[PROGRAM KANDYDATA] Dreamland jest najważniejszy

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

[PROGRAM KANDYDATA] Dreamland jest najważniejszy

Post autor: Aleksander »

Drodzy Wyborcy,

w dniu dzisiejszym jako pierwszy kandydat zarejestrowałem swoją kandydaturę. W związku z powyższym do dobrego tonu i tradycji politycznej należy przedłożenie swojego programu działania jako Premier.

Poniższy program świadomie nie jest rozbudowanym elaboratem, w którym, niczym dobry wujek, rozdaję po 500 dreamów na każdego nowego Dreamlandczyka, przekopię się przez Awarę i wybuduję jedną stację metra w Dreamopolis. Jako doświadczony (bo od 12 lat w mikroświecie!) mikronauta wiem, co jest możliwe. Wiem także, ile mogę ze swojej strony dać, by nie obiecywać tego, co jest nierealne. W tym miejscu podejmuję również zobowiązanie: Jeżeli zostanę wybrany Premierem i będę wiedział, że z uwagi na różne okoliczności życia realnego nie będę w stanie dalej wypełniać swojej misji - niezwłocznie podam się do dymisji, by oszczędzić wszystkich takich sytuacji, jak ostatnia.

Reforma moderacji

Dotychczasowa praktyka jasno pokazała, że obecny model moderacji oraz wnoszenia i popierania przed sądem spraw przez organy związane z administracją rządową nie sprawdził się. Konieczna jest rewizja tego modelu. Postuluję stworzenie osobnego organu łączącego właściwość moderatora oraz oskarżyciela publicznego. Organ ten byłby odpowiedzialny za moderację forum, a jednocześnie za wszczynanie i prowadzenie postępowania przygotowawczego oraz popieranie oskarżenia przed sądem. Z uwagi na powierzenie mu tak szerokich kompetencji najwłaściwsze wydaje się, by był on podporządkowany Parlamentowi Królewskiemu. Z uwagi na jego demokratyczny charakter stanowiłby on najlepszy organ kreacyjny i kontrolny w stosunku do "supermoderatora". Odpadłyby również zarzuty o polityczny charakter te części działań resortu bezpieczeństwa.

Awara jest scholandzka

Obecny uwiąd Księstwa Sarmacji i kryzys działania księcia otwiera nam perspektywę, by pójść za ciosem i dalej działać w kierunku odzyskania Awary. Pierwszy krok został już wykonany. Nie da się również ukryć, że w tym sporze wachlarz reakcji państw trzecich rozciąga się od życzliwej neutralności po zdecydowane poparcie słusznych żądań Królestwa Dreamlandu. Podkreślić przy tym należy, że Dreamland jest państwem miłującym pokój. Stanowiło to priorytet mojej pracy jako Ministra Spraw Zagranicznych i nie ulegnie to zmianie.

Giełda i gospodarka

Jako jeden z twórców Dacii Aero (razem z arcyksięciem Wojciechem Hergemonem) wierze, że możliwe jest także zaimplementowanie giełdy w Dreamlandzie. Uczynienie GPW w Srebrnym Rogu instytucją o charakterze międzynarodowym zdynamizowałoby obrót gospodarczy także w samym Dreamlandzie. Połączone to być powinno z renesansem samej gospodarki w Dreamlandzie. Nie jest to jednakże zadanie na jedną kadencję. Moim celem będzie stworzenie zrębów nowego systemu gospodarczego, poprzez uruchomienie dyskusji obejmującej wszystkich zainteresowanych. Kolejnym krokiem będzie opisanie tego wszystkiego za pomocą odpowiednich algorytmów i przygotowanie dokumentacji dla programistów. Jest to działanie obliczone na dłuższy czas, więc konieczne jest nadanie mu jakichś ram, by każda kolejna wizja nie upadałaby zostawiając po sobie pojedyncze pliki, z których użytek jest nikły.

Rząd, który kocha

Opowiadam się za zdecydowanym zbliżeniem z państwami, które już teraz mają się ku nam. Jest to Wandystan, Suderland, a być może także i Bialenia. Rolą Królestwa Dreamlandu, jako mikroświatowego mocarstwa, jest popierać pokój i harmonijny rozwój mikroświata. Popierać należy także wszystkie mikronacje, które podzielają te same wartości. Wzajemny rozwój kontaktów, czy to na niwie politycznej, kulturalnej czy wreszcie gospodarczej z pewnością wniesie coś nowego w życie każdej ze społeczności jak i całego mikroświata łącznie.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: [PROGRAM KANDYDATA] Dreamland jest najważniejszy

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Plany minimum popieram, odkąd nie ma co obiecywać kokosów na wierzbie. Moim osobistym zdaniem świetnie sprawuje się Premier w roli MSZ i ufam, że to będzie dobra kadencja. należy przy okazji wspomnieć, że protokół "koniec śmieszkowania" spisuje się całkiem nieźle i miło widzieć Pana w tak odpowiedzialnych rolach. Popieram.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: [PROGRAM KANDYDATA] Dreamland jest najważniejszy

Post autor: Chamberlain »

الوـس pisze: 25 mar 2019, 17:33 Moim celem będzie stworzenie zrębów nowego systemu gospodarczego, poprzez uruchomienie dyskusji obejmującej wszystkich zainteresowanych.
Własny system to oczywiście fajna sprawa, ale [narzekanie - ocenzuorwano]. Czy Scholandczycy nie dysponują jakimś autorskim skryptem? Nie dałoby się tego jakoś zaimplementować?

No i plusik za refleks i szybką prezentację programu.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: [PROGRAM KANDYDATA] Dreamland jest najważniejszy

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

Ja trochę z innej beczki niż przedmówcy, a sprawa jednak nie mniej ważna. Jak napisał Pan Premier w razie braku obecności z przyczyn realnych podda się Pan do dymisji, jednakże każdemu z nas zależy na trwałym premierze. A więc:

1. Czy cierpi Pan na choroby psychiczne ( tutaj dziedziczność jakiejkolwiek choroby Pana taty z Sarmacji to kluczowa kwestia), cukrzyca, prostata, niepłodność, grzybica oraz choroby immunologiczne?
Kwestia ta o tyle ważna że KD nie potrzebuje cherlawego Premiera a zdrowego mężczyznę.

2. Czy zamierza Pan stworzyć rząd który da możliwość rozwoju Dreamlandu czy taki który zacieśni więzy rodzinne z Sarmacją?

3. Pisał Pan że racja stanu Dreamlandu jest najważniejsza z racji urzędu. Co dla Pana jest racją stanu, biorąc pod uwagę więzy rodzinne ( bycie Sarmatą) a prowadzenie rozmów ws. Awary pomiędzy KS a KD (mając w oby księstwach obywatelstwo). Czy nie uważa Pan to za cynizm i wyrachowanie?
Owa sprawa ma miejsce w zgłoszeniu o możliwości popełnienia przestępstwa przez asesora TK ( tegoż Pana) tj. złożenia fałszywego oświadczenia na urząd asesora TK KS, jednak póki co koledzy z PG dobrze się starają by nie postawić aktu oskarżenia.

Ogólnie zostanie Pan tutaj Premierem i o ile Pan będzie aktywnym Premierem ja będę się nie źle bawił.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [PROGRAM KANDYDATA] Dreamland jest najważniejszy

Post autor: Aleksander »

Szanowny Panie,

cieszę się, że zadał pan sobie trud przeczytania mojego programu. Jeszcze bardziej cieszą mnie pytania. Z przyjemnością na nie odpowiem.
Jarek Wawrzyniak pisze: 28 mar 2019, 15:161. Czy cierpi Pan na choroby psychiczne ( tutaj dziedziczność jakiejkolwiek choroby Pana taty z Sarmacji to kluczowa kwestia), cukrzyca, prostata, niepłodność, grzybica oraz choroby immunologiczne?
Nie cierpię na żadną z chorób. Jestem zdrowy i czuję się lepiej niż kiedykolwiek.
Jarek Wawrzyniak pisze: 28 mar 2019, 15:162. Czy zamierza Pan stworzyć rząd który da możliwość rozwoju Dreamlandu czy taki który zacieśni więzy rodzinne z Sarmacją?
Nie łączą mnie żadne więzi rodzinne z Sarmacją, a co najwyżej z Teutonią. O wpływie ewentualnych więzów rodzinnych na prowadzoną przeze mnie politykę najlepiej niechaj zaświadczy fakt, że nie miałem żadnych obiekcji, by złożyć wniosek o wypowiedzenie traktatu dot. Awary.
Jarek Wawrzyniak pisze: 28 mar 2019, 15:163. Pisał Pan że racja stanu Dreamlandu jest najważniejsza z racji urzędu. Co dla Pana jest racją stanu, biorąc pod uwagę więzy rodzinne ( bycie Sarmatą) a prowadzenie rozmów ws. Awary pomiędzy KS a KD (mając w oby księstwach obywatelstwo). Czy nie uważa Pan to za cynizm i wyrachowanie?
Nie jestem obywatelem Księstwa Sarmacji. Co więcej nie posiadam obywatelstwa w innym kraju, niż Dreamland. Nie pełnię także nigdzie poza Dreamlandem funkcji publicznych.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: [PROGRAM KANDYDATA] Dreamland jest najważniejszy

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

Dziękuję za udzielone odpowiedzi. Na pytanie 3 wiemy jaka jest prawidłowa odpowiedź. Jeśli są tutaj pelikan to łykną Pana odpowiedź jak mało kto.

Tak przeczytałem Pana program i Pana konkurenta. Ale to co Panów różni to Pana aktywność i ma Pan dlatego mój głos.
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
Andy Sky
Posty: 359
Rejestracja: 20 lis 2012, 20:32
NIM: 279138
Lokalizacja: Elfidias, Alexiopolis
Kontakt:

Re: [PROGRAM KANDYDATA] Dreamland jest najważniejszy

Post autor: Andy Sky »

الوـس pisze: 25 mar 2019, 17:33Awara jest scholandzka
W końcu ktoś z władz nie bał się tego otwarcie i oficjalnie przyznać. Plusik.
الوـس pisze: 25 mar 2019, 17:33Jako jeden z twórców Dacii Aero (razem z arcyksięciem Wojciechem Hergemonem) wierze, że możliwe jest także zaimplementowanie giełdy w Dreamlandzie. Uczynienie GPW w Srebrnym Rogu instytucją o charakterze międzynarodowym zdynamizowałoby obrót gospodarczy także w samym Dreamlandzie. Połączone to być powinno z renesansem samej gospodarki w Dreamlandzie.
A czy przypadkiem nie powinno być odwrotnie?:> Najpierw gospodarka, to w konsekwencji i naturalnie stworzy potrzebę wymiany kapitału. Giełda automatycznie stanie się potrzebna i co najważniejsze będzie mogła funkcjonować w oparciu o gospodarkę zamiast funkcjonować w próżni.
Druga sprawa zamiast włączać Dreamland w sarmacką giełdę, nie powinniśmy raczej myśleć o zupełnie niezależnej dreamlandzkiej organizacji?
الوـس pisze: 25 mar 2019, 17:33Moim celem będzie stworzenie zrębów nowego systemu gospodarczego, poprzez uruchomienie dyskusji obejmującej wszystkich zainteresowanych. Kolejnym krokiem będzie opisanie tego wszystkiego za pomocą odpowiednich algorytmów i przygotowanie dokumentacji dla programistów.
Dopisuję się do listy zainteresowanych, od czego zaczynamy? ;>
الوـس pisze: 25 mar 2019, 17:33Wzajemny rozwój kontaktów, czy to na niwie politycznej, kulturalnej czy wreszcie gospodarczej z pewnością wniesie coś nowego w życie każdej ze społeczności jak i całego mikroświata łącznie.
Praktyka pokazuje że rzadko kiedy takie przedsięwzięcia udaje się zrealizować, a jeszcze rzadziej zamienić je w coś trwałego.
Chamberlain pisze: 26 mar 2019, 14:57
Własny system to oczywiście fajna sprawa, ale [narzekanie - ocenzuorwano]. Czy Scholandczycy nie dysponują jakimś autorskim skryptem? Nie dałoby się tego jakoś zaimplementować?

No i plusik za refleks i szybką prezentację programu.
Ja myślę że należałoby najpierw zacząć od dyskusji czego tak naprawdę chcemy, od wymyślenia potrzeb, funkcji jakie ma realizować system oraz sposobów organizacji tego przedsięwzięcia. Potem dopiero można przejść do szczegółów. Przeróbki takich złożonych elementów i tak prawdopodobnie pochłoną więcej czasu niż napisanie od nowa.
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: [PROGRAM KANDYDATA] Dreamland jest najważniejszy

Post autor: Sted Asketil »

Ja natomiast z checia w koncu odebralbym od powaznego kandydata zobowiazanie do aktualizacji strony glownej KD. Bo jak narazie to widze ze wszyscy maja to w 4 literach - wlacznie z Panem RCA (ostatni news z 16.03 zostal "wymuszony" moja kolejna z rzedu prosba - news z 30.01 byl ostatnim jaki wladze zamiescily). Czy problemy w innym kraju sa dla Pana kandydata blizsze sercu niz nasze wewnetrzne ulomnosci? Bo jak narazie to widze ze napisanie kilku slow przerasta kolejny Rzad (a podmiana gotowej grafiki jest czyms nie do przeskoczenia). O Jego Okupacji, Marszalkach czy innych uprawnionych osobach nawet nie wspomne.

Jakas konkretna deklaracja po za obietnica milosci i pieprzenia sie "Wandystanem, Suderlandem, a być może także i Bialenia"?

Sted Asketil

Ps. Gdyby pan wygral, porosze pamietac o prezerwatywach - niektorzy z wymienionej trojki czesto zmieniaja partnerow... nie uzywajac zabezpieczen.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [PROGRAM KANDYDATA] Dreamland jest najważniejszy

Post autor: Aleksander »

Jarek Wawrzyniak pisze: 28 mar 2019, 16:42Dziękuję za udzielone odpowiedzi. Na pytanie 3 wiemy jaka jest prawidłowa odpowiedź. Jeśli są tutaj pelikan to łykną Pana odpowiedź jak mało kto.
W Sarmacji od bodajże 2011 (albo 2012?) jestem banitą, pozbawionym tytułu i obywatelstwa.
Andy Sky pisze: 28 mar 2019, 19:46
الوـس pisze: 25 mar 2019, 17:33Jako jeden z twórców Dacii Aero (razem z arcyksięciem Wojciechem Hergemonem) wierze, że możliwe jest także zaimplementowanie giełdy w Dreamlandzie. Uczynienie GPW w Srebrnym Rogu instytucją o charakterze międzynarodowym zdynamizowałoby obrót gospodarczy także w samym Dreamlandzie. Połączone to być powinno z renesansem samej gospodarki w Dreamlandzie.
A czy przypadkiem nie powinno być odwrotnie?:> Najpierw gospodarka, to w konsekwencji i naturalnie stworzy potrzebę wymiany kapitału. Giełda automatycznie stanie się potrzebna i co najważniejsze będzie mogła funkcjonować w oparciu o gospodarkę zamiast funkcjonować w próżni.
Dacia Aero nie potrzebuje przesadnej aktywności użytkowników. Rolę deal makera pełni skrypt. Dzięki temu jest w pełni grywalna.
Andy Sky pisze: 28 mar 2019, 19:46Druga sprawa zamiast włączać Dreamland w sarmacką giełdę, nie powinniśmy raczej myśleć o zupełnie niezależnej dreamlandzkiej organizacji?
Giełda jest ciprofloksjańska. To wspólne dzieło mojego v-ojca i moje.
Sted Asketil pisze: 28 mar 2019, 20:26Ja natomiast z checia w koncu odebralbym od powaznego kandydata zobowiazanie do aktualizacji strony glownej KD. Bo jak narazie to widze ze wszyscy maja to w 4 literach - wlacznie z Panem RCA (ostatni news z 16.03 zostal "wymuszony" moja kolejna z rzedu prosba - news z 30.01 byl ostatnim jaki wladze zamiescily). Czy problemy w innym kraju sa dla Pana kandydata blizsze sercu niz nasze wewnetrzne ulomnosci? Bo jak narazie to widze ze napisanie kilku slow przerasta kolejny Rzad (a podmiana gotowej grafiki jest czyms nie do przeskoczenia). O Jego Okupacji, Marszalkach czy innych uprawnionych osobach nawet nie wspomne.
Nie posiadam dostępu do serwera. Co prawda dostrzegam potrzebę aktualizacji strony, ale najpierw wolałem rozwiązać sprawę moderacji (po rezygnacji sir Gileada, którą zresztą trzeba było przyjąć) jak również różnych zaległości urzędowych. Dziękuję jednakże za czujność.
Sted Asketil pisze: 28 mar 2019, 20:26Jakas konkretna deklaracja po za obietnica milosci i pieprzenia sie "Wandystanem, Suderlandem, a być może także i Bialenia"?
Materia stosunków dyplomatycznych niestety wymaga daleko idącej dyskrecji. Dlatego szczegóły wkrótce. Nie chcę odkrywać wszystkich swoich kart w nieodpowiednim momencie. Jedyne o co mogę teraz prosić, to zaufanie, że to co czynię będzie z korzyścią dla Dreamlandu.
Sted Asketil pisze: 28 mar 2019, 20:26Ps. Gdyby pan wygral, porosze pamietac o prezerwatywach - niektorzy z wymienionej trojki czesto zmieniaja partnerow... nie uzywajac zabezpieczen.
Niestety, ale jestem heteroseksualny. Interesują mnie kobiety.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: [PROGRAM KANDYDATA] Dreamland jest najważniejszy

Post autor: Sted Asketil »

الوـس pisze: 28 mar 2019, 20:59 Nie posiadam dostępu do serwera. Co prawda dostrzegam potrzebę aktualizacji strony, ale najpierw wolałem rozwiązać sprawę moderacji (po rezygnacji sir Gileada, którą zresztą trzeba było przyjąć) jak również różnych zaległości urzędowych. Dziękuję jednakże za czujność.
By napisac raz na jakis czas newsa nie potrzeba dostepu do serwera, czy specjalnych umiejetnosci - wystarcza tylko uprawnienia i taka mozliwosc pojawi sie po zalogowaniu w panelu osobistym na stronie glownej. No i checi - tylko albo az...

Prosze mi nie dziekowac - a powiedziec ze w wrazie wygranej zajmie sie Pan i tym, np wyznaczajac do tego odpowiednia osobe z Rzadu. Brak jakichkolwiek reakcji juz na starcie pokazuje potencjalnym mieszkancom ze nic sie tu nie dzieje.
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: [PROGRAM KANDYDATA] Dreamland jest najważniejszy

Post autor: Chamberlain »

Sted Asketil pisze: 28 mar 2019, 21:17 By napisac raz na jakis czas newsa nie potrzeba dostepu do serwera, czy specjalnych umiejetnosci - wystarcza tylko uprawnienia i taka mozliwosc pojawi sie po zalogowaniu w panelu osobistym na stronie glownej. No i checi - tylko albo az...
Zgadzam się całkowicie, popieram i odpalam jeden procent podatku. Może miałby Pan ochotę trzaskać takie newsy? Jak Pan zauważył, potrzeba tylko chęci, a premierowi i królowi może być głupio tak stale pisać o samych sobie.

Mam drobną uwagę na boku. Skąd to przekonanie, typowe dla dinozaurów, że bez newsów na stronie głównej "nowi pomyślą, że nic się w kraju nie dzieje"? Wyobrażenie o ruchu w państwie buduje się raczej na podstawie aktywności forumowej. Ja sam w ciągu trzech minionych lat zaglądałem na stronę główną może jakieś 10 razy. I tylko przy okazji wyborów.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [PROGRAM KANDYDATA] Dreamland jest najważniejszy

Post autor: Aleksander »

Chamberlain pisze: 29 mar 2019, 12:25
Sted Asketil pisze: 28 mar 2019, 21:17 By napisac raz na jakis czas newsa nie potrzeba dostepu do serwera, czy specjalnych umiejetnosci - wystarcza tylko uprawnienia i taka mozliwosc pojawi sie po zalogowaniu w panelu osobistym na stronie glownej. No i checi - tylko albo az...
Zgadzam się całkowicie, popieram i odpalam jeden procent podatku. Może miałby Pan ochotę trzaskać takie newsy? Jak Pan zauważył, potrzeba tylko chęci, a premierowi i królowi może być głupio tak stale pisać o samych sobie.
Uzyskałem stosowne dostępy. Nowe wiadomości na stronie głównej będą pojawiać się w miarę potrzeb.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: [PROGRAM KANDYDATA] Dreamland jest najważniejszy

Post autor: Sted Asketil »

Chamberlain pisze: 29 mar 2019, 12:25 Mam drobną uwagę na boku. Skąd to przekonanie, typowe dla dinozaurów, że bez newsów na stronie głównej "nowi pomyślą, że nic się w kraju nie dzieje"? Wyobrażenie o ruchu w państwie buduje się raczej na podsatawie aktywności forumowej. Ja sam w ciągu trzech minionych lat zaglądałem na stronę główną może jakieś 10 razy. I tylko przy okazji wyborów.
No chyba sam Pan sobie odpowiedzial - dinozaur ma to w nosie, pomija strone glowna kd i idzie na forum. Ale idac tym tropem moze odrazu zlikwidujmy wszystkie strony i zostawmy sobie tylko forum? Takie straszenie postami z kilkumiesieczna przerwa jest ok? Jezeli tak to ja wole byc tym dinozaurem. Prosze tez nie odbijac pileczki w ten sposob - ja juz to robilem i nie widze tu zadnej niezrecznosci. Pan RCA ma swego Marszalka a Premier Ministra - moze byc tylko od newsow. Po zatym od zawsze bylo kilka osob majacych uprawnienia do pisania newsow. I to bylo bardzo dobre rozwiazanie - minimum pracy dajacy chocby pozorny efekt....
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: [PROGRAM KANDYDATA] Dreamland jest najważniejszy

Post autor: Sted Asketil »

الوـس pisze: 29 mar 2019, 12:36 Uzyskałem stosowne dostępy. Nowe wiadomości na stronie głównej będą pojawiać się w miarę potrzeb.
Dziekuje - zauwazylem. Trzymam za slowo.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości