[GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE] UF o zmianie ustawy o państwowym forum dyskusyjnym

Dział archiwum Parlamentu Królewskiego od maja 2015 roku do lipca 2019 roku.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [DEBATA DO 21.01] UF o zmianie ustawy o państwowym forum dyskusyjnym

Post autor: Aleksander »

Robert II Fryderyk pisze: 14 sty 2019, 15:18
الوـس pisze: 14 sty 2019, 14:52 Wydaje mi się, że środki proponowane przez wnioskodawcę są nieadekwatne do celów, które pragnąłby osiągnąć.
Chętnie rozwieję wątpliwości Pana Prezesa. Proszę jedynie je skonkretyzować. Cel jest prosty - zadbać o to by na forum była moderacja. I zmusić do ogarnięcia tego organ do tego powołany - a jeśli on nie chce - to zastąpienie go, choćby czasowo. Nie możemy pozostawać w wiecznym bezwładzie. Państwo nie może być bezsilne.
Jestem zdania, że w zakresie powołania odpowiednich moderatorów jak również w zakresie ustalenia poziomu wypowiedzi na forum pierwszeństwo powinny mieć oddziaływania miękkie, a nie przysłowiowa pałka.

O ile w przypadku jakości wypowiedzi jestem skłonny uwierzyć, że dotychczasowe próby spełzły na niczym, o tyle w przypadku premiera... Cóż, jeszcze nie powołał swojego gabinetu. Zatem są to zabiegi cokolwiek przedwczesne.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [DEBATA DO 21.01] UF o zmianie ustawy o państwowym forum dyskusyjnym

Post autor: RIIF »

الوـس pisze: 14 sty 2019, 15:53 O ile w przypadku jakości wypowiedzi jestem skłonny uwierzyć, że dotychczasowe próby spełzły na niczym, o tyle w przypadku premiera... Cóż, jeszcze nie powołał swojego gabinetu. Zatem są to zabiegi cokolwiek przedwczesne.
Ale też przecież nie tworzymy prawa pod tego premiera, ani pod jakąkolwiek jednostkę. Dajcie bogowie by akurat rząd Premiera @Torkan Ingawaar działał jak należy, i zadbał także o moderację. Wówczas nie będzie potrzeby powoływania moderatorów tymczasowych, ba!, nie będzie takiej możliwości. Gdyby jednak rząd ów zawiódł w tym aspekcie, to dlaczego mamy skazywać się na trwanie w bagnie?

Propozycja, co podkreślam, jest wentylem bezpieczeństwa, nie zastępuje obecnych przepisów, rozszerza je jedynie, i daje Państwu komfort, iż w razie problemów mamy jak reagować. Gdyby zaś nawet doszło do powołania moderatorów tymczasowych to ponownie może się okazać, że zaraz ich nie ma, bo jednak Minister Policji się ocknie i powoła właściwych.

Propozycja przedłożona Wysokiej Izbie ma same plusy. Nie tworzy nowych przepisów karnych, nie tworzy nowych ograniczeń, nie tworzy nic, poza opcją istnienia moderacji forum niezależnie od woli/kaprysów/poglądów Ministra Policji gdyby taka potrzeba istniała.

Jako taka zatem propozycja ta nie jest przedwczesna. To próba naprawienia oczywistego niedociągnięcia w obecnym prawie. Jako taka jest spóźniona.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: [DEBATA DO 21.01] UF o zmianie ustawy o państwowym forum dyskusyjnym

Post autor: Stanisław Dmowski »

Oskar ben Grozny Witt pisze: 14 sty 2019, 13:51 Ja odnoszę wrażenie, że to sama Okupacja nie jest dojrzała. Wymaga dostosowania się większości do siebie samej. Bardzo samolubne :(
Oskar ben Grozny Witt pisze: 14 sty 2019, 13:51 To przy sprzątaniu tronu z kurzu, 26 stycznia sprzątnijcie go razem ze swoją osobą
Za każdym razem czytając wypowiedzi podkomendnych spod znaku św. Augustyna ogarnia mnie wielkie zdziwienie. Ta nienawiść przysłania Wam Ekscelencjo wszelkie zdolności poznawcze. Ludzie widzą, jaka jest sytuacja na forum i chcieliby "względnie" uporządkowanego forum. Zaznaczyłem to słowo "względnie", ponieważ do stanu kraju porcelany nigdy nie wrócimy, zawsze nasze dyskusje będą pełne dygresji i docinek słownych. Problem w tym, że jest ich już za dużo. Choćby wczoraj poprosiłem króla, by wydzielił z tematu o nowych funkcjach forum nasze dyskusje wojenne do kawiarni, by lepiej się to czytało, odmówił, słusznie zresztą tłumacząc, że ustawa nie daje mu takiego prawa. Prosiłem również premiera.

Zastanów się Oskar, co ty w ogóle piszesz. Czemu nie byłeś taki błyskotliwy za Alfreda? Pewnie dlatego, że był taki bardziej dreamlandzki...
Ostatnio zmieniony 14 sty 2019, 16:12 przez Stanisław Dmowski, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: [DEBATA DO 21.01] UF o zmianie ustawy o państwowym forum dyskusyjnym

Post autor: Stanisław Dmowski »

W kwestii ewentualnego poparcia projektu, będę poważnie rozważał jego poparcie. Projekt nie narusza moim zdaniem kompetencji Premiera. W sytuacji, gdy wybierze on jakiegoś moderatora, przepis po prostu nie byłby stosowany.
الوـس pisze: 14 sty 2019, 15:53 Jestem zdania, że w zakresie powołania odpowiednich moderatorów jak również w zakresie ustalenia poziomu wypowiedzi na forum pierwszeństwo powinny mieć oddziaływania miękkie, a nie przysłowiowa pałka.
Z moich ust to zapewnienie o rozważeniu poparcia nad projektem brzmi dziwnie. Już mówię dlaczego. Przez te cztery miesiące starałem się właśnie "oddziaływać miękko" jak to określiłeś. Nie wyciągałem pałki ani nadzorów, po prostu grzecznie prosiłem o kulturę wypowiedzi, szanowanie dyskutantów. Rzadko mnie słuchaliście. I tak się to stało, że wynikiem działań grupy ludzi, w tym przywódcy sąsiedniego państwa, wulgaryzmy lały się potokami. Patrząc na to wszystko z perspektywy czasu widzę, że polityka liberalna w tym względzie poniosła klęskę. Czas najwyższy coś z tym zrobić.
Awatar użytkownika
Oskar ben Grozny Witt
Posty: 1037
Rejestracja: 5 gru 2016, 15:04
Numer GG: 42085982
NIM: 423923
Herb: o03
Lokalizacja: Unia Saudadzka, Koppenberg
Kontakt:

Re: [DEBATA DO 21.01] UF o zmianie ustawy o państwowym forum dyskusyjnym

Post autor: Oskar ben Grozny Witt »

Florian von Stettin pisze: 14 sty 2019, 16:03 Zastanów się Oskar, co ty w ogóle piszesz. Czemu nie byłeś taki błyskotliwy za Alfreda?
Byłem "taki błyskotliwy" za Alfreda, podczas jego pierwszego panowania. Za drugiego mnie w kraju już nie było - powinniście to wiedzieć, skoro wyskakujecie mi z takimi argumentami.
Florian von Stettin pisze: 14 sty 2019, 16:03Pewnie dlatego, że był taki bardziej dreamlandzki...
Niczego takiego w życiu nie powiedziałem. Pańskie insynuacje proszę używać w stosunku do innych, jeśli ma taką ochotę.

(—) Oskar wicehrabia ben Grozny Witt
(—) 오스카르 자작 벤 그로즈느 위트
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: [DEBATA DO 21.01] UF o zmianie ustawy o państwowym forum dyskusyjnym

Post autor: Andrzej »

Parlament powinien się zająć poluzowaniem martwych przepisów zamiast próbować dokręcić śrubę tam gdzie można wyzerować aktywność w KD.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: [DEBATA DO 21.01] UF o zmianie ustawy o państwowym forum dyskusyjnym

Post autor: Chamberlain »

JPII pisze: 15 sty 2019, 09:37 Parlament powinien się zająć poluzowaniem martwych przepisów zamiast próbować dokręcić śrubę tam gdzie można wyzerować aktywność w KD.
Tłumaczyłem wyżej. Przepisy nie są martwe i nawet nie ma tu czego liberalizować. Nota bene ta ustawa to dzieło KPD, po drodze była jeszcze trzykrotnie liberalizowana.

I rozwiejmy kolejny szkodliwy mit. W Dreamlandzie nie ma więcej wolności niż w Sarmacji. Jest odwrotnie. W Sarmacji widzę normalne dyskusje na dowolne tematy. W KD nie ma takich dyskusji - od miesięcy dyskutujemy jedynie o dyskutowaniu, zanurzeni po pas w błocie. Stoimy w miejscu. Przestrzeń publiczna została zawłaszczona przez maksymalnie pięć osób, które zamieniły forum w szambo. I jedynie ta piątka może mówić o jakiejkolwiek "wolności", która w swojej zdegenerowanej postaci została tu przekalkowana z Wandystanu. Reszta cierpi i czeka.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: [DEBATA DO 21.01] UF o zmianie ustawy o państwowym forum dyskusyjnym

Post autor: Andrzej »

Reszta cierpi i czeka.
Jaka ładna wymówka. A gdzie jakaś kontrinicjatywa? Wykażcie się. Ja poza szitpostowaniem robię też inne rzeczy. Mieliście towarzyszu ogarniać partię a jak na razie robicie tylko to co zawsze - zapowiedzi, zapowiedzi, zapowiedzi.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: [DEBATA DO 21.01] UF o zmianie ustawy o państwowym forum dyskusyjnym

Post autor: Chamberlain »

JPII pisze: 15 sty 2019, 13:40
Reszta cierpi i czeka.
Jaka ładna wymówka. A gdzie jakaś kontrinicjatywa? Wykażcie się. Ja poza szitpostowaniem robię też inne rzeczy. Mieliście towarzyszu ogarniać partię a jak na razie robicie tylko to co zawsze - zapowiedzi, zapowiedzi, zapowiedzi.
Ogarniam. Kończę dłubać przy programie.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: [DEBATA DO 21.01] UF o zmianie ustawy o państwowym forum dyskusyjnym

Post autor: Andrzej »

Uwierzę jak sobaczę. Wake me up when September ends ;)

Obecna wolność słowa wynikająca z umarłych przepisów nikogo nie ogranicza. Sam tutaj przylazłem bo czułem że mogę się wypowiadać bez żadnej spiny. To właśnie chęć powrotu do starego porządku ograniczałaby ekspresję. Nie chciałbym stąd zjeżdżać bo nagle jakiś mod będzie mnie cenzurował za przeklinanie :O.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [DEBATA DO 21.01] UF o zmianie ustawy o państwowym forum dyskusyjnym

Post autor: RIIF »

JPII pisze: 15 sty 2019, 13:49 Uwierzę jak sobaczę. Wake me up when September ends ;)

Obecna wolność słowa wynikająca z umarłych przepisów nikogo nie ogranicza. Sam tutaj przylazłem bo czułem że mogę się wypowiadać bez żadnej spiny. To właśnie chęć powrotu do starego porządku ograniczałaby ekspresję. Nie chciałbym stąd zjeżdżać bo nagle jakiś mod będzie mnie cenzurował za przeklinanie :O.
To ja raz jeszcze podkreślę, a do pana może w końcu dotrze - projekt nie porusza w najmniejszym stopniu spraw cenzury. Proszę przeczytać. Składa się z mniej niż 10 zdań.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: [DEBATA DO 21.01] UF o zmianie ustawy o państwowym forum dyskusyjnym

Post autor: Andrzej »

Kurwa mać czytałem projekt. Chcesz zrekrutować modów bo obecnie rząd tego nie planuje. A po co ci moderatorzy to wszyscy wiedzą. Pisałeś w uzasadnieniu.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: [DEBATA DO 21.01] UF o zmianie ustawy o państwowym forum dyskusyjnym

Post autor: Chamberlain »

JPII pisze: 15 sty 2019, 13:53 Kurwa mać czytałem projekt. Chcesz zrekrutować modów bo obecnie rząd tego nie planuje. A po co ci moderatorzy to wszyscy wiedzą. Pisałeś w uzasadnieniu.
Pokaż mi mikronację bez moderatora, która dobrze na tym wyszła.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: [DEBATA DO 21.01] UF o zmianie ustawy o państwowym forum dyskusyjnym

Post autor: Andrzej »

Chamberlain pisze: 15 sty 2019, 14:00
JPII pisze: 15 sty 2019, 13:53 Kurwa mać czytałem projekt. Chcesz zrekrutować modów bo obecnie rząd tego nie planuje. A po co ci moderatorzy to wszyscy wiedzą. Pisałeś w uzasadnieniu.
Pokaż mi mikronację bez moderatora, która dobrze na tym wyszła.
Również mógłbym kazać ci pokazać mikronację z moderatorem która źle na tym wyszła albo dla kontrastu mikronację bez moderatora która źle na tym wyszła - i nic by to nie zmieniło. Odnośmy się do tu i teraz i nie strzelajmy argumentami z dupy.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: [DEBATA DO 21.01] UF o zmianie ustawy o państwowym forum dyskusyjnym

Post autor: Chamberlain »

JPII pisze: 15 sty 2019, 14:03 Również mógłbym kazać ci pokazać mikronację z moderatorem która źle na tym wyszła albo mikronację bez moderatora któa dobrze na tym wyszła - i nic by to nie zmieniło. Odnośmy się do tu i teraz i nie strzelajmy argumentami z dupy.
Nie. To konkretne pytanie, odnoszące się do skutków Twojego pomysłu (zniesienie moderacji). Ja tego nie proponuję, nie proponuję również zaostrzenia reguł (a jedynie ich respektowania), więc pytanie nie do mnie.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: [DEBATA DO 21.01] UF o zmianie ustawy o państwowym forum dyskusyjnym

Post autor: Andrzej »

Ale ja nie jestem za zniesieniem moderacji tylko za jej poluzowaniem urwipołciu. XD
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: [DEBATA DO 21.01] UF o zmianie ustawy o państwowym forum dyskusyjnym

Post autor: Chamberlain »

JPII pisze: 15 sty 2019, 14:06 Ale ja nie jestem za zniesieniem moderacji tylko za jej poluzowaniem urwipołciu. XD
I w praktyce wychodzi dokładnie na to samo: na zniesienie moderacji. Zajrzyj sobie do ustawy i sprawdź, co może moderator: przenieść wątek lub nałożyć tymczasowy nadzór. To wszystko. Co z tego chciałbyś "zliberalizować"? I co by zostało? Przeklejanie wątków między działami? To już nawet nie moderacja.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [DEBATA DO 21.01] UF o zmianie ustawy o państwowym forum dyskusyjnym

Post autor: RIIF »

Wstrzymam się od kolejnych komentarzy i dyskusji z deputowanym Ipanienką. Szerszy komentarz zamieszczę pod koniec debaty, niejako w formie podsumowania.

Oczywiście jeśli pozostali deputowani mają pytania i merytoryczne argumenty to chętnie odpowiem. Dziękuję za zrozumienie.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: [DEBATA DO 21.01] UF o zmianie ustawy o państwowym forum dyskusyjnym

Post autor: Andrzej »

I w praktyce wychodzi dokładnie na to samo: na zniesienie moderacji. Zajrzyj sobie do ustawy i sprawdź, co może moderator: przenieść wątek lub nałożyć tymczasowy nadzór. To wszystko. Co z tego chciałbyś "zliberalizować"? I co by zostało? Przeklejanie wątków między działami? To już nawet nie moderacja.
No nie bałdzo. I nie chodzi mi o skutki moderacji przewidziane martwym prawem a warunki stosowania moderacji ;)
Wstrzymam się od kolejnych komentarzy i dyskusji z deputowanym Ipanienką. Szerszy komentarz zamieszczę pod koniec debaty, niejako w formie podsumowania.

Oczywiście jeśli pozostali deputowani mają pytania i merytoryczne argumenty to chętnie odpowiem. Dziękuję za zrozumienie.
Nie ma to jak ostentacyjnie ignorować konkretne argumenty przeciwko. Żałosne ;)
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: [DEBATA DO 21.01] UF o zmianie ustawy o państwowym forum dyskusyjnym

Post autor: Chamberlain »

JPII pisze: 15 sty 2019, 14:12 I nie chodzi mi o skutki moderacji przewidziane martwym prawem a warunki stosowania moderacji ;)
Konkretnie: jakie to byłyby warunki?
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Zablokowany

Wróć do „Parlament Królewski 2016 — 2019”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość