[WYSTĄPIENIE] Polityka moderacyjna forum państwowego

Dział archiwum Parlamentu Królewskiego od maja 2015 roku do lipca 2019 roku.
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

[WYSTĄPIENIE] Polityka moderacyjna forum państwowego

Post autor: Maciej II »

Wielce szanowny marszałku,
Wysoka izbo,

Odnoszę wrażenie, że ostatnie dni ukazały nam absurd obecnej polityki moderacyjnej na naszym forum państwowym.
Nie zawodzi tu oczywiście osoba moderatora - JE Gilead działa na podstawie i w ramach obowiązującego prawa, a konkretniej art. 3. II Abs. 4. ustawy o Państwowym Forum Dyskusyjnym. "[Korzystającemu z forum nie wolno:] znieważać ani poniżać innych ludzi."

Z mojej perspektywy moderator nie ma możliwości aby ocenić czy rzeczywiście doszło do znieważenia. Znieważona osoba powinna sama czuć się znieważoną i sama zawnioskować o ściganie znieważenia. Widzę tutaj dwie drogi: pierwsza to znaczna komplikacja ustawy i tą drogą oczywiście można się poruszać ale osobiście wolałbym aby była to ostateczność. Druga to zmiana interpretacji przepisu i niepałowanie z art. 3. II Abs. 4. ustawy o Państwowym Forum Dyskusyjnym bez wniosku od znieważonego (istnieje w ramach forum mechanizm raportowania postów) i wydaje mi się, że ta droga jest prostsza.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Gilead
Posty: 94
Rejestracja: 21 sty 2019, 16:34
Numer GG: 67441662
NIM: 956381
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Polityka moderacyjna forum państwowego

Post autor: Gilead »

Wykonuję powierzone mi obowiązki zgodnie z literą prawa, wyrażoną w ustawie o forum.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Polityka moderacyjna forum państwowego

Post autor: RIIF »

Bez wątpienia moderator działa jak powinien. Takie obecnie jest prawo. Zakładam, że jest kategoria zniewag, które są oczywiste w pewnych kręgach kulturowych, i jak mniemam właśnie to leżało na sercu prawodawcy. Być może należałoby nie tyle komplikować przepisy, co dopisać coś na kształt "powszechnie uznawanych za obelżywe i poniżające" - bo jednak, bądź, co bądź, zwierzętami nie jesteśmy i wspólny rdzeń kulturowy (który nie jest bez znaczenia) wyznajemy.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Polityka moderacyjna forum państwowego

Post autor: Maciej II »

Gilead pisze: 11 mar 2019, 17:44 Wykonuję powierzone mi obowiązki zgodnie z literą prawa, wyrażoną w ustawie o forum.
Co nie jest odkryciem, bo dokładnie to napisałem.
Robert II Fryderyk pisze: 11 mar 2019, 18:01 Zakładam, że jest kategoria zniewag, które są oczywiste w pewnych kręgach kulturowych, i jak mniemam właśnie to leżało na sercu prawodawcy. Być może należałoby nie tyle komplikować przepisy, co dopisać coś na kształt "powszechnie uznawanych za obelżywe i poniżające" - bo jednak, bądź, co bądź, zwierzętami nie jesteśmy i wspólny rdzeń kulturowy (który nie jest bez znaczenia) wyznajemy.
Przejrzałem jeszcze raz ustawę - jest dziurawa, nie karze się za używanie słów powszechnie uznawanych za wulgarne ale każe się za coś, co jest czysto subiektywne.

Jak to powinno wyglądać: Jeżeli ktoś niewybrednie mówi o moim hipotetycznym v-ojcu używając właśnie takich słów - to można go obiektywnie ukarać za używanie słów powszechnie uznawanych za wulgarne.

Jeżeli ktoś mówi o moim hipotetycznym v-ojcu, że jest głupi, a "mi to rybka" i nie czuję się znieważony to nie powinno być możliwości ścigania czegoś takiego z urzędu, bo znieważenie jest subiektywne - to ja mam się wszakże czuć znieważony.

Jeżeli ktoś znieważa urząd Księcia/Króla/Sędziego (nie przychodzi mi do głowy żaden przykład) to powinno być to ścigane z urzędu, bo chodzi o urząd, a nie o moje podejście do zniewagi.

Prawo ma chronić, a nie pałować wszystkich wokół za drobne złośliwości, bez oglądu na to czy kogoś zabolało czy też nie.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Polityka moderacyjna forum państwowego

Post autor: Alfred »

Zniewaga nie jest, moim zdaniem, rzeczą czysto subiektywną, i wystarczą do niej nadanie komunikatu, który w danym kontekście kulturowym może z wysokim prawdopodobieństwem być tak odebrany. Pamiętajmy, że ustawa o forum chroni nie tylko dobra indywidualne użytkowników forum, ale i porządek publiczny, swoistą higienę słowną tej głównej płaszczyzny naszej komunikacji. Natomiast wszyscy zgodzimy się chyba, że coś tu poszło nie tak i myślę, że najlepszym rozwiązaniem byłoby przekształcenie interwencji moderatora w czynność fakultatywną, dokonywaną albo nie z uwzględnieniem stopnia społecznej szkodliwości danego naruszenia.

Natomiast poważniejszym problemem jest to, że nasz moderator zastosował środek porządkowy wobec naruszenia, przy którym sam był pokrzywdzonym, co w oczywisty sposób nie mieści się w standardach należytego sprawowania wymiaru represji. Tym bardziej, że przynajmniej formalnie mógł interweniować Minister Bezpieczeństwa, który sam jest członkiem moderacji forum.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Gilead
Posty: 94
Rejestracja: 21 sty 2019, 16:34
Numer GG: 67441662
NIM: 956381
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Polityka moderacyjna forum państwowego

Post autor: Gilead »

W związku z zarzutami, rezygnuję z funkcji moderatora.
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Polityka moderacyjna forum państwowego

Post autor: Alfred »

Obawiam się, że Pana rezygnacja zostanie rozpatrzona dopiero za jakieś trzy tygodnie. ¯\_(ツ)_/¯ A w ogóle to trzeba tak na ostro?
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Polityka moderacyjna forum państwowego

Post autor: RIIF »

Gilead pisze: 11 mar 2019, 19:09 W związku z zarzutami, rezygnuję z funkcji moderatora.
Rezygnacja, z jakiego powodu? Jakimi zarzutami? M.in. ja stwierdziłem, że działa Pan prawidłowo, w ramach obecnych przepisów. Reszta to kwestia postrzegania roli moderacji. Do dyskusji. Proszę nie rezygnować.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Gilead
Posty: 94
Rejestracja: 21 sty 2019, 16:34
Numer GG: 67441662
NIM: 956381
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Polityka moderacyjna forum państwowego

Post autor: Gilead »

Popełniłem błąd, działając jako sędzia we własnej sprawie, wydając decyzję o nałożeniu nadzoru — pomimo faktu, iż poprzednie naruszenie regulaminu forum nie miało styczności z osobą moderatora forum, to kolejnego przewinienia — wymierzonego w moją osobę — nie powinienem był rozpatrywać samodzielnie. Uznaję swój błąd.

Był to drugi mój błąd popełniony w roli moderatora — wcześniej na forum parlamentu, miast zacytować kartę do głosowania w celu oddania głosu, wyedytowałem kartę do głosowania innego parlamentarzysty, de facto dopisałem się do cudzej karty.

Mając na uwadze wyżej wymienione błędy, ażeby chronić powagę funkcji moderatora forum, ogłosiłem rezygnację z funkcji. Chciałbym zachować się honorowo.

Dopóki rezygnacja nie będzie przyjęta — w dalszym ciągu pełnić będę powierzoną mi funkcję, jednakże z dużo większą ostrożnością.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Polityka moderacyjna forum państwowego

Post autor: RIIF »

Gdy objalem Tron Królestwa również popełniłem błędy. To normalne w procesie uczenia się i zdobywania nowych kompetencji i wiedzy. Nie należy rezygnować, należy wyciągać wnioski i unikać błędów w przyszłości. I wierzę, że tak będzie u Pana. Jeśli mogę prosić to proszę o cofnięcie rezygnacji. Potrzebujemy Pana i pańskiej pracy na rzecz Królestwa.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Polityka moderacyjna forum państwowego

Post autor: Alfred »

Gilead pisze: 11 mar 2019, 20:15 Mając na uwadze wyżej wymienione błędy, ażeby chronić powagę funkcji moderatora forum, ogłosiłem rezygnację z funkcji. Chciałbym zachować się honorowo.
Samokrytyka w zupełności wystarczy. Można jeszcze wysmagać się wieczorem służbową pałką po plecach dla ukojenia sumienia. Jak powiada Jego Królewska Mość, jest Pan potrzebny na posterunku.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Polityka moderacyjna forum państwowego

Post autor: Aleksander »

Jak to mawiają starożytni Tauzeńczycy: Nie myli się ten, co nic nie robi ;-)
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Polityka moderacyjna forum państwowego

Post autor: Chamberlain »

Piękna samokrytyka. Wolałbym jednak dowiedzieć się, czy zdjęto już nadzór ze Steda Asketila.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Polityka moderacyjna forum państwowego

Post autor: Alfred »

Póki co to jeszcze go nie nałożono, bo nie ma postanowienia w „Ogłoszeniach urzędowych”.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Polityka moderacyjna forum państwowego

Post autor: Chamberlain »

Alfred pisze: 12 mar 2019, 15:13 Póki co to jeszcze go nie nałożono, bo nie ma postanowienia w „Ogłoszeniach urzędowych”.
Z dziennika moderacji wynika, że konto Steda Asketila zostało zablokowane o północy 11 marca. Podkreślę: zablokowane, więc nie dziwi brak nowych postów Asketila.

Nadzór to coś innego, ale nawet wówczas właściwe wykonywanie kary wymagałoby regularnych wizyt moderatora, który filtruje posty ukaranego pod kątem ich zgodności z ustawą. Tymczasem moderator po raz ostatni pojawił się na forum również 11 marca.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Polityka moderacyjna forum państwowego

Post autor: Maciej II »

Parafrazując: "Zbanował i uciekł." W takim wypadku w dobrym smaku byłoby rozwiązanie tego palącego problemu przez rząd, a w szczególności Ministra... Ale rządu niet. Może w takim wypadku powinna zareagować korona, stojąca wszakże na straży konstytucji?
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Polityka moderacyjna forum państwowego

Post autor: RIIF »

Χέλμουτ Πολ pisze: 13 mar 2019, 11:15 Parafrazując: "Zbanował i uciekł." W takim wypadku w dobrym smaku byłoby rozwiązanie tego palącego problemu przez rząd, a w szczególności Ministra... Ale rządu niet. Może w takim wypadku powinna zareagować korona, stojąca wszakże na straży konstytucji?
Tylko... w jaki sposób systemowo prawidłowo nakłada się nadzór? Proszę o podpowiedź i podejmę stosowne działania.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Polityka moderacyjna forum państwowego

Post autor: Alfred »

Poprzez dodanie do grupy „Nadzorowani”. Ale, powtarzam, w tej chwili nie powinno to mieć miejsca, gdyż postanowienie nakładające środek porządkowy jest nieogłoszone. Dopiero po ogłoszeniu może ono „wejść w życie”, czy raczej wywrzeć skutki.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Polityka moderacyjna forum państwowego

Post autor: RIIF »

Problem bez wątpienia powstał.
Z jednej strony decyzja jest - zawieszona - ale jest.
Z drugiej strony - kwestia oceny czy była to decyzja słuszna - oceni to historia.
Z trzeciej strony - wadliwe decyzji wykonanie - mogę, a nawet powinienem ją naprawić.
I w końcu z czwartej - od tego jest Minister Bezpieczeństwa, względnie Premier... który jest nieobecny.

Kryzys konstytucyjny to to nie jest, ale na pewno kryzys i test wiary w rozsądek i Państwo Nasze.

Dlatego podjąłem decyzję, iż:
1) naprawię błędną decyzję Moderatora;
2) na podstawie art. 8 ust. 5 Karty Konstytucyjnej daruję karę wymierzoną przez Moderatora Stedowi Asketilowi.

Wierzę, że ta sytuacja też nas czegoś nauczy. Nie działamy w próżni. Liczmy się z innymi, z prawem, i instytucjami powołanymi do jego straży.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Polityka moderacyjna forum państwowego

Post autor: RIIF »

Zgodnie z tym co przed chwilą napisałem - błąd moderatora został naprawiony, Sted Asketil został odblokowany.
Oraz wydałem stosowne Postanowienie Królewskie.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Zablokowany

Wróć do „Parlament Królewski 2016 — 2019”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości