Alfredzie, udław się paragrafami

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Alfredzie, udław się paragrafami

Post autor: Daniel von Witt »

Przyszło mi rozpatrzyć skargę na postanowienie o stwierdzeniu ważności wyborów, którą wydał Król. Nie będę nic mówił o samej sprawie, aż postępowanie nie zostanie przeprowadzone, ale chcę tylko życzyć twórcy prawa wyborczego udławienia się tymi paragrafami. To prawo jest potwornie zle i nieprecyzyjne. Zalecam Parlamentowi Krolewskiemu, aby już dziś pochylił się nad tymi przepisami. Szczegóły w Pałacu Sprawiedliwości jutro.

(-) Daniel von Witt
Sędzia pokoju Sądu Królestwa
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Alfredzie, udław się paragrafami

Post autor: Andrzej »

Daniel von Witt pisze: 8 sty 2019, 22:09 Przyszło mi rozpatrzyć skargę na postanowienie o stwierdzeniu ważności wyborów, którą wydał Król. Nie będę nic mówił o samej sprawie, aż postępowanie nie zostanie przeprowadzone, ale chcę tylko życzyć twórcy prawa wyborczego udławienia się tymi paragrafami. To prawo jest potwornie zle i nieprecyzyjne. Zalecam Parlamentowi Krolewskiemu, aby już dziś pochylił się nad tymi przepisami. Szczegóły w Pałacu Sprawiedliwości jutro.

(-) Daniel von Witt
Sędzia pokoju Sądu Królestwa
Napisz projekt ustawy i wrzuć go do parlamentu. Na razie dobry jesteś tylko w odrzucaniu moich pomysłów ;)
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Alfredzie, udław się paragrafami

Post autor: Daniel von Witt »

Radio działa. Czego chcieć więcej? Ustawy o radiu? Znaczy ustawy o tym jak powoływać zarząd radia. Aha. Rób audycje, a nie zajmuj się Pan pierdolami.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Alfredzie, udław się paragrafami

Post autor: Andrzej »

Daniel von Witt pisze: 8 sty 2019, 22:52 Radio działa. Czego chcieć więcej? Ustawy o radiu? Znaczy ustawy o tym jak powoływać zarząd radia. Aha. Rób audycje, a nie zajmuj się Pan pierdolami.

(-) Daniel von Witt
Byłoby spoko jakby DAR funkcjonował w oparciu o jakieś zasady a nie jako prowizorka. Nie współtworzysz DAR to się nie wpierdalaj jak ktoś chce to sobie jakoś ogarnąć ;) To od współtworzących DAR wyszła inicjatywa zrobienia aktu ogarniającego funkcjonowanie stacji.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Alfredzie, udław się paragrafami

Post autor: Daniel von Witt »

Stworzyłem kilka gazet bez żadnej ustawy o Merkuriuszu Furlandzkim, więc proszę o poważne zajmowanie się swoimi biznesami. Chce WE mieć zarząd radia to niech WE sobie go powoła. Do czego tu potrzebny jest Parlament?

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Alfredzie, udław się paragrafami

Post autor: Andrzej »

Daniel von Witt pisze: 8 sty 2019, 23:05 Stworzyłem kilka gazet bez żadnej ustawy o Merkuriuszu Furlandzkim,
No już nie zesraj się. XD

Chciałem żeby DAR była medium publicznym z prawdziwego zdarzenia tj. realizującym misję publicznego nadawcy. To nie ma być mój biznes, debilu, tylko dobro publiczne. Dlatego ma być chronione mocnym prawem.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Alfredzie, udław się paragrafami

Post autor: Polyna »

Ja także jestem co do ustawy o radiu sceptyczna, IMO jednak regulowanie tego ustawą to biegunka legislacyjna. O ile wcześniejsza ustawa tow. Ipanienki o regulowaniu sukcesji ustawą miała jakiś sens bo tyczyła się faktycznego funkcjonowania państwa (i była IMO sensowniejsza niż uchwały o rzuceniu zabawkami wypowiadaniu posłuszeństwa), to radio równie dobrze może być organizowane oddolnie.
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Alfredzie, udław się paragrafami

Post autor: Andrzej »

No jak moja inicjatywa spotka się z oporem to polecę w prywatną agencję. Nie będę uszczęśliwiać na siłę ;) Ale ciężko niektórym idiotom tłumaczyć raz po raz to samo kiedy po usłyszeniu tego co mówię powtarzają te same argumenty.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Alfredzie, udław się paragrafami

Post autor: Daniel von Witt »

Misja publicznego nadawcy? A co to niby takiego jest? Kto ma tę misję określać? Też Parlament? Niech radio gra i ma zarządzanie jeśli Pan chce. Niech sobie wyznaczy misję i 100 celów. Niech ma zarząd większy od rządu. I niech ludzie słuchają. Wszystko to bez Parlamentu da się radę zrobić.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Alfredzie, udław się paragrafami

Post autor: Andrzej »

Gdybyś czytał ustawę, głąbie, to byś widział że są tam określone cele. XD
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Alfredzie, udław się paragrafami

Post autor: Chamberlain »

Daniel von Witt pisze: 8 sty 2019, 22:09 To prawo jest potwornie zle i nieprecyzyjne. Zalecam Parlamentowi Krolewskiemu, aby już dziś pochylił się nad tymi przepisami.
Uporządkujmy naszą wiedzę i przypomnijmy kilka faktów. Nad tą ustawą już "pochylał się" Parlament i to rekordowo długo. Bo to ustawa, a nie dekret królewski przyjęty w przyspieszonej procedurze zatwierdzania. Po drugie - w wielowątkowej debacie wypowiedziało się kilku deputowanych (w tym Prezes Sądu Królestwa). Po trzecie - w czasie trwania tejże debaty poruszono problem, o którym dziś mowa. Po czwarte - w trakcie trwania debaty sprawował Pan urząd Marszałka Parlamentu, ale Pański milczący udział ograniczył się do ... złożenia mandatu w momencie tuż przed zarządzeniem głosowania nad zgłoszonymi poprawkami, bo akurat miał Pan taki kaprys. Podobnie jak kaprysem było otwarcie debaty nad tym projektem z pięciodniową zwłoką. A potem była nerwówka i spór o przejęcie kompetencji po nieobecnym Marszałku.

Panie Deputowany, proszę sobie wymierzyć cios z liścia, ale tak, żebyśmy wszyscy słyszeli.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Alfredzie, udław się paragrafami

Post autor: Andrzej »

Chamberlain pisze: 9 sty 2019, 16:14
Daniel von Witt pisze: 8 sty 2019, 22:09 To prawo jest potwornie zle i nieprecyzyjne. Zalecam Parlamentowi Krolewskiemu, aby już dziś pochylił się nad tymi przepisami.
Uporządkujmy naszą wiedzę i przypomnijmy kilka faktów. Nad tą ustawą już "pochylał się" Parlament i to rekordowo długo. Bo to ustawa, a nie dekret królewski przyjęty w przyspieszonej procedurze zatwierdzania. Po drugie - w wielowątkowej debacie wypowiedziało się kilku deputowanych (w tym Prezes Sądu Królestwa). Po trzecie - w czasie trwania tejże debaty poruszono problem, o którym dziś mowa. Po czwarte - w trakcie trwania debaty sprawował Pan urząd Marszałka Parlamentu, ale Pański milczący udział ograniczył się do ... złożenia mandatu w momencie tuż przed zarządzeniem głosowania nad zgłoszonymi poprawkami, bo akurat miał Pan taki kaprys. Podobnie jak kaprysem było otwarcie debaty nad tym projektem z pięciodniową zwłoką. A potem była nerwówka i spór o przejęcie kompetencji po nieobecnym Marszałku.

Panie Deputowany, proszę sobie wymierzyć cios z liścia, ale tak, żebyśmy wszyscy słyszeli.
Obrazek

Szach mat
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Alfredzie, udław się paragrafami

Post autor: Daniel von Witt »

Chamberlain pisze: 9 sty 2019, 16:14
Daniel von Witt pisze: 8 sty 2019, 22:09 To prawo jest potwornie zle i nieprecyzyjne. Zalecam Parlamentowi Krolewskiemu, aby już dziś pochylił się nad tymi przepisami.
Uporządkujmy naszą wiedzę i przypomnijmy kilka faktów. Nad tą ustawą już "pochylał się" Parlament i to rekordowo długo. Bo to ustawa, a nie dekret królewski przyjęty w przyspieszonej procedurze zatwierdzania. Po drugie - w wielowątkowej debacie wypowiedziało się kilku deputowanych (w tym Prezes Sądu Królestwa). Po trzecie - w czasie trwania tejże debaty poruszono problem, o którym dziś mowa. Po czwarte - w trakcie trwania debaty sprawował Pan urząd Marszałka Parlamentu, ale Pański milczący udział ograniczył się do ... złożenia mandatu w momencie tuż przed zarządzeniem głosowania nad zgłoszonymi poprawkami, bo akurat miał Pan taki kaprys. Podobnie jak kaprysem było otwarcie debaty nad tym projektem z pięciodniową zwłoką. A potem była nerwówka i spór o przejęcie kompetencji po nieobecnym Marszałku.

Panie Deputowany, proszę sobie wymierzyć cios z liścia, ale tak, żebyśmy wszyscy słyszeli.
Alfred był autorem projektu. W debacie udzielił się Król i Prezes Sądu Królestwa spierajacy się np. o protesty wyborcze. Reszta deputowanych przygladala się. Wypowiadał się też Pan. Ja celowo przedluzalem debatę, bo zaproponowano ważne dla narodu przepisy. Zle przepisy. Tylko dwóch mądrych deputowanych wyraziło im sprzeciw. Skutek jest taki jak widzimy. Król postawił na swoim. Weszły w życie niezyciowe przepisy z bajerami. W ich wyniku ostatnie wybory zostały źle zarządzone przez regentke, źle przeprowadzone przez komisarza, źle ogłoszono ich wyniki i źle stwierdzono ich ważność.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Alfredzie, udław się paragrafami

Post autor: Aleksander »

Winą przepisów jest to, że osoby je stosujące ich nie przeczytały? To prawdziwa sensacja i świeżość.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Alfredzie, udław się paragrafami

Post autor: Daniel von Witt »

Nie glupkuj. Nie chodzi o nieznajomość prawa w przypadku tych osób.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Alfredzie, udław się paragrafami

Post autor: Aleksander »

Zatem o ich złą wolę? Co w takim razie może być przyczyną niestosowania przepisów prawa?
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Alfredzie, udław się paragrafami

Post autor: Chamberlain »

Daniel von Witt pisze: 9 sty 2019, 18:46 Ja celowo przedluzalem debatę, bo zaproponowano ważne dla narodu przepisy. Zle przepisy.
Piękna legenda. Złe przepisy, naród, opór.

I znowu zaglądam do archiwum. Pan nie przedłużał debaty. Pan przedłużał jej formalne rozpoczęcie o 5 dni. Do tego momentu nikt nie debatował, bo nie było gdzie i jak. A następnie, już po otwarciu debaty, złożył Pan mandat, bo, jak napisał w kilkupunktowym uzasadnieniu, był Pan "zmęczony" i "chciał zrobić królowi na złość".

Poza tym nie słyszałem odgłosu strzelanego sobie liścia.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Alfredzie, udław się paragrafami

Post autor: Stanisław Dmowski »

Kto by pomyślał, że kiedykolwiek będę chwalił publicznie Chamberlaina a tu się stało. Piękna jak to się mówi teraz, masakra :)

Wydawało mi się, że nie brałem udziału w tej debacie, okazało się jednak po sprawdzeniu, że byłem wtedy w PK i głosowałem przeciwko tej ustawie. Będę oczekiwał projektu zmian JE von Witta.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Alfredzie, udław się paragrafami

Post autor: Aleksander »

Fascynuje mnie nadal, że wszyscy poparli moje poprawki, a potem trzech z tych, którzy głosowali za przyjęciem moich poprawek, uznało za stosowne wyrzucić całą ustawę do kosza.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Alfredzie, udław się paragrafami

Post autor: Daniel von Witt »

Chamberlain pisze: 10 sty 2019, 14:34
Daniel von Witt pisze: 9 sty 2019, 18:46 Ja celowo przedluzalem debatę, bo zaproponowano ważne dla narodu przepisy. Zle przepisy.
Piękna legenda. Złe przepisy, naród, opór.

I znowu zaglądam do archiwum. Pan nie przedłużał debaty. Pan przedłużał jej formalne rozpoczęcie o 5 dni. Do tego momentu nikt nie debatował, bo nie było gdzie i jak. A następnie, już po otwarciu debaty, złożył Pan mandat, bo, jak napisał w kilkupunktowym uzasadnieniu, był Pan "zmęczony" i "chciał zrobić królowi na złość".

Poza tym nie słyszałem odgłosu strzelanego sobie liścia.
Wygląda na to, że nawet kazus debaty bez zarzadzonej debaty, jaki miał miejsce dokładnie przed kilkoma chwilami odnośnie projektu ustawy o DAR nie dał Panu do zrozumienia, że niezarzadzenie debaty jej nie uniemożliwia, a zarządzenie nadaje jej konkretne ramy czasowe, czego chciałem uniknąć. Nie pomogło to jednak w nie przyjęciu chorego prawa. Większość deputowanych głosowała jak automaty (ładnie i zawile napisane to na pewno mądrze i roztropnie). Ponadto niezarzadzenie debaty przez marszałka nie uniemożliwia jej zarządzenia przez dowolnego deputowanego. Skorzystał Pan z tego, gdy zrzeklem się mandatu. Nie można więc twierdzić, że to zły marszałek wszystko utrudnial. Utrudnialem i robiłem na złość nieprzypadkowo akurat przy projekcie prawa wyborczego, ale będąc ograniczony wiedzą deputowanych. Dlaczego? Bo tylko głupota i lenistwo deputowanych pozwoliła nie zarządzać debaty przez 5 dni, gdy dowolny z nich mógł uczynić to wcześniej. Ta sama głupota deputowanych doprowadziła do przyklepania tego złego prawa. Przestrzegałem wtedy: nie przyjmujmy nowej ordynacji na hura, bo król nas szantazuje i ma swój "piękny" projekt. Nikt nie posłuchał. Więc mamy teraz bałagan.

(-) Daniel von Witt
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość