Akt terrorystyczny - prośba o podjęcie działań

Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Akt terrorystyczny - prośba o podjęcie działań

Post autor: RIIF »

Szanowny Panie Prokuratorze,

w związku z aktem terroryzmu, który miał miejsce na Forum Królestwa w dniu wczorajszym, a który został przeprowadzony przez użytkownika forum posługującego się nickiem Jezusicek, proszę o wszczęcie stosownych działań z urzędu.

Proszę o włączenie do postępowania tych i tych informacji. Proszę o włączenie mnie w sprawę w charakterze oskarżyciela posiłkowego. Proszę o informację o statusie zgłoszenia i podejmowanych działaniach.
Robert II Fryderyk, rex
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Akt terrorystyczny - prośba o podjęcie działań

Post autor: Andrzej »

Terroryzm – użycie siły lub przemocy fizycznej przeciwko osobom lub własności z pogwałceniem prawa, mające na celu zastraszenie i wymuszenie na danej grupie ludności lub państwie ustępstw w drodze do realizacji określonych celów.
Moje działanie nie spełnia definicji terroryzmu. Celem mojego żartu nie było zastraszenie nikogo. Nazywanie mojego działania przez RCA terroryzmem jest celową manipulacją opinii publicznej.
Andreas Rex Emeritus
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Akt terrorystyczny - prośba o podjęcie działań

Post autor: Daniel von Witt »

Również składam zawiadomienie w tej sprawie, licząc, że ministerstwo szybko zajmie się sprawa.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Akt terrorystyczny - prośba o podjęcie działań

Post autor: Andrzej »

Również chciałbym żeby coś tu się zadziało i PGK podjęła jakieś działania, bo nie życzę sobie żeby w prokuraturze wisiały bezpodstawne oskarżenia będące przykładem politycznego (i nie tylko politycznego) prześladowania mojej osoby.
Andreas Rex Emeritus
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Akt terrorystyczny - prośba o podjęcie działań

Post autor: Chamberlain »

Jezusicek pisze: 29 sty 2019, 10:16 bezpodstawne oskarżenia będące przykładem politycznego (i nie tylko politycznego) prześladowania mojej osoby.
Podoba mi się ta interpretacja. Takie rzeczy tylko w Torkanistanie.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Akt terrorystyczny - prośba o podjęcie działań

Post autor: Andrzej »

Najpierw "sarmacko-wandejska grupa", teraz "Torkanistan". Obserwujemy postępujący meltdown szurów od teoryj spiskowych. Czekam na wincyj.
Andreas Rex Emeritus
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Akt terrorystyczny - prośba o podjęcie działań

Post autor: Chamberlain »

Jezusicek pisze: 29 sty 2019, 13:40 Najpierw "sarmacko-wandejska grupa", teraz "Torkanistan". Obserwujemy postępujący meltdown szurów od teoryj spiskowych. Czekam na wincyj.
Torkanistan to eufemizm. 'Wincyj" dołożą inni, jeśli niektórzy przedstawiciele władz i organów ścigania nie wrócą z urlopu. Czuję, że już niedługo będzie tu bardzo gorąco. Zachowajcie rewolucyjną czujność i spokojnie czekajcie na reakcję prokuratora.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Akt terrorystyczny - prośba o podjęcie działań

Post autor: Andrzej »

Głupio wyszło, bo wg kodeksu karnego nie ma żadnej podstawy do ścigania mnie. XD
Andreas Rex Emeritus
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Akt terrorystyczny - prośba o podjęcie działań

Post autor: RIIF »

Panie Ministrze, Panie Prokuratorze, @Wilhelm von Wolff

od mojego zgłoszenia w sprawie aktu terrorystycznego minęło już niemal trzy dni. Wydaje mi się, że sprawa o takiej wadze jak terrorystyczny atak na nasze forum dokonany przez mieszkańca innego kraju jest sprawą o najwyższej wadze i zwłoka w podejmowaniu działań po stronie Prokuratury jest wobec tego mocno niepokojąca.

Nie chcę naciskać, nie chcę się dopominać, ale proszę Panie Ministrze - wszyscy czekamy.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Akt terrorystyczny - prośba o podjęcie działań

Post autor: Andrzej »

Nom sam nie wiem. Może dlatego, że nie ma żadnej podstawy prawnej do wszczęcia ścigania?
Andreas Rex Emeritus
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1648
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: Akt terrorystyczny - prośba o podjęcie działań

Post autor: Torkan Ingawaar »

Robert, mordo, ja wiem, że przyjechałeś do nas z jakiegoś śmiesznego bantustanu i pewne obowiązujące tu standardy są Ci nadal obce, ale Królestwo Dreamlandu jest demokratycznym państwem prawa i organy administracji publicznej - z Twoim niechlubnym wyjątkiem - działają na podstawie i w granicach prawa. Słowem - nie ma przepisu, nie ma działania. A nieśmiesznego żartu Jezusa Ipanienki, choćbyśmy bardzo chcieli, nie da się podciągnąć pod żaden paragraf Kodeksu Karnego.

Poza tym, choć nie chcę wskazywać palcem, widzę bezpośredniego winnego całej sytuacji. Ipanienko powinien utracić dostęp do działu Ogłoszeń Urzędowych we wczesnych godzinach popołudniowych 26 stycznia po wypisaniu się z CRM. Nie trzeba było czekać na przyjęcie przeze mnie jego dymisji, a przyjęcie jej nie pociągnęło za sobą żadnych skutków prawnych i miało charakter raczej symboliczny, bowiem wraz z utratą obywatelstwa dreamlandzkiego Ipanienko przestał być członkiem Rządu Królewskiego z mocy prawa. Niestety, nikt się tym w porę nie zajął, a Ipanienko wykorzystał nadarzającą się okazję i lukę w prawie karnym. Sam bym odebrał byłemu ministrowi nienależne mu już uprawnienia jeszcze po południu 26 stycznia, ale tak się nieszczęśliwie złożyło, że akurat dzień wcześniej utraciłem dostęp do panelu administracyjnego.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Akt terrorystyczny - prośba o podjęcie działań

Post autor: Andrzej »

Poza tym, choć nie chcę wskazywać palcem, widzę bezpośredniego winnego całej sytuacji. Ipanienko powinien utracić dostęp do działu Ogłoszeń Urzędowych we wczesnych godzinach popołudniowych 26 stycznia po wypisaniu się z CRM. Nie trzeba było czekać na przyjęcie przeze mnie jego dymisji, a przyjęcie jej mnie nie pociągnęło za sobą żadnych skutków prawnych i miało charakter raczej symboliczny, bowiem wraz z utratą obywatelstwa dreamlandzkiego Ipanienko przestał być członkiem Rządu Królewskiego z mocy prawa. Niestety, nikt się tym w porę nie zajął, a Ipanienko wykorzystał nadarzającą się okazję i lukę w prawie karnym. Sam bym odebrał byłemu ministrowi nienależne mu już uprawnienia jeszcze po południu 26 stycznia, ale tak się nieszczęśliwie złożyło, że akurat dzień wcześniej utraciłem dostęp do panelu administracyjnego.
Ironia losu: RCA panuje w Dreamlandzie ale nie panuje nad Dreamlandem. XD
Andreas Rex Emeritus
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Akt terrorystyczny - prośba o podjęcie działań

Post autor: Chamberlain »

Torkan Ingawaar pisze: 29 sty 2019, 20:03
Robert, mordo, ja wiem, że przyjechałeś do nas z jakiegoś śmiesznego bantustanu i pewne obowiązujące tu standardy są Ci nadal obce, ale Królestwo Dreamlandu jest demokratycznym państwem prawa i organy administracji publicznej - z Twoim niechlubnym wyjątkiem - działają na podstawie i w granicach prawa. Słowem - nie ma przepisu, nie ma działania.
Mam wrażenie, że Pan Premier przybył do nas z tego samego miejsca i chyba niespecjalnie zdążył zorientować się w lokalnych procedurach, bo o ile wypada zgodzić się z ogólną zasadą, że "nie ma przepisu, nie ma działania", tak prokurator zobowiązany jest nad sprawą się pochylić i oficjalnie, w tym miejscu, wszcząć postępowanie wyjaśniające bądź odmówić wszczęcia takiego postępowania. Dopóki nie ma urzędowej reakcji prokuratora - czekamy.

Wskazówka dla prokuratora, który chyba dał sie zastraszyć swojemu przełożonemu. Tak to wyglądało w przeszłości: wszczęte / oddalone.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1648
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: Akt terrorystyczny - prośba o podjęcie działań

Post autor: Torkan Ingawaar »

POSTANOWIENIE MINISTRA BEZPIECZEŃSTWA
o odmowie wszczęcia postępowania przygotowawczego
Na podstawie art. 4 ust. 2 Ustawy Federalnej z dnia 28 października 2016 roku o wprowadzeniu Kodeksu karnego [BPSK Nr 5742] Minister Bezpieczeństwa postanawia:

I. Odmówić wszczęcia postępowania przygotowawczego przeciwko Jezusowi Ipanience.

II. Kodeks Karny Królestwa Dreamlandu nie wyszczególnia ataku terrorystycznego jako czynu zabronionego. Również nieuprawnione zmienianie treści aktów prawnych - choć w ocenie Ministerstwa jest aktem wysoce szkodliwym społecznie i godnym potępienia - nie jest przez prawo dreamlandzkie penalizowane, w związku z czym brak jest podstawy prawnej do podjęcia przeciwko Jezusowi Ipanience jakichkolwiek dalszych działań.

Należy także w tym miejscu uczulić zarówno wnioskodawcę jak i wszystkich obecnych, iż prawidłowo skonstruowane zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa powinno zawierać również precyzyjne wskazanie (wraz z podaniem odpowiedniego paragrafu Kodeksu Karnego) czynu zabronionego, którego popełnienie się podejrzewa.
Torkan Ingawaar
p.o. Ministra Bezpieczeństwa
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Prokuratury”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości