[GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE] UF o DAR

Dział archiwum Parlamentu Królewskiego od maja 2015 roku do lipca 2019 roku.
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: [Projekt] UF o DAR

Post autor: Andrzej »

Florian von Stettin pisze: 8 sty 2019, 23:18Nikt zatem Panu radia nie odbierze, to w dużej mierze Pańska zasługa, że to radio tak pięknie rozkwitło, z czego się cieszę, staram się pomagać jak mogę.
No właśnie na tym polegał wic nie wic, że chciałem zrobić DAR czymś zależnym od państwa a nie ode mnie jako osoby prywatnej.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: [Projekt] UF o DAR

Post autor: Andrzej »

Poczekam na wynik głosowania. Jeśli większość odrzuci moją ustawę to pomyślę o innym sposobie funkcjonowania DAR aby nikomu nie uwierało.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: [Projekt] UF o DAR

Post autor: Stanisław Dmowski »

JPII pisze: 8 sty 2019, 23:21 Poczekam na wynik głosowania. Jeśli większość odrzuci moją ustawę to pomyślę o innym sposobie funkcjonowania DAR aby nikomu nie uwierało.
Z mojej strony jeśli działalność publiczna nie wypali mogę zaproponować konwersję na radio prywatne. Użyczę swego głosu i nagram dawno zapowiadaną sztukę radiową i jakiś program polityczny. Trochę uzbierałem pieniążków, więc mógłbym zainwestować, może nasz tandem coś by fajnego zrobił. Możnaby było przyjmować reklamy, pozdrowienia płatne, gospodarka może się ruszy, ale to takie pomysły na szybcika. :)
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: [Projekt] UF o DAR

Post autor: Andrzej »

Florian von Stettin pisze: 8 sty 2019, 23:23
JPII pisze: 8 sty 2019, 23:21 Poczekam na wynik głosowania. Jeśli większość odrzuci moją ustawę to pomyślę o innym sposobie funkcjonowania DAR aby nikomu nie uwierało.
Z mojej strony jeśli działalność publiczna nie wypali mogę zaproponować konwersję na radio prywatne. Użyczę swego głosu i nagram dawno zapowiadaną sztukę radiową i jakiś program polityczny. Trochę uzbierałem pieniążków, więc mógłbym zainwestować, może nasz tandem coś by fajnego zrobił. Możnaby było przyjmować reklamy, pozdrowienia płatne, gospodarka może się ruszy, ale to takie pomysły na szybcika. :)
Przyznam, że szanuję takie podejście mimo że jesteście na nie. A taki Dzbaniel przyszedł tylko i wieszał na mnie psy ;)

Jest to coś warte przemyślenia.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: [Projekt] UF o DAR

Post autor: Andrzej »

Proszę @Pascal de La Brun o zarządzenie debaty.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: [Projekt] UF o DAR

Post autor: Chamberlain »

Jeśli chcesz ten projekt przeforsować w takim czy innym kształcie, ale na poziomie ustawowym, to nie będę oponował i psuł zabawy. Ale to, o czym mówisz w kontekście organizacji pracy radia, można wrzucić w statut/regulamin DAR, a następnie zgodnie z ustawą o instytucjach wrzucić to na listę federalnych instytucji kultury i będziesz miał wszystko to, o co walczysz. Wystarczy rozporządzenie Ministra Kultury, którym może sam zostaniesz.

Ale, jak mówiłem, nie wdzbaniam się.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: [Projekt] UF o DAR

Post autor: Andrzej »

Chamberlain pisze: 9 sty 2019, 16:20
Jeśli chcesz ten projekt przeforsować w takim czy innym kształcie, ale na poziomie ustawowym, to nie będę oponował i psuł zabawy. Ale to, o czym mówisz w kontekście organizacji pracy radia, można wrzucić w statut/regulamin DAR, a następnie zgodnie z ustawą o instytucjach wrzucić to na listę federalnych instytucji kultury i będziesz miał wszystko to, o co walczysz. Wystarczy rozporządzenie Ministra Kultury, którym może sam zostaniesz.
Rozważam tą i inną opcję. I tak formalnie debaty jeszcze nie ma więc jak dam się przekonać (trwają rozmowy na privie) to "taktycznie" wycofam projekt UF aby wszedł do BPSK w innej formie która jak już podkreślałem nie chcę żeby kogoś uwierała.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: [Projekt] UF o DAR

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

@J P I I Przed zarządzeniem głosowania byłbym wdzięczny za odniesienie do mojej uwagi.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: [Projekt] UF o DAR

Post autor: Sted Asketil »

Fryderyk Orański-Nassau pisze: 8 sty 2019, 22:26 Trochę niepodoba mi się, że całkowicie Parlament olewa porządek debaty jakim jest jej w ogóle otwarcie.
Rozmowy tocza sie w kuluarach - a ze dosc ekspresyjnie i slychac nas z daleka... coz sama debata bedzie szybsza, o ile Marszalek zdola do nas wrocic i ja otworzyc :)
Awatar użytkownika
Pascal de La Brun
Posty: 111
Rejestracja: 3 sie 2016, 20:43
NIM: 770957
Herb: p19
Lokalizacja: Unia Saudadzka
Kontakt:

Re: [Projekt] UF o DAR

Post autor: Pascal de La Brun »

Szanowni Deputowani,

otwieram debatę nad projektem. Potrwa ona do 12 stycznia.

Pascal de La Brun
Marszałek Parlamentu Królewskiego
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: [Projekt] UF o DAR

Post autor: Andrzej »

Fryderyk Orański-Nassau pisze: 8 sty 2019, 22:26 Skoro już piszę, punkt trzeci. Kim są uprawnione osoby? Ministrowie? Członkowie zarządu? Publikujący audycje? A może jeszcze osobne rozporządzenie do tego?
Zgłaszam w związku z tym drugą autopoprawkę - tym razem w pkt.3.
DAR publikuje swoje audycje na wydzielonej stronie internetowej w domenie internetowej Królestwa Dreamlandu. Dostęp do strony uprawnionym osobom osobom uprawnionym przez Zarząd zapewniają Królewskie Służby Informatyczne.
Tekst jednolity:
Ustawa Federalna z dn ... o Dreamlandzkiej Agencji Radiowej
  1. Dreamlandzka Agencja Radiowa (dalej określana jako DAR lub Agencja) jest instytucją publiczną zarejestrowaną w Centralnym Rejestrze Instytucji i Przedsiębiorstw z siedzibą w Dreamopolis.
  2. Nadrzędnym celem DAR jest wypełnianie zadań radiofonii publicznej w Królestwie Dreamlandu przez które rozumie się:
    1. umożliwienie odbiorcom dostępu do informacji i opinii w formie audycji i innych działań, które przybliżają zrozumienie mechanizmów politycznych, ekonomicznych, społecznych, kulturalnych Królestwa Dreamlandu i Mikroświata,
    2. zapewnienie odbiorcom audycji rozrywkowych oraz innych usług radiofonicznych,
    3. umożliwienie wspólnocie obywateli dreamlandzkich i innym osobom udziału w audycjach oraz tworzenia lub współtworzenia audycji na zasadach określonych przez Agencję.
  3. DAR publikuje swoje audycje na wydzielonej stronie internetowej w domenie internetowej Królestwa Dreamlandu. Dostęp do strony osobom uprawnionym przez Zarząd zapewniają Królewskie Służby Informatyczne.
  4. Kontrolę nad działalnością DAR sprawuje Rząd Królewski, w szczególności minister właściwy ds. kultury i nauki oraz minister właściwy ds. propagandy, dalej określani jako organ kontrolny.
  5. Działalnością bieżącą DAR kieruje Zarząd, w skład którego wchodzi od jednego do czterech członków wybieranych na czas nieokreślony przez organ kontrolny w drodze rozporządzenia. Zarząd koordynuje prace DAR i podejmuje decyzje zwykłą większością głosów.
  6. Zarząd może wybrać spośród siebie Prezesa, który posiada rozstrzygające zdanie w przypadku równej liczby głosów.
  7. Członek Zarządu może zostać odwołany wyłącznie w drodze złożenia rezygnacji lub uchwały podjętej przez Zarząd, w szczególności w przypadku utraty obywatelstwa lub zaprzestania aktywności. Usunięcie członka Zarządu lub Prezesa Zarządu przez organ kontrolny następuje w drodze rozporządzenia i tylko w przypadku naruszenia prawa w związku z pełnieniem ww. funkcji stwierdzonej przez Sąd Królestwa.
  8. W ciągu 7 dni od dnia wejścia w życie Ustawy minister właściwy ds. kultury i nauki w porozumieniu z ministrem właściwym ds. propagandy powoła zgodnie z pkt. 5. niniejszej ustawy skład Zarządu DAR.
  9. Zarząd w terminie 7 dni od dnia powołania dokona rejestracji DAR w CRIP.
  10. Ustawa wchodzi w życie w momencie ogłoszenia.
[/quote]
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [Projekt] UF o DAR

Post autor: Aleksander »

Wysoka Izbo,
Wielebny Marszałku,

w przeciwieństwie do przedmówców nie zamierzam czepiać się merytoryki. Jeżeli autor ustawy, a zarazem główny twórca muzyki w Dreamlandzie, potrzebuje tej ustawy, to nie widzę powodu do jej niepoparcia. Zarzuty o inflacji prawa po epoce alfredowskiej są zrozumiałe, jakkolwiek nietrafione.

Jedyna moja uwaga dotyczy formatowania ustawy. Utarło się, że główna jednostka redakcyjna tekstu ustawy to artykuł. Byłbym więcej niż wdzięczny, za podtrzymywanie tej wspaniałej tradycji.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: [Projekt] UF o DAR

Post autor: Andrzej »

الوـس pisze: 9 sty 2019, 20:45 Wysoka Izbo,
Wielebny Marszałku,

w przeciwieństwie do przedmówców nie zamierzam czepiać się merytoryki. Jeżeli autor ustawy, a zarazem główny twórca muzyki w Dreamlandzie, potrzebuje tej ustawy, to nie widzę powodu do jej niepoparcia. Zarzuty o inflacji prawa po epoce alfredowskiej są zrozumiałe, jakkolwiek nietrafione.

Jedyna moja uwaga dotyczy formatowania ustawy. Utarło się, że główna jednostka redakcyjna tekstu ustawy to artykuł. Byłbym więcej niż wdzięczny, za podtrzymywanie tej wspaniałej tradycji.
Nie widzę przeszkód. Jeszcze dzisiaj przedstawię autopoprawkę gdzie zamienię punkty na artykuły.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: [Projekt] UF o DAR

Post autor: Andrzej »

Autopoprawka redakcyjna
Tekst jednolity:
Ustawa Federalna z dn ... o Dreamlandzkiej Agencji Radiowej
Art. 1.
Dreamlandzka Agencja Radiowa (dalej określana jako DAR lub Agencja) jest instytucją publiczną zarejestrowaną w Centralnym Rejestrze Instytucji i Przedsiębiorstw z siedzibą w Dreamopolis.
Art. 2.
Nadrzędnym celem DAR jest wypełnianie zadań radiofonii publicznej w Królestwie Dreamlandu przez które rozumie się:
  1. umożliwienie odbiorcom dostępu do informacji i opinii w formie audycji i innych działań, które przybliżają zrozumienie mechanizmów politycznych, ekonomicznych, społecznych, kulturalnych Królestwa Dreamlandu i Mikroświata,
  2. zapewnienie odbiorcom audycji rozrywkowych oraz innych usług radiofonicznych,
  3. umożliwienie wspólnocie obywateli dreamlandzkich i innym osobom udziału w audycjach oraz tworzenia lub współtworzenia audycji na zasadach określonych przez Agencję.
Art. 3.
DAR publikuje swoje audycje na wydzielonej stronie internetowej w domenie internetowej Królestwa Dreamlandu. Dostęp do strony osobom uprawnionym przez Zarząd zapewniają Królewskie Służby Informatyczne.
Art. 4.
Kontrolę nad działalnością DAR sprawuje Rząd Królewski, w szczególności minister właściwy ds. kultury i nauki oraz minister właściwy ds. propagandy, dalej określani jako organ kontrolny.
Art. 5.
Działalnością bieżącą DAR kieruje Zarząd, w skład którego wchodzi od jednego do czterech członków wybieranych na czas nieokreślony przez organ kontrolny w drodze rozporządzenia. Zarząd koordynuje prace DAR i podejmuje decyzje zwykłą większością głosów.
Art. 6.
Zarząd może wybrać spośród siebie Prezesa, który posiada rozstrzygające zdanie w przypadku równej liczby głosów.
Art. 7.
Członek Zarządu może zostać odwołany wyłącznie w drodze złożenia rezygnacji lub uchwały podjętej przez Zarząd, w szczególności w przypadku utraty obywatelstwa lub zaprzestania aktywności. Usunięcie członka Zarządu lub Prezesa Zarządu przez organ kontrolny następuje w drodze rozporządzenia i tylko w przypadku naruszenia prawa w związku z pełnieniem ww. funkcji stwierdzonej przez Sąd Królestwa.
Art. 8.
W ciągu 7 dni od dnia wejścia w życie Ustawy minister właściwy ds. kultury i nauki w porozumieniu z ministrem właściwym ds. propagandy powoła zgodnie z pkt. 5. niniejszej ustawy skład Zarządu DAR.
Art. 9.
Zarząd w terminie 7 dni od dnia powołania dokona rejestracji DAR w CRIP.
Art. 10.
Ustawa wchodzi w życie w momencie ogłoszenia.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [Projekt] UF o DAR

Post autor: Aleksander »

Wysoka Izbo,
Wielebny Marszałku,

zapowiadam, że będę popierał ten projekt.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Oskar ben Grozny Witt
Posty: 1037
Rejestracja: 5 gru 2016, 15:04
Numer GG: 42085982
NIM: 423923
Herb: o03
Lokalizacja: Unia Saudadzka, Koppenberg
Kontakt:

Re: [Projekt] UF o DAR

Post autor: Oskar ben Grozny Witt »

Dla mnie ta ustawa jest obojętna, ale jeśli już jesteśmy w tym temacie - to nie lepiej stworzyć ustawę o całej działalności medialnej, aniżeli odnoszącą się tylko do jednego podmiotu?

(—) Oskar wicehrabia ben Grozny Witt
(—) 오스카르 자작 벤 그로즈느 위트
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: [DEBATA DO 12.01] UF o DAR

Post autor: Andrzej »

Debata trwa do 12.01 włącznie czy dzień 12.01 powinien być dniem zarządzenia głosowania?
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: [DEBATA DO 12.01] UF o DAR

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Zgodnie ze standardem, w okolicach godziny zarządzenia debaty powinno być zarządzenie głosowania.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: [DEBATA DO 12.01] UF o DAR

Post autor: Andrzej »

No to byłoby spoko jakby towarzysz marszałek @Pascal de La Brun około 20 z hakiem zarządził głosowanie.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Pascal de La Brun
Posty: 111
Rejestracja: 3 sie 2016, 20:43
NIM: 770957
Herb: p19
Lokalizacja: Unia Saudadzka
Kontakt:

Re: [GŁOSOWANIE DO 19.01] UF o DAR

Post autor: Pascal de La Brun »

Szanowni Deputowani,

zamykam debatę i rozpoczynam głosowanie, które potrwa do 19 stycznia.
Karta do głosowania pisze:(1) Tomasz von Habsburg:
(2) Florian von Stettin:
(3) Aluś de la Ciprofloksja:
(4) Pascal de la Brun:
(5) Daniel von Witt:
(6) Torkan Ingawaar:
(7) Sted Asketil:
(8) Konstantin Wolframovich:
(9) Jezus Pedael Ipanienko-Ingawaar:
(10) Oskar ben Grozny Witt:
(11) Helmut Pohl:
(12) Fryderyk Orański-Nassau:
(13) William Oxlade-Chamberlain:
(14) Piotr Harniakiewicz:
(-) Pascal de La Brun
Marszałek Parlamentu Królewskiego
Zablokowany

Wróć do „Parlament Królewski 2016 — 2019”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości