Muzeum Kakuckie

Strefa krwawej wolności. Można dostać pasem po głowie, można też się zrelaksować i porozmawiać o realu.
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Muzeum Kakuckie

Post autor: Sted Asketil »

W dawno nie "ruszanym" Muzeum Kakuckim (Archiwum stron Krolestwa Dreamlandu) ruszyly prace remontowe. Nowy wyglad i system pozwoli szybciej i czesciej aktualizowac strone. Sukcesywnie w miare wolnego czasu bede to robil (odpowiednie newsy z nowosciami bede zamieszczal tu i na stronie), prosze jednk o cierpliwosc. Ogromna ilosc nagromadzonych danych sprawia ze bedzie to raczej dlugi i zmudny proces :(

Zapraszam :)

http://archiwum.dreamland.ty-i.net

Ps. Caly czas szukam wszelkich plikow zwiazanych z Krolestwem Dreamlandu - zgory dziekuje za wszelkie "datki".
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Muzeum Kakuckie

Post autor: Alfred »

Przejrzałem z zaciekawieniem solardyjską tawernę z 2001 r. Urocze to wszystko, ciekawym detalem była deklaracja barona Kefasa (Piotra Mikołaja — Helwetyka Romańskiego, księcia-seniora Sarmacji) o zrzeczeniu się obywatelstwa. Trafił się też smakowity kawałek:

Ja zreszta juz wydalem ZAKAZ zapisywania kogokolwiek do Solardii bez mojej lub kanclerza solardii zgody.Na wstepie bede rozsylal kwestionariusze i nierobow nie bedziemy przyjmowac. Co wy na takie rozwiazanie - wiem ze wszystkiego nie zalatwi ale moze pomoc.

Dzisiejsza polityka imigracyjna Państwa jest zbudowana na założeniu, że należy znieść wszelkie bariery do zaangażowania się, gdyż tylko wtedy mamy szansę, że ktoś się nami zainteresuje. Jak widać, osiemnaście lat temu nasi poprzednicy byli znacznie bardziej selektywni.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: Muzeum Kakuckie

Post autor: Sted Asketil »

No coz... Ponoc wszyscy pochodzimy z Dreamlandu - nawet Sarmaci :P

Pamietam czasy gdy obrady i glosowania Parlamentu odbywaly sie na IRC-u, a zycie w prowincji wykazywalo wieksza aktywnosc niz obecnie w calym Dreamlandzie. Tak, duza frekwencja pozwalala nakladac wieksze wymagania i ograniczenia na obywateli.

Jak to wyglada obecnie wszyscy widza. O przyczynach nie chce tu dyskutowac, bo to temat rzeka. A ilu ludzi, tyle opinii.

Milo syszec jakis odzew - to tylko mobilizuje do dalszej pracy :)
Awatar użytkownika
Lucy
Posty: 31
Rejestracja: 2 kwie 2019, 11:44
NIM: 625156
Kontakt:

Re: Muzeum Kakuckie

Post autor: Lucy »

Bardzo ciekawy projekt, będę się przyglądała. To naprawdę jak praca w archiwum albo w bibliotece skoro niektóre z tych stron mają prawie 20 lat.

I takie pisanie o nierobach faktycznie nie bardzo zachęca do pracy, bardzo się różni od tego co dzieje się tutaj dzisiaj.
Łucja d'Ekorre
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: Muzeum Kakuckie

Post autor: Sted Asketil »

Muzeum Kakuckie - aktualizacja dzialow:

- prasa
- rysunek
- multimedia

Zapraszam :)
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Muzeum Kakuckie

Post autor: matmax »

Coraz więcej ładnych archiwów cieszy :) Może postaram się w najbliższym czasie coś wygrzebać z archiwów scholandzkich.
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: Muzeum Kakuckie

Post autor: Sted Asketil »

To prywatna instytucja, ale jezeli nie masz nic przeciwko z przyjemnoscia wrzucilbym to do Muzeum Kakuckiego. Zbieram wszystko co dotyczy Dreamlandu, a ze Scholandia to w tej chwili jego czesc... A moze fila muzeum w Scholandii? ;)
Awatar użytkownika
Andy Sky
Posty: 359
Rejestracja: 20 lis 2012, 20:32
NIM: 279138
Lokalizacja: Elfidias, Alexiopolis
Kontakt:

Re: Muzeum Kakuckie

Post autor: Andy Sky »

Jak to przeglądam to czuję się prawie jakbym myszkował w scholandzkich starociach. ;)

A co do Scholandii - raczej osobne muzeum. Nazbierałem masę stron, nawet takich których nie było wcześniej w scholandzkich archiwach (odpowiednikiem było Muzeum Starych Stron Scholandii). Może Kakuty mnie zmobilizują i wezmę się w końcu za tą robotę, którą ciągle odkładam ...
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: Muzeum Kakuckie

Post autor: Sted Asketil »

Zatem bede kibicowal - od czasu do czasu zapytam czy cos sie ruszylo w temacie :)
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Muzeum Kakuckie

Post autor: RIIF »

Zachęcam do uzupełnienia zbiorów korzystając także z mojej, bardzo podobnej, inicjatywy, którą wraz z Synem, i głównie dzięki jego niesamowitym umiejętnościom myszkowania, budowałem w KS. Galeria von Thorn w swych zbiorach posiada różne materiały, zachęcam do poprzeglądania, także z innych krajów.

http://vonthorn.sarmacja.org/galeria/
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Muzeum Kakuckie

Post autor: Aleksander »

Obrazek

Dobrze rozpoznałem postać Naczelnego Szafarza Bólu? :D
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: Muzeum Kakuckie

Post autor: Sted Asketil »

Robert II Fryderyk pisze: 6 kwie 2019, 08:43 Zachęcam do uzupełnienia zbiorów korzystając także z mojej, bardzo podobnej, inicjatywy, którą wraz z Synem, i głównie dzięki jego niesamowitym umiejętnościom myszkowania, budowałem w KS. Galeria von Thorn w swych zbiorach posiada różne materiały, zachęcam do poprzeglądania, także z innych krajów.

http://vonthorn.sarmacja.org/galeria/
Dzieki - chetnie ogladam wszelkie archiwa, nie tylko te dotyczace Dreamlandu. Krotkie info z wycieczki zostawie w tym watku.

الوـس pisze: 6 kwie 2019, 09:43 Dobrze rozpoznałem postać Naczelnego Szafarza Bólu? :D
Wygrales :P Jakisz czas temu byla nawet opisywana historia utrwalona w tym rysunku. Przyznaje po czasie ze przydalby sie nam ponownie taki narodowy treser. Troche bolu jeszcze nikomu nie zaszkodzilo :)
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: Muzeum Kakuckie

Post autor: Sted Asketil »

Robert II Fryderyk pisze: 6 kwie 2019, 08:43 Zachęcam do uzupełnienia zbiorów korzystając także z mojej, bardzo podobnej, inicjatywy, którą wraz z Synem, i głównie dzięki jego niesamowitym umiejętnościom myszkowania, budowałem w KS. Galeria von Thorn w swych zbiorach posiada różne materiały, zachęcam do poprzeglądania, także z innych krajów.

http://vonthorn.sarmacja.org/galeria/
Bardzo zacne zbiory wykraczajace daleko poza granice Sarmacji. Scholandczycy moze rowniez znajda cos dla siebie :)

Mnie szczegolnie zainteresowaly dwa z eksponaty:

- DreamNET - przyjemnie bylo sie cofnac do 2004 roku

- Z trzeciej chałupy – blog Steda Asketila, a tu orginal strony - skad pomysl ze to byl moj blog? Nigdy takowego nie prowadzilem w KD. Starosc nie radosc, ale nie pamietam tej strony - 2016 rok nie jest tak odlegly, wiec raczej to moje pierwsze obcowanie z nia. Wstepniak byc moze pozwoli komus rozpoznac autora...

Moze maly konkurs - po lekturze tych kilku tekstow kto odgadnie tozsamosc autora z trzeciej chalupy? ;)

Podsumowujac - jestem pod wrazeniem. Strona dodana do ulubionych by wrocic i wnikliwiej zapoznac sie z zawartoscia zbiorow.
Awatar użytkownika
Алоиз Нишемангоҳ
Posty: 355
Rejestracja: 10 lis 2010, 14:10
Numer GG: 4917991
NIM: 732103
Lokalizacja: Genoße-Wanda-Stadt
Kontakt:

Re: Muzeum Kakuckie

Post autor: Алоиз Нишемангоҳ »

Sted Asketil pisze: 6 kwie 2019, 15:43 Moze maly konkurs - po lekturze tych kilku tekstow kto odgadnie tozsamosc autora z trzeciej chalupy? ;)
Obstawiam Albona.
ppłk Alojzy Pupka
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: Muzeum Kakuckie

Post autor: Sted Asketil »

Алоиз Нишемангоҳ pisze: 6 kwie 2019, 17:27
Sted Asketil pisze: 6 kwie 2019, 15:43 Moze maly konkurs - po lekturze tych kilku tekstow kto odgadnie tozsamosc autora z trzeciej chalupy? ;)
Obstawiam Albona.
Rowniez obstawiam podobnie. Tutaj stara mapa wsi - nie pamietam czy Artur Piotr wprowadzil jakies zmiany (byla nowa, odswiezona strona). Byc moze nie zdobedziemy juz tej kopii Kakut...
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Muzeum Kakuckie

Post autor: RIIF »

Sted Asketil pisze: 6 kwie 2019, 15:43 Podsumowujac - jestem pod wrazeniem. Strona dodana do ulubionych by wrocic i wnikliwiej zapoznac sie z zawartoscia zbiorow.
W imieniu mojego Syna - @Orjon von Thorn-Surma oraz swoim bardzo za wyrazy uznania dziękuję. Cieszę się, że trafiłem z propozycją w gusta szanownego oponenta :)
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Orjon Surma
Posty: 69
Rejestracja: 11 mar 2015, 15:01
Numer GG: 52656478
NIM:
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji, Czarnolas
Kontakt:

Re: Muzeum Kakuckie

Post autor: Orjon Surma »

Sted Asketil pisze: 6 kwie 2019, 15:43[...] skad pomysl ze to byl moj blog? Nigdy takowego nie prowadzilem w KD. Starosc nie radosc, ale nie pamietam tej strony - 2016 rok nie jest tak odlegly, wiec raczej to moje pierwsze obcowanie z nia.
Hm, w sumie nie wiem jak to się stało - ale dzięki za informację w takim razie :) Już poprawiam!
I, oczywiście, jeśli znalazłyby się jakieś nowe rzeczy to od czasu do czasu mogę coś tam dodawać...
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: Muzeum Kakuckie

Post autor: Sted Asketil »

Robert II Fryderyk pisze: 6 kwie 2019, 19:08 W imieniu mojego Syna - @Orjon von Thorn-Surma oraz swoim bardzo za wyrazy uznania dziękuję. Cieszę się, że trafiłem z propozycją w gusta szanownego oponenta :)
Ciekawe inicjatywy mozna i warto doceniac - mozna rowniez oddzielic kulture od polityki. Tak, Muzeum Kakuckim zajmuje sie od lat wiec tym bardziej interesuja mnie podobne inicjatywy :) Bede zerkal i sprawdzal od czasu do czasu czy cos nowego nie doszlo.
Orjon von Thorn-Surma pisze: 6 kwie 2019, 19:23
Sted Asketil pisze: 6 kwie 2019, 15:43[...] skad pomysl ze to byl moj blog? Nigdy takowego nie prowadzilem w KD. Starosc nie radosc, ale nie pamietam tej strony - 2016 rok nie jest tak odlegly, wiec raczej to moje pierwsze obcowanie z nia.
Hm, w sumie nie wiem jak to się stało - ale dzięki za informację w takim razie :) Już poprawiam!
I, oczywiście, jeśli znalazłyby się jakieś nowe rzeczy to od czasu do czasu mogę coś tam dodawać...
Nic sie nie stalo - przynajmnioej jakies zainteresowanie sie wytworzylo wokol tematu :) Szukamy zatem wszyscy ciekawych (i tych mniej rowniez) eksponatow :)
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: Muzeum Kakuckie

Post autor: Sted Asketil »

Mala aktualizacja w Muzeum Kakuckim archiwalnych stron w dziale: Furlandia

- Centralny Bank Dreamlandu - oddzial w Furlandii
- Furlandia 2005 by Bager
- Furlandia 2003 by Eryk
- Konstytucja Furlandii - 2003r.
- Zaproszenie z Kancelarii Królewskiej
- Mapa Furlandii - 2001r.
- Alhambra
- Rodo
- Segali
- Sąd Furlandii
- Uniwersytet Furlandzki im Króla Tombonda I

Z całą pewnością to jeszcze nie wszystko... :)

ps. Ciekawostka - dreamlandzkie Muzeum Przeszłości (Bager) z 2005 roku :)
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Muzeum Kakuckie

Post autor: RIIF »

Objąłbym Muzeum Patronatem jakimś królewskim. Przełkniecie? :)
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Zablokowany

Wróć do „Kawiarnia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości