Nowa funkcjonalność forum KD

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Aleksander »

Рашын Кўин pisze: 13 sty 2019, 20:10
Fryderyk Orański-Nassau pisze: 13 sty 2019, 20:02 Mam bardziej sentyment do upadku wielu monarchii w Europie. Zawsze mnie bawiło natomiast, że z jakiegoś powodu Polacy dużo bardziej wolą się jarać wolnością słowa w Austro-Węgrzech, niż... no nie wiem, nie zdychaniem z głodu pod innymi zaborami?
Akurat zdychanie z głodu to raczej też zabór austriacki…
Moi przodkowie mieszkają w zaborze austriackim od 1772 (część) 1795 (druga część) z przerwą na lata Rzeczpospolitej Krakowskiej (ta część z 1795 roku). Nikt z głodu nie zdychał.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Stanisław Dmowski »

Może by tak wydzielić wątek do kawiarenki i tam rozmawiać o zagadnieniach wojny i zaborach?
Fryderyk Orański-Nassau pisze: 13 sty 2019, 20:02 Zawsze mnie bawiło natomiast, że z jakiegoś powodu Polacy dużo bardziej wolą się jarać wolnością słowa w Austro-Węgrzech
Polacy miłują sobie wolność, dlatego też wzdychali do względnego braku cenzury w Galicji i możności rozwoju kultury polskiej.

Ja natomiast mam na ten temat pogląd pewien. Otóż jeśli spojrzeć i porównać wszystkie trzy zabory, z pewnością najlepsze kadry dla przyszłej państwowości polskiej, społeczeństwo najlepiej przygotowane do wolności wydał zabór pruski. Dlaczego? Bo było tam najgorzej. Polacy wobec zagrożenia totalnego zdeklasowania przez żywioł niemiecki musieli się nauczyć tego, że wolność zaczyna się w naszych domostwach, w naszych wioskach i miastach. Wielki nacisk na edukację, rozwój przedsiębiorczości (spółdzielcze banki Wawrzyniaka) oraz stosowanie nowinek technicznych w rolnictwie dało efekty w postaci względnie dostatniej grupy chłopstwa oraz świadomej ludności miast a także warstw wyższych. Polacy do perfekcji opanowali metody walki z germanizacją, w wyniku czego skupowali gros ziem od kolonistów niemieckich i sprytnie omijali przepisy. Zabory rosyjski i austriacki pod tym względem wiele w polskiej mentalności nie uczyniły, dalej przyzwyczajając ludność do korupcji i złodziejstwa. Kto by pomyślał, że Kulturkampf odniesie skutek odwrotny do zamierzonego :)
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Maciej II »

Ja to się zastanawiam skąd Polacy mają taki dalekoidący syndrom sztokholmski. "Najlepszy zabór", "najlepsze powstanie (oprócz Wielkopolskiego)" itd. Weźmy cieszmy się z Rzeczpospolitej wieku XV i XVI, gdy możnowładztwo jeszcze się tak nie panoszyło, a my byliśmy potęgą z którą się liczono XD.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Aleksander »

Znowu poznaniaki się będą jarały swoją gospodarnością i przedsiębiorczością nie rozumiejąc, że są to cechy obce żywiołowi słowiańskiemu. My, Słowianie, dużo bardziej cenimy wolność, fantazję, odrobinkę warcholstwa, chaosu i atmosfery pewnej nieokreśloności. Dlatego nie uważam wręczania łapówek, kombinowania czy oszukiwania na podatkach za coś nagannego. Z punktu widzenia żywiołu germańskiego z pewnością są to zjawiska negatywne. Ale nasza kultura jest po prostu kulturą wysokiego kontekstu (w stosunku do niemieckiej przynajmniej), więc i dystans do władzy jest większy, i wartości podzielane przez ludzi są inne.

Ten kulturkampf odniósł swój skutek. Ulepił część narodu słowiańskiego na modłę kolonizatorów, czyli Niemców. Nie ma nic nudniejszego niż Ślązak z poznaniakiem i to ich umiłowanie pracy, oszczędzania, regularnego sprzątania w domu czy przestrzegania wszystkich zasad. To właśnie bimbając sobie w pracy i waląc pracodawcę w chuja czujesz, że robisz to, co głęboko leży w twoim DNA. To w szarży 120 po terenie zabudowanym bije serce polskości. Dopiero gdy rzucisz niedopałek na trawę, spaliwszy papierosa w miejscu gdzie nie wolno czujesz się w pełni Polakiem.

Każdy grosz zaoszczędzony jest groszem straconym. Nie potrafię sobie przypomnieć, może tut. ambaras mnie poratuje, tekstu w którym jeden z rosyjskich oficerów mówił jak bardzo obrzydza go niemiecka zaradność, z kogucikiem na czerwonym dachu i ojcem czytającym dzieciom mądre bajki. Dużo bardziej wolę ten pieniądz rozpierdolić, a potem się zastanawiać jak dociągnąć do pierwszego.

Miałem okazję przebywać w Niemczech dłużej niż bym sobie tego życzył. Zdążyłem wtedy wyrobić w sobie wstręt do wszystkiego co jest obce, niepolskie i niesłowiańskie i docenić kraj ojczysty. Do szewskiej pasji doprowadzał mnie ten uprzejmy uśmiech Niemców, ten ich brak agresji i ta cała grzeczność. Gdy w Polsce popatrzyłeś na kogoś odrobinę za długo, to zaraz ten ktoś zadawał pytanie: Masz jakiś problem? vel Na chuj się gapisz? W Niemczech zamiast czystego słowiańskiego chamstwa odpowiedzią był uśmiech. W Polsce agresja jest normalnym elementem komunikacji. W Niemczech ona szokuje. W Polsce komunikat musisz odczytać łącząc to co zostało wypowiedziane wraz z tym co nie zostało wypowiedziane i zwrócić do tego uwagę na to, w jaki sposób to wszystko miało miejsce. W Niemczech nikt nie dostrzeże subtelnej zmiany w głosie. Nie podłapie sarkazmu albo ironii. Tam gdy ktoś powie "A", to zawsze oznacza "A". Nikt się nie zastanawia, czy tam jest "Ą" albo może "B". Lub "T".

Odeszliście od pierwotnych korzeni słowiańszczyzny i powiadam wam. Nic dobrego z Poznania nie przyszło i nie przyjdzie. Będziecie próbowali ulepić nas na swój obraz i podobieństwo próbując wmówić wszystkim, że pielęgnowane przez was cnoty są tymi właściwymi. Wierzę jednak w to, że naród ma zdolność do samoleczenia i odrzuci niewłaściwe wzorce.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Maciej II »

الوـس pisze: 13 sty 2019, 20:47 W Niemczech nikt nie dostrzeże subtelnej zmiany w głosie. Nie podłapie sarkazmu albo ironii. Tam gdy ktoś powie "A", to zawsze oznacza "A". Nikt się nie zastanawia, czy tam jest "Ą" albo może "B". Lub "T".
Nie zgodzę się z tym, właśnie ta niemiecka powierzchowna subtelność kryje pod spodem całą górę "domyśl się", Niemiec nie powie Ci, że cię nie lubi bezpośrednio. Da Ci to do zrozumienia na swój sposób i od ciebie zależy czy wykryjesz to czy nie.
To jest jedyna rzecz, którą lubię w Polakach, a której Niemcy nie mają - Polak Ci prosto powie jak jest - czy i czemu go wkurwiasz. Niemiec przez grzeczność nigdy nie podejmie tego tematu, chociaż będziesz czuł, że nie lubi przebywać w Twoim towarzystwie.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Andrzej »

Polak Ci prosto powie jak jest
No to chyba kurwa żyjemy w innych Polskach. XD Bezpośredniość do bólu widziałem tylko u Izraelczyków - i prywatnie i jak robią z tobą biznesy. U nikogo więcej xD
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Stanisław Dmowski »

الوـس pisze: 13 sty 2019, 20:47 Znowu poznaniaki się będą jarały swoją gospodarnością i przedsiębiorczością nie rozumiejąc, że są to cechy obce żywiołowi słowiańskiemu. My, Słowianie, dużo bardziej cenimy wolność, fantazję, odrobinkę warcholstwa, chaosu i atmosfery pewnej nieokreśloności. Dlatego nie uważam wręczania łapówek, kombinowania czy oszukiwania na podatkach za coś nagannego. Z punktu widzenia żywiołu germańskiego z pewnością są to zjawiska negatywne. Ale nasza kultura jest po prostu kulturą wysokiego kontekstu (w stosunku do niemieckiej przynajmniej), więc i dystans do władzy jest większy, i wartości podzielane przez ludzi są inne.
Za to krakowiacy pochwalą się, jak to z kosami w procesji szli na austriackie wojsko.
الوـس pisze: 13 sty 2019, 20:47 Odeszliście od pierwotnych korzeni słowiańszczyzny i powiadam wam. Nic dobrego z Poznania nie przyszło i nie przyjdzie. Będziecie próbowali ulepić nas na swój obraz i podobieństwo próbując wmówić wszystkim, że pielęgnowane przez was cnoty są tymi właściwymi. Wierzę jednak w to, że naród ma zdolność do samoleczenia i odrzuci niewłaściwe wzorce.
Pod tym cytatem pozwolę sobie na zdecydowanie dłuższą wypowiedzi. Nie tędy droga mój drogi. Oczywiście zgadzam się z Tobą, jeśli idzie o zdefiniowanie cech naszego narodu, że jesteśmy kombinatorami i mamy wielkie przywiązanie do wolności. W jakiś stopniu te cechy przełożyły się i przekładają nadal na jakieś pozytywy. Jako Poznaniak dalej będę obstawiał przy swoim, odrnung muss sein dalej jest aktualne na naszych ziemiach. Nie wspomniałeś jednak o jeszcze jednej cesze ludu poznańskiego, o pragmatyzmie.

W XX-leciu międzywojennym bardzo silna była na naszych ziemiach endecja, z czego jestem niezmiernie dumny. Jej ideolog pisał w swoim sztandarowym dziele zawarł kilka wymienionych cech, kwalifikując je jako wady. Naród polski jest żywiołowy, jednak bez jakichś ram i odpowiedniej jego organizacji dalej będzie stał na poziomie "plemiennym". Jednocześnie nasz naród jest ogarnięty apatią, która trwa nadal, sprawiając, że oprócz tych 50% Polaków zaangażowanych w jakieś zagadnienia polityczne, uczęszczających na wybory istnieje ta druga połowa, dla której do życia starczy tylko dobrze zakąsić i wypić.

Pragmatyzm, realizm to cechy, których Polakom najbardziej brakuje. Cały czas. Widać to wyraźnie w naszej polityce zagranicznej. Kierujemy się nadal jakimiś antypatiami i sympatiami, zapominając o tym, że w dyplomacji nie liczy się przyjaźń a interes. Zdarzy nam się go czasem realizować, ale jest to interes amerykański/źydowski/niemiecki/rosyjski, rzadko polski. My się na tym kiedyś znowu przejedziemy i to będzie bardzo dla nas bolesne. Nie pomoże nasze kombinatorstwo, nasz gen wolności i fantazji. Zostaniemy zmiażdżeni przez realpolitik i jedyne co nam pozostanie to znowu wzdychać niczym Mickiewicz, że to tam nie nasza wina, przybili nas do krzyża, ale niczym Chrystus zmartwychwstaniemy. Taa...
الوـس pisze: 13 sty 2019, 20:47 Gdy w Polsce popatrzyłeś na kogoś odrobinę za długo, to zaraz ten ktoś zadawał pytanie: Masz jakiś problem? vel Na chuj się gapisz? W Niemczech zamiast czystego słowiańskiego chamstwa odpowiedzią był uśmiech.
Przypomina mi tu się ten tekst Testo z filmu pt. "Kompendium wiedzy o Polakach". Powiedz mi, czy ty uważasz takie reakcje za coś pozytywnego? Jak mniemam, gdybym spojrzał na Ciebie, już zarobiłbym w zęby. Ja z zasady chodzę uśmiechnięty, póki mam się z czegoś cieszyć to pokazuję to światu.
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Andrzej »

Kompendium wiedzy o polakach to najmądrzejszy film na youtubie o polakach jaki istnieje.

Pozdrawiam białe kołnierzyki z Warszawki i ich "zahabiam czytysionce złoty jestem kuhwa kimś". XD
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Алоиз Нишемангоҳ
Posty: 355
Rejestracja: 10 lis 2010, 14:10
Numer GG: 4917991
NIM: 732103
Lokalizacja: Genoße-Wanda-Stadt
Kontakt:

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Алоиз Нишемангоҳ »

Czasem dobrze jest nie być (tfu) p*lakiem (celowo z małej), tylko dumnym Mazurem...
Mazowsze ginie, ratuj Putinie!
ppłk Alojzy Pupka
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Andrzej »

Hej polaku zanki ryj, moim znakiem jest zielony żmij
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Aleksander »

Florian von Stettin pisze: 13 sty 2019, 21:21
الوـس pisze: 13 sty 2019, 20:47 Znowu poznaniaki się będą jarały swoją gospodarnością i przedsiębiorczością nie rozumiejąc, że są to cechy obce żywiołowi słowiańskiemu. My, Słowianie, dużo bardziej cenimy wolność, fantazję, odrobinkę warcholstwa, chaosu i atmosfery pewnej nieokreśloności. Dlatego nie uważam wręczania łapówek, kombinowania czy oszukiwania na podatkach za coś nagannego. Z punktu widzenia żywiołu germańskiego z pewnością są to zjawiska negatywne. Ale nasza kultura jest po prostu kulturą wysokiego kontekstu (w stosunku do niemieckiej przynajmniej), więc i dystans do władzy jest większy, i wartości podzielane przez ludzi są inne.
Za to krakowiacy pochwalą się, jak to z kosami w procesji szli na austriackie wojsko.
To się nazywa ułańska fantazja i honor. Walka nawet wtedy, gdy sprawa z góry jest przegrana. Dlatego kolejorz ciągle traci flagi a nam nawet szalik ciężko skroić.
Florian von Stettin pisze: 13 sty 2019, 21:21Jednocześnie nasz naród jest ogarnięty apatią, która trwa nadal, sprawiając, że oprócz tych 50% Polaków zaangażowanych w jakieś zagadnienia polityczne, uczęszczających na wybory istnieje ta druga połowa, dla której do życia starczy tylko dobrze zakąsić i wypić.
To nie jest apatia. To jest realizm, a to cecha bliska narodowi polskiemu, w przeciwieństwie do idealizmu cechującego Niemców. Po co mam iść na wybory, skoro to jest wybieranie tych, którzy będą się paść na mojej krwawicy? Zamiast decydować, który cymbał będzie prezydentem mojego miasta wolałem pojechać na wyjazd. A wybory władzy są najzupełniej nieistotne, bo i tak żyję obok niej i jeżeli już frapuje ona mój umysł to w kontekście tego, jak wpływ tejże władzy osłabić na swoje życie.
Florian von Stettin pisze: 13 sty 2019, 21:21Pragmatyzm, realizm to cechy, których Polakom najbardziej brakuje. Cały czas. Widać to wyraźnie w naszej polityce zagranicznej. Kierujemy się nadal jakimiś antypatiami i sympatiami, zapominając o tym, że w dyplomacji nie liczy się przyjaźń a interes. Zdarzy nam się go czasem realizować, ale jest to interes amerykański/źydowski/niemiecki/rosyjski, rzadko polski. My się na tym kiedyś znowu przejedziemy i to będzie bardzo dla nas bolesne. Nie pomoże nasze kombinatorstwo, nasz gen wolności i fantazji. Zostaniemy zmiażdżeni przez realpolitik i jedyne co nam pozostanie to znowu wzdychać niczym Mickiewicz, że to tam nie nasza wina, przybili nas do krzyża, ale niczym Chrystus zmartwychwstaniemy. Taa...
To jest właśnie uzasadnienie dla którego od pewnego czasu olewam wybory. Bo one nie są w stanie nic zmienić. Trzeba jakoś sobie wydrzeć kawałek lepszej rzeczywistości i się w nim urządzić.
Florian von Stettin pisze: 13 sty 2019, 21:21
الوـس pisze: 13 sty 2019, 20:47 Gdy w Polsce popatrzyłeś na kogoś odrobinę za długo, to zaraz ten ktoś zadawał pytanie: Masz jakiś problem? vel Na chuj się gapisz? W Niemczech zamiast czystego słowiańskiego chamstwa odpowiedzią był uśmiech.
Przypomina mi tu się ten tekst Testo z filmu pt. "Kompendium wiedzy o Polakach". Powiedz mi, czy ty uważasz takie reakcje za coś pozytywnego? Jak mniemam, gdybym spojrzał na Ciebie, już zarobiłbym w zęby. Ja z zasady chodzę uśmiechnięty, póki mam się z czegoś cieszyć to pokazuję to światu.
Dla mnie to jest szczere. Sam się źle czuję, gdy ktoś mi się przygląda.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Jako osoba irracjonalnie zakochana w niemieckich porządku, doskonałości etc. to przyznam, że niewiele jest dziś osób w Polsce i z perspektywy historii też mniej, niż wskazałbym w innych narodach. Inna sprawa, że dla mnie jakieś przyjemności są drugorzędne i perspektywa budowy państwa, które będzie istnieć dłużej niż ja brzmi lepiej, ale to już jest tak indywidualne, że na argumenty ciężko tu dyskutować.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: RIIF »

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że przy okazji dzisiejszych uroczystości wprowadziłem na nasze forum małą, ale jak sądzę przydatną, funkcjonalność, tj. osadzanie w poście na forum filmików z Youtuba. Skrót znajdziecie w menu nad postem.

Działa to w prosty sposób. Wystarczy w znaczniki wpisać adres filmiku zaczerpnięty z opcji udostępniania go na YT, przykład:

Kod: Zaznacz cały

[youtube]https://youtu.be/fg4ZJD3UTfc[/youtube]
co da taki efekt:


Możemy poeksperymentować z wielkością obrazu jeszcze - tu proszę o sugestie i uwagi.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Polyna »

Robert II Fryderyk pisze: 6 sty 2019, 18:11 Drodzy Państwo,

przed chwilą dodałem i uruchomiłem nową funkcjonalność naszego forum. To drobnostka, ale liczę, że okaże się bardzo przydatną. Chodzi o oznaczanie osób do których piszemy, czy też które chcemy wywołać do przysłowiowej tablicy.
Czy można zmienić kolor tych podświetleń na bardziej stonowany? Bo jak patrzę się na post w którym ich dużo to wygląda to dla mnie tragicznie. Ze swojej strony proponuję np. ciemnozielony.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: RIIF »

Zapewne jest to możliwe, lecz wymaga grzebania w samym kodzie plików. Nie podejmuję się.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Andrzej »

Robert II Fryderyk pisze: 26 sty 2019, 20:19 Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że przy okazji dzisiejszych uroczystości wprowadziłem na nasze forum małą, ale jak sądzę przydatną, funkcjonalność, tj. osadzanie w poście na forum filmików z Youtuba. Skrót znajdziecie w menu nad postem.

Działa to w prosty sposób. Wystarczy w znaczniki wpisać adres filmiku zaczerpnięty z opcji udostępniania go na YT, przykład:

Kod: Zaznacz cały

[youtube]https://youtu.be/fg4ZJD3UTfc[/youtube]
co da taki efekt:


Możemy poeksperymentować z wielkością obrazu jeszcze - tu proszę o sugestie i uwagi.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Chamberlain »

No tak. Facet z Lycry dokonał w końcu wyjścia z cienia.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Andrzej »

Ale o czym ty znowu?
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Chamberlain »

Jezusicek pisze: 6 lut 2019, 11:58 Ale o czym ty znowu?
Ingawaar przedstawił wszystkim Twój bogaty biogram. Chyba cię nie lubi. Jest się z czego pośmiać, monarchofaszysto-rotriokatoliku z 15-letnim przebiegiem, ale o tym może w innym miejscu, bo warto do sprawy odnieść się szerzej. Zapytaj Floriana czy Alusia. A teraz dalej możesz udawać hipstera.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Andrzej »

Zabawne, że o wszystkim dowiadujesz się ostatni xD
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości