Nowa krew

Masz pytania? Chcesz się nam przedstawić? Wejdź, to idealne miejsce na start.
Awatar użytkownika
Gilead
Posty: 94
Rejestracja: 21 sty 2019, 16:34
Numer GG: 67441662
NIM: 956381
Kontakt:

Nowa krew

Post autor: Gilead »

Witam.

Zwą mnie Gilead Colquhoun. Przybywam do Was z Unii Saudadzkiej. Byłem nieaktywnym, biernym obserwatorem życia dreamlandzkiego, lecz postanowiłem to zmienić, zakładając konto i wnioskując o obywatelstwo tego niegdyś najwspanialszego królestwa świata. Wy chcecie krwi nowej i świeżej. Ja chcę dołączyć do odbudowy świetności dreamlandzkiej ze wszystkich moich sił.

Umysłowo interesuję się filozofią i sektami. Z bardziej przyziemnych rzeczy mogę popisać się świetnymi zdolnościami kulinarnymi.

Mam swój osobisty kodeks postępowania, którego nie zmieniam. Cenię sobie szczerość, nawet bolesną, brzydzę się natomiast obłudą i oszczerstwem. Wszystkich traktuję jednakowo z szacunkiem. Hejterów w większości ignoruję.

Nie proszę o przyjęcie mnie do wspólnoty teraz i w tym miejscu. Pozwólcie mi się wykazać przez kolejne miesiące. Pokażę na co mnie stać.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Nowa krew

Post autor: RIIF »

Dzień dobry Panie Gileadzie!

Witam serdecznie w Królestwie Dreamlandu. Proszę się rozejrzeć, rozgościć i działać, a gdyby Pan potrzebował pomocy - proszę bez skrępowania się o nią zwracać.

Interesują Pana sekty? Jakieś konkretne? Sam lubię tę tematykę i chętnie porozmawiam.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Nowa krew

Post autor: Stanisław Dmowski »

To chyba nie Karbiak...

Witaj serdecznie w Królestwie, proszę się rozgościć. Zaręczam, trafiliście do najlepszego kraju w mikroświecie.
Gilead Colquhoun pisze: 21 sty 2019, 17:22 Umysłowo interesuję się filozofią i sektami. Z bardziej przyziemnych rzeczy mogę popisać się świetnymi zdolnościami kulinarnymi.
Zainteresowania macie dość podobne, co jeden z moich znajomych, który niestety odszedł. Niemniej jednak jeśli lubicie temat tajemnych stowarzyszeń to zapraszam do zasilenia loży scholandzkiej LC, ktoś tam Pana na pewno wtajemniczy.
Awatar użytkownika
Gilead
Posty: 94
Rejestracja: 21 sty 2019, 16:34
Numer GG: 67441662
NIM: 956381
Kontakt:

Re: Nowa krew

Post autor: Gilead »

Wasza Królewska Mość, kłaniam się nisko i dziękuję za powitanie mnie w Dreamlandzie. Interesuje mnie, generalnie rzecz ujmując, socjologia religii w kontekście nowych ruchów religijnych. Fascynują mnie mechanizmy funkcjonowania tychże ruchów oraz ich dogmaty, struktury, etc.

Panie Florianie, skontaktowałem się z Panem w sprawie intrygująco brzmiących "tajemnych stowarzyszeń".
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Nowa krew

Post autor: RIIF »

Ah w tym sensie sekty. To myślę, że z naszymi gośćmi i przyjaciółmi z Rotrii byłaby ciekawsza dyskusja niż ze mną. Mnie intrygują te związane z tajemnymi stowarzyszeniami, niekoniecznie o podłożu religijnym. Jako wciąż poszukujący nie jestem wielkim fanem Kościoła, a i do systemu religijnego mi bliżej innego niż ten dominujący. Intrygują mnie zaś takie miejsca jak Bohemian Grove :)
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Gilead
Posty: 94
Rejestracja: 21 sty 2019, 16:34
Numer GG: 67441662
NIM: 956381
Kontakt:

Re: Nowa krew

Post autor: Gilead »

Ekskluzywne, tajne organizacje niedostępne dla zwykłych śmiertelników również leżą w kręgu moich zainteresowań, choć przyznam, że nieco dalej od tych pozostałych.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Nowa krew

Post autor: RIIF »

Gilead Colquhoun pisze: 21 sty 2019, 17:46 Ekskluzywne, tajne organizacje niedostępne dla zwykłych śmiertelników również leżą w kręgu moich zainteresowań, choć przyznam, że nieco dalej od tych pozostałych.
A no to będę obserwował i zobaczymy... może jakiś fajny wątek z tego wyniknie.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Nowa krew

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Również witam. Parafrazując klasyka: na dnie kotła, w dziewiątym kręgu piekielnym żyją he-he-he-herezjarchowie. Nigdy nie ciekawiły mnie sekty, ale może dowiem się czegoś ciekawego przy jakiejś okazji. Jeśli będzie miał pytania natury technicznej o funkcjonowanie tutaj, również służę pomocą.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Nowa krew

Post autor: Andrzej »

Czołem Towarzyszu, macie korzenie samundyjskie lub baridajskie może?
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Oskar ben Grozny Witt
Posty: 1037
Rejestracja: 5 gru 2016, 15:04
Numer GG: 42085982
NIM: 423923
Herb: o03
Lokalizacja: Unia Saudadzka, Koppenberg
Kontakt:

Re: Nowa krew

Post autor: Oskar ben Grozny Witt »

Gilead Colquhoun pisze: 21 sty 2019, 17:22 Z bardziej przyziemnych rzeczy mogę popisać się świetnymi zdolnościami kulinarnymi.
To, żeście zrobili mi apetyt Ekscelencjo ;P

Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w naszym Królestwie.

(—) Oskar wicehrabia ben Grozny Witt
(—) 오스카르 자작 벤 그로즈느 위트
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Nowa krew

Post autor: Stanisław Dmowski »

JPII pisze: 21 sty 2019, 20:50 Czołem Towarzyszu, macie korzenie samundyjskie lub baridajskie może?
Swoją drogą to szkoda, że Samundy już nie ma. Kraj ten chociaż dodawał jakiegoś kolorytu i różnił się od innych.
Robert II Fryderyk pisze: 21 sty 2019, 17:42
Ah w tym sensie sekty. To myślę, że z naszymi gośćmi i przyjaciółmi z Rotrii byłaby ciekawsza dyskusja niż ze mną. Mnie intrygują te związane z tajemnymi stowarzyszeniami, niekoniecznie o podłożu religijnym. Jako wciąż poszukujący nie jestem wielkim fanem Kościoła, a i do systemu religijnego mi bliżej innego niż ten dominujący. Intrygują mnie zaś takie miejsca jak Bohemian Grove :)
To nie wiedziałem, że wy też się czymś takim interesujecie.
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Nowa krew

Post autor: Chamberlain »

Czyżby pierwszy czarnoskóry obywatel w Dreamlandzie?
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: Nowa krew

Post autor: Sted Asketil »

Chamberlain pisze: Czyżby pierwszy czarnoskóry obywatel w Dreamlandzie?
Afrodreamlandczyk...
Awatar użytkownika
Gilead
Posty: 94
Rejestracja: 21 sty 2019, 16:34
Numer GG: 67441662
NIM: 956381
Kontakt:

Re: Nowa krew

Post autor: Gilead »

Z trudem przychodzi mi się odnaleźć w tym miejscu, jednakże nie poddaję się tak szybko.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Nowa krew

Post autor: RIIF »

Gilead Colquhoun pisze: 23 sty 2019, 20:00 Z trudem przychodzi mi się odnaleźć w tym miejscu, jednakże nie poddaję się tak szybko.
W jaki sposób można Wam więc pomóc?
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Gilead
Posty: 94
Rejestracja: 21 sty 2019, 16:34
Numer GG: 67441662
NIM: 956381
Kontakt:

Re: Nowa krew

Post autor: Gilead »

Frapuje mnie, czym właściwie mógłbym się w tym miejscu zająć. Widzę rozliczne zażarte kłótnie, jednakże nie dla mnie uczestnictwo w wymianie szybkich ciosów poniżej pasa. Moralne zepsucie rzeczywiście wymaga wyleczenia, aczkolwiek winien być to lek skonstruowany na przekazie pozytywnym.

Mam pomysł na miasto na wysepce, być może osady na wysepkach, zamieszkałej przez niewielki i tajemniczy lud autochtoniczny, jednakże obawiam się, że projekt ten nie uzyskałby tu poparcia. Być może zaangażuję się w coś zgoła innego. Czas pokaże. Byłbym rad wysłuchać sugestii, pokazania ścieżki.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Nowa krew

Post autor: Daniel von Witt »

Ile czasu poświęcił Pan na obserwację Królestwa przed rejestracją?

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Gilead
Posty: 94
Rejestracja: 21 sty 2019, 16:34
Numer GG: 67441662
NIM: 956381
Kontakt:

Re: Nowa krew

Post autor: Gilead »

Panie Danielu, zaglądałem na dreamlandzkie strony od listopada roku ubiegłego — raz częściej, raz rzadziej. Trudno byłoby mi oszacować, ile czasu poświęciłem na te czynności, jednakże mam nadzieję, że zdołałem w jakiś sposób Panu pomóc.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Nowa krew

Post autor: Daniel von Witt »

Pytam o to zaciekawiony tym, że po 2 dniach od rejestracji i deklaracji, że z wszystkich sił będzie Pan działać na rzecz naszej ojczyzny, i po 2 miesiącach zagladania (oswajania się) dziś Pan powatpiewa w znalezienie swojego miejsca. Gdyby Pan potrzebował precyzyjnych instrukcji - pomogę.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Gilead
Posty: 94
Rejestracja: 21 sty 2019, 16:34
Numer GG: 67441662
NIM: 956381
Kontakt:

Re: Nowa krew

Post autor: Gilead »

Oczekiwania zderzyły się z rzeczywistością, jak widać. Proszę Pana, ażeby zwrócił Pan uwagę na dalszą część mojej wypowiedzi, w której wręcz podkreślam, iż nie zamierzam się tak łatwo poddać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jesteś tutaj nowy?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości