Jakie plany?

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Milan Trastamanta
Posty: 72
Rejestracja: 9 cze 2019, 11:30
Numer GG: 68910385
NIM: 655874
Kontakt:

Jakie plany?

Post autor: Milan Trastamanta »

Mamy już nowego slash starego Marszałka Dworu slash Premiera.

Co dalej? Jakie plany?
Milan Trastamanta
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Jakie plany?

Post autor: Maciej II »

Szanowny Panie Milan,

Obecnie mogę zapewnić, że Marszałek Królewski wraz z Koroną konsultują ostatnie szczegóły nadchodzącego powołania przy Królu Rady Konstytucyjnej, tak aby zapewnić płynność prac zapowiedzianych w Królewskim Orędziu. Jeżeli już na samym początku będziemy dobrze przygotowani do wykonywania tychże, to mogę Pana zapewnić, że wszystko odbędzie się dużo sprawniej, co przełoży się również na późniejsze niemarnowanie czasu członków Rady i być może stworzenie czegoś bardziej konstruktywnego, a takie są właśnie nasze priorytety.
Mogę Pana zapewnić, że uruchomienie Rady Konstytucyjnej to jest kwestia najbliższego czasu.

Pozdrawiam,
/-/ H. Pohl
M A R S Z A Ł E K
K R Ó L E W S K I
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Milan Trastamanta
Posty: 72
Rejestracja: 9 cze 2019, 11:30
Numer GG: 68910385
NIM: 655874
Kontakt:

Re: Jakie plany?

Post autor: Milan Trastamanta »

Dziękuję za szybką odpowiedź! (I gratuluję objęcia urzędu Marszałka Królewskiego!)

Nie byłbym jednak sobą, gdybym nie zwrócił uwagi, że odpowiedź ta jest jednak cokolwiek mglista. Rozumiem oczywiście, że pewne przygotowania są potrzebne - tym bardziej, że czekają ambitne zadania. Życzę też wszelkiego powodzenia.

Czułbym się jednak znacznie lepiej, gdyby udało się komuś z otoczenia obecnego Dworu i Rady przedstawić plan działania obejmujący priorytety dla Dreamlandu. Priorytet w postaci samoorganizacji prac Rady jest jednak, powiedzmy, biurokratyczno-wsobny. Tłumów chyba nie da się w ten sposób porwać.
Milan Trastamanta
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Jakie plany?

Post autor: RIIF »

Dzisiejszy dzień mi przepadł z uwagi na realne zobowiązania zawodowe. Jutro powinno być lepiej. Chyba, że wykończy mnie pogoda, bo znoszę to ciężko...
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Jakie plany?

Post autor: Maciej II »

Uważam, że orędzie JKW Roberta II Fryderyka dobrze przedstawiło nasze priorytety na nadchodzące dni. Jako Marszałek skupiam się na skutecznej ich realizacji, co wiąże się właśnie z czynnościami, jak Pan to określił, biurokratycznymi, a mniej z czynnościami porywającymi tłumy. Proszę dać nam trochę czasu. Będzie czas na szampana i fajerwerki.

Pozdrawiam,
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Christien van der Pohl
Posty: 206
Rejestracja: 9 cze 2019, 22:50
NIM: 965923
Lokalizacja: Pałac Atving
Kontakt:

Re: Jakie plany?

Post autor: Christien van der Pohl »

Nie jestem nikim ważnym, ale służę radą zawsze. Pośpiech to nie jest dobry doradca. Zalecam trzymanie się planu z Orędzia Królewskiego oraz rzetelne i dokładne decyzje. Tyle mogę zaradzić do najbliższych planów.
Obrazek




(-) Jego Książęca Mość Księstwa Furlandii i Luindoru
Christien van der Pohl
Awatar użytkownika
Milan Trastamanta
Posty: 72
Rejestracja: 9 cze 2019, 11:30
Numer GG: 68910385
NIM: 655874
Kontakt:

Re: Jakie plany?

Post autor: Milan Trastamanta »

Drogi Marszałku,

Ponownie, dziękuję za odpowiedź. Możliwe jednak, że nie zostałem zrozumiany.

Wierzę w intencje i ufam, że Panowie energicznie zabrali się do rzeczy - mając na uwadze realizację Orędzia JKM. Wiem również, że pewna część tego rodzaju pracy odbywa się z dala od ciekawskich oczu. Dla potrzeb tego wątku, możemy nawet założyć, że większość tego rodzaju pracy tak się odbywa.

Rzecz jednak w tym, że jeśli obaj Panowie Marszałkowie skupią się wyłącznie na tej pracy, nie włączając pozostałych obywateli w cokolwiek, co Panowie robią - nie informując nawet co to jest - to jedynym efektem będzie zniweczenie sensu Orędzia Jego Królewskiej Mości, którą było zaproszenie wszystkich do wspólnej odbudowy Królestwa w sytuacji kryzysu aktywnościowego. Kiedy już Panowie zakończą swe przygotowania, będą Panowie najświetniej przygotowani do realizacji we własnym gronie i dla samych siebie.

Mam nadzieję, że nie mylę się, kiedy powiem, że Panów zadaniem jest - być może nawet przede wszystkim! - aktywizowanie tych obywateli, których obecnie w Dreamlandzie mamy, i zainspirowanie odbudowy. Tego nie da się osiągnąć bez otwartości i aktywności realizowanej publicznie.

Proszę się przygotowywać - to konieczne - ale proszę również komunikować otwarcie co panowie robicie, jakie macie plany, w jakich terminach pewne rzeczy należy zrealizować, ewentualnie jakich kompetencji potrzebujemy i kogo chcecie Panowie zaprosić do współpracy. Można tu, myślę, brać przykład z JKM.

Komunikaty tu, na forum, newsy na głównej, inspirowanie dyskusji o wspólnej przyszłości. Tego mi brakuje.

Panie Christianie, każdy z nas jest kimś ważnym.
Milan Trastamanta
Awatar użytkownika
Christien van der Pohl
Posty: 206
Rejestracja: 9 cze 2019, 22:50
NIM: 965923
Lokalizacja: Pałac Atving
Kontakt:

Re: Jakie plany?

Post autor: Christien van der Pohl »

Milan Trastamanta pisze: 13 cze 2019, 09:56 Panie Christianie, każdy z nas jest kimś ważnym.
Piękne stwierdzenie.

Starajmy się zajmować rozbudową swoich przydzielonych urzędów oraz nawoływaniem ludzi do powrotu i/lub dołączenia do Królestwa.
Z tego co zauważyłem Jego Wysokość ma bardzo dużo planów na powrót do dawnej świetności oraz porządną kadrę do pomocy. Każdy z tych planów wymaga ludzi - których z kolei jest mało. Możliwe że z braku dochodzi do niechcianych opóźnień w pracach. Natomiast wierzę również jak Pan Panie Milanie, iż za naszymi oczyma coś porusza się do przodu. Być może jest to coś czym będziemy niezwykle zachwyceni gdy już ujrzy światło dzienne.
Przykładowo ja staram się spisywać swoje pomysły, już nawet jest kilka ciekawych np. rekonstrukcja Armii Królewskiej na nowych zasadach oraz kilka pomysłów na nowe media i ich działanie.

Nie obawiajmy się, wszystko idzie ku lepszemu! Powoli, ale sprawnie.
Obrazek




(-) Jego Książęca Mość Księstwa Furlandii i Luindoru
Christien van der Pohl
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Jakie plany?

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Christien de Arroyo pisze: 13 cze 2019, 11:27
Milan Trastamanta pisze: 13 cze 2019, 09:56 Panie Christianie, każdy z nas jest kimś ważnym.
Piękne stwierdzenie.
Może żaden ze mnie wyjadacz, ale "chwilę" już tu siedzę, więc pozwolę sobie coś powiedzieć na ten temat :p Proponuję nie przesadzać zbytnio z tym, że jesteście w mikroświecie krótko i przez to jesteście "mniej ważni". Potrzebujemy was, żeby Królestwo działało, a wy korzystacie z tego co tu mamy, by mam nadzieję miło, spędzić czas. Nikt nie darzy was jakąś nienawiścią i rzuca kłód pod nogi, a system służy nam, a nie my systemowi, więc da się przygotować prawo pod to co chcielibyście do nas wnieść. O tyle więc życzę powodzenia i miejcie swoje poczucie wartości.

Z drugiej strony nie idźcie w drugą stronę, zbyt przekonani o tym, że można żyć będąc oderwanym od systemu. Przykładem Szanowny Pan Jarek Wawrzyniak, którego o ile szanuję i kibicuję w działaniu tutaj, to ostatnio oskarża innych obywateli o odrzucenie jego poprawek do ustawy tylko dlatego, bo się na niego uwzięliśmy slash nie dajemy mu nic robić. Tymczasem poprawki były niecelne, bo oderwane od systemu. I żaden to wstyd, że młody obywatel nie rozumie go do końca. Ważne po prostu, żeby starać się go zrozumieć i pytać jak działa, a błędy przyjąć na klatę, a nie szukać winowajców gdzie indziej. I proszę Pana o nietraktowanie tego jako jakaś utarczka słowna, bo sytuacja wydała mi się trafna do przedstawienia o co mi chodzi i tyle.

Ciesze się, że nie czaicie się i działacie, tylko musimy działać jako kolektyw, jeśli chcemy, żeby Dreamland się trzymał :) Mała z nas społeczność.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości