Dwie sobotnie decyzje

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Dwie sobotnie decyzje

Post autor: RIIF »

Szanowni Państwo,

winienem jestem Wam, mieszkankom i mieszkańcom Królestwa Dreamlandu, wyjaśnienia wobec dwóch decyzji, które podjąłem w dniu wczorajszym w odniesieniu do, odpowiednio, premiera Torkana Ingawaara i byłego już mieszkańca Jezusa Ipanienki.

Pierwsza, którą podjąłem w godzinach porannych, to decyzja o odwołaniu pana premiera z roli administratora Forum. Uczyniłem to po stwierdzeniu nieuprawnionego, i złośliwego, zamknięcia przez premiera Ingawaara wątku dyskusji, którą zainicjowałem w ramach Komitetu Spraw Zagranicznych - uczynił to w kilka minut po tym jak wątek ów powstał. Działanie to poprzedziło także wydane polecenie służbowe, które wprost lamie ustawę o dyplomacji, które zabroniło Ministrowi Spraw Zagranicznych komunikowanie się z Królem w ramach KSZ właśnie. Pierwotnie polecenie to zrzuciłem na karb neurotycznego rozczarowania jakie przeżywa w ostatnich dniach pan Premier w związku z faktem, iż jednak faktycznie premierem jest i oczekuje się od niego określonych działań, a czego zaniechiwał od dnia wyboru na stanowisko Premiera. Stwierdziłem, że nerwy miną, i rozmowa normalna wróci. Jak się jednak okazało - myliłem się - a przy okazji postanowił Pan Premier nie tylko działać na szkodę dreamlandzkiej dyplomacji doprowadzając do jej paraliżu, ale też naruszyć panujące w KSZ zasady i tradycje. Uznałem, iż nie może to pozostać bez odpowiedzi. Jako, że żaden przepis dreamlandzkiego prawa nie wprowadza premiera Rządu w skład administracji Forum podjąłem decyzję, iż kurtuazyjne dołączenie premiera do tego gremium nie będzie miało dłużej miejsca. Deklaruję z tego miejsca gotowość do zmiany tejże decyzji kiedy pan Premier uzna, że gotów jest podjąć swe normalne obowiązki, weźmie się do pracy i zrozumie zarówno swą rolę, jak i rolę innych organów Państwa.

Druga, którą podjąłem kilka minut przed godziną 19 wczorajszego wieczora, związana była z bezprecedensowym aktem terroryzmu, który miał miejsce na naszym Forum kilka minut wcześniej. Dopuścił się go były już wówczas mieszkaniec Dreamlandu, a ówcześnie już obywatel Mandragoratu Wandystanu pan Jezus Ipanienko. O godzinie 18:30 dokonał on edycji wydanego przeze mnie rano aktu odwołania administratora i zmodyfikował go w taki sposób, iż akt ów nosił nazwę "Akt abdykacji", a jego treść sugerowała, iż faktycznie z Tronu Królestwa abdykowałem. Uczynił to na kilka minut przez rozpoczęciem uroczystości koronacyjnych.

Ipanienko zachował się jak terrorysta. Wykorzystał, w sposób nieuprawniony, posiadane uprawnienia i dokonał sabotażu na Forum, po czym pochwalił się tym na IRCu w obecności gości Królestwa i obserwatorów zbliżających się uroczystości. Również na Forum było wówczas wiele osób, które przybyły na Ceremonię Koronacji. Pan Ipanienko dopuścił się aktu terroryzmu, i dał publicznie do zrozumienia, że niczego nie żałuje w związku z tym, ma świadomość możliwych konsekwencji, i jest ze swego zachowania nader zadowolony.

Obrazek

Pan Ipanienko uzasadniał swój czyn między innymi tym, iż posiadał uprawnienia to z nich skorzystał. I że przecież prosił o ich odebranie kilka godzin wcześniej. Dla zasady więc, by cała ta sytuacja była jasna i nie pozostawiała jakichkolwiek wątpliwości przedstawiam poniżej oś czasu poszczególnych działań pana Ipanienki i osób w sprawę tą włączonych przez jego decyzje i czyny.

12:56 - Ipanienko składa rezygnację z posiadanego mandatu deputowanego Parlamentu Królewskiego.
12:57 - Ipanienko składa rezygnację z funkcji Ministra Kultury i Nauki Rządu Królewskiego.
13:00 - Ipanienko porzuca obywatelstwo i usuwa się z Dreamlandu (czyni to w CRM).
13:02 - Ipanienko przysyła do Króla lakoniczną wiadomość o treści:
"Wypisałem się z Królestwa Dreamlandu i zrzekłem się obywatelstwa, dlatego wnioskuję o odnotowanie ww. rzeczy na forum KD."
13:07 - po odebraniu w/w wiadomości Król weryfikuje otrzymane informacje i usuwa Ipanienkę z grupy obywatele.
13:10 - Król wysyła do Marszałka Parlamentu i Premiera Rządu wiadomość:
"uprzejmie informuję, iż w związku ze zrzeczeniem się obywatelstwa i wypisaniem z Królestwa oraz przesłanym do mnie wnioskiem, z grupy obywatele usunąłem pana Ipanienkę. W CRM sam zainteresowany odnotował zaś zrzeczenie się i usunięcie się z KD."
13:16 - Marszałek Parlamentu Królewskiego przyjmuje rezygnację Ipanienki z funkcji deputowanego PK.
13:17 - Marszałek Parlamentu Królewskiego informuje o przyjęciu rezygnacji Króla, a ten usuwa Ipanienkę z grupy Parlament Królewski.
18:06 - Premier Rządu przyjmuje rezygnację Ipanienki z funkcji ministra.
--
(warto tu zaznaczyć, iż Premier nie informuje Króla o swej decyzji, ergo Król nie mógł podobnie jak w przypadku PK natychmiast odebrać stosownych uprawnień; oczywiście Premier nie musi informować, ale Król nie musi czuwać na forum i czekać co się wydarzy, tym bardziej gdy zajęty jest rozpoczynającymi się uroczystościami koronacyjnymi)
--
18:30 - Ipanienko dokonuje aktu terroryzmu i zmienia treść aktu w Ogłoszeniach urzędowych.
18:39-18:47 - Ipanienko chwali się swym czynem na kanale IRC.
18:46 - Król zauważa na IRC co się wydarzyło, dokonuje przywrócenia właściwej treści zmienionego aktu, usuwa Ipanienkę z grupy Rząd królewski oraz deaktywuje konto terrorysty.

Co ważne i co trzeba podkreślić. Po otrzymaniu od pana Ipanienki stosownej informacji (13:02) bezzwłocznie podjąłem działania, które leżały w moich kompetencjach - zweryfikowałem jego słowa i stan w CRM, usunąłem z grupy obywatele, dałem znać o tym organom, do których należały dalsze decyzje - tu Marszałkowi PK i Premierowi RK. Nie jest w gestii Króla usuwanie danej osoby z grupy PK czy RK jeśli nie zostały formalnie przyjęte rezygnacje złożone na ręce piastunom tychże. Byłoby to wchodzenie z butami w rolę przynależną pozostałym organom. Przyznaję — do głowy mi nie przyszło, że pan Ipanienko wykorzysta ten fakt i jako obywatel państwa trzeciego dopuści się aktu terroru na naszym forum.

Kluczowy dla całej sytuacji jest czas między decyzją Premiera o przyjęciu rezygnacji pana Ipanienki a dokonaniem przez niego aktu terroryzmu. 24 minuty, w czasie których posiadał uprawnienia, z których bezprawnie skorzystał. W tym czasie trwały już przygotowania do uroczystości koronacyjnych, toczyła się narracja z nimi związana, sam zaś pisałem Mowę Koronacyjną, którą wygłosiłem poźniej tego wieczora i nie śledziłem wszystkich postów na forum - nie miałem więc świadomości, iż do przyjęcia rezygnacji doszło i należy podjąć działania administracyjne z tym związane.

Kiedy akt terroru został popełniony, i zdałem sobie z niego sprawę, miałem do wyboru dwa wyjścia - nie reagować, albo zareagować. Kiedy mamy kompletnie nieaktywnego Ministra Policji, nieobecnego Premiera (a nie był obecny na uroczystościach, nie jestem pewien czy był biernie obecny na IRC), i mamy coś takiego jak zrobił pan Ipanienko to decyzję podjąłem szybko, w moim przekonaniu słusznie, w ramach uprawnień administratorskich. Odebrałem uprawnienia i deaktywowałem konto. Dlaczego jednak nie poprzestałem na uprawnieniach? Bowiem kiedy terrorysta podkłada Ci w samochodzie bombę to nie kończysz działań na usunięciu tejże.

Rola administratora jest niewdzięczna. Z jednej strony nie ma szerszych uprawnień niż uprawnienia administratora. Z drugiej nie ma też bardziej ograniczonych. Ograniczenie wynika z przyjętego podziału ról, i jako takie jest, w normalnej sytuacji, oczywiste i naturalne. Jednak wczoraj nie mieliśmy do czynienia z normalną sytuacją. Zaatakowano nas. Służb nie było. Ktoś decyzję musiał podjąć. Podjąłem ją ja - jako Król, osoba, na której barkach spoczywa spójność i dobro całego Królestwa. Proszę Was o jedno - bądźcie sprawiedliwi. Postawcie się w sytuacji i roli osoby, która odpowiada za państwo w całości i ma taką sytuację i decyzję do podjęcia. Nie korzystam ze swoich uprawnień moderatorskich poza działem Pałacu Królewskiego. Nie korzystam z uprawnień administratorskich w innym wymiarze niż ten oczywisty. Zrobiłem inaczej i skorzystałem raz. Wczoraj. W sytuacji, jakiej nie było dotąd na forum. Dzięki temu sytuację udało się opanować szybko, do porządku przywrócić dział ogłoszeń urzędowych, zapewnić porządek i spokój. Sytuacja, choć nieprzyjemna i niebezpieczna, trwała w sumie około 16 minut. Jeśli wobec tego to oznacza, że jestem złym Królem, że to ja zawiniłem, a pan Ipanienko jest tu ofiarą - niech i tak będzie. Nie boję się odpowiedzialności za podejmowane decyzje, jestem przekonany o ich słuszności.

Życzę Wam miłej niedzieli.

Robert II Fryderyk, rex
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Dwie sobotnie decyzje

Post autor: Aleksander »

Nie można was zostawić samych :-)
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Dwie sobotnie decyzje

Post autor: Andrzej »

Mam nadzieję, że twoje przekroczenie uprawnień w stosunku do mnie sprawi, że polecisz z tronu z tyt. art.15 konstytucji.

Nie nazywaj pranku terroryzmem. Podmiana tekstu była całkowicie odwracalna. Oryginał dostał mój mąż.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Dwie sobotnie decyzje

Post autor: Daniel von Witt »

Wasza Okupacjo,

pierwsza rzecz to nierozróżnianie przez Was zadań administracyjnych od zadań moderacyjno-porządkowych. Administrowanie forum nie ma na celu samowolne wymierzanie (powiedzmy) sprawiedliwości, tylko wykonywanie ustaw i woli władz opartych na tych ustawach. Moderacja służy natomiast do porządkowania forum oraz chwytania sprawców wykroczeń określonych przez ustawę o forum. Jak wiadomo, z okupowanym przez Was urzędem związane są funkcje administracyjne oraz moderacyjne tylko tam, gdzie znajdują się Wasze sekcje forum. Na tej podbudówce przejdźmy do rzeczy.

Torkan Ingawaar

Ustawa o dyplomacji nie wyraża się wprost na temat tego, kto jest przewodniczącym Komitetu Spraw Zagranicznych, ale z przepisu o decydującym głosie Króla można wywnioskować, że jego rola jest nadrzędna, a więc to on mógłby być jedynym moderatorem działu KSZ. Jeżeli Premier Rządu Królewskiego był moderatorem działu KSZ i robił KSZ na złość - powinny mu zostać odebrane uprawnienia moderacji działu KSZ, a nie uprawnienia administracji forum. Oczywiście złośliwy Premier jako administrator może sobie uprawnienia moderacyjne na powrót nadać, ale wtedy sam naraziłby się (nie pierwszy raz) na naruszanie prawa.

Wasza Okupacja odebrał Premierowi uprawnienia administracyjne, które mPremierowi tradycyjnie się nadaje na okres jego kadencji, a jednocześnie domaga się WO respektowania tradycji przez Premiera w pracach KSZ. No to: albo jesteście za tradycjami, albo przeciw nim. Albo po prostu hipokrytą.

Jezus Ipanienko

Tylko i wyłącznie Wasza Okupacja odpowiada za zaistnienie sytuacji z wczorajszego wieczoru. Proszę mi bowiem wyjaśnić, jakim cudem ktokolwiek poza ministrem do spraw sprawiedliwości, który opiekuje się działem ogłoszeń urzędowych i Królem, który stoi na straży Karty Konstytucyjnej, posiada uprawnienia moderacyjne w tym dziale, by móc w sposób nieskrępowany edytować wszystkie akty prawne? To niebywały skandal, że administracja forum nie ma kontroli nad tym, kto w jakim dziale posiada legalne i nielegalne uprawnienia moderacyjne. Jeżeli Jezus Ipanienko posiadał takie uprawnienia to przez kogo i kiedy zostały mu one nadane? Z jakiego powodu? Oczekuję szczegółowych wyjaśnień.

Terrorem odpowiadacie na terror. Już to wyjaśniam, używając Waszych własnych słów.
Robert II Fryderyk pisze: 27 sty 2019, 08:59 Ipanienko zachował się jak terrorysta. Wykorzystał, w sposób nieuprawniony, posiadane uprawnienia i dokonał sabotażu na Forum, po czym pochwalił się tym na IRCu w obecności gości Królestwa i obserwatorów zbliżających się uroczystości. Również na Forum było wówczas wiele osób, które przybyły na Ceremonię Koronacji. Pan Ipanienko dopuścił się aktu terroryzmu, i dał publicznie do zrozumienia, że niczego nie żałuje w związku z tym, ma świadomość możliwych konsekwencji, i jest ze swego zachowania nader zadowolony.
Delikatnie przekształcimy tę wypowiedź, aby uzyskać obraz IDENTYCZNEGO zachowania Waszej Okupacji.
Robert II Fryderyk zachował się jak terrorysta. Wykorzystał, w sposób nieuprawniony, posiadane uprawnienia i dokonał sabotażu na Forum i się tym tam pochwalił w obecności gości i obserwatorów. Robert II Fryderyk dopuścił się aktu terroryzmu, i dał publicznie do zrozumienia, że niczego nie żałuje w związku z tym, ma świadomość możliwych konsekwencji, i jest ze swego zachowania nader zadowolony.
1. Jezus Ipanienko nie miał prawa posiadać uprawnień moderacyjnych w dziale "Ogłoszenia urzędowe". Posiadał je i nielegalnie wykorzystał, aby dokonać aktu terroru.

2. Robert Fryderyk nie miał prawa usunąć Jezusa Ipanienki z forum. Jednak posiadał do tego stosowne uprawnienia i nielegalnie je wykorzystał, aby dokonać aktu terroru.

Obaj, Wasza Okupacja jak i Jezus Ipanienko, jesteście siebie wartymi terrorystami (stosując Wasze nazewnictwo). Sytuacja, w której się znaleźliśmy, sytuacja walki administratorów i moderatorów ze sobą, walki ze szkodą dla państwa prawa i ze szkodą dla obywateli, wymaga namysłu i zmian systemowych. Należy również przeanalizować, kto komu i po co nadawał uprawnienia w nieuzasadniony sposób oraz pociągnąć do odpowiedzialności politycznej te osoby. Nie ważne, czy to Król, Premier czy szalony Ipanienko. Takie sytuacje nie powinny mieć miejsca. Forum to nie arena bitwy dzikusów z pałami administracyjno-moderacyjnymi. Jeśli Wasza Okupacja, Premier czy Ipanienko chcą się ponapierdalać blachami, pałami czy maczetami - proszę ustawić się na to w realu, a nie dewastować poczucie bezpieczeństwa obywateli. Bo to, co tu ma miejsce to parodia państwa, które istnieje tylko teoretycznie. Wszelkie wysiłki zmierzające do tego, aby je tworzyć są daremne, gdy decydujący głos ma ktoś (administrator czy moderator), kto ma wszelką władzę, choć w myśl Karty Konstytucyjnej - żadnej władzy. Dość tej samowoli administracyjnej.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Dwie sobotnie decyzje

Post autor: Andrzej »

Będę powtarzał do znudzenia.
Terroryzm – użycie siły lub przemocy fizycznej przeciwko osobom lub własności z pogwałceniem prawa, mające na celu zastraszenie i wymuszenie na danej grupie ludności lub państwie ustępstw w drodze do realizacji określonych celów.
Moje działanie nie spełnia definicji terroryzmu. Celem mojego żartu nie było zastraszenie nikogo a edycja aktu była w 100% odwracalna. Nazywanie mojego działania przez RCA i Witta terroryzmem jest celową manipulacją opinii publicznej.

EDIT: Podobnie zbanowanie mnie przez RCA nie ma nic wspólnego z terroryzmem. To jedynie przekroczenie uprawnień i złamanie konstytucji za które RCA powinien odpowiadać z tyt. art. 15 konstytucji.

EDIT 2: Edycję zrobiłem nie będąc już ob. KD a ob. MW. To nie mój problem, że Dreamland daje dostęp do panelu moderacji cudzoziemcom stawiającym opór monarchofaszyzmowi.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Dwie sobotnie decyzje

Post autor: Daniel von Witt »

Nie jesteś Pan terrorystą tylko zwykłą szumowiną i kryminalistą. Wypierdalaj, bo tak czy inaczej w końcu Sąd Pana banicją uraczy.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Dwie sobotnie decyzje

Post autor: Andrzej »

Daniel von Witt pisze: 27 sty 2019, 11:18 Nie jesteś Pan terrorystą tylko zwykłą szumowiną i kryminalistą. Wypierdalaj, bo tak czy inaczej w końcu Sąd Pana banicją uraczy.

(-) Daniel von Witt
Cieszę się, że przejąłeś mój język. Jesteś jednym z moich najpilniejszych uczniów :)
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Dwie sobotnie decyzje

Post autor: Daniel von Witt »

Odejdź pomiocie.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Dwie sobotnie decyzje

Post autor: Andrzej »

Daniel von Witt pisze: 27 sty 2019, 11:23 Odejdź pomiocie.

(-) Daniel von Witt
Zasiane ziarno wydaje plon :)
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Dwie sobotnie decyzje

Post autor: RIIF »

Daniel von Witt pisze: 27 sty 2019, 11:11 Tylko i wyłącznie Wasza Okupacja odpowiada za zaistnienie sytuacji z wczorajszego wieczoru.
Bynajmniej.
Daniel von Witt pisze: 27 sty 2019, 11:11 Proszę mi bowiem wyjaśnić, jakim cudem ktokolwiek poza ministrem do spraw sprawiedliwości, który opiekuje się działem ogłoszeń urzędowych i Królem, który stoi na straży Karty Konstytucyjnej, posiada uprawnienia moderacyjne w tym dziale, by móc w sposób nieskrępowany edytować wszystkie akty prawne?
Być może pan nie wie, to pomogę to zrozumieć, ale nie ustawiałem tych uprawnień po przybyciu do Królestwa. Stan uprawnień jest niezmienny, i żadnych większych zmian w tym zakresie nie podejmowałem - objąłem stan jaki istniał/istnieje. Czy o winie mojej ma świadczyć zaufanie pokładane, w momencie obejmowania Tronu i Korony, w dotychczas funkcjonujące instytucje Państwa? Jeśli tak to owszem - jestem winny. Proszę się na chwilę oderwać od hejtu. Wiem, że pana na to stać. Spojrzeć trzeźwo na sytuację.

Co się tyczy uprawnień - premier ma uprawnienia moderatora globalnego. Takie sobie jako administrator nadał. Skonsultuję z administratorami stan i status dostępów do poszczególnych uprawnień i same uprawnienia, i jeśli będzie istniała taka potrzeba zostaną one uporządkowane. Akt terroru jakiego dopuścił się obywatel Mandragoratu Wandystanu obnażył nie tylko niemoc moderacji (wobec decyzji PK nadal jedynie w gestii rządu), ale też, być może, niedostateczne uporządkowanie w zakresie uprawnień. Naruszył także zaufanie obywateli do Państwa. To zaufanie musimy najszybciej jak to możliwe odbudować.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Dwie sobotnie decyzje

Post autor: Andrzej »

Będę powtarzał do znudzenia za każdym razem jak zobaczę słowo "terroryzm".
Terroryzm – użycie siły lub przemocy fizycznej przeciwko osobom lub własności z pogwałceniem prawa, mające na celu zastraszenie i wymuszenie na danej grupie ludności lub państwie ustępstw w drodze do realizacji określonych celów.

Moje działanie nie spełnia definicji terroryzmu. Celem mojego żartu nie było zastraszenie nikogo a edycja aktu była w 100% odwracalna. Nazywanie mojego działania przez RCA i Witta terroryzmem jest celową manipulacją opinii publicznej. Podobnie zbanowanie mnie przez RCA nie ma nic wspólnego z terroryzmem. To jedynie przekroczenie uprawnień i złamanie konstytucji za które RCA powinien odpowiadać z tyt. art. 15 konstytucji. Edycję zrobiłem nie będąc już ob. KD a ob. MW. To nie mój problem, że Dreamland daje dostęp do panelu moderacji cudzoziemcom stawiającym opór monarchofaszyzmowi.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Dwie sobotnie decyzje

Post autor: Daniel von Witt »

Robert II Fryderyk pisze: 27 sty 2019, 11:26
Daniel von Witt pisze: 27 sty 2019, 11:11 Tylko i wyłącznie Wasza Okupacja odpowiada za zaistnienie sytuacji z wczorajszego wieczoru.
Bynajmniej.
Daniel von Witt pisze: 27 sty 2019, 11:11 Proszę mi bowiem wyjaśnić, jakim cudem ktokolwiek poza ministrem do spraw sprawiedliwości, który opiekuje się działem ogłoszeń urzędowych i Królem, który stoi na straży Karty Konstytucyjnej, posiada uprawnienia moderacyjne w tym dziale, by móc w sposób nieskrępowany edytować wszystkie akty prawne?
Być może pan nie wie, to pomogę to zrozumieć, ale nie ustawiałem tych uprawnień po przybyciu do Królestwa. Stan uprawnień jest niezmienny, i żadnych większych zmian w tym zakresie nie podejmowałem - objąłem stan jaki istniał/istnieje. Czy o winie mojej ma świadczyć zaufanie pokładane, w momencie obejmowania Tronu i Korony, w dotychczas funkcjonujące instytucje Państwa? Jeśli tak to owszem - jestem winny. Proszę się na chwilę oderwać od hejtu. Wiem, że pana na to stać. Spojrzeć trzeźwo na sytuację.

Co się tyczy uprawnień - premier ma uprawnienia moderatora globalnego. Takie sobie jako administrator nadał. Skonsultuję z administratorami stan i status dostępów do poszczególnych uprawnień i same uprawnienia, i jeśli będzie istniała taka potrzeba zostaną one uporządkowane. Akt terroru jakiego dopuścił się obywatel Mandragoratu Wandystanu obnażył nie tylko niemoc moderacji (wobec decyzji PK nadal jedynie w gestii rządu), ale też, być może, niedostateczne uporządkowanie w zakresie uprawnień. Naruszył także zaufanie obywateli do Państwa. To zaufanie musimy najszybciej jak to możliwe odbudować.
Proszę Was, przestańcie. Przestańcie tak rażąco manipulować i zwalać winę na biednego durnia z Wandystanu, który jako szaraczek czy wcześniej minister, posiadał coś, czego posiadać nie powinien i z czego nielegalnie skorzystał. Ale to nie był powód, aby usuwać go z forum. Jest Wasza Okupacja większym draniem i kryminalistą od tego durnia wandejskiego. W dniu swojej koronacji zrobiliście coś, co daje Parlamentowi powód do wszczęcia procesu detronizacji. Jak mogliście być tacy głupi? I to wina wszystkich, tylko nie Was? Litości! Zachowujecie się jak szaleniec na tronie, gorzej jak przywódca Korei Północnej. On, chociaż ma przycisk do tego, by zabić miliony grzybem atomowym to tego nie robi, mimo (wzajemnych) prowokacji. Wy macie przycisk do zabijania ludzi, i drobne wkurzenie Was skłania Was, by go nielegalnie używać. Za to stracicie koronę.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Dwie sobotnie decyzje

Post autor: Chamberlain »

Daniel von Witt pisze: 27 sty 2019, 11:36 W dniu swojej koronacji zrobiliście coś, co daje Parlamentowi powód do wszczęcia procesu detronizacji.
Niewiele Pan rozumie, więc spokojnie, przy fajeczce, wyjaśnię. Czasowe i odwracalne zablokowanie konta (tym jest dezaktywacja) zdesperowanemu obcokrajowcowi, który dokonuje przestępczego spustoszenia w panelu moderacyjnym, to działanie w stanie wyższej konieczności w obronie porządku konstytucyjnego. Opublikowanie przez cudzoziemca aktu abdykacji głowy państwa w dziale urzędowym to nie "prank", jak sugeruje troll, lecz próba zamachu stanu i siłowego obalenia legalnej władzy. Bo taki mógł być tego skutek, gdyby król szybko nie podjął odpowiednich działań.

Liczę, że w tej sytuacji Parlament udzieli głowie państwa odpowiedniej pochwały i dokona odpowiednich zmian w obowiązującym prawie, które w przyszłości ułatwią władzom państwa błyskawiczną interwencję w przypadku tego rodzaju napaści zewnętrznej.

Osobną sprawą jest ewentualny udział osób trzecich. Chciałbym, by Parlament zbadał sprawę pod kątem współudziału szefa rządu, który został przez trolla co najmniej wprowadzony w szczegóły sprawy (o czym można przeczytać wyżej) i, dysponując wiedzą o przestępstwie, wykazał się całkowitą biernością.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Dwie sobotnie decyzje

Post autor: Daniel von Witt »

Ipanienko obdarł Jego Okupację z szat. Pokazał, że to taki sam chłystek jak on, tylko, że z większymi możliwościami destrukcji. Edytował jeden post zachowując jego pierwotną treść i przekazując ją także komuś innemu. Jego Okupacja zablokował dostęp do konta Ipanienki i jego ok. 1,5k postów (wyświetlanych z poziomu profilu). Uczynił to bezprawnie, pod wpływem impulsu.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Dwie sobotnie decyzje

Post autor: Chamberlain »

Daniel von Witt pisze: 27 sty 2019, 12:44 Ipanienko obdarł Jego Okupację z szat. Pokazał, że to taki sam chłystek jak on, tylko, że z większymi możliwościami destrukcji.
To są dwie kompletnie nieporównywalne postawy, których proszę ze sobą nawet nie zestawiać, bo to gwałt na rozumie. Król zachował się jak gwarant i obrońca porządku konstytucyjnego. Związał ręce agresywnemu intruzowi, który dziś może się bronić. Powtórzę: liczę na błyskawiczny proces i banicję trolla, by jak najszybciej i na zawsze skończyć ten cyrk.
Edytował jeden post zachowując jego pierwotną treść i przekazując ją także komuś innemu.
Tyle że to wie Pan dzisiaj, po fakcie. To raz. Dwa - zachowanie pierwotnej postaci posta nie ma tu niestety nic do rzeczy. Usunięta treść posta jest banalna i całkowicie do odtworzenia choćby z pamięci (pozbawienie Ingawaara uprawnień administratora forum).

To, co przesądza o istocie sprawy, to treść posta, który został w to miejsce wklejony.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Dwie sobotnie decyzje

Post autor: Andrzej »

Wszystko fajno ale mój czyn nie podchodzi pod żaden forumowy zakaz czy wgl pod jakikolwiek paragraf, więc jeśli chcecie być ledżit to procesu nie będzie.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Dwie sobotnie decyzje

Post autor: Chamberlain »

Jezusicek pisze: 27 sty 2019, 13:04 Wszystko fajno ale mój czyn nie podchodzi pod żaden forumowy zakaz czy wgl pod jakikolwiek paragraf, więc jeśli chcecie być ledżit to procesu nie będzie.
Dreamlandzki kodeks karny penalizuje nawet rozsyłanie spamu na adres głowy państwa (banicja), więc spokojnie, coś się znajdzie.

A teraz - won.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Dwie sobotnie decyzje

Post autor: Andrzej »

Chamberlain pisze: 27 sty 2019, 13:08
Jezusicek pisze: Wszystko fajno ale mój czyn nie podchodzi pod żaden forumowy zakaz czy wgl pod jakikolwiek paragraf, więc jeśli chcecie być ledżit to procesu nie będzie.
Dreamlandzki kodeks karny penalizuje nawet rozsyłanie spamu na adres głowy państwa (banicja), więc spokojnie, coś się znajdzie.

A teraz - won.
Maski opadły i odsłoniły faszystowskie gęby.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Dwie sobotnie decyzje

Post autor: Daniel von Witt »

Ale po co proces, skoro władza i tak działa niezgodnie z prawem. Wybijcie niepotrzebne jednostki, skoro banujecie je bez podstaw prawnych i chcecie skazać za przestępstwo, które nie istnieje. Ipanienko zachował się skandalicznie, ale nie bardziej niż Król, który przy okazji wyborów tłumaczył się, że nie znał prawa. Teraz tłumaczy się, że nie panuje nad tym, kto ma jakie uprawnienia, bo tak było zanim tu nastał. I dlatego nie powinien nigdy zostać Królem, bo nie wie co tu się dzieje i jak państwo funkcjonuje. Zawsze będzie się tłumaczył w ten sposób?

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Dwie sobotnie decyzje

Post autor: Chamberlain »

Daniel von Witt pisze: 27 sty 2019, 13:18 Wybijcie niepotrzebne jednostki, skoro banujecie je bez podstaw prawnych i chcecie skazać za przestępstwo, które nie istnieje.
W porządku. Przekonał mnie Pan.

Chciałbym opublikować akt Pańskiego ustąpienia z urzędu Regenta Księstwa. Czy mogę prosić o dostęp?
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości