Dwie sobotnie decyzje

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Dwie sobotnie decyzje

Post autor: Chamberlain »

My już skończyliśmy, pamiętasz? Daj się ludziom wypowiedzieć.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Dwie sobotnie decyzje

Post autor: Andrzej »

No wszyscy już wiemy, że jak chce się pogadać na poważnie to idziesz w Galileo fallacy bo nie umiesz bronić swojej argumentacji.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Dwie sobotnie decyzje

Post autor: Daniel von Witt »

Chamberlain pisze: 27 sty 2019, 14:07
Daniel von Witt pisze: 27 sty 2019, 14:03
W trakcie swoich rządów wykazywał Pan skłonności totalitarne,
W którym miejscu?
Dwa przykłady tylko na poczekaniu: usunięcie mnie z forum oraz postulat podporządkowania wszystkich sił zbrojnych rządowi. Gdyby poszukać w Pańskich wystąpieniach byłoby tego więcej.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Dwie sobotnie decyzje

Post autor: Chamberlain »

Ziewam. Ktoś jeszcze chętny do dyskusji?
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Dwie sobotnie decyzje

Post autor: Andrzej »

Janek Chamberlain padł.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Dwie sobotnie decyzje

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Ziew. Cała inba mnie ominęła, ale może to nawet lepiej. Mamy jakieś jakieś dziecinne "pranki" godne polskich youtuberów z contentem dla swołoczy, tylko obecne w KD. Wiele rzeczy wybaczałem, ale to już trochę przesada. Karne wymierzenie bata przez policzek i idziemy dalej.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Oskar ben Grozny Witt
Posty: 1037
Rejestracja: 5 gru 2016, 15:04
Numer GG: 42085982
NIM: 423923
Herb: o03
Lokalizacja: Unia Saudadzka, Koppenberg
Kontakt:

Re: Dwie sobotnie decyzje

Post autor: Oskar ben Grozny Witt »

Chamberlain pisze: 27 sty 2019, 12:33 Czasowe i odwracalne zablokowanie konta (tym jest dezaktywacja) zdesperowanemu obcokrajowcowi, który dokonuje przestępczego spustoszenia w panelu moderacyjnym, to działanie w stanie wyższej konieczności w obronie porządku konstytucyjnego.
Można to zrobić bez blokowania konta, a jedynie ściągając uprawnienia, których nie powinien nawet mieć ;)

(—) Oskar wicehrabia ben Grozny Witt
(—) 오스카르 자작 벤 그로즈느 위트
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Dwie sobotnie decyzje

Post autor: Andrzej »

Oskar ben Grozny Witt pisze: 27 sty 2019, 21:32
Chamberlain pisze: 27 sty 2019, 12:33 Czasowe i odwracalne zablokowanie konta (tym jest dezaktywacja) zdesperowanemu obcokrajowcowi, który dokonuje przestępczego spustoszenia w panelu moderacyjnym, to działanie w stanie wyższej konieczności w obronie porządku konstytucyjnego.
Można to zrobić bez blokowania konta, a jedynie ściągając uprawnienia, których nie powinien nawet mieć ;)
No wiadomix, no i o tym gadam od samego początku. Ale to nie brzmiałoby dobrze do histerycznej narracji samozwańczego bulteriera króla Roberta ;)
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1647
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: Dwie sobotnie decyzje

Post autor: Torkan Ingawaar »

Co do pierwszej decyzji, trudno mi powiedzieć cokolwiek ponadto, co zostało wyłożone przez moich przedmówców - wątek zablokowałem jako moderator działu Komitetu Spraw Zagranicznych, a nie jako administrator forum. Co więcej, zamknąłem go dlatego, że zadeklarowałem, iż Rząd nie będzie uczestniczył w pracach KSZ ponad ich niezbędny zakres. Jeśli von Thorn miał coś jeszcze do dodania, mógł go jednym kliknięciem otworzyć ponownie. Moje zachowanie nie nosiło znamion uporczywości czy faktycznego utrudniania wypowiadania się. Decyzję von Thorna odczytuję jako małostkową, cyniczną zemstę i próbę prężenia muskułów kosztem Królestwa. Łamie Pan ugruntowany polityczny obyczaj, działa Pan wbrew tradycji, dlatego też nie może Pan liczyć na tradycyjny szacunek należny monarsze.

Rząd Królewski w najbliższych dniach wniesie projekt nowelizacji UF o państwowym forum dyskusyjnym. Zgodnie z deklaracją w exposé, dodany zostanie katalog administratorów z urzędu. O ile tym razem na działaniu von Thorna Królestwo nie ucierpiało w znacznym stopniu, w tym sensie, że jestem w stanie pełnić swój urząd bez uprawnień administratora, tak jako społeczność nie możemy ryzykować sytuacji, w której rozwydrzony małpiszon z koroną na głowie postanowi - gdy poniesie go piątkowa noc - odebrać dostęp do panelu np. szefowi Królewskich Służb Informatycznych.

Przechodząc zaś do sprawy Ipanienki, nie pochwalam sobotniego kawału. Dementuję oskarżenia, jakobym był w całą sprawę w jakikolwiek sposób zamieszany. Nie byłem wcześniej powiadomiony o planach mojego męża. Od późnego popołudnia 26 stycznia do popołudnia 27 stycznia nie zaglądałem do Dreamlandu. Otrzymałem od Ipanienki jedynie wiadomość z oryginalną treścią królewskiego postanowienia. Już po jego zmianie.

Jak kilkukrotnie podkreślałem, walka o zrzucenie Roberta von Thorna z dreamlandzkiego tronu nie powinna podkopywać zaufania do państwa, a nieuprawnione zmienianie obowiązujących aktów prawnych z pewnością takie działanie stanowi. Po prostu, von Thorn nie jest tego warty. Król-spadochroniarz to jedynie smutny epizod w dwudziestoletniej historii Królestwa, który - miejmy nadzieję - szybko się skończy. Trzeba dobierać środki adekwatne do okoliczności. Strzelanie do pluskwy z działa przeciwlotniczego może narobić więcej szkód niż pożytku. Po przegonieniu sarmackiego warchoła i tak będą nas czekać wielkie, wiosenne porządki. Nie ma co robić jeszcze większego bałaganu, bo w ten sposób tylko dokładamy sobie pracy na przyszłość.

Odrębną kwestią jest reakcja Roberta von Thorna, która jest skandaliczna. Rząd Królewski wniesie przed Parlament Królewski akt oskarżenia w trybie przewidzianym art. 15 Karty Konstytucyjnej. Nie jest prawdą, jak pisze pan Chamberlain w sąsiednim wątku, że co nie jest zabronione, jest dozwolone. Pan Chamberlain zapewne doskonale sobie zdaje sprawę, iż zasada ta dotyczy obywateli, a nie władz. Obywatel może dokonać każdej czynności, której się mu wprost nie zabroni, natomiast organy administracji państwowej działają wyłącznie na podstawie i w granicach prawa. Dlatego też von Thorn naruszył obowiązujące prawo, a Ipanienko nie. Dezaktywacja konta nie jest czynnością administracyjną dozwoloną przez UF o państwowym forum dyskusyjnym, więc Robert von Thorn dopuścił się jej złamania. Trudno mówić tu też o stanie wyższej konieczności (abstrahując od tego, że - ponownie - dotyczy on niezgodnych z prawem działań obywateli, a nie urzędników), bowiem Ipanience wystarczyło odebrać uprawienia moderatora lokalnego w dziale Ogłoszeń Urzędowych.

Pragnę tez podziękować towarzyszce Drogiej Liderce Paulinie Wileńskiej za okazane społeczeństwu dreamlandzkiemu wyrazy wsparcia w walce z narzuconym przez monarchofaszystowską klikę okupantem. Dała Towarzyszka dowód autentyczności dreamlandzko-wandejskiego przymierza. Jak mówią, prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Utwierdziła mnie Towarzyszka, jako Premiera Rządu Królewskiego, w przekonaniu, iż nasz sojusz jest nie tylko wart zachowania, ale należy dążyć do jego sukcesywnego zacieśniania. Mandragorat będzie pierwszym celem mojej zagranicznej podróży.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Dwie sobotnie decyzje

Post autor: Chamberlain »

Torkan Ingawaar pisze: 28 sty 2019, 15:55 Dlatego też von Thorn naruszył obowiązujące prawo, a Ipanienko nie.
Kapitalne podsumowanie wątku przez Premiera, dojrzałe i osadzone w kontekście.

Czyli jednak dżungla.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1647
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: Dwie sobotnie decyzje

Post autor: Torkan Ingawaar »

A jakie prawo naruszył Ipanienko?
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Dwie sobotnie decyzje

Post autor: Chamberlain »

Torkan Ingawaar pisze: 28 sty 2019, 16:50 A jakie prawo naruszył Ipanienko?
To już ustaliliśmy. Żadnego. Dlatego poprosiłem o dostęp do działu ogłoszeń urzędowych w mojej prowincji, bo edytować każdy przecież może. To wszak czynność czysto techniczna.

Ipanienko, wracaj bracie! Napierdalaj do woli.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Dwie sobotnie decyzje

Post autor: Stanisław Dmowski »

Torkan Ingawaar pisze: 28 sty 2019, 15:55 Łamie Pan ugruntowany polityczny obyczaj, działa Pan wbrew tradycji, dlatego też nie może Pan liczyć na tradycyjny szacunek należny monarsze.
Jedna sprawa, co było pierwsze, pańska decyzja o tym, by w jak największym stopniu zdegenerować KSZ tak, by dopiec królowi czy decyzja króla o odebraniu Panu funkcji administratora. Przed decyzją król mógł liczyć na "tradycyjny szacunek"? Co komunista ma w ogóle do powiedzenia w kwestii tradycji, gdy jej nie uznaje?
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Dwie sobotnie decyzje

Post autor: Andrzej »

Chamberlain pisze: 28 sty 2019, 16:51
Torkan Ingawaar pisze: 28 sty 2019, 16:50 A jakie prawo naruszył Ipanienko?
To już ustaliliśmy. Żadnego. Dlatego poprosiłem o dostęp do działu ogłoszeń urzędowych w mojej prowincji, bo edytować każdy przecież może. To wszak czynność czysto techniczna.

Ipanienko, wracaj bracie! Napierdalaj do woli.
Cieszę się, że pisząc tutaj całkowicie normalnie sprawiam ci mnóstwo bólu bo okazuje się, że tak naprawdę nie da się z tobą w tzw. "cywilizowany sposób" gadać i stajesz się coraz bardziej obłąkany (udowodniłem już to wczoraj). Znikam na godzinkę i już świrujesz. Czyli jednak warto było przed rzuceniem obywatelstwa jechać całkowicie po bandzie i powyciągać paru kryptoprawiczkom kije z tyłków.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości