[XXI lat Dreamlandu] Wystąpienie Jego Królewskiej Mości

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

[XXI lat Dreamlandu] Wystąpienie Jego Królewskiej Mości

Post autor: RIIF »

Drodzy Przyjaciele,
Szanowni Państwo,

dzisiejszy dzień, choć niewiele na to wskazuje, to dzień, w którym świętujemy XXI rocznicę powstania Królestwa Dreamlandu - najstarszego kraju wirtualnego świata, najstarszej mikronacji. Ponad dwie dekady istniejemy, żyjemy, chociaż nie da się ukryć, że jest coraz trudniej. Starzejemy się, ubywa nas, mamy inne sprawy na głowie. Mimo to - mamy czym się cieszyć. Nadal jesteśmy. Nadal żyjemy, nadal tli się w nas żar walki o to by było cudownie.

Bo Dreamland, kraina marzeń, to miejsce gdzie było i może być cudownie. Przechodzimy trudny okraz. Ostatnie miesiące były ciekawe, również dla mnie osobiście, kiedy to stałem się na nowo częścią tego Kraju. Nie każdy mnie zaakceptował, nie każdy zaufał, nie każdy znalazł czas by działać. Mimo to uważam, że udało mi się stworzyć podwaliny pod przyszły rozwój. Obecnie trwający stan wyjątkowy jest okazją do tego by wziąć życie za rogi i walczyć, i działać!

Przepraszam, że nie było z mojej strony fajerwerków - których zapewne wielu się spodziewało. Krótko jednak po objęciu tronu okazało się, że walczę sam - wpierw ze znaczą opozycją, potem z znacznym ograniczeniem aktywności większości nas. Mimo wielu rozmów, mimo wielu otwartych drzwi nie udało mi się zaangażować Was na 100%. Odbieram to jako osobistą porażkę. Sami również zauważyliście, że i mnie w ostatnim czasie jest znacznie mniej niż by się można było spodziewać. Nie będę się tłumaczył - jednak realne zobowiązania, rodzinne i zawodowe, nie pozwalają mi na taką aktywność jaką bym chciał. Wiem, że przez to cierpi również Królestwo.

Dzień wczorajszy przyniósł wydanie nowego Dekretu Królewskiego dotyczącego sukcesji królewskiej. Zlikwidowałem instytucję Konwentu Seniorów. Znacznie podniosłem rangę Sejmu Elekcyjnego, który zostaje powołany do życia kiedy ustępujący Król nie wyznaczy swego następcy. Mam nadzieję, że spełnienie postulatu likwidacji Konwentu Seniorów i zagwarantowanie znaczącej roli powszechnej elekcji pozwoli wielu z Was na ponowne poczucie tego, jak bardzo Dreamland na Was liczy. Dlaczego jednak o tym mówię dziś? Dlatego, że postanowiłem wyznaczyć Następcę Tronu.

Nim to jednak nastąpi pozwólcie, że wyniosę do godności arcyksięcia Królestwa Dreamlandu Steda Asketila, osobę, która mimo niezgadzania się na rozstrzygnięcia ostatnich miesięcy, niezmordowanie wchodząc w polemiki, parła też do przodu wspierając ducha tego kraju - budując, będąc, walcząc. Chciałbym również wynieść do godności hrabiego dwie osoby, które równie bezkompromisowo trwają i choć czas nie zawsze pozwala im w pełni walczyć o dobro Królestwa to kiedy są potrzebne stoją przy nim. Tytuł hrabiego nadaję przeto Alusiowi de la Ciprofloksja oraz Helmutowi Pohlowi. Chciałbym również wyróżnić osobę szczególnie zasłużoną, której często nie widać - Mata Maxa arcyksięcia von Salvepola. Nadaję Ci Matcie Order Czerwonego Orła i czynię to z prawdziwym wzruszeniem. Vivat Panowie! Vivat! Kłaniam się przed Wami i gromko wołam: DZIĘKUJĘ!

Kiedy ta przyjemna część jest już za nami chciałbym zaprosić do siebie Steda arcyksięcia Asketila. Uklęknij Stedzie przede mną proszę.
/me wyciąga z pochwy ozdobny miecz.
/me kładzie miecz na prawym ramieniu Steda arcyksięcia Asketila.
Stedzie arcyksięciu Asketilu. Wypełniając swą powinność wobec Korony i Tronu, Dreamlandu i całego Narodu, niniejszym wynoszę Cię do godności Następcy Tronu Królestwa Dreamlandu. Służ Królestwu najlepiej jak potrafisz, lepiej niż potrafiłem ja. Patrzą na Ciebie minione pokolenia, a przyszłe pokładają w Tobie swą nadzieję.
/me nakłada na skronie arcyksięcia Asketila złotą tiarę Następcy Tronu.
Powstań proszę.
/me zaczyna bić brawo.
Drodzy Państwo, Przyjaciele. Moja droga w wirtualnym świecie rozpoczęła się w Królestwie Dreamlandu. I tu jej przyjdzie się zakończyć. Zatoczyłem koło. Różnie oceniano moją działalność i zapewne długo jeszcze różnie z tym będzie. Mój czas jednak dobiegł końca. Z końcem dzisiejszego dnia ustępuję z Tronu Królestwa Dreamlandu wiedząc, że zostawiam Koronę w dobrych rękach. Kłaniam się Wam. I dziękuję.

Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: [XXI lat Dreamlandu] Wystąpienie Jego Królewskiej Mości

Post autor: Maciej II »

Powiem szczerze, że choć przeczuwałem taki rozwój wypadków to wystąpienie wywołało we mnie pewien smutek. Jego Królewskiej Mości przyszło rządzić w trudnych czasach, w czasach klęski aktywnościowej, w czasach niepokojów społecznych. JKM nie mógł liczyć od początku na poparcie swoich poddanych, a musiał samemu walczyć o zaufanie Dreamlandu.

Z jednym się jednak nie zgodzę, wbrew teoriom pewnych grup, niepowodzenie przy próbie stymulacji Dreamlandzkiego życia publicznego zrzucałbym na karb ociężałości Dreamlandzkiego społeczeństwa, a nie osoby Jego Królewskiej Mości, stąd też JKM nie powinien szukać tu swojej osobistej porażki.

Z mojej strony: dziękuję za te panowanie, było ciekawie i działo się, było smutno i pusto. Ale najtrudniejsza decyzja to stwierdzić, kiedy i jak należy rzucić mikrofonem.

Tymczasem - Odszedł król! Niech żyje król!
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: [XXI lat Dreamlandu] Wystąpienie Jego Królewskiej Mości

Post autor: Sted Asketil »

Dziekuje...

Szanowni Panstwo,

Dziekuje JKM Robertowi II Fryderykowi za okazane (byc moze mniej lub bardziej wymuszone) mi zaufanie. Decyzja z pewnoscia nie byla latwa, nie ma co ukrywac ze palalismy do siebie miloscia. Choc malymi kroczkami, gdyby czas pozwolil, w dobie kryzysu raczej nie odmowilbym w koncu wspolpracy.

Musze tez to powiedziec. Podziwiam za probe zrobienia czegos w Dreamlandzie - osobiscie bedac w tak malo sprzyjajacych warunkach, raczej nie podjalbym sie tego zadania.

Nie ma co ukrywac, sam czuje sie jak kamikadze. Nie bede obiecywal gruszek, czy innych atrakcji. Bede chcial z Wami porozmawiac inwidualnie i grupowo, zebrac sily, przegrupowac sie by nie porywac sie z motyka na slonce. Wiele rzeczy bede mogl zrobic sam, ale bez Waszej pomocy, udzialu w zyciu codziennym przyjdzie nam w koncu zgasic swiatlo...

Postaram sie Was sluchac i starac sie pomoc w realizacji pomyslow. Mam nadzieje iz w koncu jakos to wszystko ogarniemy.


Raz jeszcze dziekuje JKM Robertowi II Fryderykowi.
Awatar użytkownika
Milan Trastamanta
Posty: 72
Rejestracja: 9 cze 2019, 11:30
Numer GG: 68910385
NIM: 655874
Kontakt:

Re: [XXI lat Dreamlandu] Wystąpienie Jego Królewskiej Mości

Post autor: Milan Trastamanta »

Wasza Królewska Wysokość Robercie II Fryderyku,

W miejsce swojego milczenia postanowiłem podziękować WKW, bo na to podziękowanie Wasza Królewska Wysokość zasługuje. Jasne, że nie udało się zaktywizować Królestwa tak, jak byśmy wszyscy chcieli. Nie wystarczyło być może sposobności; bo z pewnością nie brakowało chęci.

WKW, dziękuję więc za to zaangażowanie i poświęcenie.

Nowy król - jak czytamy, JKM Maciej - ma przed sobą trudne zadanie. Trzymam kciuki, by Jemu ta Jego misja się powiodła. Startuje z innego punktu, co może stanowić atut. Tchnięcie oddechu w tę społeczność będzie w każdym razie z pewnością wymagało czegoś więcej niż proponowano dotychczas. Zapewne całkiem nowego kierunku, być może decyzji ryzykownych, być może również uczciwej dyskusji o tym, jakie mamy przed sobą alternatywy.

Wasza Królewska Mość, zachęcałem do tego wczoraj WKM na IRC, natomiast powtórzę: tej krainie przydałaby się nowa opowieść. Po co ktokolwiek ma tutaj dołączać i czego może się spodziewać? W tej chwili to niejasne chyba nawet dla mnie.

Sam zabieram głos po kilkutygodniowej nieobecności; nieistniejący real bywa bezlitosny. Będę jednak kontynuował próbę wskrzeszenia UKD. To jednak tylko jeden, drobny element. Jestem ciekaw, co przedstawia cały obrazek? 21 lat historii to zarówno atut, jak i poważne obciążenie.
Milan Trastamanta
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: [XXI lat Dreamlandu] Wystąpienie Jego Królewskiej Mości

Post autor: Sted Asketil »

Nie sploszcie mnie, bo sie w sobie zamkne ;)
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [XXI lat Dreamlandu] Wystąpienie Jego Królewskiej Mości

Post autor: Aleksander »

Milan Trastamanta pisze: 5 sie 2019, 15:5021 lat historii to zarówno atut, jak i poważne obciążenie.
Zafrapowało mnie to.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Milan Trastamanta
Posty: 72
Rejestracja: 9 cze 2019, 11:30
Numer GG: 68910385
NIM: 655874
Kontakt:

Re: [XXI lat Dreamlandu] Wystąpienie Jego Królewskiej Mości

Post autor: Milan Trastamanta »

الوـس pisze: 5 sie 2019, 21:46 Zafrapowało mnie to.
Skąd frasunek?
Milan Trastamanta
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [XXI lat Dreamlandu] Wystąpienie Jego Królewskiej Mości

Post autor: Aleksander »

Dlaczego obciążenie?
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Milan Trastamanta
Posty: 72
Rejestracja: 9 cze 2019, 11:30
Numer GG: 68910385
NIM: 655874
Kontakt:

Re: [XXI lat Dreamlandu] Wystąpienie Jego Królewskiej Mości

Post autor: Milan Trastamanta »

Jak może być inaczej?

Maciej Pierwszy obejmuje tron pierwszego i najstarszego państwa wirtualnego polskiej Sieci. To nie Cesarstwo Wirtualnego Podkarpacia. To jest historia 21 lat, iluś tam królów, iluś premierów, setek tysięcy wierszy dyskusji na listach dyskusyjnych - to stąd wyszli Sarmaci (Piotr Kozanecki, RIIF), to sposób, na jaki zorganizowany był Dreamland dał zapewne wzór organizacji innym polskim mikonacjom.

Oczywiście, obecnie to jest sprawa wyłącznie dorobku, który się za nami ciągnie, bardziej niż ciągniemy go my. Wraz z nim, ciągną się jakieś oczekiwania (a co z nimi zrobić - to właśnie jedno z pytań).

Cokolwiek się uda lub nie uda, panowanie króla Macieja będzie dotyczyło nie tylko społeczności zorganizowanej wokół domeny dreamland.net.pl - od czasów Alfreda nazywanej, chyba na wyrost, wspólnotą - ale wszystkiego tego, co budował lub co pomagał budować sam Maciej przez ostatnie wiele lat.

Jak może nie być to obciążenie?

Wasza Królewska Mość, proszę nie zamykać się w sobie.

Doradzam jednak ostrożność z Bum-Drumem.
Milan Trastamanta
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [XXI lat Dreamlandu] Wystąpienie Jego Królewskiej Mości

Post autor: Daniel von Witt »

Gratuluję Jego Okupacji podjęcia mądrej decyzji o abdykacji. Cieszę się, że ten moment nareszcie nastał. Rozkoszuję się myślą, że tron Królestwa Dreamlandu nie należy już do Was. Żałuję tylko, że aż tyle to trwało i tyle do kraj kosztowało. Nie zrobiłeś nic, by zatrzymać w kraju swoich przeciwników, a nawet orędowników. Panowanie (tfu!), które ja nazywam okupacją, było nią nie bez powodu. Praktyka tych rządów dowiodła, jak ciężki los nas spotkał. Żegnaj staruszku i nie krzywdź Dreamlandu więcej.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [XXI lat Dreamlandu] Wystąpienie Jego Królewskiej Mości

Post autor: RIIF »

Daniel odejdź. Przeszkadzasz i psujesz atmosferę, powietrze i chęci. Od dawna nic nie wzniosłes, od dawna jedynie pierdolisz bez sensu. Ile można chłopie...
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [XXI lat Dreamlandu] Wystąpienie Jego Królewskiej Mości

Post autor: Daniel von Witt »

Z satysfakcją zaciągam się tą frustracją. Panowanie nie pykło. Smuteczek.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [XXI lat Dreamlandu] Wystąpienie Jego Królewskiej Mości

Post autor: Aleksander »

Schadenfreude to dosyć powszechne odczucie. Problemem zaczyna się robić wtedy, gdy ten pierwszy człon, tj. Schade zaczyna dotyczyć także i nas. I wówczas odczuwamy Freude.
(-) Alexander, r.s.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości