Alf w Torkanistanie

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Alf w Torkanistanie

Post autor: Chamberlain »

Najukochańsi,

samopowołanie się Torkana Ingawaara na stanowisko Ministra Bezpieczeństwa (=prokuratora i kierownika zespołu moderatorów) oznacza wprowadzenie Dreamlandu w reżim Tornanistanu – toksycznego układu, w którym oskarżony jest sędzią we własnej i kolegi sprawie, o czym wspominałem już wcześniej. Pora wykonać kilka ruchów.

Na początek chciałbym zaprosić Was na zapowiedzianą po wyborach prezentację nowej formacji politycznej, będącej ofertą alternatywną wobec duopolu KPD – KPA, które w tej chwili tworzą zjednoczony obóz negacjonistów z rozmysłem psujących prawo i obyczaj polityczny. Czas na partię ludzi, który nie tylko wiedzą, czego nie chcą, bo takich w Królestwie Dreamlandu nie brakuje. Czas na partię ludzi, którzy mają pewien konstruktywny pomysł na to, jak przezwyciężyć obecny impas (i wszystkie kolejne) oraz korzystają z dostępu do dobrego tytoniu.

Przedstawiam wam ALF-a: Partię Liberalną Fasadowo, ideowo osadzoną na dwóch atrakcyjnych dla Was doktrynach politycznych: kojącej doktrynie postalfredyzmu oraz pozornie wyrastającej z innego porządku politycznego, ale doskonale pasującej tu doktryny afrosocjalizmu (socjalizmu afrykańskiego).

Postalfredyzm to alfredyzm refleksyjny, twórczo zmodyfikowana doktryna jego oddanych admiratorów, których są setki, jeśli nie tysiące. A ze dwóch na pewno. Obok kluczowego postulatu odbudowy i ugruntowania zasady państwa prawa, istotne są również wskazówki naszego Przewodnika w Doktrynie i Dewittyzatora Federacji, JKW Alfreda, odnoszące się do polityki moderacyjnej i porządku publicznego. W skrócie: chodzi o przywrócenie na forum moderatorów, który po blisko półrocznej nieobecności powinni sprawnie przywrócić porządek i ład dyskusji.

Afrosocjalizm dreamlandzki to koncepcja zaczerpnięta z nieistniejącego świata realnego, bazująca na twórczych rozkminkach afrykańskiego ruchu niepodległościowego, dostosowana do realiów dreamlandzkich. Zasadniczo chodzi tu o socjalizm bez Marksa i walki klas (u nas bezsensownej), aktywnie interweniujące państwo, który od czasu do czasu powściąga przesadnie podekscytowanego obywatela, który wobec braku sensownego zatrudnienia z rozpaczy zadaje sobie bolesne ciosy. Doktryna dealnie wpasowuje się w doskonale zakorzeniony w Dreamlandzie afrykański model wojen plemiennych, w których dziki lud robi dzikie rzeczy na bakier z rozumem, a potem cierpi. W ciągu ostatnich tygodni odnosiłem się do tej sprawy trzykrotnie.

Wyjaśnię teraz nazwę naszego ugrupowania. Jak niektórzy z Was mogą pamiętać, w październiku 2016 roku próbowałem rozruszać Partię Liberalną, ale sprawa jakoś rozeszła się po kościach po serii pierwszych komentarzy. Wycofując się z tamtego projektu, napisałem: „Tu trzeba raczej pracy u podstaw. Mozolnego budowania klimatu dla liberałów (politycznych, niekoniecznie już obyczajowych) w ramach pewnego długofalowego projektu. Liberalizację języka debaty publicznej uważam za cenne osiągnięcie naszego systemu, ale chyba czas postawić tamę i wyznaczyć pewne granice. Bo następnym etapem będzie już chyba tylko zdziczenie”. Dokładnie to nastąpiło.

Kontekst się nieco zmienił, ale nie zmieniły się założenia wyjściowe projektu sprzed przeszło dwóch lat. Trzeba mocno pociągnąć za hamulec, odsuwając na bok mafijne praktyki Torkanistan i przywrócić tu pewne minimum zasad w odniesieniu do polityki moderacyjnej. Nie chcąc wchodzić w jałowe polemiki i wychodząc naprzeciw ewentualnym zarzutom, pół-żartem, ale i pół-serio nazywam naszą partię liberalną, ale liberalną fasadowo: liberalną politycznie, konserwatywną i stanowczą w odniesieniu do pozostałych obszarów, na czele z kulturą wypowiedzi.

Alternatywa Liberalna Fasadowo (ALF) debiutuje jako partia, na początek, dwuosobowa. Animowaniem skrzydła lewego zajmę się ja. Rozruchem skrzydła prawego - JKW Alfred.
Ostatnio zmieniony 31 sty 2019, 17:22 przez Chamberlain, łącznie zmieniany 1 raz.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1648
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: Alf w Torkanistanie

Post autor: Torkan Ingawaar »

samopowołanie się Torkana Ingawaara na stanowisko Ministra Bezpieczeństwa (=prokuratora i kierownika zespołu moderatorów) oznacza wprowadzenie Dreamlandu w reżim Tornanistanu – toksycznego układu, w którym oskarżony jest sędzią we własnej i kolegi sprawie, o czym wspominałem już wcześniej. Pora wykonać kilka ruchów.
Miło, że jestem dla Pana impulsem do podjęcia jakiejkolwiek - tak nowej przecież dla Pana - konstruktywnej aktywności politycznej (swoją drogą - pytam niezłośliwie, bo słabą mam pamięć - jakie były najważniejsze osiągnięcia gabinetu Chamberlaina?). Z drugiej strony, nie zauważył Pan chyba (lub nie chciał zauważyć), że jednak nie będę sędzią we własnej sprawie. W przeciwieństwie do Pana, obca mi jest praktyka wykorzystywania kruczków i luk prawnych do realizacji własnych, niecnych celów (np. uniknięcia odpowiedzialności albo usunięcia przeciwnika politycznego).
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Alf w Torkanistanie

Post autor: Karolina Aleksandra »

Torkan Ingawaar pisze: 31 sty 2019, 17:22
Z drugiej strony, nie zauważył Pan chyba (lub nie chciał zauważyć), że jednak nie będę sędzią we własnej sprawie.
Trochę jednak WXM się stał sędzią we własnej sprawie, nawet jeśli niechcący. Szerzej rozpisałam się w Parlamencie.

KA
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Alf w Torkanistanie

Post autor: Chamberlain »

Torkan Ingawaar pisze: 31 sty 2019, 17:22 Miło, że jestem dla Pana impulsem do podjęcia jakiejkolwiek - tak nowej przecież dla Pana - konstruktywnej aktywności politycznej (swoją drogą - pytam niezłośliwie, bo słabą mam pamięć - jakie były najważniejsze osiągnięcia gabinetu Chamberlaina?). Z drugiej strony, nie zauważył Pan chyba (lub nie chciał zauważyć), że jednak nie będę sędzią we własnej sprawie.
Ależ dokładnie to Pan zrobił, Drogi Premierze. Zawiesił Pan "prowadzenie dalszych czynności w sprawie", we własnej sprawie, do czasu powołania nowego Ministra, czyli teoretycznie co najmniej do końca Pańskiej kadencji. Co więcej, powierzenie samemu sobie obowiązków ministra i prokuratora będzie miało ten skutek (już ma - dla mnie), że inni obywatele odstąpią od składania kolejnych doniesień w sprawie pogwałcenia prawa przez członków obozu rządzącego. W takiej sytuacji trudno mówić o jakimkolwiek zaufaniu do organów państwa.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1648
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: Alf w Torkanistanie

Post autor: Torkan Ingawaar »

Równie dobrze można powiedzieć, że nie ma sensu składania jakichkolwiek pozwów cywilnych przeciwko członkom Rządu Królewskiego, bo jedynymi czynnymi sędziami są podległy mi minister i mój wyborca. Słyszał Pan o czymś takim, jak profesjonalizm zawodowy, prawda?

Co z moim drugim pytaniem? :)
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1648
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: Alf w Torkanistanie

Post autor: Torkan Ingawaar »

Swoją drogą, podczas swojej pierwszej kadencji proponowałem odpolitycznienie Prokuratury Generalnej. Nie pamiętam, żeby projekt szczególnie Pana zainteresował. Wtedy Torkanistan się jednak podobał?
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Alf w Torkanistanie

Post autor: Chamberlain »

Torkan Ingawaar pisze: 31 sty 2019, 17:34 Słyszał Pan o czymś takim, jak profesjonalizm zawodowy, prawda?
Widzi Pan, profesjonalizm to słowo kluczowe. W postawę Prezesa Sądu nie wątpię. Zwłaszcza po niedawnych wypowiedziach. W postawę Pana - niestety tak. Miał Pan okazję nas pozytywnie zaskoczyć. Nie udało się.
Torkan Ingawaar pisze: 31 sty 2019, 17:48
Swoją drogą, podczas swojej pierwszej kadencji proponowałem odpolitycznienie Prokuratury Generalnej. Nie pamiętam, żeby projekt szczególnie Pana zainteresował.
W ogóle nie brałem wówczas udziału w pracach Parlamentu / i w głosowaniu udziału nie brałem. Bynajmniej nie z braku zainteresowania. Środek lipca to czas urlopu.

Drugie pytanie dotyczyło mojego rządu? Ono w jakiś logiczny sposób wiąże się z tematem nowej partii i prokuratury? Służę jednak odpowiedzią: była to kadencja nieudana, o czym kilkakrotnie pisałem publicznie. Jego owocem była natomiast bardzo przyzwoita aktywność obywatelska w dniu przekazania władzy następcy. Tego samego życzę Panu. Obojętnie, czy dokona Pan tego w efekcie serii wpadek i polaryzacji społecznej, czy w drodze pozytywnej zmiany, dobrze byłoby mieć co przekazać w kwietniu nowemu premierowi.
Ostatnio zmieniony 31 sty 2019, 18:00 przez Chamberlain, łącznie zmieniany 1 raz.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Alf w Torkanistanie

Post autor: Andrzej »

Obrazek
JKW Alfred (po lewej) i William Chamberlain (po prawej) na konferencji założycielskiej postalfredystwosko-afrosocjalistycznej Alternatywy Liberalnej Fasadowo
Andreas Rex Emeritus
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Alf w Torkanistanie

Post autor: Polyna »

ALF? Pochowajcie swoje koty w takim razie.
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Alf w Torkanistanie

Post autor: Chamberlain »

Nie chcę wchodzić w dyskusje z panami powyżej i tracić szansy na fajną dyskusję o Dreamlandzie w tym miejscu. Moderatora lub Administratora forum proszę o przenoszenie tych zaczepek w inne miejsce.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Alf w Torkanistanie

Post autor: Andrzej »

Mój content jest zgodny z ustawą o forum - imho merytoryczne i na temat jest wrzucanie wizualizacji wystąpienia otwierającego wątek.
Andreas Rex Emeritus
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Alf w Torkanistanie

Post autor: Chamberlain »

Powtórzę: nie będę brał dyskusji z panami powyżej. Chcę podyskutować o Dreamlandzie z Dreamlandczykami.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Alf w Torkanistanie

Post autor: Andrzej »

To nie dyskutuj. Ktoś cię prosił o komentarz?

Będę komentował co mi się podoba :)
Andreas Rex Emeritus
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Alf w Torkanistanie

Post autor: Chamberlain »

Do czasu interwencji moderatora nie będę brał udziału w dalszej dyskusji.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Alf w Torkanistanie

Post autor: Andrzej »

Moderator nie ma po co interweniować bo odpowiadam na temat :)
Andreas Rex Emeritus
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Alf w Torkanistanie

Post autor: Stanisław Dmowski »

Ego króla seniora zostało zaspokojone, wreszcie pojawiła się ideologia jego imienia. I to tyle ode mnie...
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Alf w Torkanistanie

Post autor: Andrzej »

Florian von Stettin pisze: 31 sty 2019, 18:27
Ego króla seniora zostało zaspokojone, wreszcie pojawiła się ideologia jego imienia. I to tyle ode mnie...
Co ciekawe słowo "alfredyzm" ukułem samemu w grudniu zeszłego roku jako część większego konceptu alfredyzmu-kinderrepublikanizmu. Czy postalfredyzm-afrosocjalizm to ewolucja allfredyzmu-kinderrepublikanizmu? Zobaczymy

Niemniej fajnie, że dreamlandzkie szury nie tylko mają obsesję na moim punkcie ale też jestem dla nich źródłem inspiracji jeśli chodzi o formowanie pojęć. XD
Andreas Rex Emeritus
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Alf w Torkanistanie

Post autor: Daniel von Witt »

Czy bez wymieniania nazwiska mojej rodziny nie obejdzie się już żaden program Chamberlaina? To jest naprawdę nudne już.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Alf w Torkanistanie

Post autor: Andrzej »

A mnie smuci, że moje porównanie "Sendecki Alfred & Olszański William" #nikogo :(
Andreas Rex Emeritus
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Alf w Torkanistanie

Post autor: Chamberlain »

Daniel von Witt pisze: 1 lut 2019, 11:58
Czy bez wymieniania nazwiska mojej rodziny nie obejdzie się już żaden program Chamberlaina?
Patologię należy nazywać po imieniu. Proszę zastrzec nazwisko jako znak towarowy, wtedy będzie pomijane.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości