[Proklamacja Królewska] Kryzys

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: [Proklamacja Królewska] Kryzys

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

Dziękuję Waszej Królewskiej Mości za odpowiedzi.

Nie będę odnosił się jakby do swojej osoby bo każdy mówi co myśli i to jego święte prawo. Oczywiście to prawo musi mieć swoje granice i być może je przekraczam w KS ale nie bez powodu, choć nie będę się nad nimi rozwodził w tym wątku.

Ja nie chcę deklarować stanowczego tak dla współpracy z Führer von Premier ani nie, ale to zależy od niego samego tzn czy jest gotów na pracę schodząc z własnych ambicji. Zgodzę się co do jednego--bazowanie na próbie siły układów politycznych nie doprowadzi nas do celu, choć mamy jeden z różną wizją KD.

Od razu zaznaczę że do układu koleżeńskiego nie wstąpię nigdy, ale też nie oznacza to że będą wszystko negował dla zasady. Natomiast powoływanie na urzędy osób, które stanowią rolę maszynki do głosowania wzmacniając rząd nie stawia rozmów w dobrej atmosferze. Mam na myśli równoważne tak rządu jak i opozycji, a to z kolei obie strony zmusza do kompromisu o ile faktycznie chcemy dążyć do budowy czegoś.

W świetle mikronacji słowo reforma mnie nieco przeraża patrząc jaki poziom wiedzy i kształcenia jest reprezentowany, co więcej sama kreatywność, o której wspominałem, jest tego pochodną, która już została tu wyśmiana.
Mimo wszystko poczekamy, zobaczymy.
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: [Proklamacja Królewska] Kryzys

Post autor: Maciej II »

Jarek Wawrzyniak pisze: 29 maja 2019, 05:47 Führer to z niemieckiego wódz, przewodnik, z dawna ten główno dowodzący, najważniejszy jednowładzca. Dziś tego słowa się nie używa bądź ma on wymiar neutralny. Wiem co mówię bo znam niemiecki a panowie chcecie błysnąć ale chyba jak zwykle nie dajecie rady.
Mnie i jak mniemam JE Fryderykowi Orańskiemu-Nassau chodziło raczej o zupełnie nielogiczne użycie przyimka von. Już pomijając zupełnie kwestie gramatyczne, to się po prostu nie klei ze sobą w takim kontekście w jakim zostało to użyte.
http://korepetycje-online-jezyk-niemiecki.manifo.com/blog/lektion-42---przyimek-von-w-jezyku-niemieckim pisze: Przyimka von używamy:

1. W kilku wyrażeniach - weit von entfernt, von Beruf sein

- Meine Wohnung ist nicht weit von der Uni entfernt. - Moje mieszkanie znajduje się nie daleko od uniwersytetu.

- Er ist Mechaniker von Beruf. - On jest z zawodu mechanikiem.

2. Gdy coś mamy od kogoś

- Ich habe das Geld von meinem Vater. - Mam pieniądze od mojego taty.

3. Gdy coś przybywa

- Der Zug kommt von Paris.- Pociąg przybywa z Paryża.

4. Gdy wracamy

- Ich komme vom Arzt / vom Chef/ von der Arbeit. - Wracam od lekarza, szefa, z pracy.

5. Gdy mowa,że coś jest przestarzałe pod względem czasu, lub gdy określamy jakiś odcinek czasu

- das Brot ist von gestern - Chleb jest z wczoraj.
- von Montag bis Donnerstag arbeite ich schwer. - Od poniedziałku do czwartku pracuję ciężko.

6. Gdy mowa jest o jakiejś ilości czegoś

- einer von euch - jeden z was.

7. Gdy chcemy zastąpić Genitiv za pomocą von w przypadku imion

- Das Auto von Eva - auto Ewy ( Evas Auto)

8. W użyciu w stronie biernej jako przyimek służący w określaniu osoby - sprawcy

- Das Buch wurde ihm von seinem Freund geschenkt. - Książka została mu podarowana przez przyjacela.

9. Gdy mowa o jakiejś rzeczy która składa się z czegoś

- Ein StrauB von Rosen - bukiet z róż

10. W użyciu wielu czasowników rekcyjnych jako przyimek

- Ich träume von einem großen Einfamilienhaus im Gebirge. - Marzę o dużym domku jednorodzinnym w górach.

Mam nadzieję, że usprawniłam Wam naukę, jeżeli chodzi o ten przyimek. ;-)
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: [Proklamacja Królewska] Kryzys

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

Gdyby Pan chciał błysnąć to von:
1. Służy jako przyimek a także występuje w rekcji czasownika
2. Stosuje się go przed imionami lub bez von dodając końcówkę - s

Jeśli Pan chciał błysnąć ściągą z internetu to kopiuj wklej wychodzi wunderschön.

Jeśli własną wiedzą z niemieckiego- mierny z uwzględnieniem powyższego zdania.

Gdyby zaś chodziło o za pytanie- dlaczego użyłem "von" wystarczyło spytać- ale jak na panów rozumiem to nazbyt trudne, współczuję.

Kopiowanie z neta- bardzo dobry

Gdybym w przyszłości użył zu:
1. Jako przyimek
2. Jako bezokolicznik
3. W reakcji czasownika
4. Bądź w tłumaczeniu: do

Stąd jeśli używacie neta to należy umieć go użyć w danym temacie by znać go w całości bądź pojechać do Niemiec lub Austrii i się języka nauczyć.

Pozdrawiam
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: [Proklamacja Królewska] Kryzys

Post autor: Sted Asketil »

Panowie, moze w dziale Kultura i sport zalozycie sobie temat dotyczacy jezyka niemieckiego? Ja rozumiem ze moze to Was w trojke interesowac/pasjonowac - nawet doceniam. Moze jakas niemieckojezyczna prowincja? Moze zakon rycerski? Tu wsrod waszych przepychanek ginie podstawowy watek. Taka mala prosba :)

No chyba ze juz sie wyczerpal i nie ma sensu dalej rozstrzasac tematu...
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: [Proklamacja Królewska] Kryzys

Post autor: Maciej II »

Sted Asketil pisze: 29 maja 2019, 14:54 No chyba ze juz sie wyczerpal i nie ma sensu dalej rozstrzasac tematu...
Zarzuciłbym jeszcze pewnym przysłowiem o zniżaniu do swojego poziomu ale chyba faktycznie temat został wyczerpany.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: [Proklamacja Królewska] Kryzys

Post autor: Sted Asketil »

No chyba ze juz sie wyczerpal i nie ma sensu dalej rozstrzasac tematu...
Raczej na mysli mialem glowny watek :) Przepraszam, nie precyzyjnie sie wyrazilem. Jak mamy milczec to lepiej posluchajmy waszych wykladow z niemieckiego ;-) Moze cos sie wykluje nowego...
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: [Proklamacja Królewska] Kryzys

Post autor: Maciej II »

Sted Asketil pisze: 29 maja 2019, 15:13 Raczej na mysli mialem glowny watek :) Przepraszam, nie precyzyjnie sie wyrazilem. Jak mamy milczec to lepiej posluchajmy waszych wykladow z niemieckiego ;-) Moze cos sie wykluje nowego...
Nie ma za co przepraszać :), po prostu pan Wawrzyniak, nie pierwszy już zresztą raz, nie ma zbyt wiele do powiedzenia na tematy w których usilnie stara się uchodzić za eksperta, a z tego co widzę na doedukowanie już za późno. Pozostaje pokiwać głową z politowaniem, przytaknąć i wrócić do głównego tematu dyskusji.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: [Proklamacja Królewska] Kryzys

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

Sted Asketil pisze: 29 maja 2019, 14:54 Panowie, moze w dziale Kultura i sport zalozycie sobie temat dotyczacy jezyka niemieckiego? Ja rozumiem ze moze to Was w trojke interesowac/pasjonowac - nawet doceniam. Moze jakas niemieckojezyczna prowincja? Moze zakon rycerski? Tu wsrod waszych przepychanek ginie podstawowy watek. Taka mala prosba :)

No chyba ze juz sie wyczerpal i nie ma sensu dalej rozstrzasac tematu...
Pierwszy raz zgodzę się z Panem. A i pomysł nader ciekawy z prowincją niemieckojęzyczną.
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: [Proklamacja Królewska] Kryzys

Post autor: Sted Asketil »

To nie zostaje nic innego jak tylko realizowac pomysl :) Terenow w KD jest az naddto, Moze dawne prowincje, choc nie koniecznie musi to byc odrazu prowincja. Moze lenno? W obecnym watku zabieraly glos osoby decyzyjne mogace pomoc "od reki" zrealizowac Panskie plany/pasje (wydzielenie lenna).
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: [Proklamacja Królewska] Kryzys

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

By nie rozciągać wątku poczekam na kasę za moją charówe w pracach Parlamentu a potem pomyślę nad lennem i dalszymi Pana wskazówkami, za które jestem wdzięczny.
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: [Proklamacja Królewska] Kryzys

Post autor: Sted Asketil »

Nie ma sprawy. Jak cos, to prosze pytac na forum lub bardziej prywatnie via PM.

Ps. Ma Pan juz kogo scigac za zalegle wynagrodzenie ;-)
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [Proklamacja Królewska] Kryzys

Post autor: Aleksander »

Robert II Fryderyk pisze: 29 maja 2019, 08:56Tak. Uważam, że ważne jest na tym etapie skonsolidowanie się wokół Królestwa. Nie, nie mam układu koleżeńskiego. Premier, do niedawna, mnie szczerze nie znosił. Teraz mnie zapewne ledwie toleruje. Znaleźliśmy parę wspólnych punktów, mamy nad czym pracować. Pan, jeśli weźmie się za pracę konstruktywną, gwarantuję, że znajdzie się w tym samym "układzie koleżeńskim".
O, to, to! Kochać się nie musimy. Ale pracować razem możemy. To dotyczy każdego.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [Proklamacja Królewska] Kryzys

Post autor: RIIF »

Szanowni.

W PK zasiada obecnie 5 lordów. Zgodnie z Konstytucją jestem uprawniony, na mocy art. 17 ust. 4 KK, wprowadzić stan klęski aktywnościowej. Nie uczynię tego jeszcze w bieżącym tygodniu - bowiem realne zobowiązania szykują mi niezłą jazdę bez trzymanki. Jednak nie będę miał już więcej oporów w nadchodzącym weekendzie. Przeto informuję, iż jeżeli sytuacja nie ulegnie poprawieniu bezzwłocznie skorzystam z przynależnych mi prerogatyw w wzmiankowanym zakresie.

Co się wówczas wydarzy? Wydam stosowany dekret wprowadzający stan klęski aktywnościowej. Ulegną zawieszeniu art. 11 ust. 3 zd. 2, ust. 4 i 5 oraz art. 12 Karty Konstytucyjnej. W drodze dekretu będę uprawniony do stanowienia prawa w całym zakresie prawodawstwa federalnego (prawodawstwo federalne obejmuje na zasadzie wyłączności zmiany Karty Konstytucyjnej oraz sprawy: państwowej infrastruktury informatycznej; obywatelstwa dreamlandzkiego; praw i obowiązków cudzoziemców i apatrydów; waluty państwowej; terytorium państwa; symboli i zaszczytów państwowych; stosunków międzynarodowych; organizacji, funkcjonowania i finansów rządu federalnego). Kompetencje Króla, wykonywane w normalnych warunkach na wniosek albo za zgodą Parlamentu Królewskiego, wykonywać on bez takiego wniosku albo zgody.

Mimo ograniczonego czasu w bieżącym tygodniu pozostaję do Waszej pełnej dyspozycji - każda wiadomość do mnie skierowana doczeka się odpowiedzi tego samego dnia. Każde wątpliwości, pomysły, sugestie, będą brane pod uwagę i odpowiedź na nie pojawi się tego samego dnia.

Bez wątpienia stoimy w miejscu, gdzie bramka 1 prowadzi do Narni, bramka 2 do Hogwartu, zaś bramka 3 w przepaść. I oby wybór nie wyglądał tak:
Robert II Fryderyk, Król Dreamlandu
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: [Proklamacja Królewska] Kryzys

Post autor: Andrzej »

Offtopując, bo Towarzysz Król zapodał nieironicznie mema ze Shrekiem, gorąco polecam dzieło sztuki wizualnej pt. "Shrek Retold": https://www.youtube.com/watch?v=pM70TROZQsI
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [Proklamacja Królewska] Kryzys

Post autor: Daniel von Witt »

Wasza Okupacjo,

w jaki magiczny sposób ustawowe wprowadzenie stanu klęski i przejęcie większej władzy przez Wasz Pałac spowoduje odwrócenie masowego wymierania ludności i zamierania jakiejkolwiek aktywności?

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: [Proklamacja Królewska] Kryzys

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

Ja bym proponował zawiesić wszystko i wszystkich a nie tylko Parlament, łącznie z częściami mowy i zdania i poddać je kontroli Królowi czyli nieco lepszy system zbudować niż sami przywódcy Niemiec i ZSRR lat 1939-56.

Nadto jak słyszę że to brak aktywności jest tym spowodowany to spada mi aż normalnie poziom wszystkich składników morfologicznych z wrażenia. Czyli król na grypę podaję pacjentowi arszenik, nowoczesna metoda.

Gdyby król chciał zwiększyć choćby aktywność to usunął by grypę, a to już raczej podejrzenie choroby nowotworowej, zwaną Führer von Premier oraz przerzuty tj wspólnych kolegów po fachu. Ale jeśli wycina się kawałek nowotworu zostawiając komórki to ta choroba niebawem wróci.
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: [Proklamacja Królewska] Kryzys

Post autor: Maciej II »

Jarek Wawrzyniak pisze: 9 cze 2019, 09:55 Gdyby król chciał zwiększyć choćby aktywność to usunął by grypę, a to już raczej podejrzenie choroby nowotworowej, zwaną Führer von Premier oraz przerzuty tj wspólnych kolegów po fachu. Ale jeśli wycina się kawałek nowotworu zostawiając komórki to ta choroba niebawem wróci.
Obrazek
Ale panie Wawrzyniak, nie jesteśmy wszakże w Sarmacji, żeby z miejsca wycinać nowotwory na zdrowej tkance społeczeństwa. W KD mamy raczej zwyczaj ich obserwacji, bez większej ingerencji w to co robią czy też mówią, czego jest Pan zresztą świetnym przykładem.

Z należytym szacunkiem,

(-) Helmut Pohl
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: [Proklamacja Królewska] Kryzys

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

Ja panie Pohl o ile mogę być nowotworem to tym łagodnym i nie szkodliwym, którego nie ma potrzeby leczyć. Ja atakuje takie nowotwory złośliwe jak choćby ten zwany Pohl, który jest groźnym przerzutem na tą zdrową tkankę społeczną, która chce żyć i się w zdrowiu rozwijać.

Z należytym szacunkiem
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: [Proklamacja Królewska] Kryzys

Post autor: Maciej II »

Jareczku, nie przejmuj się. To wszystko z sympatii. Pisz po swojemu, byle iskry leciały.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: [Proklamacja Królewska] Kryzys

Post autor: Andrzej »

Jarek Wawrzyniak pisze: 9 cze 2019, 10:11 Ja panie Pohl o ile mogę być nowotworem to tym łagodnym i nie szkodliwym, którego nie ma potrzeby leczyć.
To powinno trafić do galerii cytatów.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość