[Proklamacja Królewska] Kryzys

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

[Proklamacja Królewska] Kryzys

Post autor: RIIF »

Szanowni Państwo.

Dość udawania, że sytuacja w Królestwie jest "z grubsza znośna". Nie jest. Od dawna nie jest. Mierzi Nas marazm, mierzi brak działań, brak pomysłów. Smuci i deprymuje oczekiwanie na inby, buby i akcje Karbiaka. Niepokoją kłótnie i brak Wspólnoty. Smucimy się. W ostatnim czasie, z uwagi na szereg czynników - postawienie się w roli jaka przystoi Królowi w na wpół demokratycznym społeczeństwie, realne zobowiązania wynikające z podejmowanych czynności zawodowych, realne zobowiązania rodzinne wynikające z odejścia Ojca mego, a w końcu też z powodu tego co Wy sami dajecie Królestwu, byliśmy mocno wycofani. Postanowiliśmy z tym skończyć.

Kiedy przychodziliśmy dziś do Kancelarii by wydać odpowiednie decyzje i postanowienia, które kolejny już raz ratują Państwo przed wpływem na nie nieodpowiedzialnych (nie będziemy się silić na dyplomatyczny ton) decyzji Króla-Seniora Alfreda, byliśmy bliscy powołania się na przepisy o Stanie Wyjątkowym. Rozmowa z Premierem de la Ciprofloksja uświadomiła Nam, że na to jeszcze przyjdzie czas. Póki co mamy opcje. Mamy. Owszem. Chcemy jednak wyraźnie i stanowczo zakomunikować — kolejna Nasza interwencja odbywać się będzie w warunkach zastosowania jednego z punktów art. 17 Karty Konstytucyjnej. Nie po to by wprowadzać w Królestwie zamordystyczne rządy. Ale po to by uzmysłowić Wam, że Dreamland przetrwa niezależnie od sytuacji w jakiej się znajdzie. Dlatego, by pokazać Wam, że możliwa jest odnowa w duchu zaakceptowania obecnej sytuacji i odpowiedniej korekty kursu.

Obecnie apelujemy do Was wszystkich wspólnie, do każdego osobno, Wzywamy! Każdą Obywatelkę i Obywatela do wstąpienia w szeregi Parlamentu Królewskiego. Wzywamy osoby posiadające umiejętności, wiedzę, odrobinę chociaż wolnego czasu do wystąpienia z szeregu i podjęcia czynności i działań na rzecz nie Was, nie Nas, nie Tronu, ale na rzecz Królestwa - Domu. Na spory przyjdzie czas ponownie kiedy podniesiemy się z kolan. Na walkę przyjdzie czas kiedy uporządkujemy Dom, który wymaga remontu. Apelujemy i Wzywamy. Co odpowiecie?

Rozważamy i będziemy w tym kierunku prowadzić konsultacje społeczne, tymczasową zmianę ustroju Królestwa z monarchii konstytucyjnej na rzecz monarchii absolutnej. Tak by to na barkach Króla, chętnego do wzięcia na siebie ciężaru, spoczęła odpowiedzialność za dalszą pomyślność Królestwa. Tak, by Król ów we współpracy z zainteresowanymi osobami, odbudować mógł Samorządy - te wymagają reformy. Tak, by Król ów wraz z chętnymi obywatelami utworzyć mógł Rząd, który zajmie się bieżącym zarządem niezbędnymi aspektami naszej państwowości. Jest nas mało, nie stać nas na wybrzydzanie. Alternatywa jest jedna — do pracy bierzemy się wszyscy! Bez względu na osobiste urazy, zatargi, niechęci. Każda i każdy może coś dla Królestwa zrobić. Jeśli nie dacie rady — odsuńcie się w cień i pozwólcie innym ratować to czym Dreamland był, i czym być ponownie może.

Na deklaracje czekamy pod niniejszą Proklamacją nie dłużej jednak niż 7 dni. Chylimy przed Wami czoła, piłka po Waszej stronie.
Robert II Fryderyk, Król Dremlandu
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: [Proklamacja Królewska] Kryzys

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

Wasza Królewska Mość

Do Waszej osoby zawsze odnoszę się z szacunkiem, mimo dzielących nas różnic. Czy pomimo różnic można się szanować? Można.

To wystąpienie, w tym decyzję, traktuje jako pewnego rodzaj szantaż- albo... albo i z bólem zaczynam mieć przekonanie co do mojej omylności wobec WKM. Nie ma mojej zgody bym za cenę chęci Króla utrzymania rządu Premiera pomyłkę i ministrów niemych poparł wszystko jak leci, bo do tego zmierza jak rozumiem troska WKM o stabilizację w Królestwie. Ja osobiście wówczas nie będę brał udziału w debacie tylko głosował.

Kolejna rzecz- WKM chce stabilizacji--to proszę zapoznać się jakimi tematami zajmuje się Premier i jak wygląda debata. Rozumiem chęć mydlenia oczu innym obywatelom ale to albo trzeba być total analfabetą albo total debilus pospolitus by tego wszystkiego niezauważyć. Chyba że chęć układów koleżeńskich wymusza pewne decyzję, choć nie chcę by było to prawdą.

Wobec tego proszę powiedzieć:
1. Co jest celem podjętych decyzji przez WKM?
2. Jak WKM wyobraża sobie debatę w Parlamencie?
3. Dlaczego nie wspomina WKM o widmo ministrach i Premierze leserze, który to pięknie opowiadał satyrę zwaną kampanią wyborczą, a której wynik to bycie jedynie pajacem? Poprostu przykład idzie z góry.
4. Apelujecie o wstąpienie w szeregi Lordów. Popieram. Czy ignorancja zarówno Premiera jak i ministrów wobec obywateli KD uważa WKM za warte znalezienia się w Parlamencie? A może Wasz układ koleżeńskich zobowiązuje do pewnych taktycznych posunięć?

Z góry dziękuję za odp i proponuję się zastanowić czy decyzję WKM idą w parze z troską o dobro Królestwa, naszego wspólnego dobra.
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [Proklamacja Królewska] Kryzys

Post autor: Aleksander »

Pan Wawrzyniak będzie mieć teraz 14 dni na przemyślenie swojego zachowania. Polityka miłości się skończyła.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [Proklamacja Królewska] Kryzys

Post autor: Aleksander »

Ad rem. Oczywiście potwierdzam swoją aktywność i wolę dalszej pracy na rzecz Królestwa. Czasu, z uwagi na real, mam niewiele. Ale nawet jeżeli nic nie piszę, to trzymam rękę na pulsie.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: [Proklamacja Królewska] Kryzys

Post autor: Sted Asketil »

Robert II Fryderyk pisze: 24 maja 2019, 16:11 Obecnie apelujemy do Was wszystkich wspólnie, do każdego osobno, Wzywamy! Każdą Obywatelkę i Obywatela do wstąpienia w szeregi Parlamentu Królewskiego.
Nie mam zamiaru, ani nie widze powodu by wstepowac ponownie do PK. Jakakolwiek pomoc z mojej strony nie wymaga takich krokow. Nie skladam zadnych deklaracji - czekam na rozwoj sytucaji. Choc dzialania Premiera nie napawaja optymizmem.

الوـس pisze: 25 maja 2019, 11:32 Pan Wawrzyniak będzie mieć teraz 14 dni na przemyślenie swojego zachowania. Polityka miłości się skończyła.
Panie Premierze, wydaje mi sie ze troche Pan przegial tym razem. Zamyka Pan usta swoim oponentom - kilka slow krytyki jeszcze nikomu nie zaszkodzilo. Tym bardziej ze dzialania obecnego Rzadu wypadaja ponizej zera. Mam nadzieje ze chociaz nalozyl Pan wlasciwie kare na forum, a nie jak jeden z Panskich poprzednikow w moim przypadku.

Mam rowniez nadzieje ze na skarge zareaguje Sad przed uplywem zakonczenia kary... pozniej nie bedzie mialo to najmniejszego sensu. Ma Pan tego swiadomosc? ;-)
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: [Proklamacja Królewska] Kryzys

Post autor: Maciej II »

Sted Asketil pisze: 25 maja 2019, 23:02 Panie Premierze, wydaje mi sie ze troche Pan przegial tym razem. Zamyka Pan usta swoim oponentom - kilka slow krytyki jeszcze nikomu nie zaszkodzilo. Tym bardziej ze dzialania obecnego Rzadu wypadaja ponizej zera.
Problem jest w tym, że działania pana Wawrzyniaka do tej pory niczego pozytywnego nie wniosły. Gdziekolwiek pojawia się pan Wawrzyniak - tam psuje się powietrze, osobiście przestałem już czytać pana Wawrzyniaka wypociny, ale nie powiem, żeby wysłanie go na przymusowy urlop nie poprawiło mojej ogólnej percepcji forum.

Pozdrawiam,
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [Proklamacja Królewska] Kryzys

Post autor: Aleksander »

Sted Asketil pisze: 25 maja 2019, 23:02Panie Premierze, wydaje mi sie ze troche Pan przegial tym razem. Zamyka Pan usta swoim oponentom - kilka slow krytyki jeszcze nikomu nie zaszkodzilo. Tym bardziej ze dzialania obecnego Rzadu wypadaja ponizej zera. Mam nadzieje ze chociaz nalozyl Pan wlasciwie kare na forum, a nie jak jeden z Panskich poprzednikow w moim przypadku.
Nie o krytykę się rozchodzi, a o jej formę. Sam mam świadomość, że rząd wymaga pewnej rekonstrukcji i nastąpi to przy okazji likwidacji Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego. Ale są pewne granice dyskusji, które zostały przekroczone.
Sted Asketil pisze: 25 maja 2019, 23:02Mam rowniez nadzieje ze na skarge zareaguje Sad przed uplywem zakonczenia kary... pozniej nie bedzie mialo to najmniejszego sensu. Ma Pan tego swiadomosc? ;-)
Miałem z tyłu głowy świadomość, że trzeba zakreślić taki termin, by sąd się zdążył z tym wyrobić :-D
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: [Proklamacja Królewska] Kryzys

Post autor: Andrzej »

Chyba pora już wybudzić się z wiosennej hibernacji.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: [Proklamacja Królewska] Kryzys

Post autor: Sted Asketil »

الوـس pisze: 26 maja 2019, 10:56 Nie o krytykę się rozchodzi, a o jej formę. Sam mam świadomość, że rząd wymaga pewnej rekonstrukcji i nastąpi to przy okazji likwidacji Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego. Ale są pewne granice dyskusji, które zostały przekroczone.
Jakis czas temu pisalem o "granicach" - jezeli juz, to moim zdaniem tylko sie o nia otarl. Bycie sedzia i katem we wlasnej sprawie, nawet slusznej nigdy nie wyglada fajnie...

Pozdrawiam


ps. A newsy na glownej jak lezaly tak leza odlogiem - za moment mina dwa miesiace... Jak to wyglada, gdy przy takim minimum administracja nie daje sobie rady? No tak, sa rzeczy duze i male... ale i te malutkie wazne.

A zobowiazania wszystkie sa wazne - i te duze i te male ;-)
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [Proklamacja Królewska] Kryzys

Post autor: Aleksander »

Sted Asketil pisze: 26 maja 2019, 11:32Jakis czas temu pisalem o "granicach" - jezeli juz, to moim zdaniem tylko sie o nia otarl. Bycie sedzia i katem we wlasnej sprawie, nawet slusznej nigdy nie wyglada fajnie...
Temu właśnie służy ta krytykowana reforma prokuratury. Bym więcej nie musiał być sędzią i katem we własnej sprawie. Inna sprawa, że ukarany może zwrócić się z odwołaniem do sądu. I z tej możliwości skorzystał.
Sted Asketil pisze: 26 maja 2019, 11:32ps. A newsy na glownej jak lezaly tak leza odlogiem - za moment mina dwa miesiace... Jak to wyglada, gdy przy takim minimum administracja nie daje sobie rady? No tak, sa rzeczy duze i male... ale i te malutkie wazne.
Myślałem ostatnio o tym, ale nie działo się nic na tyle interesującego, by moim zdaniem możliwe byłoby opisanie tego w tej formie.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: [Proklamacja Królewska] Kryzys

Post autor: Sted Asketil »

JPII pisze: 26 maja 2019, 11:20 Chyba pora już wybudzić się z wiosennej hibernacji.
Idzie lato, wakacje, urlopy... zwyczajowo (poprzednie lata) to sie dopiero zacznie hibernacja :(
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: [Proklamacja Królewska] Kryzys

Post autor: Sted Asketil »

الوـس pisze: 26 maja 2019, 11:34 Myślałem ostatnio o tym, ale nie działo się nic na tyle interesującego, by moim zdaniem możliwe byłoby opisanie tego w tej formie.
To nie ma wygladac ciekawie dla Ciebie - wchodzisz na strone takiej mikronacji widzisz to co u nas - same daty odstraszaja. Idziesz do konkurencji i tam ogrom zdarzen powoduje ze zostajesz i probujesz sie zaaklimatyzowac.

Nic? A zapowiadany stan wyjatkowy to malo? Na chwile odlozony ale caly czas wisi. Kolejna juz spektakularna ucieczka Seniora Alfreda (mam nadzieje ze zostanie to zapamietane gdyby doszlo w przyszlosci do kolejnych obietnic), stawiajaca kraj na skraju przepasci... Jeden Sedzia w sadzie stawia ponownie pod znakiem zapytania sprawnosc tej instytucji - nie obrazajc nikogo, wiemy jednak z doswiadczenia ze potrzeba nam conajmniej dwoch sedziow...

Na biezaco na 100% znalazlo by sie wiecej takich informacji - nie wspomne o "koloryzowanej" fabule ktora mozna wypelnic realne braki. To ma byc zabawa - jak nie masz newsow stworz sytuacje - chocby pojawienie sie smokow niszczacych stada bydla na polnocy kraju... Powolanie sztabu kryzysowego i zajecie dla armii to mozliwosc kreacji/rozbudowy kolejnych zdarzen. Jak sie zacznie cos dziac, ludzie sami przyjda zobaczyc i byc moze wezma w tym udzial.

Widze ze najpierw "reformatorzy" powinni zreformowac swoje podejscie do tematu....

Sted
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [Proklamacja Królewska] Kryzys

Post autor: RIIF »

Bardzo mi się podoba ostatni komentarz Pana Steda. Przy okazji zapowiadam odpowiedzenie na pytania, które tu się pojawiły, już wkrótce. Nie chcę robić ping ponga więc czekam aż pojawią się kolejne pytania, wątpliwości i uwagi.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [Proklamacja Królewska] Kryzys

Post autor: Daniel von Witt »

الوـس pisze: 25 maja 2019, 11:32 Pan Wawrzyniak będzie mieć teraz 14 dni na przemyślenie swojego zachowania. Polityka miłości się skończyła.
Usnąłem z wielu względów pozadreamlandzkich i już znalazłeś sobie nowego Witta do odstrzału. Brawo. Oby tak dalej.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [Proklamacja Królewska] Kryzys

Post autor: Aleksander »

Daniel von Witt pisze: 26 maja 2019, 12:52
الوـس pisze: 25 maja 2019, 11:32 Pan Wawrzyniak będzie mieć teraz 14 dni na przemyślenie swojego zachowania. Polityka miłości się skończyła.
Usnąłem z wielu względów pozadreamlandzkich i już znalazłeś sobie nowego Witta do odstrzału. Brawo. Oby tak dalej.
Przejrzyj sobie historię orzeczeń, jakie wydawałem w sprawach, w których byłeś oskarżony. Gdybym chciał cię odstrzelić, to miałem mnóstwo okazji.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: [Proklamacja Królewska] Kryzys

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

Jeśli premier posługuje się takimi argumentami a Król na to pozwala to nie wróżę dobrze KD. Ale to co życzę premierowi to by ręką sprawiedliwości sądu KD kiedyś stała się Pana wyrocznią i być może na to przyjdzie czas, jeśli taki sposób prowadzenia urzędu Pan zachowa. Bo o ile mogę zrozumieć pogardę wobec obywateli, o tyle wobec urzędników premierowi nieprzychylnych stawia nie tylko pana premiera w kolorowym świetle ( tymbardziej Pana polityka miłości wobec mnie gdzie ja w chłopcach nie gustuje) w samym Królestwie ale przekreśla pan słowa Króla, który wzywa do współpracy na rzecz Królestwa i odejścia od wzajemnych uprzedzeń.

Od dziś będzie pan Führer von premier na znak i ku czci pana działań wobec osób o odmiennych poglądach. Kierunek z historii Polski wszystkim znany.
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: [Proklamacja Królewska] Kryzys

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Znaczy, generalnie monarchia absolutna zawsze spoko, ale przestałem być takim zwolennikiem w warunkach mikronacyjnych, a zastanawiam się jak ma to zachęcić obywateli do zaangażowania.
Jarek Wawrzyniak pisze: 26 maja 2019, 14:16 Od dziś będzie pan Führer von premier
Wódz z premier? Czy Pan w ogóle wie co znaczą słowa, które przytacza?
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: [Proklamacja Królewska] Kryzys

Post autor: Maciej II »

Fryderyk Orański-Nassau pisze: 28 maja 2019, 20:47 Wódz z premier? Czy Pan w ogóle wie co znaczą słowa, które przytacza?
To kazus osoby, która słyszy bicie dzwonów ale nie wie w którym kościele biją.

O ile uważam się za dreamlandzkiego monarchistę, tak dedemokratyzacja państwa mi zupełnie nie w smak i nie widzę w niej potencjału do rozwoju KD.

Jeżeli chodzi o deklaracje w sprawie kryzysu, to jestem w stanie obsługiwać parlament królewski oraz komisariat wyborczy przez tak długo jak to będzie konieczne, na forum wpadam ten raz-dwa razy dziennie, żeby je przejrzeć także nie powinno być większych przestojów jeżeli chodzi o te dwie instytucje.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: [Proklamacja Królewska] Kryzys

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

Führer to z niemieckiego wódz, przewodnik, z dawna ten główno dowodzący, najważniejszy jednowładzca. Dziś tego słowa się nie używa bądź ma on wymiar neutralny. Wiem co mówię bo znam niemiecki a panowie chcecie błysnąć ale chyba jak zwykle nie dajecie rady.

Führer odnosił się bardzo dobitnie w latach 1939-45 i stąd ma ono nie zbyt pozytywny oddźwięk a z tamtego czasu to słowo obecnemu premierowi przyświeca najlepiej. Więc obydwaj panowie słowotok słów że super ale jeśli chcielibyście coś mądrego dać znać to poza podstawowym znaczeniem słów jeszcze ich geneze warto znać.
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [Proklamacja Królewska] Kryzys

Post autor: RIIF »

Szanowni Państwo,

minęło kilka dni i nadszedł czas bym odpowiedział na wątpliwości i pytania, które się pojawiły w przestrzeni tego wątku.
Jarek Wawrzyniak pisze: 24 maja 2019, 17:31 1. Co jest celem podjętych decyzji przez WKM?
Napisałem to wyraźnie już wcześniej — celem jest ratunek Królestwa przed upadkiem.
Jarek Wawrzyniak pisze: 24 maja 2019, 17:31 2. Jak WKM wyobraża sobie debatę w Parlamencie?
Nie wyobrażam sobie. Dlatego apelując o włączenie się wszystkich w prace PK mam na celu zamienienie go w swoistą agorę. Większość decyzji i tak jest komentowana poza PK, większość debat odbywa się poza PK. PK został sprowadzony do roli mechanizmu zatwierdzania politycznych decyzji. Mamy kompletny rozkład tkanki politycznej, jako takiej. W moim odczuciu na tym etapie nie jest ona nam do szczęścia potrzebna. Musimy zrobić krok w tył. Nie wyobrażam sobie zaś nie dlatego, że brakuje mi wyobraźni czy doświadczenia, ale właśnie dlatego, że to doświadczenie (mikronacyjne) posiadam.
Jarek Wawrzyniak pisze: 24 maja 2019, 17:31 3. Dlaczego nie wspomina WKM o widmo ministrach i Premierze leserze, który to pięknie opowiadał satyrę zwaną kampanią wyborczą, a której wynik to bycie jedynie pajacem? Poprostu przykład idzie z góry.
O wielu rzeczach nie wspominam, choćby o tym w jaki sposób kreuje Pan krytykę (do której ma Pan prawo) i tego jak ona (jej forma) wpływa na innych. Nie odnoszę się do pojedynczych przyczyn - każdy wie co ma za uszami. Odnoszę się do problemu globalnie.
Jarek Wawrzyniak pisze: 24 maja 2019, 17:31 4. Apelujecie o wstąpienie w szeregi Lordów. Popieram. Czy ignorancja zarówno Premiera jak i ministrów wobec obywateli KD uważa WKM za warte znalezienia się w Parlamencie? A może Wasz układ koleżeńskich zobowiązuje do pewnych taktycznych posunięć?
Tak. Uważam, że ważne jest na tym etapie skonsolidowanie się wokół Królestwa. Nie, nie mam układu koleżeńskiego. Premier, do niedawna, mnie szczerze nie znosił. Teraz mnie zapewne ledwie toleruje. Znaleźliśmy parę wspólnych punktów, mamy nad czym pracować. Pan, jeśli weźmie się za pracę konstruktywną, gwarantuję, że znajdzie się w tym samym "układzie koleżeńskim".
Jarek Wawrzyniak pisze: 24 maja 2019, 17:31proponuję się zastanowić czy decyzję WKM idą w parze z troską o dobro Królestwa, naszego wspólnego dobra.
Idą.

Deklaracje, które padają w tym wątku - od Pana i innych - radują w pewnym zakresie. Jednocześnie smuci brak innych. Jak sami widzicie jest nas garstka, a wątek, który jeszcze pół roku temu spowodowałby burzę rozmiarów Układu Słonecznego, jest wątkiem rzeczowej rozmowy kilku osób. To symptomatyczne. Dziękuję za dotychczasowe deklaracje, proszę o więcej.

Z mojej strony powiem, że rozważam różne reformy - w tym, a może przede wszystkim - reformę polityczną i samorządową. Będę rozmawiał z Wami - na priv, publicznie - i zbierał opinie. Pomyślcie jak można tematy te ugryźć.
Robert II Fryderyk, Król Dreamlandu
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości