Dajcie premierowi urządzić rząd! [wydzielone]

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Dajcie premierowi urządzić rząd! [wydzielone]

Post autor: RIIF »

Adnotacja funkcjonariusza porządkowego: Ten i następny post wydzielono z wątku, w którym odbywały się obrady Parlamentu Królewskiego nad dekretem z 10 kwietnia 2019 r. o ustroju Rządu Królewskiego.

Panowie, skąd sprzeciw?
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: Głosowanie do 12 IV, 20.41: DK o ustroju Rządu Królewskiego

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

Wasza Królewska Mość
Wysoka Izbo

Powiem to w swoim imieniu. Ubolewam że nie wprowadzono debaty, by móc wnieść ewentualne uwagi.
Ale ponieważ takie padło pytanie odpowiadam.

1. Kompetencje i skład Rządu Królestwa--bez uwag
2. Kwestie organizacyjne--bez uwag
3. Powoływanie ministrów- bez uwag
4. Odwoływanie ministrów- tutaj uważam jednodecyzyjność Premiera za złą drogę obraną tym dekretem. Wyobraźmy sobie np. że minister działa sprzecznie z interesem Królestwa, brak jego obecności czy działań. Co mówi dekret? To sprawa wyłączna Premiera.

Czy chcemy naprawdę sprowadzić Parlament do rangi maszynki do głosowania? Czy choćby w części Parlament Królestwa nie powinien pełnić funkcji kontrolnej rządu? Jestem przeciwny umniejszaniu roli Króla, Premiera ale także Parlamentu. Wiem że ustawa o PK nie przewiduje tej procedury tj. odwołania ministra ale i nie stanowi że jakikolwiek akt prawny jej zabrania cedując tak szerokie uprawnienia tylko i wyłącznie na urząd Premiera.

Proszę Waszą Królewską Mość i Pana Premiera- elekta o wzięcie tych uwag pod rozwagę teraz bądź w przyszłości.
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Dajcie premierowi urządzić rząd! [wydzielone]

Post autor: Alfred »

Instytucja wotum nieufności znajduje się w Karcie Konstytucyjnej. Dekret o ustroju rządu nie musi jej powtarzać.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Dajcie premierowi urządzić rząd! [wydzielone]

Post autor: Aleksander »

Nie będę ukrywał, że jestem trochę rozczarowany. Wierzę jednak w rozsądek lordów i dekret zostanie zatwierdzony.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: Dajcie premierowi urządzić rząd! [wydzielone]

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

Znalazłem i faktycznie art 13 mówi o tym. Szkoda że nie ma choćby dyskusji 24h by tego typu wątpliwości rozwiązywać bo bym dał ZA, ale teraz już poszło. Więc mój apel o wzięcie pod uwagę krótkiej debaty czy możliwość zadania pytania nad dekretem jakim ma się głosować.
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
Gilead
Posty: 94
Rejestracja: 21 sty 2019, 16:34
Numer GG: 67441662
NIM: 956381
Kontakt:

Re: Dajcie premierowi urządzić rząd! [wydzielone]

Post autor: Gilead »

Chciałbym zapytać, kto decyduje o tytule wydzielonego wątku?
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Dajcie premierowi urządzić rząd! [wydzielone]

Post autor: Alfred »

Ja.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Gilead
Posty: 94
Rejestracja: 21 sty 2019, 16:34
Numer GG: 67441662
NIM: 956381
Kontakt:

Re: Dajcie premierowi urządzić rząd! [wydzielone]

Post autor: Gilead »

Tytuły wydzielonych wątków nie powinny raczej stanowić wykwitu bujnej wyobraźni osoby moderującej. Rozważę złożenie skargi.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Dajcie premierowi urządzić rząd! [wydzielone]

Post autor: Aleksander »

Jarek Wawrzyniak pisze: 10 kwie 2019, 22:01 Znalazłem i faktycznie art 13 mówi o tym. Szkoda że nie ma choćby dyskusji 24h by tego typu wątpliwości rozwiązywać bo bym dał ZA, ale teraz już poszło. Więc mój apel o wzięcie pod uwagę krótkiej debaty czy możliwość zadania pytania nad dekretem jakim ma się głosować.
Dekretu nie czyni się debaty. To jest taka swoiście rozumiana inicjatywa ustawodawcza monarchy. Albo bierzemy wszystko z dobrodziejstwem inwentarza, albo odrzucamy w całości. Ma to też tę zaletę, że pozwala szybko uchwalić dany akt. W kontekście startu poprzedniej kadencji na tym stanowisku, jest to duży atut.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Dajcie premierowi urządzić rząd! [wydzielone]

Post autor: Alfred »

Gilead pisze: 10 kwie 2019, 22:12
Tytuły wydzielonych wątków nie powinny raczej stanowić wykwitu bujnej wyobraźni osoby moderującej. Rozważę złożenie skargi.
Życzę powodzenia w wykazywaniu legitymacji procesowej.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Gilead
Posty: 94
Rejestracja: 21 sty 2019, 16:34
Numer GG: 67441662
NIM: 956381
Kontakt:

Re: Dajcie premierowi urządzić rząd! [wydzielone]

Post autor: Gilead »

Nie sądzę, żeby proces sądowy miał cokolwiek do czynienia ze skargą złożoną do Królewskiego Kolegium Inżynieryjnego, które przewiduje możliwość składania skarg dotyczących forum tamże.
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Dajcie premierowi urządzić rząd! [wydzielone]

Post autor: Alfred »

Jeśli o taką skargę chodzi, odradzam. Przyczyny są dwojakie. Po pierwsze, Kolegium nie sprawuje kontroli ani nadzoru nad Marszałkiem Parlamentu Królewskiego, co z oczywistych względów byłoby bardzo frapującym rozwiązaniem ustrojowym. Po drugie, skargi do niego skierowane też załatwiam ja.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Gilead
Posty: 94
Rejestracja: 21 sty 2019, 16:34
Numer GG: 67441662
NIM: 956381
Kontakt:

Re: Dajcie premierowi urządzić rząd! [wydzielone]

Post autor: Gilead »

Udowadnia to, że słusznym było głosowanie przeciwko obecnemu regulaminowi Parlamentu Królewskiego. W obecnej konstrukcji widać nie tylko zbyt dużą samowolę marszałkowską, ale i również konflikt interesów.
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: Dajcie premierowi urządzić rząd! [wydzielone]

Post autor: Jarek Wawrzyniak »


Dekretu nie czyni się debaty. To jest taka swoiście rozumiana inicjatywa ustawodawcza monarchy. Albo bierzemy wszystko z dobrodziejstwem inwentarza, albo odrzucamy w całości. Ma to też tę zaletę, że pozwala szybko uchwalić dany akt. W kontekście startu poprzedniej kadencji na tym stanowisku, jest to duży atut.
Rozumiem, jednak wtedy odrzucam całość bo chciałbym wiedzieć poprostu nad czym głosuję. Proszę też nie odbierać jako przeciw dla zasady a jako wątpliwość w danej kwestii. Ten przypadek pokazał mi że pewne kwestie można znaleźć w innych aktach prawnych, tylko trzeba pokopać w dokumentach. Tak też będę robił kolejny raz głosując.
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Dajcie premierowi urządzić rząd! [wydzielone]

Post autor: Alfred »

Gilead pisze: 10 kwie 2019, 22:28
Udowadnia to, że słusznym było głosowanie przeciwko obecnemu regulaminowi Parlamentu Królewskiego. W obecnej konstrukcji widać nie tylko zbyt dużą samowolę marszałkowską, ale i również konflikt interesów.
Nie do końca, bo działałem na podstawie art. 11 ust. 2 ustawy o państwowym forum dyskusyjnym. Funkcjonariuszem porządkowym jestem zgodnie z art. 10 ust. 1 tej samej ustawy. Daję jednak plusika za próbę dorobienia ideologii do swojego obstrukcjonizmu. Doceniam starania.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Gilead
Posty: 94
Rejestracja: 21 sty 2019, 16:34
Numer GG: 67441662
NIM: 956381
Kontakt:

Re: Dajcie premierowi urządzić rząd! [wydzielone]

Post autor: Gilead »

Wygłaszam jeno swoją opinię, zaś zarzucanie mi obstrukcjonizmu jest w tej całej rozmowie właściwie jedyną próbą dorabiania ideologii komukolwiek przez kogokolwiek w tymże wątku.
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: Dajcie premierowi urządzić rząd! [wydzielone]

Post autor: Sted Asketil »

Widze ze Senior Alfred wraca do formy - arogant, gbur i poeta amator. Teraz poczekamy az znowu walnie focha, rzuci wszystko i zniknie na killka miesiacy... To juz "alfredowski" standart.

Dla nie bedacych w temacie, przypomne ze Senior zasiadal dwukrotnie na dreamlandzkim tronie i dwukrotnie uciekl nie wyznaczajac nastepcy, zostawiajac kraj na skraju zapasci (wlacznie z grozba wygasniecia serwera i domeny).

Ja juz zajmuje miejsce w lozy....
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Dajcie premierowi urządzić rząd! [wydzielone]

Post autor: Chamberlain »

Sted Asketil pisze: 10 kwie 2019, 23:32 Widze ze Senior Alfred wraca do formy - arogant, gbur i poeta amator.
Arogant? Poeta-amator? Mój drogi, acz niedoszły pradziadku, coś tu się nie zgadza. To chyba o Gileadzie?
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: Dajcie premierowi urządzić rząd! [wydzielone]

Post autor: Sted Asketil »

Wybacz Williamie, a jak nazwiesz zmiane tematu wydzielonego watku? Ja bym to smialo porownal do naglowkow w TVP. Co do charakteru Seniora... wychodzi za kazdym razem gdy sie rozpedza i zapomina o hamulcach.
Gilead pisze: 10 kwie 2019, 22:12
Tytuły wydzielonych wątków nie powinny raczej stanowić wykwitu bujnej wyobraźni osoby moderującej. Rozważę złożenie skargi.
Alfred pisze: 10 kwie 2019, 22:15 Życzę powodzenia w wykazywaniu legitymacji procesowej.
Alfred pisze: 10 kwie 2019, 22:24
Jeśli o taką skargę chodzi, odradzam. Przyczyny są dwojakie. Po pierwsze, Kolegium nie sprawuje kontroli ani nadzoru nad Marszałkiem Parlamentu Królewskiego, co z oczywistych względów byłoby bardzo frapującym rozwiązaniem ustrojowym. Po drugie, skargi do niego skierowane też załatwiam ja.
Nie mniej czekam na dzialania obiecane w watku KKI - i rzetelne informacje instytucji o postepach, planach itp.
Awatar użytkownika
Lucy
Posty: 31
Rejestracja: 2 kwie 2019, 11:44
NIM: 625156
Kontakt:

Re: Dajcie premierowi urządzić rząd! [wydzielone]

Post autor: Lucy »

Sted Asketil pisze: 10 kwie 2019, 23:32 Widze ze Senior Alfred wraca do formy - arogant, gbur i poeta amator. Teraz poczekamy az znowu walnie focha, rzuci wszystko i zniknie na killka miesiacy... To juz "alfredowski" standart.
Myślę, że na pewno nie będzie z tego żadnego porozumienia jeżeli będzie pan tak obrzucał JKW obelgami.
Łucja d'Ekorre
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości