[WYSTĄPIENIE] Polityka moderacyjna forum państwowego

Dział archiwum Parlamentu Królewskiego od maja 2015 roku do lipca 2019 roku.
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Polityka moderacyjna forum państwowego

Post autor: Maciej II »

No i pięknie.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: [WYSTĄPIENIE] Polityka moderacyjna forum państwowego

Post autor: Sted Asketil »

Jestem "troche" zniesmaczony postepowaniem administracji forum... Nalozona kara (nadzor - w/g ustawy moderowanie postow ukaranego), faktycznie zablokowala mi dostep do forum (http://ty-i.net/screenshot/Screen-Shot- ... -44-23.96/). Brak mozliwosci logowania wiazal sie z brakiem mozliwosci wysylania postow i pracy w Parlamencie Krolewskim (nie moglem wziasc udzialu w trwajacych glosowaniach).

I najwazniejsze - zostalem pozbawiony mozliwosci zlozenia skargi na postanowienie o nalozeniu srodka porzadkowego.

Nie wiem czy Moderator wykazal sie brakiem umiejetnosci technicżnych i stosowania sie do "instrukcji" zawartych w Ustawie, czy byly to dzialania celowe. Wiem za to, ze nie powinien juz wiecej zajmowac podobnego stanowiska.
Nie wierze tez by glowny administrator (publicznie pochwalajacy dzialania moderatora), nie widzial zaostrzenia kary (panel administracyjny). W praktyce bylo to wyciecie obywatela ze spolecznosci (osadzenie w wiezieniu).

Nie odwoluje sie od kary ktora zostala na mnie nalozona. Mozna smialo stwierdzic ze ja wymusialem - zwyczjnie puscily mi nerwy, gdy w luznej rozmowie, okreslenia typu niedzwiadek czy borsuk moga zostac uznane za "znieważanie i poniżanie innych osób".

Pozbawiono mnie bezprawnie moich praw i smiem twierdzic, ze gdyby nie reakcja niektorych obywateli sytuacja nie ulegla by zmianie do czasu ukonczeia kary (17.03) - dzieki wielkie Wam za to :)

Nie wiem jeszcze czy wystapie do sadu z oskarzeniem.

Niniejszym rezygnuje z zasiadania w Parlamenice, pozostajac jedynie biernym obywatelem.

Sted Asketil
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Polityka moderacyjna forum państwowego

Post autor: Alfred »

Ponieważ taki obowiązek nakłada na mnie prawo, zaraz uwzględnię rezygnację i dokonam skreślenia z listy deputowanych. Zachęcam jednak do przemyślenia tej decyzji; drogą do powrotu jest otwarta. Nie ma lepszego środka obrony swoich praw, niż udział w zgromadzeniu ludowym. Wierzę także, że nie było w tej sprawie złej woli po stronie Jego Królewskiej Mości, który wszak szybko rozwiązał tę przykrą sytuację, gdy została mu uświadomiona. Tymczasem nie jestem pewien, czy blokada konta byłaby widoczna w dzienniku administracyjnym, czy też tylko w moderacyjnym, do którego, jak mogę powiedzieć z doświadczenia, raczej się nie zagląda, chyba że w poszukiwaniu konkretnej informacji.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Polityka moderacyjna forum państwowego

Post autor: Aleksander »

Trzeba przyznać, że z każdym kolejnym miesiącem tego panowania przesuwam się na osi sceptyk-entuzjasta.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Polityka moderacyjna forum państwowego

Post autor: Daniel von Witt »

Czy ktokolwiek uświadomił moderatora jak ma posługiwać się dostępnymi sobie narzędziami? A może powołano go tylko i poklepano po plecach "robta co chceta"? Powtarza się tu też absurdalna sytuacja, w której Jego Okupacja reaguje na czynność niebedaca wyrażeniem woli w postaci jakiegokolwiek aktu prawnego. Cuchnacy kibel, który tu powstaje dzięki różnym chaotyczny działaniom i zmianom prawa za chwilę będzie nie do zniesienia dla wszystkich obywateli, przyznajmy, których nie będzie wielu. Działania przeciw Stedowi Asketilowi to absolutny skandal. Kolejny, który powinien doprowadzić do uchylenia ustawy o forum. Tymczasem banda oszolomow zastanawia się tu, jak karać lepiej i skuteczniej. Odradzam, bo zawartość zapchanego kibla wystrzeli Wam w końcu w posadzone na nim zadki.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Polityka moderacyjna forum państwowego

Post autor: Aleksander »

Jestem więcej niż zaniepokojony wyjątkowo porannymi porami wstawania Sensacji i Świeżości.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Gilead
Posty: 94
Rejestracja: 21 sty 2019, 16:34
Numer GG: 67441662
NIM: 956381
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Polityka moderacyjna forum państwowego

Post autor: Gilead »

Nie zostałem przeszkolony przez nikogo odnośnie używania narzędzi moderatora na niniejszym forum dyskusyjnym; nałożyłem więc środek porządkowy w postaci nadzoru w sposób, jaki w owym czasie wydawał mi się prawdopodobnie najwłaściwszy. Nie wydaje mi się jednak, że winno być to podstawą do kierowania wobec mnie pretensji — wszak młodzi Dreamlandczycy wielu rzeczy muszą się uczyć samodzielnie, albowiem to nie jest kraj dla ludzi chcących być prowadzonymi za rękę. Pozostaje mi jedynie uznać, powtórnie, że podjąłem złą decyzję, i to w zasadzie tyle.

Przypominam także o fakcie, iż formalnie z funkcji moderatora zrezygnowałem.
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: [WYSTĄPIENIE] Polityka moderacyjna forum państwowego

Post autor: Sted Asketil »

Gilead pisze: 17 mar 2019, 11:34
Nie zostałem przeszkolony przez nikogo odnośnie używania narzędzi moderatora na niniejszym forum dyskusyjnym; nałożyłem więc środek porządkowy w postaci nadzoru w sposób, jaki w owym czasie wydawał mi się prawdopodobnie najwłaściwszy. Nie wydaje mi się jednak, że winno być to podstawą do kierowania wobec mnie pretensji — wszak młodzi Dreamlandczycy wielu rzeczy muszą się uczyć samodzielnie, albowiem to nie jest kraj dla ludzi chcących być prowadzonymi za rękę. Pozostaje mi jedynie uznać, powtórnie, że podjąłem złą decyzję, i to w zasadzie tyle.

Przypominam także o fakcie, iż formalnie z funkcji moderatora zrezygnowałem.
Mowia ze nie ma glupich pytan, a kto je zadaje, ten nie bladzi... Pan dalej nie rozumie gdzie popelnil blad? To tylko, utwierdza mnie w opinni iz nie nadaje sie Pan na tego typu stanowiska. Jeszcze dlugo nie...
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Polityka moderacyjna forum państwowego

Post autor: Aleksander »

Pierwsze koty za płoty. Najważniejsze, by wyciągnąć z tej lekcji odpowiednie wnioski i iść do przodu.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: [WYSTĄPIENIE] Polityka moderacyjna forum państwowego

Post autor: Sted Asketil »

No wlasnie, gdyby Pan Moderator wykazal chocby odrobine checi by wyciagnac jakies wnioski.
Zamilkne juz by nie dac sie ponownie sprowokowac.
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Polityka moderacyjna forum państwowego

Post autor: Chamberlain »

Gilead pisze: 17 mar 2019, 11:34
Nie zostałem przeszkolony przez nikogo
Tym bardziej wypadało więc zapytać przed sięgnięciem po pałę. Proszę wybaczyć ostrzejszy ton, ale trzeba być samemu pałą, by wlepiając w założeniu nadzór (a w praktyce - bana) znikać z forum na trzy dni. Tego też nikt nie wytłumaczył?
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Gilead
Posty: 94
Rejestracja: 21 sty 2019, 16:34
Numer GG: 67441662
NIM: 956381
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Polityka moderacyjna forum państwowego

Post autor: Gilead »

Ten tylko się nie myli, kto nic nie robi, a Dreamlandowi poświętam tyle czasu, ile na daną chwilę mogę.
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Polityka moderacyjna forum państwowego

Post autor: Alfred »

Tak tylko zauważę, że usprawiedliwienie się brakiem szkolenia nieszczególnie pasuje do narracji o ścisłym trzymaniu się litery prawa. Ustawa określa, na czym polega nadzór; można nie wiedzieć, jak ją zaimplementować, ale wystarczy podstawowe doświadczenie użytkownika internetu, by odróżnić ją od bana.

Można nie wiedzieć, jak się bije pałą, ale wtedy należałoby odstąpić od bicia zamiast przewiercić kolana.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Gilead
Posty: 94
Rejestracja: 21 sty 2019, 16:34
Numer GG: 67441662
NIM: 956381
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Polityka moderacyjna forum państwowego

Post autor: Gilead »

Na to powyższe manipulowanie faktami odpowiedzieć mogę jedynie, że Ustawa o państwowym forum dyskusyjnym przewiduje następujące trzy środki porządkowe: nadzór, usunięcie z forum, ewaporacja; natomiast jedyną opcją w panelu administracyjnym jest "Blokowanie wg nazwy użytkownika". Podkreślam: jedyną opcją.

Ściśle trzymając się litery prawa, działając w dobrej wierze, nie usunąłem użytkownika z forum, ani również nie chciałem zablokować samego użytkownika per se. Wydawało mi sie, że tylko w ten sposób zablokować można możliwość pisania przezeń postów bez nadzoru, licząc, że właśnie w taki sposób możliwe będzie nadzorowanie treści użytkownika.

Nie zasłaniam się tym wyjaśnieniem, ponieważ mówiłem wyraźnie, iż w konsekwencji zdarzeń podjąłem złą decyzję. Niemniej jednak, nie pozwolę osobie znanej z nieczystej gry na publiczne sugerowanie, że nie tylko podjąłem złą decyzję, ale i również rzekomo nie trzymałem się litery prawa. Wynikać to może z nieznajomości sytuacji, nieznajomości panelu moderacji na forum, niezrozumienia czyichś zamiarów wyrażanych parokrotnie na forum, bądź z czystej złośliwości. Z czego konkretnie, to już mnie mało interesuje.

A poza tym podkreślam, że z funkcji moderatora zrezygnowałem niezwłocznie po zwróceniu mi uwagi na błąd w sztuce moderatorskiej, który to błąd równie niezwłocznie uznałem.

I, tak przy okazji, pałki są dla zniewieściałych chłopców w rurkach. Ja preferuję spuszczanie lania kablem jako bardziej wychowawcze. Mam nadzieję, że przez te parę pręgów Wasza Wysokość nie będzie się wstydził przebierać przed gimnastyką.
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Polityka moderacyjna forum państwowego

Post autor: Alfred »

Gilead pisze: 18 mar 2019, 08:48 I, tak przy okazji, pałki są dla zniewieściałych chłopców w rurkach. Ja preferuję spuszczanie lania kablem jako bardziej wychowawcze. Mam nadzieję, że przez te parę pręgów Wasza Wysokość nie będzie się wstydził przebierać przed gimnastyką.
Same bzdury. Pałka wywodzi się w prostej linii od maczugi pierwotnego człowieka, kabel to wytwór współczesnej, zelektryfikowanej cywilizacji. Pałka jest tradycyjnym narzędziem pracy stróża prawa, kabel bronią domowych tyranów, których męskość sprowadza się do katowania słabszych. Gatunkowo podobni tym, którzy muszą kontrolować ubiór wszystkich dookoła, czy nie wyraża zniewieściałości.

Niech też Pan powstrzyma fantazje o wywijaniu koło mnie swoim kablem. Wątpliwe, żeby miał Pan okazję, a póki co zdołał Pan raczej tylko wyrżnąć głową w futrynę. Nie Pan pierwszy prezentuje w tej społeczności kompleks nadczłowieka. Może mnie Pan zmęczyć, zirytować, ale nic mnie ta gadka nie boli.

Co do istoty sprawy: chyba nietrudno domyślić się, co znaczy blokowanie użytkownika w kontekście internetowego forum dyskusyjnego? Nie korzystamy z własnego oprogramowania, tylko najpopularniejszego z gotowych skryptów, więc trudno się spodziewać, że nasze instytucje prawne będą się przekładać 1:1 na funkcjonalności forum. Może to Pan widział panel administracyjny, czy w ogóle forum internetowe, pierwszy raz?
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Gilead
Posty: 94
Rejestracja: 21 sty 2019, 16:34
Numer GG: 67441662
NIM: 956381
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Polityka moderacyjna forum państwowego

Post autor: Gilead »

Wasza Wysokość, nietrudno zauważyć, potrzebuje kolejnego wychowawczego bicia kablem po plecach. Cóż, będę musiał wychowawczo wytłuc ten narcyzm. Do skutku.

Domyślam się, że przypisywanie mojej personie cech wymienionych wyżej przez Waszą Wysokość to mechanizm obronny projekcji. Niezbyt interesuje mnie to w kontekście debaty na temat polityki moderacyjnej forum państwowego; życzę jednak Waszej Wysokości dużo zdrowia.

Przechodząc zaś do meritum: nie wymaga posiadania wysokich zdolności poznawczych, na przykład poprzez zauważenie w moich wypowiedziach, iż – rzeczywiście! – z arkanami moderacji zetknąłem się po raz pierwszy.
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Polityka moderacyjna forum państwowego

Post autor: Chamberlain »

Gilead pisze: 17 mar 2019, 15:27 Ten tylko się nie myli, kto nic nie robi, a Dreamlandowi poświętam tyle czasu, ile na daną chwilę mogę.
Słusznie i zacnie. Wciągam na listę retorycznych głębokościowców, obok "tanie wino jest dobre, bo jest tanie i dobre".
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Polityka moderacyjna forum państwowego

Post autor: Alfred »

Gilead pisze: 19 mar 2019, 09:46 Wasza Wysokość, nietrudno zauważyć, potrzebuje kolejnego wychowawczego bicia kablem po plecach. Cóż, będę musiał wychowawczo wytłuc ten narcyzm. Do skutku.
Wolałbym jednak, żeby trzymał Pan rączki na biurku.
Gilead pisze: 19 mar 2019, 09:46 Domyślam się, że przypisywanie mojej personie cech wymienionych wyżej przez Waszą Wysokość to mechanizm obronny projekcji. Niezbyt interesuje mnie to w kontekście debaty na temat polityki moderacyjnej forum państwowego; życzę jednak Waszej Wysokości dużo zdrowia.
Zwracam tylko Panu uwagę na pewne niedostatki konwencji, w którą Pan wchodzi.
Gilead pisze: 19 mar 2019, 09:46 Przechodząc zaś do meritum: nie wymaga posiadania wysokich zdolności poznawczych, na przykład poprzez zauważenie w moich wypowiedziach, iż – rzeczywiście! – z arkanami moderacji zetknąłem się po raz pierwszy.
„Arkana moderacji” to niezbyt trafne określenie w tym kontekście. Wystarczy jakiekolwiek doświadczenie z internetem, aby wiedzieć, co oznacza „blokowanie” użytkownika przez moderatora.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Gilead
Posty: 94
Rejestracja: 21 sty 2019, 16:34
Numer GG: 67441662
NIM: 956381
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Polityka moderacyjna forum państwowego

Post autor: Gilead »

Chamberlain pisze: 19 mar 2019, 12:56
Gilead pisze: 17 mar 2019, 15:27 Ten tylko się nie myli, kto nic nie robi, a Dreamlandowi poświętam tyle czasu, ile na daną chwilę mogę.
Słusznie i zacnie. Wciągam na listę retorycznych głębokościowców, obok "tanie wino jest dobre, bo jest tanie i dobre".
Nie jest mym obowiązkiem tłumaczenie oczywistych aluzji do czyjejś indolencji, tak więc tegoż nie uczynię.

Co się zaś tyczy głoszenia uwielbienia do taniego alkoholu na sali obrad, to zasłyszałem od pracownika tutejszej straży marszałkowskiej, iż warto w takiej sytuacji skorzystać z programu dwunastu kroków. Ja bym sugerował jednak esperal. Wybór, ma się rozumieć, pozostawiam panu.
Alfred pisze: 19 mar 2019, 13:43
Gilead pisze: 19 mar 2019, 09:46 Wasza Wysokość, nietrudno zauważyć, potrzebuje kolejnego wychowawczego bicia kablem po plecach. Cóż, będę musiał wychowawczo wytłuc ten narcyzm. Do skutku.
Wolałbym jednak, żeby trzymał Pan rączki na biurku.
Nie interesuje mnie, co by Wasza Wysokość wolał. Tymczasem powracam do dobroojcowskiego tłuczenia po koronie.
Alfred pisze: 19 mar 2019, 13:43
Gilead pisze: 19 mar 2019, 09:46 Domyślam się, że przypisywanie mojej personie cech wymienionych wyżej przez Waszą Wysokość to mechanizm obronny projekcji. Niezbyt interesuje mnie to w kontekście debaty na temat polityki moderacyjnej forum państwowego; życzę jednak Waszej Wysokości dużo zdrowia.
Zwracam tylko Panu uwagę na pewne niedostatki konwencji, w którą Pan wchodzi.
Cóż, postawił Wasza Wysokość błędną diagnozę. W tymże konkretnym przypadku, a więc na problemy z narcystyczną projekcją, obawiam się, zadawanie fizycznego bólu nie pomoże. Odsyłam więc do grupy wsparcia lub na terapię. Proszę podzielić się później z nami wrażeniami.
Alfred pisze: 19 mar 2019, 13:43
Gilead pisze: 19 mar 2019, 09:46 Przechodząc zaś do meritum: nie wymaga posiadania wysokich zdolności poznawczych, na przykład poprzez zauważenie w moich wypowiedziach, iż – rzeczywiście! – z arkanami moderacji zetknąłem się po raz pierwszy.
„Arkana moderacji” to niezbyt trafne określenie w tym kontekście. Wystarczy jakiekolwiek doświadczenie z internetem, aby wiedzieć, co oznacza „blokowanie” użytkownika przez moderatora.
Wasza Wysokość, nie tłukłem Was po oczach, a więc nie moja to odpowiedzialność, iż nie dostrzegł Wasza Wysokość, że parokrotnie na niniejszym forum do błędu w sztuce moderatorskiej przyznawałem się.
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Polityka moderacyjna forum państwowego

Post autor: Alfred »

Gilead pisze: 19 mar 2019, 21:28 Nie interesuje mnie, co by Wasza Wysokość wolał. Tymczasem powracam do dobroojcowskiego tłuczenia po koronie.
W porządku. Zostawiam Pana z własną fantazją. Adieu!
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Zablokowany

Wróć do „Parlament Królewski 2016 — 2019”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości