Nowa krew

Masz pytania? Chcesz się nam przedstawić? Wejdź, to idealne miejsce na start.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Nowa krew

Post autor: Aleksander »

Gilead Colquhoun pisze: 23 sty 2019, 20:12Mam pomysł na miasto na wysepce, być może osady na wysepkach, zamieszkałej przez niewielki i tajemniczy lud autochtoniczny, jednakże obawiam się, że projekt ten nie uzyskałby tu poparcia. Być może zaangażuję się w coś zgoła innego. Czas pokaże. Byłbym rad wysłuchać sugestii, pokazania ścieżki.
Brzmi ciekawie! Zechce pan uchylić rąbka tajemnicy?
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Gilead
Posty: 94
Rejestracja: 21 sty 2019, 16:34
Numer GG: 67441662
NIM: 956381
Kontakt:

Re: Nowa krew

Post autor: Gilead »

Uprzejmie proszę: chciałem wprowadzić do historii i kultury Królestwa Dreamlandu lud Khal Dhaeków. Khal Dhaekowie według historii mieli zostać częściowo wyparci z rdzennej ziemi, co w konsekwencji doprowadziło do złożenia przez nich hołdu lennego. Od tamtej pory Khal Dhaekowie są wierni koronie dreamlandzkiej, zachowując jednak swoje antyczne wierzenia i tajemne rytuały, a także kultywując swój archaiczny język i literaturę.
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Nowa krew

Post autor: matmax »

Czy Khal Dhaekowie w tej wizji pochodzą z terenów obecnego Dreamlandu, czy na te ziemie skądś przywędrowali? Dosyć interesująca jest dla mnie zwłaszcza część odnośnie wierzeń i rytuałów - choć i język może być czymś interesującym, a dzieła kultury z chęcią przeczytam.
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Gilead
Posty: 94
Rejestracja: 21 sty 2019, 16:34
Numer GG: 67441662
NIM: 956381
Kontakt:

Re: Nowa krew

Post autor: Gilead »

Wszystko zależy od tego, czy ktoś byłby w stanie nakierować mnie na inne czarnoskóre ludy wirtualnego świata. Innym scenariuszem mógły być także okres niewolnictwa, jeżeli byłaby wola przyjęcia na swe barki mroczniejszych, przynajmniej dla Khal Dhaeków, etapów historii Królestwa Dreamlandu.

Natomiast próbkę "piśmiennictwa" zobaczyć już można w mym podpisie.
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Nowa krew

Post autor: matmax »

Gilead Colquhoun pisze: 25 sty 2019, 21:00 Wszystko zależy od tego, czy ktoś byłby w stanie nakierować mnie na inne czarnoskóre ludy wirtualnego świata. Innym scenariuszem mógły być także okres niewolnictwa, jeżeli byłaby wola przyjęcia na swe barki mroczniejszych, przynajmniej dla Khal Dhaeków, etapów historii Królestwa Dreamlandu.

Natomiast próbkę "piśmiennictwa" zobaczyć już można w mym podpisie.
Najbliżej, wydaje mi się, jest do Zjednoczonego Królestwa Samundy - czy ktoś mógłby coś więcej o nich opowiedzieć i dać aktualniejsze linki na to, co z Samundy zostało?

Próbka wygląda intrygująco.
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Nowa krew

Post autor: Andrzej »

Zajebiste literki chociaż troszku mi się naziolsko kojarzą.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Nowa krew

Post autor: Stanisław Dmowski »

matmax pisze: 25 sty 2019, 21:17 Najbliżej, wydaje mi się, jest do Zjednoczonego Królestwa Samundy - czy ktoś mógłby coś więcej o nich opowiedzieć i dać aktualniejsze linki na to, co z Samundy zostało?
Jutro jak znajdę czas to wrzucę link do starej stronki Samundy, którą znalazłem przypadkiem. Napewno się przyda.
Awatar użytkownika
Gilead
Posty: 94
Rejestracja: 21 sty 2019, 16:34
Numer GG: 67441662
NIM: 956381
Kontakt:

Re: Nowa krew

Post autor: Gilead »

Uprzejmie dziękuję. Będę zobowiązany.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Nowa krew

Post autor: Stanisław Dmowski »

Takie coś znalazłem. Nawet plemionom z Katabongo działaliśmy na nerwy.
Awatar użytkownika
Gilead
Posty: 94
Rejestracja: 21 sty 2019, 16:34
Numer GG: 67441662
NIM: 956381
Kontakt:

Re: Nowa krew

Post autor: Gilead »

Przeglądałem ostatnimi dniami najnowsze wątki i posty na forum dreamlandzkim. Z przykrością muszę stwierdzić, że mnóstwo tu jadu i żółci zniechęcających do podejmowania się deklarowanej aktywności. Niemniej, będę próbował.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Nowa krew

Post autor: Aleksander »

Trzeba nabrać twardej skóry. Bez tego faktycznie można szybko się wypalić.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Gilead
Posty: 94
Rejestracja: 21 sty 2019, 16:34
Numer GG: 67441662
NIM: 956381
Kontakt:

Re: Nowa krew

Post autor: Gilead »

Z tego to właśnie powodu nie angażuję swego cennego czasu w te, delikatnie mówiąc, bijatyki słowne. Musiałem jednak oddać upust swoim negatywnym emocjom w powyższym komentarzu.

Nie oznacza to, że zaniechałem wszelkich działań. Za pośrednictwem prywatnych wiadomości jestem w kontakcie z pewnymi osobami celem zainicjowania bytności Khal Dhaeków w Królestwie Dreamlandu.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Nowa krew

Post autor: Aleksander »

Myślę, że to dobry pomysł, by trzymać się na dystans od tego typu sporów.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Nowa krew

Post autor: Karolina Aleksandra »

Jeśli jest Pan zainteresowany pisaniem, to zachęcam do publikacji w „Kurierze”. Z chęcią poznamy Pańską perspektywę na te problemy, które zniechęcają Pana zdaniem do aktywności.

Karolina Aleksandra
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jesteś tutaj nowy?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości