System forum

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: System forum

Post autor: Karolina Aleksandra »

Czyli jest tak, jak się spodziewałam: zarówno phpBB, jak i myBB mają swoje wady i zalety. Wasza Królewska Mość, proszę działać. Wybierzcie którąś opcję, skonsultujcie z KSI, kiedy ma być przerwa techniczna (o ile ma być) i jedziemy z koksem. Nie ma co deliberować, jak wspomniał Sted.

KA
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: System forum

Post autor: Sted Asketil »

Orjon von Thorn-Surma pisze: Niestety są też drobne minusy - aktualizacje co prawda są w większości bezproblemowe, ale może się zdarzyć że wysypie się jakiś plugin który w międzyczasie dostał jakaś aktualizację bądź po prostu nie dostosował się do nowych zmian - zwykle reinstalacja konkretnego pluginu naprawia sprawę.
O tym wspominalem wczesniej - najwazniejsze by forum dzialalo szybko i sprawnie. Dodatki owszem, ale te najbardziej potrzebne. Popularne pluginy ktore istnieja juz jakis czas i nie znikna jutro - aktualizacja do kazdej nowej wersji forum. No i kopie, kopie, kopie.. Sa pluginy ktore zrobia to za nas - np codziennie o polnocy zrzut bazy danych do pliku.
Orjon Surma
Posty: 69
Rejestracja: 11 mar 2015, 15:01
Numer GG: 52656478
NIM:
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji, Czarnolas
Kontakt:

Re: System forum

Post autor: Orjon Surma »

MyBB umożliwia tworzenie kopii baz danych bezpośrednio z poziomu panelu administracyjnego ;-)

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: System forum

Post autor: Andrzej »

Nom róbta jak chceta xD
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: System forum

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Χέλμουτ Πολ pisze: 6 lut 2019, 22:01Tak, nastąpiłoby wyjście z prymitywizmu na rzecz nowoczesności.
Zespół phpBB prowadzi prace, a są nawet na etapie zaawansowanym, nad nowym motywem domyślnym, który zapowiada się całkiem dobrze. Udało mi się znaleźć, że analogicznie dzieje się też w przypadku projektu myBB.
Robert II Fryderyk pisze: 7 lut 2019, 19:07Próba była podejmowana w ostatnim czasie przy okazji naprawiania problemu. Próba ta się nie powiodła. Jest to, z nieznanych mi powodów, problem.
Przypuszczam, że mogło być to spowodowane tym, że ostatnia (skuteczna) aktualizacja była do przedpremierowej wersji oprogramowania.
الوـس pisze: 7 lut 2019, 20:34Chętnie poznałbym opinię specjalistów, tj. matmaxa, Tomasza von Habsburga i ambarasa Wandystanu, jeżeli będzie tak uprzejmy się nią podzielić.
Ja również nie jestem w tych sprawach nadmiernym specjalistą. Bardziej zapoznany jestem jedynie z systemem phpBB. Wydaje mi się jednak, że w interesie zespołu myBB jest, by proces takiej migracji był jak najbardziej bezproblemowy.
Karolina Aleksandra pisze: 8 lut 2019, 21:29W ogóle to powinniście docenić Jego Królewską Mość — jeszcze nie tak dawno KSI po prostu by zaanonsowało, że przenosimy się na nowy system albo postawiło społeczeństwo przed faktem dokonanym. ;)
Przecież to jest jedyny właściwy sposób wdrażania zmian.
Orjon von Thorn-Surma pisze: 9 lut 2019, 10:06MyBB umożliwia tworzenie kopii baz danych bezpośrednio z poziomu panelu administracyjnego ;-)
System phpBB niby też, ale obecnie wycofuje się on z tego ze względów bezpieczeństwa.

(-) Tomasz baron von Habsburg
Awatar użytkownika
Oskar ben Grozny Witt
Posty: 1037
Rejestracja: 5 gru 2016, 15:04
Numer GG: 42085982
NIM: 423923
Herb: o03
Lokalizacja: Unia Saudadzka, Koppenberg
Kontakt:

Re: System forum

Post autor: Oskar ben Grozny Witt »

Nie jestem zbytnim specem w tym temacie, ale z doświadczenia (administrowania i zarządzania forum) zawsze MyBB wydawał się przystępniejszym silnikiem dla administratora, jak i dla użytkownika. Jestem jak najbardziej za.

Jeśli chodzi o wtyczki to moim zdaniem, to jest ogromny rozłam w ich ilości — oczywiście na korzyść MyBB.

(—) Oskar wicehrabia ben Grozny Witt
(—) 오스카르 자작 벤 그로즈느 위트
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: System forum

Post autor: RIIF »

Wczoraj zwróciłem się do Administratorów byśmy już podjęli decyzję. W odpowiedzi @Tomasz von Habsburg zapowiedział przedstawienie swojej wizji systemów informatycznych za dni parę. Do tego czasu czekamy - nie wyobrażam sobie bowiem wdrażania zmian jakichkolwiek, nawet tych mających społeczne przyzwolenie, wbrew wizji szefa KSI. Temat jest gorący, takim pozostanie do czasu aż zapadną inne decyzje.

Oczywiście gdy zapadną decyzje o "go" dla projektu damy z wyprzedzeniem znać kiedy i jak przebiegać będą prace. Stay tuned.

Ps. kto ma fantazję i odrobinę czasu może już przeglądać skórki myBB - linkujcie co ciekawsze w tym wątku proszę, będziemy mieli większy wybór, a że jest czas na podjęcie tej ostatecznej decyzji to zróbmy porządne rozeznanie.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: System forum

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Mam nadzieję, że po konwersji forum nie będzie dla mnie równie nieprzystępne co rotryjskie.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: System forum

Post autor: RIIF »

Fryderyk Orański-Nassau pisze: 10 lut 2019, 16:36 Mam nadzieję, że po konwersji forum nie będzie dla mnie równie nieprzystępne co rotryjskie.
A w jaki sposób jest forum Rotrii nieprzystępne?
I... to ciekawa wiadomość biorąc pod uwagę, iż jesteś tam ambasadorem naszym :D
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: System forum

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Robert II Fryderyk pisze: 10 lut 2019, 09:03W odpowiedzi @Tomasz von Habsburg zapowiedział przedstawienie swojej wizji systemów informatycznych za dni parę. Do tego czasu czekamy - nie wyobrażam sobie bowiem wdrażania zmian jakichkolwiek, nawet tych mających społeczne przyzwolenie, wbrew wizji szefa KSI.
Właściwie proponowane przeze mnie rozwiązania powinny działać niezależnie od tego, z jakiego oprogramowania korzysta forum, i uważam to raczej za zaletę.

(-) Tomasz baron von Habsburg
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: System forum

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Robert II Fryderyk pisze: 10 lut 2019, 16:47 A w jaki sposób jest forum Rotrii nieprzystępne?
I... to ciekawa wiadomość biorąc pod uwagę, iż jesteś tam ambasadorem naszym :D
Moje powody do bycia ambasadorem nie mają nic wspólnego z tym, że moim zdaniem odnaleźć cokolwiek na tym forum to ciężki kawał chleba. Ale rotryjczykom pasuje to co ja się im będę wbijał. Po prostu ciężko mi szukać nowych wiadomości. Mam wrażenie, że to kwestia przyzwyczajenia. Nie lubie ich zmieniać.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości