Jeden krok bliżej normalności

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Jeden krok bliżej normalności

Post autor: Chamberlain »

Oto właściwa wiadomość dnia, a może i miesiąca. Rząd i Parlament opróżniony z "Jezusicka". Gratulacje. No właśnie, tylko dla kogo? Dla Króla czy Premiera? Kto zadał celny cios i przybliżył nas do normalności?
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Jeden krok bliżej normalności

Post autor: Daniel von Witt »

Minister prawdopodobnie zostałby wybroniony w Parlamencie, więc cios zadał sam sobie. Bo on taki jest. Jego Okupacja nie miał w tym większego udziału poza tym, że ma bardziej żelazne nerwy (co nie znaczy, że twarde). Wrogiem Ipanienki jest najbardziej on sam.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Jeden krok bliżej normalności

Post autor: Chamberlain »

Daniel von Witt pisze: 26 sty 2019, 16:50 Wrogiem Ipanienki jest najbardziej on sam.
To niestety półprawda, czyli cały fałsz. Ipanienko nie zawędrowałby pod sam daszek, gdyby nie miał kilku cynicznych adwokatów, którzy posłużyli się nim do walenia w przeciwnika.

Determinacja to jedyna droga.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Jeden krok bliżej normalności

Post autor: Stanisław Dmowski »

Moja opinia na ten temat może być dość kontrowersyjna, jednak nie omieszkam się nią z Wami podzielić. Trochę zawiodłem się postawą Ministra Ipanienki. Już spieszę z wyjaśnieniem.

Po pierwsze Ipanienko kolejny raz dowiódł, że nie nadaje się do pełnienia funkcji publicznych. Polityk musi być przecież w pewnych sytuacjach nieustępliwy i twardy a nasz minister zbiegł z pola bitwy zanim się jeszcze zdążyła zakończyć. Wydaje mi się, że projekt mógłby upaść w PK, ale to teraz nic nie zmienia. Ipanienko nie wytrzymuje ciśnienia, co by to było, jakbyśmy go wybrali premierem. Groteska.

Po drugie Szanowny Minister dowiódł tego, że nie był zbytnio przywiązany do naszego państwa. Smutna to diagnoza, wygląda jednak na to, że wobec trudnej sytuacji w Wandystanie obiekt musiał znaleźć sobie nowe miejsce żerowania, gdzie mógłby w swobodny sposób się realizować. Dopóki nikt nie krytykował dziwnie rozumianej kultury ministra, wszystko było cacy. Kiedy jednak coś zagroziło tej ekspresji, postanowiliście czmychnąć. Z Dreamlandem jest się na dobre i na złe. Wy jednak jak widać do tego nie dojrzeliście.

Niemniej jednak trzymajcie się. Na klęczkach pewnie nie będą Was prosić o powrót, w Wandystanie komitetów powitalnych nie będzie. Taki już los.
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Jeden krok bliżej normalności

Post autor: matmax »

Jak się okazuje, nawet jeśli kolega Jezus po fochu postanowiłby, że wraca, to w tej chwili nie bardzo ma jak, bo pewien monarcha postanowił brzydko się w trakcie koronacji pobawić.

Obrazek
18:49 <RobertIIFryderyk> uruchamiam procedurę nalozenia na was png
18:49 <RobertIIFryderyk> do widzenia
18:49 <Jezus> haha XD
18:50 <RobertIIFryderyk> chociaz nie tyle png
18:50 <RobertIIFryderyk> co wydalenia z Królestwa
18:51 <Jezus> nie ma to jak deaktywowac konto bez wyroku sadowego : )
18:51 <RobertIIFryderyk> odwolaj sie
18:51 <RobertIIFryderyk> do widzenia
18:52 <RobertIIFryderyk> reaguję na zagrożenie
18:52 <RobertIIFryderyk> jako administrator mam zobowiazanie do dbania o forum
18:52 <RobertIIFryderyk> jak sąd każe Cię przywrocic to zostaniesz przywrocony
18:52 <RobertIIFryderyk> gratuluje odejscia z hukiem
18:52 <RobertIIFryderyk> pomijam kwestie tego
18:52 <RobertIIFryderyk> ze ups
18:52 <Jezus> jak mam zlozyc odwolanie jesli nie mam dostepu do konta? : )
18:52 <RobertIIFryderyk> nie masz konta w KD 😃
18:53 <RobertIIFryderyk> w CRM
18:53 <RobertIIFryderyk> bo sie... UPS... wypisales
18:53 <RobertIIFryderyk> wiec o co kaman?
18:53 <Jezus> no i co to zmienia?
18:53 <RobertIIFryderyk> tylko tyle, ze z dostepu korzystales na zasadzie kurtuazji
18:53 <RobertIIFryderyk> kurtuazje obsrales to teraz Ci smierdzi
18:53 <Jezus> wasza wysokosc troche KULTURY
18:54 <RobertIIFryderyk> oh ah pardon
18:54 <RobertIIFryderyk> odbyles na kurtuazje defakacje to teraz Ci brzydko pachnie
18:54 <RobertIIFryderyk> lepiej?
18:54 <Jezus> no co ty
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Jeden krok bliżej normalności

Post autor: matmax »

Przyda się tu oczywiście odrobina kontekstu. Najwyraźniej podczas koronacji doszło do podmiany treści jednego z postów w Dzienniku Urzędowym na akt abdykacji RIIF, skąd zapewne wzięła się reakcja monarchy.

Obrazek

Do samej podmiany treści posta mogło dojść, ponieważ Jezus nadal miał uprawnienia moderatora w danym dziale, pomimo niebycia już ministrem ani obywatelem Dreamlandu, a jak sam mnie informuje, prosił o odebranie wszystkich dostępów RIIF.

W obie strony brzydko.
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Jeden krok bliżej normalności

Post autor: Polyna »

matmax pisze: 27 sty 2019, 00:23 Jak się okazuje, nawet jeśli kolega Jezus po fochu postanowiłby, że wraca, to w tej chwili nie bardzo ma jak, bo pewien monarcha postanowił brzydko się w trakcie koronacji pobawić.

Obrazek
Gratuluję, wasz nowy Kłół zaczął wprowadzać do Dreamlandu sarmackie standardy wyjebywania bez wyroku sądu.

A teraz nie zważając na konsekwencje dyplomatyczne, bo widzę że Kłół jest na tyle obłąkany że i tak byłby skłonny dać mi status persona non grutin niezależnie czy bym to napisała, czy nie:

Kiedy zaczęła się ta cała drama na temat nowego Kłóła twierdziłam że wszelkie oburzanie się i wypowiadanie posłuszeństwa jest nadreakcją, bo Kłół nie zrobił nic tak naprawdę kontrowersyjnego (oprócz tego że zasiadł na tronie, lol), i należy mu dać szansę wykazania się. Ale teraz muszę przyznać rację niedawnym buntownikom: tow. Kłół nadaje się jedynie by go załadować na taczkę wypełnioną gnojem i wyświecić go z Dreamlandu. Dostał szansę żeby się nie potknąć, a potknął się w stylu wręcz koncertowym. Za to dostaje ode mnie:
Obrazek
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Jeden krok bliżej normalności

Post autor: Alfred »

Czy to włamanie do dziennika urzędowego i sfałszowanie aktu abdykacji było tą „szansą” dla nowego króla?
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Jeden krok bliżej normalności

Post autor: Polyna »

Alfred pisze: 27 sty 2019, 01:10
Czy to włamanie do dziennika urzędowego i sfałszowanie aktu abdykacji było tą „szansą” dla nowego króla?
A co, król się włamał? Nawet jakby to zrobił należałoby wtedy go osądzić a nie wyjebywać arbitralnie z tronu.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Jeden krok bliżej normalności

Post autor: Daniel von Witt »

Dwa buce wzięły się za łby. Jeden stracił konto i zachowuje się jak Karbiak. Drugi stracił panowanie nad sobą i zachowuje się jak impulsywny satrapa. Jego Okupacja jest nagi. To co zrobił, zamiast zachować się jak król, to powód do utraty korony. Niestety, ale zabijanie ludzi przez króla z powodu zmiany treści posta to skurwysynstwo i imbecylizm. Następnym razem skasuje komuś konto za satyre, krzywe spojrzenie, post w dziale, gdzie nie powinno go być? Na tę chwilę powiem tylko, że los płata nam figle. Jego Okupacja w dniu koronacji zabija ministra. Życie pisze zwrotne scenariusze.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Jeden krok bliżej normalności

Post autor: Andrzej »

Arianator-in-chief pisze: 27 sty 2019, 00:43
matmax pisze: 27 sty 2019, 00:23 Jak się okazuje, nawet jeśli kolega Jezus po fochu postanowiłby, że wraca, to w tej chwili nie bardzo ma jak, bo pewien monarcha postanowił brzydko się w trakcie koronacji pobawić.

Obrazek
Gratuluję, wasz nowy Kłół zaczął wprowadzać do Dreamlandu sarmackie standardy wyjebywania bez wyroku sądu.

A teraz nie zważając na konsekwencje dyplomatyczne, bo widzę że Kłół jest na tyle obłąkany że i tak byłby skłonny dać mi status persona non grutin niezależnie czy bym to napisała, czy nie:

Kiedy zaczęła się ta cała drama na temat nowego Kłóła twierdziłam że wszelkie oburzanie się i wypowiadanie posłuszeństwa jest nadreakcją, bo Kłół nie zrobił nic tak naprawdę kontrowersyjnego (oprócz tego że zasiadł na tronie, lol), i należy mu dać szansę wykazania się. Ale teraz muszę przyznać rację niedawnym buntownikom: tow. Kłół nadaje się jedynie by go załadować na taczkę wypełnioną gnojem i wyświecić go z Dreamlandu. Dostał szansę żeby się nie potknąć, a potknął się w stylu wręcz koncertowym. Za to dostaje ode mnie:
Obrazek
Być może to jest ta normalność której chcą miejscowi monarchofaszyści - banować i odbierać prawo do obrony. Działajcie tak dalej a skończycie jako smutny i nudny fapcircle na pięć osób. Tymczasem wolę przeznaczyć swój czas na robienie czegoś fajnego w MW. Tu zostaję tylko do momentu rozstrzygnięcia skargi złożonej w moim imieniu przez Marmaxa.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Jeden krok bliżej normalności

Post autor: Chamberlain »

Jezusicek pisze: 27 sty 2019, 10:57 Działajcie tak dalej a skończycie jako smutny i nudny fapcircle na pięć osób.
To jakiś synonim Wandystanu? Wszystko się zgadza. Smutny i nudny fapcircle na pięć osób.
Daniel von Witt pisze: 27 sty 2019, 08:06 Jego Okupacja w dniu koronacji zabija ministra.
Nie zabija, a czasowo dezaktywuje konto cudzoziemcowi z nieuprawnionym dostępem do panelu moderacyjnego, który dokonał aktu przestępczego. Wypada się cieszyć, że troll nie zdążył usunąć niczyich postów. A teraz błyskawiczny i pokazowy proces i trwała banicja dla przybłędy.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Jeden krok bliżej normalności

Post autor: Daniel von Witt »

Z zaprezentowanych dowodów wynika, że Ipanienko działał bardziej rozsądnie od Alfreda, ponieważ zabezpieczył treść postu, który zmieniał. Trudno w takim zachowaniu doszukiwać się woli do usuwania wszystkich postów, jakie by napotkał. Nie dopuścił się też przestępstwa, bo nieuzasadnione moderowanie cudzych postów czynem zabronionym pod groźbą kary nie jest. Jedyne co Ipanienko zrobił to zagrał na nosie niesprawnego państwa, a w szczególności zaś instytucji Króla, która za porządek z uprawnieniami odpowiada. Natomiast z drugiej strony mamy wyraźnie sprzeczne z prawem działanie pierwszej osoby w państwie. Jaka jest za to cena? Korona, którą włożono mu na głowę wczoraj.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Jeden krok bliżej normalności

Post autor: Chamberlain »

Daniel von Witt pisze: 27 sty 2019, 12:36
Z zaprezentowanych dowodów wynika, że Ipanienko działał bardziej rozsądnie od Alfreda, ponieważ zabezpieczył treść postu, który zmieniał.
Coś Panu powiem. Zobaczyłem ten post jakieś 20 minut przed rozpoczęciem koronacji. "Król abdykował", przeczytałem, i, delikatnie mówiąc, podniosło mi się ciśnienie. Opuściłem forum i - zwyczajnie wkurwiony - udałem się do panelu CRM, by zrezygnować z obywatelstwa. Powstrzymałem się, ale o tym, że był to "żart" (wtf) dowiedziałem się dopiero dzisiaj o świcie.

Troll nie zakpił z króla, bo, z opublikowanych fragmentów logów wynika, że jego reakcja była szybka i relatywnie, jak na skalę odpału, spokojna. "Zakpił" ze mnie, z Pana i z innych obywateli Dreamlandu.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Jeden krok bliżej normalności

Post autor: Daniel von Witt »

To wiemy już, jak cholerycznie zareaguje Pan, gdy Jego Okupacja rzeczywiście abdykuje lub zostanie zdjęty z tronu. Nie tędy droga. Proszę się z nikim tu nie wiązać. Chodzi o Dreamland, a nie o tego człowieka, który kiedyś, jak my wszyscy, się skończy.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Jeden krok bliżej normalności

Post autor: Chamberlain »

Daniel von Witt pisze: 27 sty 2019, 12:47 Chodzi o Dreamland, a nie o tego człowieka, który kiedyś, jak my wszyscy, się skończy.
Otóż to. Chodzi o państwo, którego jedynym strażnikiem jest w tej chwili, niestety, król. Co jest alternatywą: quasi-mafijne państwo Ipanienki i jego sarmacko-wandejskich kumpli, którzy do końca będą mu ułatwiać trollowanie? Kto powie: veto? Konserwatyści, którzy cementują ten patologiczny układ? Stoicie w miejscu. Dziękuję, nie kupuję.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Jeden krok bliżej normalności

Post autor: Andrzej »

Nie jest przestępstwem edycja czyichś postów w myśl obowiązującego prawa, tak samo jak wg ustawy o forum nie jest to podstawa do stosowania środków porządkowych. Polecałbym przeczytanie ustaw ale ci którzy teraz skomlą o "pokazowy proces" i "zwalczanie terroryzmu" ujawnili swoje prawdziwe oblicze - realizacja własnej wizji Dreamlandu plus całkowita eliminacja opozycji bez poszanowania prawa.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Jeden krok bliżej normalności

Post autor: Chamberlain »

Jezusicek pisze: 27 sty 2019, 13:01 Nie jest przestępstwem edycja czyichś postów w myśl obowiązującego prawa, tak samo jak wg ustawy o forum nie jest to podstawa do stosowania środków porządkowych.
O czym mówisz, człowieku? Przecież nie chodzi tu techniczną korektę posta przez uprawnionego do tego urzędnika federalnego na podstawie precyzyjnej dyspozycji prawnej, lecz o nieuprawnione wtargnięcie do działu ogłoszeń urzędowych i opublikowanie aktu ustąpienia z urzędu głowy państwa. To jest zamach stanu.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Jeden krok bliżej normalności

Post autor: Stanisław Dmowski »

Chamberlain pisze: 27 sty 2019, 12:41 Coś Panu powiem. Zobaczyłem ten post jakieś 20 minut przed rozpoczęciem koronacji. "Król abdykował", przeczytałem, i, delikatnie mówiąc, podniosło mi się ciśnienie. Opuściłem forum i - zwyczajnie wkurwiony - udałem się do panelu CRM, by zrezygnować z obywatelstwa. Powstrzymałem się, ale o tym, że był to "żart" (wtf) dowiedziałem się dopiero dzisiaj o świcie.
Bardzo to smutne, że kraj utożsamiacie tylko z królem. Jeśli jest mój król, działam, jeśli go nie ma to znikam. Patriotyzm pełną gębą.
Jezusicek pisze: 27 sty 2019, 10:57 Działajcie tak dalej a skończycie jako smutny i nudny fapcircle na pięć osób.
A kaj ty się teroz wyprowadził? Matczyznę swoją chyba opisujesz? Zejdź już ludziom z oczu, bo smutno się patrzy na to, jak się pogrążasz.
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Jeden krok bliżej normalności

Post autor: Andrzej »

Chamberlain pisze: 27 sty 2019, 13:06
Jezusicek pisze: 27 sty 2019, 13:01 Nie jest przestępstwem edycja czyichś postów w myśl obowiązującego prawa, tak samo jak wg ustawy o forum nie jest to podstawa do stosowania środków porządkowych.
O czym mówisz, człowieku? Przecież nie chodzi tu techniczną korektę posta przez uprawnionego do tego urzędnika federalnego na podstawie precyzyjnej dyspozycji prawnej, lecz o nieuprawnione wtargnięcie do działu ogłoszeń urzędowych i opublikowanie aktu ustąpienia z urzędu głowy państwa. To jest zamach stanu.
Wszystko o twoim poście może być powiedziane poza tylko tym że piszesz tam prawdę. Wymień mi paragraf który zakazuje edycji (nie publikacji!) postu przez osobę posiadającą nieodebrane uprawnienia moderatorskie.

Dodatkowo wprawne oko czytelnika by zauważyło, że rzekomy akt abdykacji miał godzinę publikacji około 10:00 rano.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości