Gdy 70 to mniej niż 30

Forum czytelników Mercuriusa Furlandiae. Strona Gazety.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Gdy 70 to mniej niż 30

Post autor: Daniel von Witt »

Robert Fryderyk swoją biernością mocniej usadawia się na dreamlandzkim tronie, zaś jego opozycja swoją chaotycznością wcale go z niego nie ściąga. Nowy artykuł w MF o diagnozie obecnych bolączek królewskich przeciwników.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Gdy 70 to mniej niż 30

Post autor: Stanisław Dmowski »

Bardzo brakowało mi takich porządnych politycznych analiz. Mercurius wraca do formy. Więcej tych artykułów. :)
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Gdy 70 to mniej niż 30

Post autor: Chamberlain »

Daniel von Witt pisze: 20 sty 2019, 12:07
Robert Fryderyk swoją biernością mocniej usadawia się na dreamlandzkim tronie, zaś jego opozycja swoją chaotycznością wcale go z niego nie ściąga.
Kolejny mało subtelny przykład oderwania od rzeczywistości. Król, w odróżnieniu od szefa rządu i większości deputowanych, wypowiada się właściwie w każdym wątku i robi to pomimo kolejnych prób zniechęcenia go do działania: od Parlamentu, gdzie jest kopany po żebrach, po subforum Pańskiego prywatnego folwarku, do którego odmawia mu Pan wstępu.

Osobną sprawą jest pozornie techniczny język tego artykułu. Tekst ulepiony jest z grudek nienawiści. Nazywanie głowy państwa "parszywcem", jakże typowe w ustach polityka "konserwatywnego", prosi się o reakcję prokuratora. Podpowiem: art. 28 ust. 2 Kodeksu Karnego.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Gdy 70 to mniej niż 30

Post autor: Daniel von Witt »

Florian von Stettin pisze: 20 sty 2019, 13:32
Bardzo brakowało mi takich porządnych politycznych analiz. Mercurius wraca do formy. Więcej tych artykułów. :)
To czego artykuł nie uwzględnia to faktu, że ta diagnoza bardzo mi się nie podoba. Jest kilka pomysłów walki z Jego Okupacja, KPA debatuje, są inne opcje. JO na bierność z mojej strony liczyć nie może.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1647
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: Gdy 70 to mniej niż 30

Post autor: Torkan Ingawaar »

Osobną sprawą jest pozornie techniczny język tego artykułu. Tekst ulepiony jest z grudek nienawiści. Nazywanie głowy państwa "parszywcem", jakże typowe w ustach polityka "konserwatywnego", prosi się o reakcję prokuratora. Podpowiem: art. 28 ust. 2 Kodeksu Karnego.
Mercurius Furlandiae ukazuje się na zewnętrznej platformie, będącej prywatną własnością Daniela von Witta. Nie jest to miejsce publiczne Królestwa i jurysdykcja dreamlandzkich organów ścigania tam nie sięga. Jak Daniel von Witt obrazi von Thorna w komentarzu na onecie, to Prokuratura też powinna interweniować?
Ostatnio zmieniony 20 sty 2019, 14:08 przez Torkan Ingawaar, łącznie zmieniany 1 raz.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Gdy 70 to mniej niż 30

Post autor: Stanisław Dmowski »

Daniel von Witt pisze: 20 sty 2019, 14:00
Florian von Stettin pisze: 20 sty 2019, 13:32
Bardzo brakowało mi takich porządnych politycznych analiz. Mercurius wraca do formy. Więcej tych artykułów. :)
To czego artykuł nie uwzględnia to faktu, że ta diagnoza bardzo mi się nie podoba. Jest kilka pomysłów walki z Jego Okupacja, KPA debatuje, są inne opcje. JO na bierność z mojej strony liczyć nie może.

(-) Daniel von Witt
Domyślam się, że diagnoza dla Was jest smutna, co mnie poniekąd w jakiś sposób cieszy. Podziały i różnice zdań są wszędzie, nawet i po drugiej stronie barykady. Jednak jeśli o was idzie są one duże i na Waszym miejscu miałbym się na baczności. Mariaż z komunistami jeszcze nikomu na dobre nie wyszedł...
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Gdy 70 to mniej niż 30

Post autor: Daniel von Witt »

Chamberlain pisze: 20 sty 2019, 13:55
Daniel von Witt pisze: 20 sty 2019, 12:07
Robert Fryderyk swoją biernością mocniej usadawia się na dreamlandzkim tronie, zaś jego opozycja swoją chaotycznością wcale go z niego nie ściąga.
Kolejny mało subtelny przykład oderwania od rzeczywistości. Król, w odróżnieniu od szefa rządu i większości deputowanych, wypowiada się właściwie w każdym wątku i robi to pomimo kolejnych prób zniechęcenia go do działania: od Parlamentu, gdzie jest kopany po żebrach, po subforum Pańskiego prywatnego folwarku, do którego odmawia mu Pan wstępu.

Osobną sprawą jest pozornie techniczny język tego artykułu. Tekst ulepiony jest z grudek nienawiści. Nazywanie głowy państwa "parszywcem", jakże typowe w ustach polityka "konserwatywnego", prosi się o reakcję prokuratora. Podpowiem: art. 28 ust. 2 Kodeksu Karnego.
Może dopowiem. Przez bierność mam na myśli póki co nienachalne próby realizacji swojego programu. Jego Okupacja na razie mocno trzyma się na wodzy.

Ja pierdziele. Grudki nienawiści XD chce Pan chodzić po urzędach z powodu parszywca to niech Pan chodzi. Mi to lotto.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Gdy 70 to mniej niż 30

Post autor: Chamberlain »

Torkan Ingawaar pisze: 20 sty 2019, 14:06 Jak Daniel von Witt obrazi von Thorna w komentarzu na onecie, to Prokuratura też powinna interweniować?
To Daniel von Witt obraża wyłącznie w prasie? Premier chyba faktycznie wraca z dalekiej podróży.

Oczywiście mógłbym zaczekać, aż artykuł zostanie przeklejony przez samego autora na forum Dreamlandu, ale nie muszę tego robić: na forum padły już duże ostrzejsze sformułowania. Mam nadzieję, że prokurator, gdy w końcu zostanie powołany, podejmie działania, do jakich jest ustawowo zobligowany.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Gdy 70 to mniej niż 30

Post autor: Andrzej »

Wcześniej próbę taką podjął Jezus Ipanienko, składając projekt noweli konstytucyjnej, która miała na celu odebrać królowi szereg prerogatyw, w tym prawo do samodzielnego ustalania zasad sukcesji. Projekt storpedowano już na etapie debaty, podczas której zapędzony w róg Ipanienko nie uzyskał jasnego poparcia Ingawaara dla swojego działania.
Fajnie byłoby dodać, że storpedował to też autor artykułu ;)
Wielu kupuje argumenty Edwarda II i wybiera mniejsze zło: lepsza aktywność Roberta Fryderyka i związany z nią szum, niż moja nieaktywność.
Trochę sram z tego narcyzmu. XD Chyba że przez "moja aktywność" masz na myśli szarego Dreamlandzkiego.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Gdy 70 to mniej niż 30

Post autor: Daniel von Witt »

Florian von Stettin pisze: 20 sty 2019, 14:08
Daniel von Witt pisze: 20 sty 2019, 14:00
Florian von Stettin pisze: 20 sty 2019, 13:32
Bardzo brakowało mi takich porządnych politycznych analiz. Mercurius wraca do formy. Więcej tych artykułów. :)
To czego artykuł nie uwzględnia to faktu, że ta diagnoza bardzo mi się nie podoba. Jest kilka pomysłów walki z Jego Okupacja, KPA debatuje, są inne opcje. JO na bierność z mojej strony liczyć nie może.

(-) Daniel von Witt
Domyślam się, że diagnoza dla Was jest smutna, co mnie poniekąd w jakiś sposób cieszy. Podziały i różnice zdań są wszędzie, nawet i po drugiej stronie barykady. Jednak jeśli o was idzie są one duże i na Waszym miejscu miałbym się na baczności. Mariaż z komunistami jeszcze nikomu na dobre nie wyszedł...
Nikt nie mówi o mariażu. Opcji jest całkiem sporo. Nie chodzi też o samych komunistów.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Gdy 70 to mniej niż 30

Post autor: Andrzej »

Chamberlain pisze: 20 sty 2019, 14:12
Torkan Ingawaar pisze: 20 sty 2019, 14:06 Jak Daniel von Witt obrazi von Thorna w komentarzu na onecie, to Prokuratura też powinna interweniować?
To Daniel von Witt obraża wyłącznie w prasie? Premier chyba faktycznie wraca z dalekiej podróży.

Oczywiście mógłbym zaczekać, aż artykuł zostanie przeklejony przez samego autora na forum Dreamlandu, ale nie muszę tego robić: na forum padły już duże ostrzejsze sformułowania. Mam nadzieję, że prokurator, gdy w końcu zostanie powołany, podejmie działania, do jakich jest ustawowo zobligowany.
Dostałem pismo z phokuhatuhy i tam pisze tak: HUJU PRZESTAŃ SZKALOWAĆ HOBEHTA FHYDEHYKA HUJU, ZDECHNIESZ W PIEHDLU W HODO HUJU, PODPISANO PHOKUHATOH GENEHALNY DZIUHA W DUPIE.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Gdy 70 to mniej niż 30

Post autor: Aleksander »

Nie byłem i nadal nie jestem zwolennikiem obecnie urzędującego. Swoje zarzuty miałem już okazję wyłuszczyć wielokrotnie w innych wątkach, więc nie będę do nich wracać. Faktem jest jednak, że pomimo początkowych potknięć, piastowanie najwyższego urzędu w państwie nie budzi moich większych wątpliwości. Współpraca na linii Pałac w Ekhorn - Pałac Sprawiedliwości również przebiega sprawnie. Nie widzę zatem powodu, by dla zasady bić kogoś pałą przez łeb, skoro powodów do niezostawiania bolesnej pręgi na głowie potencjalnego pałowanego jest sporo. Co nie oznacza, że nie zamierzam trzymać pały pod ręką, na wypadek gdyby faktycznie należało z niej korzystać. Ale póki co przestałem ją dzierżyć w dłoni, a spoczęła pod łóżkiem.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Gdy 70 to mniej niż 30

Post autor: Daniel von Witt »

JPII pisze: 20 sty 2019, 14:33
Wcześniej próbę taką podjął Jezus Ipanienko, składając projekt noweli konstytucyjnej, która miała na celu odebrać królowi szereg prerogatyw, w tym prawo do samodzielnego ustalania zasad sukcesji. Projekt storpedowano już na etapie debaty, podczas której zapędzony w róg Ipanienko nie uzyskał jasnego poparcia Ingawaara dla swojego działania.
Fajnie byłoby dodać, że storpedował to też autor artykułu ;)
Wielu kupuje argumenty Edwarda II i wybiera mniejsze zło: lepsza aktywność Roberta Fryderyka i związany z nią szum, niż moja nieaktywność.
Trochę sram z tego narcyzmu. XD Chyba że przez "moja aktywność" masz na myśli szarego Dreamlandzkiego.
Owszem. Pewnych rzeczy nie przeskoczymy, nie popre wszystkiego, co miałoby jakkolwiek dotknąć Jego Okupacje. Tak samo jak w drugą stronę. Pewnych rzeczy Pan nie poprze.

Nie chodziło o mnie. Chodziło o wielu nieaktywnych, którzy wolą Roberta tylko dlatego, że jest inny niż oni i mu się chce, stąd prolonguje istnienie Królestwa.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Gdy 70 to mniej niż 30

Post autor: Andrzej »

الوـس pisze: 20 sty 2019, 14:38 Nie byłem i nadal nie jestem zwolennikiem obecnie urzędującego. Swoje zarzuty miałem już okazję wyłuszczyć wielokrotnie w innych wątkach, więc nie będę do nich wracać. Faktem jest jednak, że pomimo początkowych potknięć, piastowanie najwyższego urzędu w państwie nie budzi moich większych wątpliwości. Współpraca na linii Pałac w Ekhorn - Pałac Sprawiedliwości również przebiega sprawnie. Nie widzę zatem powodu, by dla zasady bić kogoś pałą przez łeb, skoro powodów do niezostawiania bolesnej pręgi na głowie potencjalnego pałowanego jest sporo. Co nie oznacza, że nie zamierzam trzymać pały pod ręką, na wypadek gdyby faktycznie należało z niej korzystać. Ale póki co przestałem ją dzierżyć w dłoni, a spoczęła pod łóżkiem.
Już za Alfiego było rozważane ograniczenie roli króla w KD. Skoro powolutku ludzie wykruszają się z pomysłu wyjebania RCA to można chociaż rozważyć tamtą starą opcję. Na swój sposób to kompromis w stronę Roberta który jeszcze niedawno deklarował się jako zwolennik republiki. XD
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Gdy 70 to mniej niż 30

Post autor: Daniel von Witt »

الوـس pisze: 20 sty 2019, 14:38 Nie byłem i nadal nie jestem zwolennikiem obecnie urzędującego. Swoje zarzuty miałem już okazję wyłuszczyć wielokrotnie w innych wątkach, więc nie będę do nich wracać. Faktem jest jednak, że pomimo początkowych potknięć, piastowanie najwyższego urzędu w państwie nie budzi moich większych wątpliwości. Współpraca na linii Pałac w Ekhorn - Pałac Sprawiedliwości również przebiega sprawnie. Nie widzę zatem powodu, by dla zasady bić kogoś pałą przez łeb, skoro powodów do niezostawiania bolesnej pręgi na głowie potencjalnego pałowanego jest sporo. Co nie oznacza, że nie zamierzam trzymać pały pod ręką, na wypadek gdyby faktycznie należało z niej korzystać. Ale póki co przestałem ją dzierżyć w dłoni, a spoczęła pod łóżkiem.
Odpuszczasz opór, bo okazało się (wow! To nie było do przewidzenia!), że Jego Okupacja to ogarnięty w administracji człowiek. Zupełnie, jakby to było najistotniejsze w tym sporze. Bez komentarza.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Gdy 70 to mniej niż 30

Post autor: RIIF »

Panie Witt. Wiesz Pan co to jest elementarny szacunek? Oczekuję od Was właśnie elementarnego szacunku. Wyjaśniam zanim się w Was zagotuje i zaczerwienią się Wasze lica, iż chodzi mi o odnoszenie się do realnego nazwiska. Wiele razy, nazbyt wiele razy, prosiłem Was i nie tylko Was, o jego nieużywanie. Nie trzeba być Einsteinem by zrozumieć powody.

Nie ma żadnego znaczenia, że u początków swej mikronacyjnej zabawy nazwiska owego używałem. Ma natomiast znaczenie, że wycofałem się z tego i poprosiłem by uszanować ten wybór. Nie zachowuj się więc Pan jak szczeniak, który za nic ma wszelkie autorytety, świętości i zasady wpajane w domu do małego móżdżku. Uszanuj, albo odejdź. Jeśli zaś uważasz, że odwołując się do realnego nazwiska mojego triggerujesz mnie to wiedz, że jedyne co robisz to pokazujesz jaki z Ciebie szczyl. Nic więcej.

I tak, to nie są słowa godne Króla. Ale nie występuję tu teraz w roli Króla, a starszego kolegi, który zamiast dać w papę zwyczajnie zwraca uwagę na to, że być gówniarzem możecie w swoim pokoju dwa na metr. I wobec mamy i taty. Nie wobec mnie. Liczę, że wyłożoną sprawę wprost - widać prosty umysł potrzebuje powiedzenia pewnych rzeczy wprost - w końcu pojmiecie i elementarny szacunek wykażecie. Jak nie to nie pozostanę dłużny, gwarantuję.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Gdy 70 to mniej niż 30

Post autor: Daniel von Witt »

Niektóre sformułowania pisano z marszu. Będą zmienione na niewywolujace skojarzeń. Siądę na kompa i edytuje. Tymczasem proszę zachować spokój, bo wezwiemy ochronę i będzie WO zmuszony opuścić redakcję.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Gdy 70 to mniej niż 30

Post autor: Daniel von Witt »

Powinno być już okey Wasza Okupacjo. Na przyszłość proszę prośby wyrażać grzeczniej. W przeciwnym razie nie będę dluzny :]

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Gdy 70 to mniej niż 30

Post autor: Andrzej »

Btw RCA, czemu na dykordzie masz realową awcię? XD
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Gdy 70 to mniej niż 30

Post autor: RIIF »

Mam? Update danych by Wam się przydał.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Zablokowany

Wróć do „Mercurius Furlandiae”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość