Pusty tron w Rzeczpospolitej

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Pusty tron w Rzeczpospolitej

Post autor: Stanisław Dmowski »

Andrzej Swarzewski pisze: 4 lut 2019, 18:48 W styczniu byliśmy czwartą najaktywniejszą mikronacją, a w grudniu trzecią, więc mówienie o respiratorze i groźbie upadku jest niedorzeczne.
Kugaria też była jedną z najaktywniejszych mikronacji i coś się zesrało, to żaden argument. Nie jesteście już zdolni do samodzielnego bytu.
Andrzej Swarzewski pisze: 4 lut 2019, 18:48 Niech się Ekscelencja nami nie martwi! :)
Broń Boże nie podejrzewajcie mnie o to. Nigdy specjalnie nie darzyłem Bialenii szacunkiem. W postaci islamskiej z 2011 byliście jeszcze jakoś oryginalni, strawni a teraz? Nuda i niekończące się prace legislacyjne. Sam o tym wiesz mój drogi. :)
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Pusty tron w Rzeczpospolitej

Post autor: Aleksander »

Florian von Stettin pisze: 4 lut 2019, 16:14 Pozwolę się odnieść do postu Andrzeja Swarzewskiego, który to dzisiaj wypowiedział na forum KS.
To smutne, że Dreamland i RON są w takim stanie, że muszą sobie eksportować monarchów. I mówię to bez ironii, bo oba państwa wiele wniosły do historii mikroswiata.
W kwestii formalnej, to chyba importowaliśmy sobie monarchów?
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Andrzej P Ordynski
Posty: 392
Rejestracja: 9 gru 2010, 13:34
NIM: 479233
Kontakt:

Re: Pusty tron w Rzeczpospolitej

Post autor: Andrzej P Ordynski »

Florian von Stettin pisze: 4 lut 2019, 19:02 Kugaria też była jedną z najaktywniejszych mikronacji i coś się zesrało, to żaden argument. Nie jesteście już zdolni do samodzielnego bytu.
No pewnie, 5 dni temu byliśmy jedną z najaktywniejszych mikronacji, a w tym lutym coś się "zesrało". XD
Zapytałbym na czym polega nasz niesamodzielny byt, poza tym, że korzystamy z Sarmatami ze wspólnego forum, ale nie ma sensu karmić trolla.
Florian von Stettin pisze: 4 lut 2019, 19:02 Broń Boże nie podejrzewajcie mnie o to. Nigdy specjalnie nie darzyłem Bialenii szacunkiem. W postaci islamskiej z 2011 byliście jeszcze jakoś oryginalni, strawni a teraz? Nuda i niekończące się prace legislacyjne. Sam o tym wiesz mój drogi. :)
No tak, lepiej się wyzywać od kurew, to jest ten klimat prawdziwych mikronacji! Proponuję inkorporować Ałustrię, podobny klimat.
prof. Andrzej Płatonowicz Ordyński
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2989
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Pusty tron w Rzeczpospolitej

Post autor: Maciej II »

Andrzej Swarzewski pisze: 4 lut 2019, 22:17 No tak, lepiej się wyzywać od kurew, to jest ten klimat prawdziwych mikronacji! Proponuję inkorporować Ałustrię, podobny klimat.
Ktoś kogoś wyzywał od kurew?
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Pusty tron w Rzeczpospolitej

Post autor: Chamberlain »

Andrzej Swarzewski pisze: 4 lut 2019, 18:48 W styczniu byliśmy czwartą najaktywniejszą mikronacją, a w grudniu trzecią, więc mówienie o respiratorze i groźbie upadku jest niedorzeczne.
Wydaje mi się, że jest jak najbardziej dorzeczne. W sierpniu klawiaturą prezydenta Republiki Bialenia ogłosiła upadek, ale i wcześniej pozostała przy życiu garstka Bialeńczyków wypowiadała się o swoim kraju w żałobnym tonie (że nikt nie chce się angażować, że bieda i nuda, że sami multipaszportowcy i jacyś intruzi z UKT, do tego nieudany pucz Hewreta von Thorna w lipcu, ale generalnie ruch utrzymywał się na najniższym możliwym poziomie). I to od wielu miesięcy. Latem pojawiło się kilka podniosłych apeli, na forum Sarmacji i w Dreamlandzie przetoczyła się żywa dyskusja w kilku wątkach. Książę Sarmacji wyszedł z ofertą bratniej pomocy i wysłania wojsk do Republiki. Skończyło się tak, jak ujął to Florian von Stettin, czyli pod sarmackim respiratorem i ponownym ożywieniem kraju.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Pusty tron w Rzeczpospolitej

Post autor: Chamberlain »

Karolina Aleksandra pisze: 3 lut 2019, 20:48 Jakieś przewidywania, co dalej?
Nie wiem. Baridas nas otacza i jak Mars z piosenki Kazika Staszewskiego - napada?

Chyba nic. Gratulacje i tradycyjne życzenia pomyślności. Fajny gość, fajne państwo.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Pusty tron w Rzeczpospolitej

Post autor: Karolina Aleksandra »

Eksport monarchów wynika też z takiego czynnika jak różnorodność wyzwań. Jeśli zna się daną społeczność od podszewki, to królowanie czy bycie prezydentem w innej mikronacji staje się całkiem ciekawym wyzwaniem — taką intelektualną zagadką do rozgryzienia. To, co zadziała w Sarmacji, niekoniecznie zadziała w RON-ie, a już na pewno nie w Dreamlandzie, i tak dalej.

W Baridasie Konrad Jakub będzie kapłanem tajemniczego boga, w Sarmacji Kanclerzem, który wyraża się co najmniej dobitnie, a w RON-ie stanie się królem Polski i Litwy wiodącym szlachtę do boju w fabularnych kampaniach wojennych. To są trzy różne klimaty. Swoją drogą, to chyba nikt się nie spodziewał połączenia koron akurat tych państw :)

KA
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Pusty tron w Rzeczpospolitej

Post autor: Chamberlain »

Karolina Aleksandra pisze: 8 lut 2019, 21:48 Swoją drogą, to chyba nikt się nie spodziewał połączenia koron akurat tych państw :)
A należało się spodziewać, że jakich?
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Pusty tron w Rzeczpospolitej

Post autor: Karolina Aleksandra »

Chamberlain pisze: 14 lut 2019, 15:04
Karolina Aleksandra pisze: 8 lut 2019, 21:48 Swoją drogą, to chyba nikt się nie spodziewał połączenia koron akurat tych państw :)
A należało się spodziewać, że jakich?
Chyba nie było o to szczególnie zakładów. Najpierw zaskoczeniem był Baridas — kraj, który od bodaj ponad dekady, a na pewno dłużej niż ja jestem w mikroświecie, był połączony unią personalną z KS. Koniec unii personalnej był szokiem dla wielu.

Potem kwestia tego, że osoba z sarmackiego kręgu kulturowego wybrała się do RON-u i została tam przyjęta sympatycznie. To też zaskoczenie, bo zwykle obywatele obu państw jednak stwierdzają, że nie są w stanie funkcjonować w tym drugim, gdyż zbyt znacznie się ono różni od ich rodzinnego kraju. Konrad Jakub podjął ciekawe wyzwanie.

Next step: zapewne tron w Grodzisku. Tylko czy JKM Konradowi Jakubowi będzie się chciało?

KA
Zablokowany

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości