Półmetek kadencji rządu

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Półmetek kadencji rządu

Post autor: Aleksander »

Moi drodzy i tani,

za nami w zasadzie połowa kadencji rządu. Uprzedzając radosny kwik niejakiego Daniela, że rząd nic nie robi. Rząd nie śpi. Rząd pracuje. Niestety tak wyszło, że pracuje w kuluarach. Rząd cały czas działa na rzecz scholandzkiej Awary. Rząd pracuje nad otwarciem giełdy papierów wartościowych. Wreszcie, rząd przygotowuje się do nakreślenia śmiałej wizji systemu gospodarczego a następnie poddania jej pod dyskusje. Przy tym wszystkim rząd realizuje swoje obietnice wyborcze czego wyrazem jest śmiała reforma systemu ścigania przestępstw.

Półmetek kadencji to także dobry moment na ewentualne roszady, swoistą rekompozycję, czy jak to się filuternie teraz określa - rekonstrukcję. Też planowałem taki ruch. Po dwóch miesiącach widać jak na dłoni, kto się sprawdził, kto jeszcze musi popracować a z kim chciałbym się pożegnać. W zasadzie nie skłamałbym, gdybym napisał, że projekt stosownego aktu prawnego już był napisany. Do żadnej rekompozycji jednak nie dojdzie.

Korzystając z rad i wsparcia tronu, które to wsparcie, pomimo dzielących rząd i tron różnic, JKM wielokrotnie okazywał, postanowiłem nie dokonywać roszad. Zamiast tego wprowadzony zostanie stan wyjątkowy. W związku z tym zamiast rządu powołany zostanie gabinet, coś na kształt specjalnego dworu Jego Królewskiej Mości. Szczegóły wkrótce.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: Półmetek kadencji rządu

Post autor: Sted Asketil »

Szczerze mowiac bardzo sie zawiodlem - oddalem swoj glos na Ciebie, wiec pozwole sobie (mam do tego prawo chocby wlasnie z tego powodu) na te odrobine krytyki.

Tak chujowego Rzadu nie widzialem od lat - nie interesuje mnie Awara. Nic nam po niej, gdy tu szykujemy sie do stypy. Wogole po co przejmujesz sie zagranica gdy tu sie nic nie dzieje? Brak aktywnosci w KD rekompensujesz sobie zabawa w KS? Skup sie na swoim podworku... Brak informacji ze strony Rzadu (przypomne Ci obietnice Twoja o newsach na stronie glownej - czestotliwosc paralityka) i dzialan bezposrednio aktywizujacych wewnetrzny stan KD, jest podstawowym zarzutem. Gielda papierow? Dlaczego brak informacji ze strony Rzadu? Za nim ja uruchomisz (czy ja uruchomisz to juz inna sprawa, a z checia bym jej kibicowal gdyby Pan premier laskawie rzucil ochlapem informacji na forum...) zostanie tu piec osob na krzyz. Juz ciezko sie doliczyc ile osob jest aktywnych - tych aktywnych, a nie figurantow w CRM. Zaluje ze Alfred ugial sie i ponownie strzelil focha - lepsza opcja byla Twoja dymisja. Nie wierze ze to pisze.... ale brak nam wlasnie kontrowersyjnych osob. Danielem sie nie wycieraj - zrobil wiele by aktywizowac zycie w prowincji i kraju. Wiele razy sie z nim nie zgadzalem, ale na szacunek sobie zapracowal. Sa tacy co go wymagaja, a nic nie robia nic by sobie na niego zasluzyc.

Nie wiem co sie dzieje - byles “pewniakiem”, a silnik zakrztusil Ci sie juz przed zakretam. I to jadac z gorki...

Nie krzycze o Twojej dymisji tylko dla tego, ze nie ma komu (rekonstrukcja? kogo, co i na kogo :P) stanac na Twoim miejscu. A moze tak byloby lepiej?

Osobiscie czekam juz chyba tylko na ten zapowiadany stan wyjatkowy - jak go zwal, tak go zwal - gwozdz do trumny.


Sted Asketil

ps. Przydalby sie taki “prawdziwy” spis powszechny, pokazujacy realna, aktywna liczbe obywateli.
ps.2 Nie, ja tez nie chce stanac na czele jednoosobowego Rzadu.
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: Półmetek kadencji rządu

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

Było do przewidzenia że ktoś kto jest tchórzem w KS i ciotom zarazem, tutaj raczej nie pokaże że ma jaja. Nadto tron by chronić swego pupila wprowadza stan wyjątkowy by mieć pewność że wejdzie w życie wszystko co rząd chce, gdy w Parlamencie większość jest zagrożona. Z tym ściganie przestępstw to chyba Führer von Premier raczy mówić o sobie bo na tym z królem budują politykę. Ja też oddałem głos na Führera ale raczej taki styl rządu był do przewidzenia: nieudolność, cherlawość, anemia w pracy, brak kompetencji i pomysłów, nieróbstwo, leserstwo, arogancja oraz pycha.
Dobrze że polityka premiera von Führer zeszła do cieni bo razem z cherlawym królem KS mogą tam świetnie się bawić, a Król KD będzie w tym czasie rządził dekretami.

Vivat KD
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Półmetek kadencji rządu

Post autor: RIIF »

Szanowni Państwo,

zgodnie z zapowiedziami, po wstępie Pana Premiera, wydałem królewski edykt wprowadzający Stan Klęski Aktywnościowej. Decyzję tą poprzedziła inna - odwołałem wszystkich członków Rad Przybocznej i Stanu.

Jeszcze dziś informować będę o dalszych działaniach, a już dziś zachęcam do mobilizacji - więcej informacji wkrótce. Proszę śledzić forum.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Półmetek kadencji rządu

Post autor: Daniel von Witt »

Scholandia zdechła, a rząd ratuje scholandzką Awarę.
Urzędnicy nie dostają wypłat na czas, ale rząd buduje giełdę.
Aktywność spadła na pysk, ale rząd ustanowił prokuraturę mającą na celu finalnie tej aktywności ludzi pozbawiać.

Rząd oderwany od rzeczywistości.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Półmetek kadencji rządu

Post autor: Aleksander »

Każdy kto twierdzi, że nie ma aktywności, powinien stanąć przed lustrem i na głos to powiedzieć. Rząd nie jest od tego, by z nahajem biegać po Dreamlandzie i zdzielać przez łeb tych, którzy nie chcą być aktywni.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: Półmetek kadencji rządu

Post autor: Sted Asketil »

To nie real gdy masz pod soba rozbuchana administracje. Zatem milego trwania przed tym lustrem i wydawania rozporzadzen... samemu sobie.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Półmetek kadencji rządu

Post autor: Aleksander »

W realu rzad tym bardziej nie zajmuje się aktywnością obywateli. Marudzenie, że nie ma aktywności i obarczanie winą rządu miałoby rację bytu, gdyby Dreamlandczycy byli widzami w teatrze. I narzekali, że na scenie się mało dzieje. Ale nie jesteśmy na scenie, a Dreamland to nie teatr.

Oczywiście jest jeszcze druga metoda. Można wysłać Witta na wakacje, w końcu jest królem Elderlandu. Aktywność wybuchnie i wkurzeni Dreamlandczycy zaczną pisać petycje w jego obronie. Można zacząć moderować za każdego pedała (tut. mógłbym zmoderować Wawrzyniaka za "ciotem"), wtedy też reakcja byłaby żywiołowa. Pytanie brzmi, czy takiej aktywności chcemy?

Zabrzmi to dosyć paradoksalnie, ale ja za wielki sukces tego rządu uważam fakt, że jego działalność nie jest przyczyną dla aktywności oburzonych Dreamlandczyków.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: Półmetek kadencji rządu

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

Słowa, które wypowiadam nie są słowami obraźliwymi w rozumieniu prawa, tylko określającymi w bardziej dosadny sposób pewne grupy ludzi. Führer von Premier jest na tyle nisko wykształcony, że czy to tutaj czy w KS tego nie rozumie. Niestety są szkoły w Polsce do tego stworzone by dla pewnych osób poziom edukacji dostosować do ich rozwoju umysłowego. Dlatego Führer von Premier rozumiemy Pana problem.

Co do wkurzonych Dreamlandczyków to kolejne braki wychodzą- niezrozumienie języka polskiego. Otóż chodzi tylko o leserstwo rządu które trwa pół jego kadencji. Każdy kto czyta to rozumie, pomijając analfabetów, ale na to ci wkurzeni Dreamlandczycy nic nie poradzą. Więc skończ się wreszcie nad sobą użalać i pokaż choć raz że jesteś facetem, ba zachowujesz się jak niejedna gwiazda parady równości z Warszawy
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: Półmetek kadencji rządu

Post autor: Sted Asketil »

Mam wrazenie ze robisz z siebie albo ze mnie idiote. Jestes rozgarnietym facetem, wiec obstawiam to drugie. Bez obrazy z mojej strony. Kazdy popelnia bledy. Wyborcy rowniez.

Milego wieczoru
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Półmetek kadencji rządu

Post autor: Aleksander »

Jarek Wawrzyniak pisze: 9 cze 2019, 19:21 Słowa, które wypowiadam nie są słowami obraźliwymi w rozumieniu prawa
Gdybyś zadał sobie trud przeszukania forum, to byś się dowiedział, że jeden z moich poprzedników na stanowisku premiera moderował za słowa, które uważał za obraźliwe w stosunku do osób homoseksualnych. Co zabawne, sam dostałem nadzorem za nazwanie sędziego (piłkarskiego) cwelem ;-)
Jarek Wawrzyniak pisze: 9 cze 2019, 19:21zachowujesz się jak niejedna gwiazda parady równości z Warszawy
Ciekawe, skąd tak dobrze wiesz, co się dzieje na takiej paradzie ;-)
Sted Asketil pisze: 9 cze 2019, 19:21Kazdy popelnia bledy. Wyborcy rowniez.
Spokojnie. Drugi raz nie popełnię tego samego błędu i nie wystartuję w wyborach na premiera.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Półmetek kadencji rządu

Post autor: RIIF »

Panie Jarosławie, apeluję i proszę - jestem Panu przychylny i czytam z chęcią Pana uwagi, sugestie czy propozycję. Ale ich miejsce w ostatnim czasie zaczyna przykrywać obelżywe lekceważenie współziomków. Na to zgody mojej nie ma. Wiem, że może Pan inaczej i o to proszę.

Nikt w KD nikogo nie kryje i na siłę nie trzyma. Król do dziś nie miał specjalnych umocowań by robić co chcieć. Dziś to się zmieniło, ale mimo to nie zamierzam robić co będę chciał. Dziś w KD potrzebny jest KAŻDY. KAŻDY! Proszę to przyjąć do wiadomości. I współpracować.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: Półmetek kadencji rządu

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

Wystarczy pooglądać TVN by takie gwiazdy widzieć, nie wiem czy wiesz ale pewien kanał pokazuje tzw prawa mniejszości. Ponadto ogólnie w XXI w. mamy do dyspozycji TV, Youtube, rozumiem że o tym nie wiedziałeś? :)

Wiesz ktoś może blokować a za chwilę rolę mogą się zmienić. Czy to oznacza że następca ma kopiować pracę poprzednika, czy może jednak postarać się poszerzyć swoje horyzonty myślowe dając coś od siebie?
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: Półmetek kadencji rządu

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

Wasza Królewska Mość

W czasie debaty dyskutuje się że wszystkimi a nie tylko z Alfredem. Więc kto jest lekceważony?

Ponadto proszę zwrócić uwagę na dyskusję- kiedy zwracam na coś uwagę jestem albo atakowany, albo przywołuje się moją sytuację z KS. Proszę mi wybaczyć, ale tym samym odpowiadam.

Kiedy krytykuje führera von Premier blokuje się mnie tylko dlatego że mam inne zdanie. Ale to co gorsze że wykorzystuje się dane do systemu nie dla trzymania porządku na forum a dla własnych celów personalnych. Nie widziałem by tego typu praktyki Król uznał za niezgodne.

No i jeśli chcemy merytorycznej dyskusji to Führer von Premier i marszałek niech nie podnoszą temperatury dyskusji a z szacunkiem odnoszą się do innych. Każdy urząd powinien liczyć się z krytyką.
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Półmetek kadencji rządu

Post autor: Maciej II »

Jarek Wawrzyniak pisze: 9 cze 2019, 20:49 No i jeśli chcemy merytorycznej dyskusji to Führer von Premier i marszałek niech nie podnoszą temperatury dyskusji a z szacunkiem odnoszą się do innych. Każdy urząd powinien liczyć się z krytyką.
Jarek Wawrzyniak pisze: 9 cze 2019, 20:49 z szacunkiem odnoszą się do innych.
Jarek Wawrzyniak pisze: 9 cze 2019, 20:49 z szacunkiem
Jarek Wawrzyniak pisze: 9 cze 2019, 20:49 szacunkiem
Jarek Wawrzyniak pisze: 9 cze 2019, 19:21 Niestety są szkoły w Polsce do tego stworzone by dla pewnych osób poziom edukacji dostosować do ich rozwoju umysłowego.
Jarek Wawrzyniak pisze: 9 cze 2019, 19:21 Każdy kto czyta to rozumie, pomijając analfabetów (...)
Jarek Wawrzyniak pisze: 9 cze 2019, 19:21 Więc skończ się wreszcie nad sobą użalać i pokaż choć raz że jesteś facetem, ba zachowujesz się jak niejedna gwiazda parady równości z Warszawy
Jarek Wawrzyniak pisze: 9 cze 2019, 10:11 Ja atakuje takie nowotwory złośliwe jak choćby ten zwany Pohl
Jarek Wawrzyniak pisze: 9 cze 2019, 09:55 (...) poddać je kontroli Królowi czyli nieco lepszy system zbudować niż sami przywódcy Niemiec i ZSRR lat 1939-56.
Jarek Wawrzyniak pisze: 9 cze 2019, 09:55 Gdyby król chciał zwiększyć choćby aktywność to usunął by grypę, a to już raczej podejrzenie choroby nowotworowej, zwaną Führer von Premier oraz przerzuty tj wspólnych kolegów po fachu.
Jarek Wawrzyniak pisze: 8 cze 2019, 07:01 Było do przewidzenia że ktoś kto jest tchórzem w KS i ciotom zarazem, tutaj raczej nie pokaże że ma jaja.
Jarek Wawrzyniak pisze: 22 maja 2019, 17:45 Panie yntelygentny-(...)
Jarek Wawrzyniak pisze: 22 maja 2019, 17:45Co do Sarmacji to siedzę tam cały czas dzięki pedalskiej piątce (...)
Jarek Wawrzyniak pisze: 22 maja 2019, 16:11 Trudno by idiota nie za uważał idiotów, tak więc gratuluję ynteligencji Panie Asketil. Ale u was to rodzinne łącząc Pana tu i odpowiednika Sarmacji.
Jarek Wawrzyniak pisze: 21 maja 2019, 12:01 Tak poza tym to sprzątać burdel po tym premierze (...)
Jarek Wawrzyniak pisze: 9 maja 2019, 16:13 Tymbardziej że sam o to się staram i nie wiem czy tam są aż tak wybitne półmózgi czy co należy zrobić by zostać banitą.
Jarek Wawrzyniak pisze: 9 maja 2019, 16:13 Jeśli tam są w TK ludzie z autyzmem umysłowym to by mnie przekonało czemu takie nie inne są ich wypociny zwane wyrokami.
Wybierałem pikantniejsze, aż mi się odechciało.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: Półmetek kadencji rządu

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

I co ma z tych cytatów wynikać?

Co do krytyki osób to jest taka na jaką sobie zapracowali a nie by kogoś krytykować bez powodu. Jak ktoś nie umie rządzić to niech idzie zbierać mirabelki. Proste? Proste.

P. S. Już jestem cichutko:)
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Półmetek kadencji rządu

Post autor: Aleksander »

Jarek Wawrzyniak pisze: 9 cze 2019, 20:36 Wystarczy pooglądać TVN by takie gwiazdy widzieć, nie wiem czy wiesz ale pewien kanał pokazuje tzw prawa mniejszości. Ponadto ogólnie w XXI w. mamy do dyspozycji TV, Youtube, rozumiem że o tym nie wiedziałeś? :)
Nie mam czasu na oglądanie takich głupot.
Jarek Wawrzyniak pisze: 9 cze 2019, 20:36Wiesz ktoś może blokować a za chwilę rolę mogą się zmienić. Czy to oznacza że następca ma kopiować pracę poprzednika, czy może jednak postarać się poszerzyć swoje horyzonty myślowe dając coś od siebie?
Jesteś strasznym narcyzem. Tu w ogóle nie chodzi o ciebie, bo jako osoba jesteś mi obojętny. Naruszyłeś ustawę o forum, to została zastosowana wobec ciebie sankcja. Sąd tej decyzji nie pobłogosławił. Nie zgadzam się z tym orzeczeniem, ale je realizuję.
Jarek Wawrzyniak pisze: 9 cze 2019, 20:49W czasie debaty dyskutuje się że wszystkimi a nie tylko z Alfredem. Więc kto jest lekceważony?
Ten wątek już został wyjaśniony. Jeżeli nie zrozumiałeś, to przeczytaj jeszcze raz. A potem drugi. I trzeci. Jeżeli dalej nie rozumiesz, to może ci ktoś wyjaśni. Mi po prostu szkoda na to czasu.
Jarek Wawrzyniak pisze: 9 cze 2019, 20:49Ponadto proszę zwrócić uwagę na dyskusję- kiedy zwracam na coś uwagę jestem albo atakowany, albo przywołuje się moją sytuację z KS. Proszę mi wybaczyć, ale tym samym odpowiadam.
Znowu biedny Jaruś. Tylko on i on. Naprawdę, zwisa mi kompletnie to co robisz w Sarmacji. Nikt nie ustosunkowuje się merytorycznie do tego co piszesz, bo nie można cię traktować poważnie.
Jarek Wawrzyniak pisze: 9 cze 2019, 20:49Kiedy krytykuje führera von Premier blokuje się mnie tylko dlatego że mam inne zdanie. Ale to co gorsze że wykorzystuje się dane do systemu nie dla trzymania porządku na forum a dla własnych celów personalnych. Nie widziałem by tego typu praktyki Król uznał za niezgodne.
Wróć do tej rozmowy jak uporasz się ze swoim zranieniem narcystycznym. Świat się nie kręci wokół Jareczka. To Jareczek kręci się wokół świata. Bez przyswojenia sobie tej prawdy każda rozmowa jest bezcelowa.

W zasadzie to co piszę również jest bezcelowe, bo do ciebie nie dotrze. Jedyny pożytek z tego jest taki, że być może niektórzy czytelnicy zapoznają się także z racjami drugiej strony.

No i jeśli chcemy merytorycznej dyskusji to Führer von Premier i marszałek niech nie podnoszą temperatury dyskusji a z szacunkiem odnoszą się do innych. Każdy urząd powinien liczyć się z krytyką.
[/quote]
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: Półmetek kadencji rządu

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

1. Jeśli jestem obojętny to super bo nie zamierzam być w centrum uwagi. I jeśli jestem obojętny to nie zajmuj się moją osobą.

2. Naruszyłem ustawę o forum- ciekawe twierdzenie dla filozofów.

A generalnie to mam to co piszesz w twoim perskim oku.
Jarosław von Wawrzyniak>>
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości