Dajcie premierowi urządzić rząd! [wydzielone]

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: Dajcie premierowi urządzić rząd! [wydzielone]

Post autor: Sted Asketil »

Lucy pisze: 11 kwie 2019, 18:50
Sted Asketil pisze: 10 kwie 2019, 23:32 Widze ze Senior Alfred wraca do formy - arogant, gbur i poeta amator. Teraz poczekamy az znowu walnie focha, rzuci wszystko i zniknie na killka miesiacy... To juz "alfredowski" standart.
Myślę, że na pewno nie będzie z tego żadnego porozumienia jeżeli będzie pan tak obrzucał JKW obelgami.
To nie sa obelgi - prosze mi wierzyc, Senior jeszcze sie nie rozkrecil...

No, ale dajmy sobie na wstrzymanie na chwile - czekam zniecierpliwoscia na zapowiadane zmiany w/przez i wokol KKI. I mowie to calkiem powaznie. Bede kibicowal.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Dajcie premierowi urządzić rząd! [wydzielone]

Post autor: Aleksander »

Zaczynam odnosić cokolwiek przykre wrażenie, że szybciej byłoby to jako ustawę przez Parlament przepuścić...
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Dajcie premierowi urządzić rząd! [wydzielone]

Post autor: Alfred »

Na pewno nie byłoby. Dla ustawy minimalny czas głosowania to pięć dni. Za to zastanawiająca jest dla mnie postawa niektórych lordów, którym chyba zaciął się jeden przycisk do głosowania.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Dajcie premierowi urządzić rząd! [wydzielone]

Post autor: Daniel von Witt »

Alfred pisze: 11 kwie 2019, 23:16 Za to zastanawiająca jest dla mnie postawa niektórych lordów, którym chyba zaciął się jeden przycisk do głosowania.
Nie zaciął się z kolei tym, którzy głosują tak jak WKW?

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: Dajcie premierowi urządzić rząd! [wydzielone]

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

Ja nie mam zamiaru być ani za ani przeciw dla zasady, ani być w koalicji ani totalnej opozycji czy wobec Premiera i ministrów czy Jego Królewskiej Mości. Pytanie czy do innych propozycji np. projektów ustaw osób z poza rządu Premier i Król będą odnosili się przychylnie czy tak dla zasady odrzucą. Po czym taka refleksja?

Otóż odnoszę wrażenie że Lordowie mają głosować tylko ZA propozycjami przedstawionymi przez władzę, najlepiej bez dyskusji i debaty bo czego oni chcą. Punkt wyjściowy by nas poprzeć a reszta nieważna nie za dobrze wróży. Obym się mylił, choć patrząc na wynik większość w Parlamencie Premier czy Król kłopotać się nie musi. Niemniej żywię nadzieję że dobra współpraca rządu i Parlamentu weźmie górę nad ambicjami.
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Dajcie premierowi urządzić rząd! [wydzielone]

Post autor: Chamberlain »

Jarek Wawrzyniak pisze: 12 kwie 2019, 12:14 Otóż odnoszę wrażenie że Lordowie mają głosować tylko ZA propozycjami przedstawionymi przez władzę, najlepiej bez dyskusji i debaty bo czego oni chcą. Punkt wyjściowy by nas poprzeć a reszta nieważna nie za dobrze wróży. Obym się mylił, choć patrząc na wynik większość w Parlamencie Premier czy Król kłopotać się nie musi.
Nie ma takiej obawy. To stan chwilowy. W styczniu, gdy lordów było 16, paradoksalnie ani rząd KPD, ani Król, nie mieli większości (o czym świadczy choćby pamiętna uchwała potępiająca wybór RIIF). Po prostu dołączył Pan w takim momencie. W maju i czerwcu, gdy zaczną wracać ci, którzy się wykruszyli przez matury czy wypalenie, sytuacja ulegnie kolejnemu przetasowaniu. Może nawet wcześniej, bo nic nie jest przysądzone przy tym składzie izby. Nawet to głosowanie w sprawie rządu do końca wisiało na włosku.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Dajcie premierowi urządzić rząd! [wydzielone]

Post autor: Alfred »

Daniel von Witt pisze: 12 kwie 2019, 11:16 Nie zaciął się z kolei tym, którzy głosują tak jak WKW?
Od marca rozpatrywaliśmy osiem przedłożeń. Z tej liczby byłem przedkładającym sześć i jeszcze autorem siódmego, które jednak przedkładał Król (dekretu o infrastrukturze informatycznej). Naturalnie popieram swoje własne propozycje. Nie widzę też powodu, dla którego miałbym utrudniać premierowi zorganizowanie rządu w sposób, który uważa za właściwy, w granicach rozsądku, które nie zostały tu przekroczone.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości