Budujemy lepszą przyszłość kraju

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Budujemy lepszą przyszłość kraju

Post autor: Alfred »

Współobywatele!

Z woli Roberta Fryderyka objąłem dziś stanowisko Generalnego Inspektora Inżynierii. Staje przede mną zadanie pokierowania rozwojem technicznym Państwa tak, aby zapewnić mu większą sprawność działania administracji, wyższą konkurencyjność wśród polskich mikronacji tudzież atrakcyjność dla nowo przybyłych oraz wyzwolenie potencjału obywateli. Modernizacja staje się coraz bardziej palącą koniecznością, której chcemy teraz wyjść naprzeciw.

Stopka strony głównej informuje nas, że obecne serwisy internetowe Państwa liczą sobie około dwunastu lat. Niestety, można się tego domyślić bez patrzenia. Wspomniana strona główna odstrasza przestarzałym designem i depresyjną paletą barw. Usługi publiczne świadczone przez Centralne Rejestry: Mieszkańców oraz Instytucji i Przedsiębiorstw tracą na jakości, gdy serwisy te przestają odzwierciedlać stan aktualny, a zapychają się dawno przebrzmiałymi faktami. Serwisy informacyjne, prowadzone kiedyś przez władze państwowe, zostały porzucone. Punkt ciężkości naszego życia zbiorowego przesunął się zdecydowanie na forum dyskusyjne, za czym idzie znaczny spadek atrakcyjności zabawy i zubożenie możliwości tworzenia narracji i klimatu państwa.

Wkrótce możemy stracić nawet to, co mamy. Wsparcie hostingodawcy dla starszych technologii, na których zbudowano nasze serwisy, jest stopniowo wygaszane. Jeżeli okażemy się niezdolni do ich zastąpienia, pewnego dnia staniemy się jedną wśród wielu forumnacji. Stoimy na skraju przepaści. Teraz czas zrobić ogromny krok do przodu.

Nie objąłem jeszcze wszystkich uprawnień, związanych ze swoim stanowiskiem. Pierwsze kilka dni będę musiał przeznaczyć na sprawy organizacyjne, chciałbym też uporządkować dostępy do serwera i serwisów internetowych. Jednocześnie przedstawię Komitetowi Rozwoju propozycję kierunków rozwoju infrastruktury. Po ich ustaleniu przez to gremium zostaną ogłoszone szczegółowe plany w tym zakresie, które Królewskie Kolegium Inżynieryjne będzie realizować. Chciałbym jednak, żeby KKI nie tylko dobrze wykonywało swoje zadanie, ale też stanowiło przykład wysokiej kultury organizacyjnej w administracji federalnej. Dlatego też, możliwie najszybciej, Kolegium uzyska swoją siedzibę w jednym z miast Państwa, symbole oraz informacyjny serwis internetowy. Ponadto będzie się rozliczać wobec wspólnoty, co trzy tygodnie, z postępów w realizacji ustalonych planów rozwoju infrastruktury.

Dziękuję Jego Królewskiej Mości za zaufanie. Proszę o nie także Was, a jeśli Wasze umiejętności pozwalają Wam na dołączenie do Kolegium — zachęcam do kontaktu.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: Budujemy lepszą przyszłość kraju

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

Życzę powodzenia i sukcesów w pracach innowacyjnych na rzecz Dreamlandu.
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
Gilead
Posty: 94
Rejestracja: 21 sty 2019, 16:34
Numer GG: 67441662
NIM: 956381
Kontakt:

Re: Budujemy lepszą przyszłość kraju

Post autor: Gilead »

Biorąc pod rozwagę, jak toksyczną osobą okazuje się być Jego Wysokość Alfred, podobnież niestety zresztą jak znacząca część dreamlandzkiej wspólnoty, szczerze wątpię w jakąkolwiek lepszą przyszłość tego kraju.
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: Budujemy lepszą przyszłość kraju

Post autor: Sted Asketil »

Senior mial dwie kadencje i w praktyce nie ograniczone uprawnienia do przeprowadzenia oczekiwanych zmian... Jestem dosc sceptycznie nastawiony do tej kolejnej plomiennej zapowiedzi.
Alfred pisze: 10 kwie 2019, 22:29 Dlatego też, możliwie najszybciej, Kolegium uzyska swoją siedzibę w jednym z miast Państwa, symbole oraz informacyjny serwis internetowy. Ponadto będzie się rozliczać wobec wspólnoty, co trzy tygodnie, z postępów w realizacji ustalonych planów rozwoju infrastruktury.
Ale zeby nie bylo - poczekam na te rozliczenia z postepu prac....

ps. Wybory sie skonczyly a plakat wyborczy dalej wisi na glownej. Mam nadzieje ze poki co w koncu ktos zajmie sie sprawna aktualizacja strony glownej KD.
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Budujemy lepszą przyszłość kraju

Post autor: Maciej II »

Gilead pisze: 10 kwie 2019, 22:42
Biorąc pod rozwagę, jak toksyczną osobą okazuje się być Jego Wysokość Alfred, podobnież niestety zresztą jak znacząca część dreamlandzkiej wspólnoty, szczerze wątpię w jakąkolwiek lepszą przyszłość tego kraju.
Panie Gileadzie, wie Pan co się stało z Laokoonem?
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Budujemy lepszą przyszłość kraju

Post autor: Alfred »

Nie mam jeszcze hasła do serwera. Jak dostanę, to zdejmę.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Budujemy lepszą przyszłość kraju

Post autor: Andrzej »

Jak potrzebujecie rąk do pracy to ja się mogę zgłosić na ochotnika
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Lucy
Posty: 31
Rejestracja: 2 kwie 2019, 11:44
NIM: 625156
Kontakt:

Re: Budujemy lepszą przyszłość kraju

Post autor: Lucy »

Trzymam kciuki za powodzenie WKW i tak jak pan Ipanienko-Ingawaar, chętnie udzielę pomocy na tyle na ile będę mogła.
Łucja d'Ekorre
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Budujemy lepszą przyszłość kraju

Post autor: Alfred »

Uzyskałem dostęp do serwera i zmieniłem plakat na właściwy podług okoliczności. Pierwszy sukces za nami.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Lucy
Posty: 31
Rejestracja: 2 kwie 2019, 11:44
NIM: 625156
Kontakt:

Re: Budujemy lepszą przyszłość kraju

Post autor: Lucy »

Alfred pisze: 11 kwie 2019, 20:04 Uzyskałem dostęp do serwera i zmieniłem plakat na właściwy podług okoliczności. Pierwszy sukces za nami.
Przyznaję, że nawet nie trafiłam na początku na stronę tego tutorialu :D A jest naprawdę bardzo przydatny, już mi na parę pytań odpowiedział.
Łucja d'Ekorre
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Budujemy lepszą przyszłość kraju

Post autor: Andrzej »

Alfred pisze: 11 kwie 2019, 20:04 Uzyskałem dostęp do serwera i zmieniłem plakat na właściwy podług okoliczności. Pierwszy sukces za nami.
Udzielmy rundy aplauzu dla Generalnego Inspektora Inżynierii za wkład wniesiony w rozwój strony głównej oraz życzmy mu dalszych sukcesów.
Obrazek
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Budujemy lepszą przyszłość kraju

Post autor: Alfred »

Lucy pisze: 11 kwie 2019, 20:10 Przyznaję, że nawet nie trafiłam na początku na stronę tego tutorialu :D A jest naprawdę bardzo przydatny, już mi na parę pytań odpowiedział.
Obrazek

Chciałbym tylko powiedzieć, że wcale tak nie wyglądam.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Lucy
Posty: 31
Rejestracja: 2 kwie 2019, 11:44
NIM: 625156
Kontakt:

Re: Budujemy lepszą przyszłość kraju

Post autor: Lucy »

A właśnie się zastanawiałam! Szkoda, bo laseczka bardzo stylowa. Przydałoby się z czasem uaktualnić o obrazek obecnie panującego, równie oczywiście wspaniały!
Łucja d'Ekorre
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: Budujemy lepszą przyszłość kraju

Post autor: Sted Asketil »

A jednak zmiany na stronie pomagaja "nowym" obywatelom? Zmiany na stronie glownej pokaza ze cos sie dzieje. Rowniez srodkowa grafika moze byc zmieniana - do dosc duza powierzchnia by zaprezentowac jakies wydarzenie w interesujacy sposob - np kolejna rocznica powstania KD :)

Pierwszy krok - pierwszy plusik :)
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Budujemy lepszą przyszłość kraju

Post autor: Alfred »

Z tej pomyślnej okazji zmieniłem sobie także awatar.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: Budujemy lepszą przyszłość kraju

Post autor: Sted Asketil »

Alfred pisze: 11 kwie 2019, 20:33 Z tej pomyślnej okazji zmieniłem sobie także awatar.
Reset?
Awatar użytkownika
Ruprecht van den Spraak
Posty: 194
Rejestracja: 13 sty 2018, 00:45
Numer GG: 65292111
NIM:
Lokalizacja: Scholopolis, Scholandia
Kontakt:

Re: Budujemy lepszą przyszłość kraju

Post autor: Ruprecht van den Spraak »

Sted Asketil pisze: 11 kwie 2019, 20:34 Reset?
Detoks
Ruprecht van den Spraak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości