Co można zrobić w Dreamlandzie?

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Co można zrobić w Dreamlandzie?

Post autor: RIIF »

Wiele osób zastanawia się co można robić w Dreamlandzie. Powracają osoby, które kiedyś tu mieszkały i aktywnie Kraj nasz wspierały. Pojawiają się także nowe osoby, które poznają mikronacje od podszewki. Są też i takie, które czują się jak dzieci zagubione na polu kukurydzy. Chcę wszystkich Was, tych obecnych od dawna, tych co znają KD trochę lepiej niż inni, czy każdego chętnego, do wykorzystania tego wątku by zbudować bazę ciekawych prac, którymi można zająć się od ręki, czy takich, które dostępne staną się po jakimś czasie. Zacznę i proszę Was dorzucajcie swoje trzy grosze.
  • aktualizacja poradników i FAQ związanego
  • objęcie funkcji w samorządzie
  • zajęcie się lennem (wkrótce przedstawię szczegóły reformy)
  • zajęcie się mediami - stworzenie własnego, lub praca na państwowym wikcie
  • pokuszenie się o audyt linków, lineczek, kliknięć, dostępów - z głównej i innych stron - celem zebrania listy kolejnych prac do zrobienia
  • objęcie funkcji ambasadora KD w innym kraju wirtualnym (szczegóły na priv)
  • objęcie funkcji rządowych (dyplomacja, sprawy wewnętrzne)
  • aktualizacja stron dreamlandzkich stron różnych instytucji (od strony Ekorre począwszy, przez najważniejsze instytucje, na reszcie kończąc)
  • poszukuję osób, które interesują się wojskowością - do zbudowania, od podstaw, jest Armia Królestwa
  • poszukuję osób, które umieją programować w jakimkolwiek używanym w webie języku
  • poszukuję osób, które znają wordpressa (nie tylko od strony edycji tekstów)
  • poszukuję osób, które umieją w PhpBB (system naszego forum) lub MyBB
  • poszukuję osób, które chciałyby rozpocząć pracę w sferze sądownictwa (początkowo jako sędzia pokoju)
  • poszukuję osób, które umieją w technikę prawodawczą - jako pomoc w redagowaniu nowych praw
  • poszukuję osób, które znają się na grafice - wiele jest na tym polu do zrobienia
  • poszukuję osób, które znają się na kartografii i gotowe są podjąć się aktualizacji (stworzenia?) map Królestwa
Tyle na start. Co jeszcze, Waszym zdaniem, warto wprost napisać w tym wątku?

Pozwólcie też, że z uwagi na istotność tego wątku zastrzegę sobie prawo do podejmowania czynności porządkowych (wydzielanie) w zakresie postów niespecjalnie pasujących do tego wątku.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Christien van der Pohl
Posty: 206
Rejestracja: 9 cze 2019, 22:50
NIM: 965923
Lokalizacja: Pałac Atving
Kontakt:

Re: Co można zrobić w Dreamlandzie?

Post autor: Christien van der Pohl »

Mimo, iż może nie jestem najlepiej znany to wcześniej prowadziłem zadania polityczne ze specjalnością w dyplomacji i administracji publicznej innych nacji. Jeśli nadejdzie potrzeba jestem gotów objąć stanowiska, których nikt inny nie będzie chciał zająć. Chcę pomóc jak najbardziej się da.

Jeśli chodzi o pomysły, myślę że wymienione przez Jego Wysokość są pewną podstawą, a po ich spełnieniu można pomyśleć o szeroko pojętej odbudowie. Jednak jak to się mówi „zacznijmy od podstaw”.
Obrazek




(-) Jego Książęca Mość Księstwa Furlandii i Luindoru
Christien van der Pohl
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Co można zrobić w Dreamlandzie?

Post autor: RIIF »

Christien de Arroyo pisze: 10 cze 2019, 17:56 Mimo, iż może nie jestem najlepiej znany to wcześniej prowadziłem zadania polityczne ze specjalnością w dyplomacji i administracji publicznej innych nacji. Jeśli nadejdzie potrzeba jestem gotów objąć stanowiska, których nikt inny nie będzie chciał zająć. Chcę pomóc jak najbardziej się da.
Panie Christienie zapraszam na priv.

Natomiast tu apel do każdego - czy widzicie na liście powyżej elementy, którymi możecie się zainteresować, i w których pomóc?
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Milan Trastamanta
Posty: 72
Rejestracja: 9 cze 2019, 11:30
Numer GG: 68910385
NIM: 655874
Kontakt:

Re: Co można zrobić w Dreamlandzie?

Post autor: Milan Trastamanta »

Misja odbudowy Uniwersytetu Królewskiego w Dreamopolis (o planach napisałem tutaj), będzie z pewnością o wiele łatwiejsza, jeśli do obecnego zespołu dołączą nowe, kompetentne ręce.

Poszukuję wykładowców - przede wszystkim prawa, historii lub filozofii.
Nadto jednak, administratorów, osób, które zechciałyby wziąć na siebie część odpowiedzialności za przywrócenie Uniwersytetu do żywych, a także specjalistów w Wordpressie.

Nikt nie odejdzie z kwitkiem :)
Milan Trastamanta
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Co można zrobić w Dreamlandzie?

Post autor: matmax »

Poza mediami, ważne i przydatne jest też życie kulturalne. Udzielam porad i wsparcia w publikowaniu swojej twórczości. Wiersze, opowiadania, rysunki, muzyka, animacje? Zapraszam. I nie, nie musi być dobre - poprawa przychodzi z wprawą.
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Christien van der Pohl
Posty: 206
Rejestracja: 9 cze 2019, 22:50
NIM: 965923
Lokalizacja: Pałac Atving
Kontakt:

Re: Co można zrobić w Dreamlandzie?

Post autor: Christien van der Pohl »

Analizując ponownie punkty wymienione do poprawy przez Jego Wysokość zainteresował mnie jeden, mianowicie: osoby zainteresowane wojskowością.

Nie posiadam wiedzy informatycznej pozwalającej na stworzenie takowej armii, natomiast mam wiele pomysłów na rangi, strukturę oraz ustawy dotyczące wojskowości, w tym: tryb rekrutacji, warunki awansu etc. Wiadomo, pomysły nie zawsze są idealne dlatego każdy wymaga konkretnego omówienia - nie tylko z Jego Wysokością ale też innymi osobami o zainteresowaniach militarnych.

Tutaj dodam, że do zrealizowania planu militarnego Dreamlandu jest potrzebna większa ilość aktywnych ludzi, żeby chociażby obstawić podstawowe rangi dla tego typu instytucji. Co za tym idzie, trzeba w pierwszej kolejności zająć się „Reklamą Królestwa” - orędzie nie dotarło do wielu ludzi, dlatego zalecam tutaj użycie poczty pantoflowej na zasadzie „poleceń” członkom innych nacji dołączenie lub powrót do Królestwa.
Obrazek




(-) Jego Książęca Mość Księstwa Furlandii i Luindoru
Christien van der Pohl
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Co można zrobić w Dreamlandzie?

Post autor: Maciej II »

Na stawianiu forów w phpBB zjadłem zęby, konfiguracja grup, pozwoleń, działów, itd.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Co można zrobić w Dreamlandzie?

Post autor: RIIF »

Panie Christianie, odpiszę i odezwę się jutro. Helmucie, doskonale! Na pewno wykorzystamy ;-)
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Co można zrobić w Dreamlandzie?

Post autor: RIIF »

Przepraszam wszystkich za kilka dni milczenia - nawała obowiązków realowo-zawodowych dała o sobie znać. Dziś powinienem troszeczkę nadrobić i udzielić odpowiedzi/ruszyć parę tematów.

Niemniej taka myśl... nie czekajcie ze wszystkim na mnie. Działajcie sami. Oddolnie. Twórzcie, kombinujcie - inaczej, opierając się na jednej osobie, znów szybko wrócimy do punktu wyjścia. To doskonała okazja by wyzwolić energię leżącą w Was, nie we mnie.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Slawomir Ignaszewicz
Posty: 4
Rejestracja: 17 cze 2019, 15:24
NIM: 665224

Re: Co można zrobić w Dreamlandzie?

Post autor: Slawomir Ignaszewicz »

Wasza Okupacjo,

Nikogo nie powinno obchodzić, co Wasza Okupacja robi w świecie realnym, ale żeby sama Okupacja wylewała w świecie wirtualnym swoje problemy w pracy, w życiu rodzinnym itd., to nie świadczy dobrze o Waszej Okupacji.

Ludzie nie będą nic robić, bo Jarosław Wawrzyniak został skazany za wyrażanie swojej opinii, za udział w Parlamencie Królewskim. Został ukarany za aktywność i to sam Premier i król tej krainy tego dokonali. Ludzie nie mają do Was zaufania. Wręcz się Was boją, a od katów się ucieka albo przychodzi ktoś, kto tych katów w podobny sposób skatuje.
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Co można zrobić w Dreamlandzie?

Post autor: Maciej II »

Slawomir Ignaszewicz pisze: 18 cze 2019, 17:53Jarosław Wawrzyniak został skazany za wyrażanie swojej opinii, za udział w Parlamencie Królewskim. Został ukarany za aktywność i to sam Premier i król tej krainy tego dokonali.
(...) To jest dramat, że w tym antyludzkim państwie, w tym państwie w którym media kurwa nie były w stanie powiedzieć, że Jarosława Wawrzyniaka zbezczeszczono, że ten człowiek ma 1 wyrok uniewinniający, że te rządowe KURWY! powtarzam rządowe KURWY! rządowe KURWY tego człowieka oskarżały bezpodstawnie i na dniach uniewinniały, że to nie jest czymś wartym tego, by tego człowieka wprowadzić do parlamentu. Będzie was Czekan ruchał w dupę, będzie was Czekan kurwa dymał tak, jak was Alfred nie dymał. Ta kurwa, ten mały karakan, jebany Premier śmieć, zniszczy was...
Obrazek
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Co można zrobić w Dreamlandzie?

Post autor: RIIF »

Minęło trochę czasu od dnia publikacji listy prac do ogarnięcia, a chętnych jakoś nie widzę. Co to oznacza? Jak to rozumieć? Czy wolą społeczeństwa jest zgaszenie światła?
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Christien van der Pohl
Posty: 206
Rejestracja: 9 cze 2019, 22:50
NIM: 965923
Lokalizacja: Pałac Atving
Kontakt:

Re: Co można zrobić w Dreamlandzie?

Post autor: Christien van der Pohl »

Wydaje mi się, że jest to raczej spowodowane małą ilością ludzi. Zbyt mały odsetek ludzi wrócił by ożywić wymagające dużej ich ilości obowiązki i urzędy.

Ale to nie oznacza końca, wręcz przeciwnie - oznacza to że czas uruchomić całych siebie by odbudować Królestwo.
Trzeba aby każda osoba zajęła się kilkoma obowiązkami i starała się pomóc każdemu na każdym urzędzie, przynajmniej na czas kryzysu.


Mogę do swojego stanowiska ewentualnie za zgodą króla dołączyć do instytucji sądowniczych. Być może zasilając dwa stanowiska, będzie łatwiej dla Królestwa - ja natomiast narzekam na nadmiar czasu, tak więc lektura działań prawnych oraz prawa Królestwa mi nie zaszkodzi.
Obrazek




(-) Jego Książęca Mość Księstwa Furlandii i Luindoru
Christien van der Pohl
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Co można zrobić w Dreamlandzie?

Post autor: RIIF »

O, super! Wezmę to pod uwagę, tym bardziej, że od dawna nie mamy Sędziego per se. Jest sędzia pokoju jedynie.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Michal Zawialo
Posty: 9
Rejestracja: 2 sie 2019, 01:15
NIM: 770923

Re: Co można zrobić w Dreamlandzie?

Post autor: Michal Zawialo »

Zacznę i proszę Was dorzucajcie swoje trzy grosze.

1) aktualizacja poradników i FAQ związanego
2) objęcie funkcji w samorządzie
3) zajęcie się lennem (wkrótce przedstawię szczegóły reformy)
4) zajęcie się mediami - stworzenie własnego, lub praca na państwowym wikcie
5) pokuszenie się o audyt linków, lineczek, kliknięć, dostępów - z głównej i innych stron - celem zebrania listy kolejnych prac do zrobienia
6) objęcie funkcji ambasadora KD w innym kraju wirtualnym (szczegóły na priv)
7) objęcie funkcji rządowych (dyplomacja, sprawy wewnętrzne)
8) aktualizacja stron dreamlandzkich stron różnych instytucji (od strony Ekorre począwszy, przez najważniejsze instytucje, na reszcie kończąc)

poszukuję osób, które interesują się wojskowością - do zbudowania, od podstaw, jest Armia Królestwa
poszukuję osób, które umieją programować w jakimkolwiek używanym w webie języku
poszukuję osób, które znają wordpressa (nie tylko od strony edycji tekstów)
poszukuję osób, które umieją w PhpBB (system naszego forum) lub MyBB
poszukuję osób, które chciałyby rozpocząć pracę w sferze sądownictwa (początkowo jako sędzia pokoju)
poszukuję osób, które umieją w technikę prawodawczą - jako pomoc w redagowaniu nowych praw
poszukuję osób, które znają się na grafice - wiele jest na tym polu do zrobienia
poszukuję osób, które znają się na kartografii i gotowe są podjąć się aktualizacji (stworzenia?) map Królestwa
Ad.1
Do czego ma służyć poradnik, jak to Państwo zasiedziali w mikronacjach są na tyle nadęci i zniechęceni, że przekazujecie negatywną energię na wstępie?

Ad.2
Jakim samorządzie? Są jakieś samorządy w ogóle? Czym się one zajmują?

Ad 3
Podobnie jak z powyższym. O jakim lennie mowa w ogóle? Proponujący nie wie o czym mówi, a inni mają wiedzieć??

Ad. 4
O jakich mediach mowa? Nie ma przyzwolenia na niezależne media... Na państwowe nikt nie ma ochoty, bo panuje bardzo silna cenzura i tak zwane paragrafy, na podstawie których można skazać każdego za byle gówno.

Ad. 5
To chyba powinno należeć do administracji państwowej, która ma wszędzie dostęp. Rozumiem, że dzierżącym stery państwa ślepia wydłubano i mowę odebrało? O rączkach upierdolonych przez bozię nie będę wspominał.

Ad. 6
Na swoim domowym forum nie można się znaleźć, a ktoś ma lecieć do innych krajów? Po co?

Ad. 7
Limit dni i specjalne wymogi...

Ad. 8
A co jest nieaktualnego? To, co król widzi, to niezawsze inni też widzą... Chyba, że Wasza Wysokość uważa, że wszyscy mają widzieć jednakowo. Mają mieć jedno serce. Ten sam mózg...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość