Kształt i funkcjonowanie Kościoła w Dreamlandzie

Jednostka organizacyjna Kościoła Rotryjskiego na terenie Królestwa Dreamlandu.
Awatar użytkownika
Pio Maria de Medici
Posty: 112
Rejestracja: 17 maja 2016, 14:22
Numer GG: 34757559
NIM:
Kontakt:

Kształt i funkcjonowanie Kościoła w Dreamlandzie

Post autor: Pio Maria de Medici »

Wasza Królewska Mość,
Najdrożsi Obywatele Królestwa Dreamlandu,

wolą Jego Świątobliwości Piusa Leona I zostałem powołany na skromny urząd Administratora Apostolskiego Diecezji Dreamopolis (a więc mała uwaga dyplomatyczna: 1. proszę się do mnie zwracać Proszę Księdza, a nie Ekscelencjo - nie jestem biskupem, a więc i prymasem Dreamlandu; 2. wedle Konstytucji Dreamlandu związki kościelne mogą swobodnie działać, co też czynię zgodnie z prawem). Chciałem więc zapytać Was, w szczególności wierzących, ale i Jego Królewską Mość jako gospodarza tychże ziem, jaki kształt Kościoła widzi. Czy ma być to kościół typowo angielski (a więc w nurcie anglikańskim, jeno bez ich dogmatów, a chodzi tu bardziej o charakter uroczystości, wystroje, tradycje), czy typowo trydencki (choć szczerze mnie to nudzi), czy kościół jak to mówimy "wiejsko-toruński", a więc połączenie kiczu z przepychem. Dlatego pragnę wysłuchać wszelkich propozycji, a ja do nich się ustosunkuję.
(-) x. Pio Maria Facibeni,
Administrator Apostolski Diecezji Dreampolis
Jego Ekscelencja Pio Maria książę de Medici
Doktor Nauk Teologicznych
Markiz Monte Cassino, książę Ferrary,
Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej,
Szambelan Patriarszy etc.
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Kształt i funkcjonowanie Kościoła w Dreamlandzie

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Choć sam nie jestem zainteresowany życiem duchowym w v-świecie, powodzenia życzę w działaniu i gratuluję powołania.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Kształt i funkcjonowanie Kościoła w Dreamlandzie

Post autor: RIIF »

Proszę Księdza,

radzi wielce jesteśmy z Waszego awansu i życzymy Wam udanej posługi. Co do kwestii organizacji Kościoła na ziemiach Naszych nie naszą rolą jest Wam doradzać, czy cokolwiek narzucać. Sami najlepiej wiecie czego potrzebują Wierni i z całą pewnością wypełnicie ich wolę stosownie. Możemy jedynie wyrazić pewne spostrzeżenie dotyczące kwestii kościołów i mikronacji w ogóle - jeśli coś się sprawdza to pozostawanie widocznym. Wobec tego organizacja w duchu Wielkiej Wyciskarki Cytrusów z uwzględnieniem całego blichtru z tym związanego wydaje się być kierunkiem pożądanym. Jeśli jednak możemy doradzić to doradzimy, owszem, widoczność, lecz wystrzeganie się buty tak właściwej Pasterzowi i Owcom Jego związanym z tym kierunkiem.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Алоиз Нишемангоҳ
Posty: 355
Rejestracja: 10 lis 2010, 14:10
Numer GG: 4917991
NIM: 732103
Lokalizacja: Genoße-Wanda-Stadt
Kontakt:

Re: Kształt i funkcjonowanie Kościoła w Dreamlandzie

Post autor: Алоиз Нишемангоҳ »

Absolutnie obrzydliwe. Świecki Kościół Wandejski, od ponad dekady obecny w życiu Królestwa Dreamlandu, jest szczerze zdegustowany, zarówno samym działaniem tego heteryckiego tworu, ale i jego amorficznym oportunizmem.
ppłk Alojzy Pupka
Awatar użytkownika
Pio Maria de Medici
Posty: 112
Rejestracja: 17 maja 2016, 14:22
Numer GG: 34757559
NIM:
Kontakt:

Re: Kształt i funkcjonowanie Kościoła w Dreamlandzie

Post autor: Pio Maria de Medici »

Wasza Królewska Mość,
zrobię co w mojej mocy by widocznem był Kościół o charakterze wiejsko-betonowym, bez jednak oburzającego zachowania duchownych.

Towarzyszu Pupka,
Świecki Kościół Wandy to powoli przeżytek. Po prostu.
Jego Ekscelencja Pio Maria książę de Medici
Doktor Nauk Teologicznych
Markiz Monte Cassino, książę Ferrary,
Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej,
Szambelan Patriarszy etc.
Awatar użytkownika
Алоиз Нишемангоҳ
Posty: 355
Rejestracja: 10 lis 2010, 14:10
Numer GG: 4917991
NIM: 732103
Lokalizacja: Genoße-Wanda-Stadt
Kontakt:

Re: Kształt i funkcjonowanie Kościoła w Dreamlandzie

Post autor: Алоиз Нишемангоҳ »

Pio Maria Facibeni pisze: 17 lut 2019, 12:26 Świecki Kościół Wandy to powoli przeżytek. Po prostu.
Nawet gdyby tak było, to chyba lepiej być przeżytkiem, niż tzw. smutną kopipastą (heh heheh), w dodatku niezdecydowaną do końca co xe-xe-xerować chce, a czego akurat nie ;-)
ppłk Alojzy Pupka
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Kształt i funkcjonowanie Kościoła w Dreamlandzie

Post autor: Aleksander »

Nie mogę czytać tych herezji. O to słynący wieloma łaskami obraz Mancalagi Piątkowej. Znany z tego, że wielu heretyków, pogan i schizmatyków nawróciło się na prawdziwy ateizm tylko go widząc.

Obrazek
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Dariusz
Posty: 22
Rejestracja: 6 sty 2019, 18:22
Numer GG: 13522610
NIM:
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Kształt i funkcjonowanie Kościoła w Dreamlandzie

Post autor: Dariusz »

Zdajesz sobie sprawę że taki obrazek w świetle nie wirtualnego ale normalnego prawa Polskiego może zostać uznany za obrazę uczuć religijnych .Nie wiem dlaczego administracja forum nie reaguję na coś takiego , warto znać przepisy nie tylko wirtualne ale te w czasie rzeczywistym .Proszę o skasowanie obrazka w ciągu 48 godzin .
Darius z Kamnitz
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Kształt i funkcjonowanie Kościoła w Dreamlandzie

Post autor: Aleksander »

Jak będziesz pisać delacje do prokuratury, to daj znać. Podeślę na priv swoje dane wraz z adresem do doręczeń.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Dariusz
Posty: 22
Rejestracja: 6 sty 2019, 18:22
Numer GG: 13522610
NIM:
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Kształt i funkcjonowanie Kościoła w Dreamlandzie

Post autor: Dariusz »

Zawsze ceniłem w ludziach odwagę więc skoro drwisz sobie z katolików zadrwij teraz z muzułmanów albo żydów czekam na podobny obrazek jeżeli się nie doczekam w ciągu 48 słynnych godzin publicznie nazwę cie tchórzem .Pozdrawiam cię serdecznie i pamiętaj że czekam pokaz odwagi artysto .
Darius z Kamnitz
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Kształt i funkcjonowanie Kościoła w Dreamlandzie

Post autor: Aleksander »

Ja czekam na delację do prokuratury. Skoro powiedziałeś A, to teraz powiedz B.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Dariusz
Posty: 22
Rejestracja: 6 sty 2019, 18:22
Numer GG: 13522610
NIM:
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Kształt i funkcjonowanie Kościoła w Dreamlandzie

Post autor: Dariusz »

Tak jak napisałem czekam 48 godzin na zdjęcie obrazka tyle mam do powiedzenia w tym temacie .
Darius z Kamnitz
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Kształt i funkcjonowanie Kościoła w Dreamlandzie

Post autor: Polyna »

Dariusz pisze: 17 lut 2019, 20:02 Tak jak napisałem czekam 48 godzin na zdjęcie obrazka
Obrazek
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Kształt i funkcjonowanie Kościoła w Dreamlandzie

Post autor: Andrzej »

Arianator-in-chief pisze: 17 lut 2019, 20:25
Dariusz pisze: 17 lut 2019, 20:02 Tak jak napisałem czekam 48 godzin na zdjęcie obrazka
Obrazek
Obrazek
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
OlaChojnacka
Posty: 99
Rejestracja: 8 gru 2013, 21:10
NIM: 714447
Kontakt:

Re: Kształt i funkcjonowanie Kościoła w Dreamlandzie

Post autor: OlaChojnacka »

Pio Maria Facibeni pisze: 17 lut 2019, 12:26 Świecki Kościół Wandy to powoli przeżytek. Po prostu.
Nie.
Dariusz pisze: 17 lut 2019, 19:43 Zdajesz sobie sprawę że taki obrazek w świetle nie wirtualnego ale normalnego prawa Polskiego może zostać uznany za obrazę uczuć religijnych .Nie wiem dlaczego administracja forum nie reaguję na coś takiego , warto znać przepisy nie tylko wirtualne ale te w czasie rzeczywistym .Proszę o skasowanie obrazka w ciągu 48 godzin .
Obraza uczuć religijnych nie istnieje, zaś przepis pozwalający za nie karać przypomina bardziej prawo zakazujące krytykowania króla w jakimś królestwie, aniżeli przepis prawny, który jakiemukolwiek Polakowi jest potrzebny do szczęścia.
(-) mgr net Ola Kaarina Isadora Helyanve van Hälsing-Scraw de Cubalibre-Adamas et Marcjan-Chojnacka

Kwestorka w Baridasie, Cesarzowa Tuolelenkki, Dziedziczka Tirecji, Arcyksiężna Egerloon, Diuczessa Jajeczka, Baronowa Sint Arco, Hrabina Litawy, Szlachetna Dama w Ardemii, Lady Admiralicji.
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Kształt i funkcjonowanie Kościoła w Dreamlandzie

Post autor: Maciej II »

Dariusz pisze: 17 lut 2019, 19:58 Zawsze ceniłem w ludziach odwagę więc skoro drwisz sobie z katolików zadrwij teraz z muzułmanów albo żydów czekam na podobny obrazek jeżeli się nie doczekam w ciągu 48 słynnych godzin publicznie nazwę cie tchórzem .Pozdrawiam cię serdecznie i pamiętaj że czekam pokaz odwagi artysto .
Nie mogłem znaleźć 25 lat więzienia lub 50 złotych grzywny więc wrzucam inne złoto.

PS. Film 'ujowy ale Konon niezły.
2PS:
Obrazek

Poproszę o współudział
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Pio Maria de Medici
Posty: 112
Rejestracja: 17 maja 2016, 14:22
Numer GG: 34757559
NIM:
Kontakt:

Re: Kształt i funkcjonowanie Kościoła w Dreamlandzie

Post autor: Pio Maria de Medici »

A możemy się w tym konkretnym wątku zająć Kościołem Rotrów, a nie kultem Mancalagi? Będę wdzięczny za rozprawianie o Mancaladze w innym wątku. Bóg zapłać.
Jego Ekscelencja Pio Maria książę de Medici
Doktor Nauk Teologicznych
Markiz Monte Cassino, książę Ferrary,
Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej,
Szambelan Patriarszy etc.
Online
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Kształt i funkcjonowanie Kościoła w Dreamlandzie

Post autor: Karolina Aleksandra »

Pio Maria Facibeni pisze: 16 lut 2019, 19:24Chciałem więc zapytać Was, w szczególności wierzących, ale i Jego Królewską Mość jako gospodarza tychże ziem, jaki kształt Kościoła widzi. Czy ma być to kościół typowo angielski (a więc w nurcie anglikańskim, jeno bez ich dogmatów, a chodzi tu bardziej o charakter uroczystości, wystroje, tradycje), czy typowo trydencki (choć szczerze mnie to nudzi), czy kościół jak to mówimy "wiejsko-toruński", a więc połączenie kiczu z przepychem. Dlatego pragnę wysłuchać wszelkich propozycji, a ja do nich się ustosunkuję.
Nie ma co się pytać. Czas na debatę przeminął, pozostał tylko trolling. Niech Wasza Ekscelencja działa w zgodzie z własnym sumieniem i olewa podśmiechujki. Powodzenia. Podpowiem, że lubimy w szczególności dyskusje filozoficzne, podobne do tych na Discordzie o nieśmiertelności i religii w świetle technologii, które wydłużają życie ludzkie. Może warto iść w tym kierunku — wygłaszać kazania na ten temat jako punkt zaczepienia, zachęcać do dyskusji?

Karolina Aleksandra
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Kształt i funkcjonowanie Kościoła w Dreamlandzie

Post autor: Stanisław Dmowski »

Karolina Aleksandra pisze: 20 lut 2019, 22:15 Podpowiem, że lubimy w szczególności dyskusje filozoficzne, podobne do tych na Discordzie o nieśmiertelności i religii w świetle technologii, które wydłużają życie ludzkie. Może warto iść w tym kierunku — wygłaszać kazania na ten temat jako punkt zaczepienia, zachęcać do dyskusji?
O to to. Dyskusje teologiczne to byłoby coś. Z przyjemnością będę czytał a może nawet włączał się do dyskusji jako, że ostatnimi czasy znalazłem trochę czasu, by wrócić do czytywania Pisma.
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Kształt i funkcjonowanie Kościoła w Dreamlandzie

Post autor: Polyna »

Karolina Aleksandra pisze: 20 lut 2019, 22:15Podpowiem, że lubimy w szczególności dyskusje filozoficzne, podobne do tych na Discordzie
LOL disrord
Zablokowany

Wróć do „Diecezja Dreamopolis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość