sobie i swoim doświadczeniu co do stanowiska Wicemarszałka Parlamentu?
2. Jak wyobraża sobie pełnienie powyższego stanowiska?
3. Jakie ma osiągnięcia czy inicjatywy na forum Dreamlandu?
4. Czy to stanowisko chciałby wykorzystać tylko w Parlamencie czy też w innych dziedzinach Królestwa?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
Leszek van der Fryssau
Posty: 523
Rejestracja: 2 paź 2016, 17:45
NIM: 548063
Herb: l06
Lokalizacja: Koppenberg/Dhatar
Kontakt:

Re: [DEBATA do 15.08.19] Wybór Marszałka i Wicemarszałka(ów) Parlamentu Królewskiego

Post autor: Leszek van der Fryssau »

Wasze Ekscelencje,

zmieniam swoje postanowienia. Zgłaszam osobę nie tylko urząd Marszałka Parlamentu ale na urząd Wicemarszałka Parlamentu.
Obrazek
𝓛𝓮𝓼𝔃𝓮𝓴 𝓿𝓪𝓷 𝓭𝓮𝓻 𝓕𝓻𝔂𝓼𝓼𝓪𝓾
________________________________________
(—) wicehrabia Leszek van der Fryssau
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: [DEBATA do 15.08.19] Wybór Marszałka i Wicemarszałka(ów) Parlamentu Królewskiego

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

I teraz mamy komplet.
Jarosław von Wawrzyniak>>
Zablokowany

Wróć do „Sala Obrad”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości