Wznowienie działalności Ambasady.

Miejsce informacji na tematy zagraniczne z innych mikronacji.
Awatar użytkownika
Ronon Dex
Posty: 97
Rejestracja: 28 paź 2014, 20:19
NIM:
Kontakt:

Wznowienie działalności Ambasady.

Post autor: Ronon Dex »

W związku z mianowaniem mnie na Ambasadora przez Prezydenta Republiki Bialeńskiej oraz akceptacji władz Królestwa Dreamlandu - Ambasada Republiki Bialeńskiej w Królestwie Dreamlandu wznawia swoją działalność.

W dniu dzisiejszym nad budynkiem zawisła bialeńska flaga...

Obrazek

... oraz umieszczono tablicę:

Obrazek

Ambasador Ronon Dex zaczął oficjalnie urzędowanie w Królestwie Dreamlandu.
Turysta z Republiki Bialeńskiej.
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Wznowienie działalności Ambasady.

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Cieszy, że na biurkach znów pojawią się dokumenty, a ubiegających się o wizę przywita miły urzędnik bialeński, zamiast pustki i wiatru.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Wznowienie działalności Ambasady.

Post autor: Andrzej »

Gratuluję uwolnienia się spod panowania sarmackih dzikusuw!
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Ronon Dex
Posty: 97
Rejestracja: 28 paź 2014, 20:19
NIM:
Kontakt:

Re: Wznowienie działalności Ambasady.

Post autor: Ronon Dex »

Fryderyk Orański-Nassau pisze: 3 kwie 2019, 19:58 Cieszy, że na biurkach znów pojawią się dokumenty, a ubiegających się o wizę przywita miły urzędnik bialeński, zamiast pustki i wiatru.
Mam nadzieję nie tylko na dokumenty... Jak odbudujemy nasze struktury (obecnie czeka na sporo pracy przy wrzucaniu naszej zabezpieczonej informatycznie infrastruktury na nową stronę), to mam kilka pomysłów na działania mające (mam nadzieję) pozytywny wpływ na aktywność w obu naszych krajach.
Turysta z Republiki Bialeńskiej.
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Wznowienie działalności Ambasady.

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Czekam cierpliwie w takim razie
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Ronon Dex
Posty: 97
Rejestracja: 28 paź 2014, 20:19
NIM:
Kontakt:

Re: Wznowienie działalności Ambasady.

Post autor: Ronon Dex »

Trochę się nie odzywałem, ale odbudowa informatyczna Bialenii pochłania sporo czasu. Na razie dobrze nam idzie - wróciło kilkunastu dawnych obywateli RB, od początku miesiąca mamy już prawie 1000 postów itd. Czas na otwarcie się na zagranicę i odwiedziny u przyjaciół...

Mam propozycję, bo nasze Siły Zbrojne (ponownie jak nasza infrastruktura) ponownie trafiają do przestrzeni "publicznej" (na naszą nową stronę), choć mozolnie, bo zabezpieczone dane musimy wrzucać ręcznie. Na razie odbudowaliśmy Siły Powietrzne i Marynarkę Wojenną... i właśnie dlatego chciałbym zaproponować pierwsze spotkanie. Skoro dzieli nas "Wielka Woda" to powinniśmy nawiązać stosunki morskie.

Pytanie do władz Królestwa Dreamlandu... chciałbym w najbliższy weekend rozpocząć kurtuazyjną wizytę grupy okrętów Marynarki Wojennej RB w Królestwie Dreamlandu. Na początek powiedzmy niewielka grupa... 3-4 okręty.

W programie takiej wizyty, która byłaby relacjonowana równolegle na obu forach byłoby:
- nawiązanie kontaktów z Marynarką Wojenną KD,
- prezentacja naszej Marynarki Wojennej i Marynarki Wojennej KD,
- rozmowy dotyczące współpracy morskiej... może nawiązanie rozmów nt. przyszłych wspólnych działań i ćwiczeń.

Ponadto jako osoba zarządzająca większością gospodarki morskiej RB chciałbym nawiązać przy okazji stosunki morskie na gruncie cywilnym. Wprowadzić stałą komunikację morską pomiędzy naszymi krajami... może też rejsy statków wycieczkowych pomiędzy naszymi krajami, rejsy połączone ze zwiedzaniem i wycieczkami po naszych krajach?

Jeżeli władze Królestwa Dreamlandu są zainteresowane taką wizytą i spotkaniem to proszę o wyznaczenie portu, do którego mogłyby zawitać nasze okręty... oraz może osoby, z którą mógłbym uzgadniać dalsze szczegóły.
Turysta z Republiki Bialeńskiej.
Awatar użytkownika
Ronon Dex
Posty: 97
Rejestracja: 28 paź 2014, 20:19
NIM:
Kontakt:

Re: Wznowienie działalności Ambasady.

Post autor: Ronon Dex »

Proponuję wizytę grupy okrętów w składzie:

1/ Lotniskowiec lekki ORB "Rewolucja Marcowa"
- http://www.bialenia.org.pl/?page_id=567

2/ Dwie niszczyciele typu D-80:
- http://www.bialenia.org.pl/?page_id=530

3/ Okręt zaopatrzeniowy floty:
- http://www.bialenia.org.pl/?page_id=706 ... pu%20UC-10
Turysta z Republiki Bialeńskiej.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Wznowienie działalności Ambasady.

Post autor: Aleksander »

Zapraszam w tej sprawie do swojego domu-kostki na Tauzenie. GG albo FB?
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Ronon Dex
Posty: 97
Rejestracja: 28 paź 2014, 20:19
NIM:
Kontakt:

Re: Wznowienie działalności Ambasady.

Post autor: Ronon Dex »

الوـس pisze: 13 maja 2019, 21:13 Zapraszam w tej sprawie do swojego domu-kostki na Tauzenie. GG albo FB?
A dlaczego nie normalnie, publicznie na Forum? GG - nie mam (jak mniemam chodzi o jaki komunikator... kojarzę nawet), na FB konto mam - można i tam, ale moim zdaniem możemy to uzgodnić w tym temacie...
Turysta z Republiki Bialeńskiej.
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Wznowienie działalności Ambasady.

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Z całym szacunkiem, ale ustalanie szczegółów negocjacji na gruncie międzynarodowym w wątku publicznym jest odrobinę nieprofesjonalne. O ile Fb wole nie ujawniać, a o GG zapominam, bo nie korzystam za często, to na współprace jesteśmy otwarci i chętnie omówiłbym to w dedykowanym wątku.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Ronon Dex
Posty: 97
Rejestracja: 28 paź 2014, 20:19
NIM:
Kontakt:

Re: Wznowienie działalności Ambasady.

Post autor: Ronon Dex »

Fryderyk Orański-Nassau pisze: 13 maja 2019, 22:05 Z całym szacunkiem, ale ustalanie szczegółów negocjacji na gruncie międzynarodowym w wątku publicznym jest odrobinę nieprofesjonalne.
Nie bardzo rozumiem dlaczego? Chcieliśmy odbyć kurtuazyjną wizytę, całkowicie oficjalną i publiczną. Tu nie chodzi o jakiekolwiek "zakulisowe rozgrywki" tylko o pewnego rodzaju "wydarzenie" (sprzyjające aktywności, wzajemnemu poznaniu się itd.) i wydawało mi się, że ambasada jest dobrym miejscem do ustalenia takich szczegółów, a samo wydarzenie mogło być czymś ciekawym - dla obu stron.

No, ale skoro to problem... to przepraszam i nie było tematu.
Turysta z Republiki Bialeńskiej.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Wznowienie działalności Ambasady.

Post autor: RIIF »

Ronon Dex pisze: 14 maja 2019, 06:49 No, ale skoro to problem... to przepraszam i nie było tematu.
Drogi Panie Ambasadorze, to nie problem. Po prostu nasi dyplomaci są przyzwyczajeni do tego co zazwyczaj dzieje się w dyplomacji - prowadzenia rozmów na szczeblu nieco mniej publicznym. Nauczeni jesteśmy, chyba wszyscy, że sferą dyplomacji jest działanie nieco w cieniu. Myślę, że obie strony to doskonale rozumieją.

Ale faktycznie - propozycja Waszej Ekscelencji jest li tylko propozycją czysto kurtuazyjnej wizyty. Rozmawiajmy tu. Poproszę MSZ by podjął rozmowę z Waszą Ekscelencją, zgoda @Ronon Dex ?
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Wznowienie działalności Ambasady.

Post autor: Aleksander »

Ekscelencjo Ambasadorze,

moja propozycja wynikała z faktu, że rozmowy w moim domu-kostce przy kawce, koniaczku i kawałka sernika mają zupełnie inna dynamikę i atmosferę, niż rozmowy w innych miejscach. Moi goście mogą zapalić papierosa jakiego lubią, bez tej całej krucjaty antynikotynowej, moja koleżanka-małżonka czasami pobrzdęka coś na pianinie, a rozmowy toczą się w przyjaznej atmosferze.

Jeżeli jednakże taka propozycja z różnych względów nie zadowala WE, to nie pozostaje nam nic innego jak toczyć rozmowy w tym wątku. Ja ze swojej strony zawsze byłem gorącym zwolennikiem zacieśniania współpracy międzynarodowej. Uruchomienie stałego morskiego połączenia między Dreamopolis lub Ekkore a Wolnogradem to z pewnością krok w dobrą stronę!
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Andrzej P Ordynski
Posty: 390
Rejestracja: 9 gru 2010, 13:34
NIM: 479233
Kontakt:

Re: Wznowienie działalności Ambasady.

Post autor: Andrzej P Ordynski »

Ambasador Ronon Dex zakończył służbę dyplomatyczną w Królestwie Dreamlandu w związku z objęciem urzędu Prezydenta Republiki Bialeńskiej. Do czasu powołania nowego ambasadora placówką zaopiekuje się MSZ w mojej osobie.
prof. Andrzej Płatonowicz Ordyński
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Wznowienie działalności Ambasady.

Post autor: RIIF »

Dziękujemy za informację Waszej Ekscelencji.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Zablokowany

Wróć do „Zagranica”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości