Kto nowym premierem?

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.

Kto powinien zostać premierem, gdyby odwołano Torkana Ingawaara?

Czas głosowania minął 14 mar 2019, 12:29

Tomasz von Habsburg
0
Brak głosów
Florian von Stettin
2
14%
Aluś de la Ciprofloksja
2
14%
Pascal de la Brun
0
Brak głosów
Daniel von Witt
1
7%
Sted Asketil
0
Brak głosów
Konstantin Wolframovich
1
7%
Oskar ben Grozny Witt
1
7%
Helmut Pohl
3
21%
Fryderyk Orański-Nassau
0
Brak głosów
William Oxlade-Chamberlain
1
7%
Piotr Harniakiewicz
0
Brak głosów
Patrick de Lover
0
Brak głosów
król-senior Alfred
2
14%
Gilead Colquhoun
1
7%
 
Liczba głosów: 14

Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Kto nowym premierem?

Post autor: Alfred »

Przed nami referendum w sprawie odwołania urzędującego szefa rządu, Torkana Ingawaara. Choć jednak nie brakuje mu krytyków, jak dotąd nie wyłonił się żaden pretendent do jego stanowiska. Trudno się temu dziwić, ale wypadałoby coś z tym zrobić. Dlatego też warto zadać pytanie, komu społeczność byłaby skłonna powierzyć tę misję. Trochę oddolnego nacisku.

Lista kandydatów obejmuje wszystkich deputowanych z wyjątkiem obecnego premiera.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Gilead
Posty: 94
Rejestracja: 21 sty 2019, 16:34
Numer GG: 67441662
NIM: 956381
Kontakt:

Re: Kto nowym premierem?

Post autor: Gilead »

Żaden z powyższych. I, choć to mało prawdopodobne, bądź nawet niemożliwe, to nowym premierem winien zostać król Robert — jako jedyny pokazuje, że mu zależy.
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Kto nowym premierem?

Post autor: Chamberlain »

Gilead Colquhoun pisze: 9 mar 2019, 13:30 jako jedyny pokazuje, że mu zależy.
Panu nie zależy?

W sondzie brakuje opcji z nazwiskiem Karoliny Aleksandry. W tym przypadku mogłaby wypaść całkiem nieźle, bo zwłaszcza na odcinku kulturalnym jest słabo. Stettin niestety odpada. Jako Komisarz Wyborczy nie może startować.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Kto nowym premierem?

Post autor: RIIF »

Wierzę, że zależy każdemu. Na swój sposób. W sondzie faktycznie brakuje ewentualnych opcji. Mam też jednak nadzieję, że to nie sonda nam Premiera wybierze, a sam się odpowiednia osoba zgłosi. Mam swój typ, będę prowadził rozmowy.

Natomiast - co by nie mówić, to nadal Premierem jest p. Ingawaar. I to niezależnie od tego czy jest, czy też nie jest, obecny w kraju. Uszanujmy to. Nie wypada po prostu.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Kto nowym premierem?

Post autor: Alfred »

Robert II Fryderyk pisze: 9 mar 2019, 16:25 Natomiast - co by nie mówić, to nadal Premierem jest p. Ingawaar. I to niezależnie od tego czy jest, czy też nie jest, obecny w kraju. Uszanujmy to. Nie wypada po prostu.
Markiz Ingawaar zasiada na urzędzie premiera, ale go nie sprawuje. Nie kieruje krajem ani mądrze, ani głupio, w ogóle dość rzadko się w nim pojawia. Brak rządu byłby funkcjonalnie identyczny z tym rządem. To nie tak, że chcę go osobiście krytykować. Chciałbym jednak, żebyśmy pozbyli się fikcji w życiu publicznym, można rzec, uzgodnili stan prawny z faktycznym.

Adresatami tego wątku są przede wszystkim potencjalni kandydaci. Jeśli ktoś mógłby liczyć na poparcie społeczne przy tworzeniu nowego rządu, warto dać mu tę świadomość. Niech zacznie organizować sobie nowy gabinet.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Kto nowym premierem?

Post autor: Karolina Aleksandra »

Chamberlain pisze: 9 mar 2019, 14:04Stettin niestety odpada. Jako Komisarz Wyborczy nie może startować.
Ale jest deputowanym? Tak, trochę nie na temat — wiem — ale tak swoją drogą łączenie tych dwóch stanowisk chyba nie jest specjalnie dobrym pomysłem?

Karolina Aleksandra
Awatar użytkownika
Gilead
Posty: 94
Rejestracja: 21 sty 2019, 16:34
Numer GG: 67441662
NIM: 956381
Kontakt:

Re: Kto nowym premierem?

Post autor: Gilead »

Chamberlain pisze: 9 mar 2019, 14:04
Gilead Colquhoun pisze: 9 mar 2019, 13:30 jako jedyny pokazuje, że mu zależy.
Panu nie zależy?
Prawdę powiedziawszy, Dreamland przestał być dla mnie na tyle atrakcyjnym miejscem, a jego społeczność na tyle pociągająca, ażebym miał motywację to częstszego tutaj pojawiania się.
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Kto nowym premierem?

Post autor: Chamberlain »

Karolina Aleksandra pisze: 9 mar 2019, 22:34 Ale jest deputowanym? Tak, trochę nie na temat — wiem — ale tak swoją drogą łączenie tych dwóch stanowisk chyba nie jest specjalnie dobrym pomysłem?
Mówię o stanie prawnym. Komisarz Wyborczy może być jednocześnie deputowanym, ale zgodnie z art. 9 ust. 2 prawa wyborczo-referendalnego kandydować na urząd premiera nie może. Jest w tym sens.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Kto nowym premierem?

Post autor: Alfred »

Dobrze byłoby w ogóle zautomatyzować wybory. Komisarz wyborczy nie jest do nich nieodzownie potrzebny.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Kto nowym premierem?

Post autor: Karolina Aleksandra »

Chamberlain pisze: 10 mar 2019, 13:12Mówię o stanie prawnym. Komisarz Wyborczy może być jednocześnie deputowanym, ale zgodnie z art. 9 ust. 2 prawa wyborczo-referendalnego kandydować na urząd premiera nie może. Jest w tym sens.
Rozumiem, o czym mowa, ale nietrudno mi wyobrazić sobie sytuację, w której Komisarz ma przeprowadzić referendum na temat sprawy, nad którą głosował w Parlamencie.
Alfred pisze: 10 mar 2019, 15:06Dobrze byłoby w ogóle zautomatyzować wybory. Komisarz wyborczy nie jest do nich nieodzownie potrzebny.
To niech WKW napisze skrypt :) Jestem przekonana, że KSI i Dwór Królewski będą wdzięczni za pomoc.

KA
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Kto nowym premierem?

Post autor: Chamberlain »

Karolina Aleksandra pisze: 10 mar 2019, 19:47 Rozumiem, o czym mowa, ale nietrudno mi wyobrazić sobie sytuację, w której Komisarz ma przeprowadzić referendum na temat sprawy, nad którą głosował w Parlamencie.
Ale niewiele z tego wynika. Komisarz Wyborczy nie ma możliwości sfałszowania wyników takiego głosowania. Zawsze ktoś tam z KSI może zweryfikować opublikowane dane. Natomiast w przypadku ewentualnego kandydowania na urząd Premiera nieuczciwy Komisarz mógłby cząstkowe dane (prawdziwe lub fałszywe, ale korzystne dla siebie) puścić w zakulisowy obieg, co mogłoby wpłynąć na finalny wynik głosowania.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Kto nowym premierem?

Post autor: Aleksander »

Wydaje mi się jednak, że wobec komisarza, podczas naboru na to stanowisko, obowiązują najwyższe wymagania etyczne.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Kto nowym premierem?

Post autor: Alfred »

Karolina Aleksandra pisze: 10 mar 2019, 19:47 To niech WKW napisze skrypt :) Jestem przekonana, że KSI i Dwór Królewski będą wdzięczni za pomoc.
Możliwe, że za tydzień albo kilka będę mógł się tym zająć.
الوـس pisze: 11 mar 2019, 15:02 Wydaje mi się jednak, że wobec komisarza, podczas naboru na to stanowisko, obowiązują najwyższe wymagania etyczne.
Jest to raczej takie stanowisko, które powierza się temu, kto się w ogóle zgodzi i przy tym nie jest na tyle aktywny politycznie, żeby było to problematyczne.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Kto nowym premierem?

Post autor: RIIF »

Abstrahując...

od paru dni nie jestem w stanie skontaktować się z naszym Komisarzem. Zatem na gwałt poszukuję osoby, która gotowa się podjąć. Proszę o PW.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość