Seriale na zimową pluchę

Strefa krwawej wolności. Można dostać pasem po głowie, można też się zrelaksować i porozmawiać o realu.
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Seriale na zimową pluchę

Post autor: Karolina Aleksandra »

Część z nas ma ferie, innym kończy się urlop. Przydałyby się jakieś polecenia seriali do grzanego wina. Dacie znać? Może kojarzycie coś podobnego klimatem do Man in the High Castle (alternatywny świat, w którym naziści wygrali II WŚ)?

KA
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2989
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Seriale na zimową pluchę

Post autor: Maciej II »

Na myśl nasuwa się "Opowieść podręcznej", polecam.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Seriale na zimową pluchę

Post autor: Aleksander »

Słodka Mancalago, jak ja dawno nie oglądałem seriali. Jakoś od czasów, gdy się wyprowadziłem z domu i nie zainwestowałem w telewizor.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Oskar ben Grozny Witt
Posty: 1037
Rejestracja: 5 gru 2016, 15:04
Numer GG: 42085982
NIM: 423923
Herb: o03
Lokalizacja: Unia Saudadzka, Koppenberg
Kontakt:

Re: Seriale na zimową pluchę

Post autor: Oskar ben Grozny Witt »

W klimatach, co napisałaś, to raczej nie, ale jeśli Ciebie to nie zrazi to Lucifer na Netflixie. Specyficzny, ale dobry serial.

(—) Oskar wicehrabia ben Grozny Witt
(—) 오스카르 자작 벤 그로즈느 위트
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Seriale na zimową pluchę

Post autor: Stanisław Dmowski »

Trochę staroświecki jestem, bo z netflixa nigdy nie korzystałem, znaczy kiedyś tam u kumpla oglądaliśmy coś, ale to dawno było i nawet nie pamiętam, co leciało.

Jeśli idzie natomiast o seriale, które poprawią humor, polecam "Przyjaciół". To chyba nigdy się nie zestarzeje :)
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Seriale na zimową pluchę

Post autor: Aleksander »

Florian von Stettin pisze: 1 lut 2019, 14:09Jeśli idzie natomiast o seriale, które poprawią humor, polecam "Przyjaciół". To chyba nigdy się nie zestarzeje :) [/justify]
Wczoraj zrobiliśmy sobie w gronie ludzi dobijających do trzydziestki kulturalny wieczorek wspomnień przy niezłym trunku. Właśnie po przerobieniu hitów z czasów naszej młodości dotarliśmy do Przyjaciół. Kultowy serial. Absolutnie wszystkim polecam.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Seriale na zimową pluchę

Post autor: Andrzej »

Friendsi są jak dzieci z nowotworami - nie starzeją się xD

Also serio polecam serial "Archer"
Andreas Rex Emeritus
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Seriale na zimową pluchę

Post autor: Polyna »

الوـس pisze: 31 sty 2019, 17:40 Słodka Mancalago, jak ja dawno nie oglądałem seriali.
Właśnie zdałam sobie sprawę że ostatni serial jaki oglądałam, to było Get Smart… jakieś 9 czy 10 lat temu (nie pamiętam kiedy dokładnie).
Awatar użytkownika
Pascal de La Brun
Posty: 111
Rejestracja: 3 sie 2016, 20:43
NIM: 770957
Herb: p19
Lokalizacja: Unia Saudadzka
Kontakt:

Re: Seriale na zimową pluchę

Post autor: Pascal de La Brun »

W takim klimacie niestety nic nie znam, ale podobnie jak wyżej polecam Przyjaciół. Osobiście oglądam teraz The Office i mogę zagwarantować, że ten serial poprawia humor.
Awatar użytkownika
Алоиз Нишемангоҳ
Posty: 355
Rejestracja: 10 lis 2010, 14:10
Numer GG: 4917991
NIM: 732103
Lokalizacja: Genoße-Wanda-Stadt
Kontakt:

Re: Seriale na zimową pluchę

Post autor: Алоиз Нишемангоҳ »

Obsesyjnie nie lubię porzucać czegoś przed końcem, więc seriale mnie męczą – bo najczęściej nawet jak fajnie się zaczną, to w którymś momencie zaczyna się już zupełny syf, a porzucania w pół nie lubię. Dlatego unikam. Niemniej, jeśli WKW lubi braci Kołenów, a zwłaszcza Fargo (film), to nieironicznie polecam Fargo (antologię serialową).

Z nieco starszych (a przy tym oczywistości) – Utopia.

Amazonowego Człowieka z wysokiego zamku widziałem zajawki i jestem nastawiony negatywnie. Niby wszystko co najlepsze w ekranizacjach Dicka brało się z pretekstowego potraktowania (Czy androidy..., A Scanner Darkly), ale imho użycie tak (dobrze) pojebanej xiążki jak Człowieka... jako rozwleczonej fabularnie wymówki do pokazania fajnych wizualek nazistowskiej Ameryki? meh. (make_my_mind.jpg)

Z seryjnych ekranizacji PKD podobno antologia na podstawie opowiadań jest całkiem spoko, ale nie widziałem, opieram się tylko na opiniach dwu znajomków.
ppłk Alojzy Pupka
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: Seriale na zimową pluchę

Post autor: Sted Asketil »

Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Seriale na zimową pluchę

Post autor: RIIF »

Sted Asketil pisze: 4 lut 2019, 19:00 Fringe - uwielbiam. https://en.wikipedia.org/wiki/Fringe_(TV_series)
Oh oh... jednak nas coś łączy ;)
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: Seriale na zimową pluchę

Post autor: Sted Asketil »

Robert II Fryderyk pisze: 4 lut 2019, 19:04
Sted Asketil pisze: 4 lut 2019, 19:00 Fringe - uwielbiam. https://en.wikipedia.org/wiki/Fringe_(TV_series)
Oh oh... jednak nas coś łączy ;)
Moze nas laczyc wiele rzeczy - w tej chwili dzieli nas jedna, dosc istotna sprawa. Panska obecnosc na tronie dreamlandzkim. O calej reszczie mozemy dyskutowac - nie widze problemu :)
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Seriale na zimową pluchę

Post autor: Karolina Aleksandra »

Dziękuję za wszystkie polecenia. Urlop mi się skończył, więc nadrabiam z opóźnieniem. Poniżej garść mojej amatorskiej próby uprawiania sztuki krytyki filmowej.

Opowieść podręcznej: czytałam książkę, nie jestem przekonana, że chciałabym oglądać serial — po prostu nie ten typ książki, której ekranizacja jest przyjemna w odbiorze. Ale będę miała w pamięci, może się przekonam albo nabiorę ochoty.

Lucyfer: dzięki i przepraszam, ale nie. Popkulturyzacja dosyć poważnej części duchowości chrześcijańskiej to raczej nie jest coś, do czego podchodzę z luzem.

Przyjaciele: zabawne, że mówicie o tym, że się nigdy nie zestarzeją, bo akurat moja ulubiona blogerka popkulturowa twierdzi, że już są mocno starzy pod wieloma względami — chociażby jakości dowcipów (dużo pocisków w stronę LGBT czy grup etnicznych, które dzisiaj już by nie były akceptowalne w wielkich produkcjach). Niemniej, próbowałam oglądać na głodzie po Plotkarze, Elicie i Gilmore Girls, ale przyznam, że pierwszy odcinek był dla mnie niestrawny. Może po większej ilości trunków. Przy The Office miałam to samo wrażenie, trochę chyba głównie z tego samego powodu: mam dosyć autystyczne poczucie humoru i o ile kiedyś potrafiłam obejrzeć Wiecznego Studenta czy Zemstę Frajerów z rozbawieniem, dzisiaj to już zwykle mnie męczy.

Archer: zapisuję sobie! Utopia i Fringe też trafiają na moją listę. Do Fargo podchodzę z ostrożnością, nie przepadam za przesadnym rozlewem krwi w serialach.

KA
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Seriale na zimową pluchę

Post autor: Polyna »

Karolina Aleksandra pisze: 8 lut 2019, 21:43mam dosyć autystyczne poczucie humoru
IT Crowd może w takim razie obejrzyj. Chociaż mam wrażenie że już oglądałaś.

W ogóle tego kto przetłumaczył tytuł tego na Technicy-magicy (xDDDD) powinien ktoś mocno zdzielić pasem po głowie. Trafiłam kiedyś na opis tego w telegazecie, spojrzałam na tytuł, pomyślałam eeeeee, pewnie jakieś gówno i przełączyłam na następną stronę.

Swoją drogą mam talent do takiego misjudgingu seriali. Kiedyś obejrzałam pierwszy odcinek Hany Montany (cały!) bo nic ciekawszego nie było w TV. Pomyślałam „bosz, obejrzałam właśnie jakiś chujowy trzeciorzędny serialik dla nastolatek”. Później okazało się że wcale nie był trzeciorzędny…
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Seriale na zimową pluchę

Post autor: Karolina Aleksandra »

Arianator-in-chief pisze: 8 lut 2019, 22:15
Karolina Aleksandra pisze: 8 lut 2019, 21:43mam dosyć autystyczne poczucie humoru
IT Crowd może w takim razie obejrzyj. Chociaż mam wrażenie że już oglądałaś.
Próbowałam, ale trochę zbyt stereotypowe dla mnie. No i też znowu nie mój rodzaj poczucia humoru.

KA
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Seriale na zimową pluchę

Post autor: Andrzej »

Zapomniałem o najzajebistszym serialu na netflichu: TRAILER PARK BOYS aka Chłopaki z baraków 😍😍😍
Andreas Rex Emeritus
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2989
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Seriale na zimową pluchę

Post autor: Maciej II »

JPII pisze: 11 lut 2019, 15:04 Zapomniałem o najzajebistszym serialu na netflichu: TRAILER PARK BOYS aka Chłopaki z baraków 😍😍😍
Popieram, a teraz wyskakuj z kiepów.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Seriale na zimową pluchę

Post autor: Andrzej »

Χέλμουτ Πολ pisze: 11 lut 2019, 16:22
JPII pisze: 11 lut 2019, 15:04 Zapomniałem o najzajebistszym serialu na netflichu: TRAILER PARK BOYS aka Chłopaki z baraków 😍😍😍
Popieram, a teraz wyskakuj z kiepów.
Put your little gun away, because we all know you're not gonna use it, and get out of my trailer park
Andreas Rex Emeritus
Zablokowany

Wróć do „Kawiarnia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości