Nowa funkcjonalność forum KD

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Polyna »

Daniel von Witt pisze: 8 sty 2019, 20:45 Cienkie wacki. Nicki zmienią ale postów w cyrylicy czy po arabsku to się pisać już nie chce? Skonczcie blaznowac.
но ја моге пісать в цириліци, але обавьам сье же такім јеј фанатиком јак Торкан от мојеј версјі би очи випадўи ;)
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Aleksander »

KOŃsTYtucJA!
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Karolina Aleksandra »

JPII pisze: 8 sty 2019, 20:59 Dobra ale które prawo zabrania stosowania niełacińskich znaków? Oprócz jednorazowego zbóldupienia RCA?
Żadne, tak samo jak nie ma prawa, które by regulowało konieczność akceptacji rejestracji na forum. Ale to nie oznacza, że ta konieczność jest nieprzydatna — wręcz przeciwnie.

Pamiętam, że już ktoś kiedyś składał wniosek o przywrócenie alfabetów niełacińskich w nickach — wtedy omówiłam go z KSI i razem stwierdziliśmy, że nie ma ku temu ani konieczności, ani sensu, z powodów bodajże podobnych, jak wypisane przeze mnie w tym wątku.

I tak widzę tę procedurę. Nie jednoosobowa decyzja (zwłaszcza w sprawie, która już była omawiana).

Karolina Aleksandra
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Aleksander »

Stosowałem niełacińskie znaki w nicku, zanim było to modne.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Andrzej »

Same here
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Polyna »

Karolina Aleksandra pisze: 8 sty 2019, 21:38 Pamiętam, że już ktoś kiedyś składał wniosek o przywrócenie alfabetów niełacińskich w nickach — wtedy omówiłam go z KSI i razem stwierdziliśmy, że nie ma ku temu ani konieczności, ani sensu, z powodów bodajże podobnych, jak wypisane przeze mnie w tym wątku.
Jak rozumiem, nie ma też konieczności używania znaków: ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ż, ź? Nie wspominając już o tak bardzo egzotycznych rzeczach jak é, jeszcze ktoś będzie chcieć zarejestrować się jako np. Clémence Poésy i nie będzie móc.
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Gadajcie sobie o tej kulturze, ale serio musicie to robić? Fajnie, znam cyrylicę, co nie znaczy że chce się uczyć każdego alfabetu. Czy daje to jakąkolwiek wartość dodatnią?
Po prostu utrudniacie innym życie.To jak celowe odpowiadanie Polakowi, znając polski, po wietnamsku, żeby... w sumie nie wiem po co. Brakuje kartki z napisem *autism speaks*.

A to, że Król wam się nie podoba nie znaczy, że możecie arbitralnie traktować sobie urząd jakby nie istniał/był nieobsadzony.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Andrzej »

Fryderyk Orański-Nassau pisze: 8 sty 2019, 21:49Czy daje to jakąkolwiek wartość dodatnią?
A fucking diversity.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Karolina Aleksandra »

Рашын Кўин pisze: 8 sty 2019, 21:47 Jak rozumiem, nie ma też konieczności używania znaków: ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ż, ź? Nie wspominając już o tak bardzo egzotycznych rzeczach jak é, jeszcze ktoś będzie chcieć zarejestrować się jako np. Clémence Poésy i nie będzie móc.
Z mojego nikłego doświadczenia w sprawach informatycznych wynika, że lepiej w większości przypadków unikać niestandardowych liter z akcentami, bo często są one przyczyną różnorakich błędów; więc tak… to nie byłoby dla mnie problemem.

Karolina Aleksandra
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Andrzej »

Karolina Aleksandra pisze: 8 sty 2019, 22:39
Рашын Кўин pisze: 8 sty 2019, 21:47 Jak rozumiem, nie ma też konieczności używania znaków: ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ż, ź? Nie wspominając już o tak bardzo egzotycznych rzeczach jak é, jeszcze ktoś będzie chcieć zarejestrować się jako np. Clémence Poésy i nie będzie móc.
Z mojego nikłego doświadczenia w sprawach informatycznych wynika, że lepiej w większości przypadków unikać niestandardowych liter z akcentami, bo często są one przyczyną różnorakich błędów; więc tak… to nie byłoby dla mnie problemem.

Karolina Aleksandra
>2019
>są one przyczyną różnorakich błędów

Czy ja co? przez tak d?ugi okres czasu dzia?alno?ci w mikronacjach i u?ywania Internetu jako takiego przegapi?em?
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Karolina Aleksandra »

Naprawdę różne rzeczy mogą się wysypać z najprostszych powodów ;) Tyle wiem.

KA
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Andrzej »

Karolina Aleksandra pisze: 8 sty 2019, 22:46 Naprawdę różne rzeczy mogą się wysypać z najprostszych powodów ;) Tyle wiem.

KA
No i na pewno obecnie najczęstszą przyczyną są niestandardowe znaki. XD
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Karolina Aleksandra »

Pewnie nie najczęstszą. Wspomniałam tylko, że nie miałabym nic przeciwko wyeliminowaniu ich całkowitego użycia w pewnych sytuacjach, jak np. nicki na forum.

Karolina Aleksandra
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Andrzej »

Karolina Aleksandra pisze: 8 sty 2019, 22:48
Pewnie nie najczęstszą. Wspomniałam tylko, że nie miałabym nic przeciwko wyeliminowaniu ich całkowitego użycia w pewnych sytuacjach, jak np. nicki na forum.

Karolina Aleksandra
Misujesz pojnt. Dla mnie to po prostu argument z dupy. Jak ktoś chce to niech se ustawia taki nick jaki mu się żywnie podoba. A że komuś to przeszkadza? To ma problem. Ja się w cudzą narrację nie wpierdalam i od pozostałych życzę sobie tego samego ;)
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Polyna »

Karolina Aleksandra pisze: 8 sty 2019, 22:39 Z mojego nikłego doświadczenia w sprawach informatycznych wynika, że lepiej w większości przypadków unikać niestandardowych liter z akcentami, bo często są one przyczyną różnorakich błędów
To wtedy należy błędy naprawić, a nie robić workaroundy.

W dzisiejszych czasach niesupportowanie Unicode’u to kompromitacja.
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Karolina Aleksandra »

A ja powtórzę ponownie — sęk tkwi w problemach technicznych. Na przykład, żeby w pełni wykorzystać funkcję świeżo dodanego pluginu do tagowania osób, muszę albo pilnie przeklejać nicki, albo zainstalować przynajmniej trzy klawiatury na wszystkich urządzeniach, z których korzystam z forum.

KA
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Andrzej »

Рашын Кўин pisze: 8 sty 2019, 22:51
Karolina Aleksandra pisze: 8 sty 2019, 22:39 Z mojego nikłego doświadczenia w sprawach informatycznych wynika, że lepiej w większości przypadków unikać niestandardowych liter z akcentami, bo często są one przyczyną różnorakich błędów
To wtedy należy błędy naprawić, a nie robić workaroundy.

W dzisiejszych czasach niesupportowanie Unicode’u to kompromitacja.
W tym momencie domorośli puryści powinni pochwalić Polynę za użycie ’ zamiast powszechnie (w tym przeze mnie) stosowanego '.
Karolina Aleksandra pisze: 8 sty 2019, 22:52
A ja powtórzę ponownie — sęk tkwi w problemach technicznych. Na przykład, żeby w pełni wykorzystać funkcję świeżo dodanego pluginu do tagowania osób, muszę albo pilnie przeklejać nicki, albo zainstalować przynajmniej trzy klawiatury na wszystkich urządzeniach, z których korzystam z forum.

KA
No to masz problem. Tagowanie to dodatkowy ficzer. Można żyć i bez niego ;)
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Karolina Aleksandra »

JPII pisze: 8 sty 2019, 22:53 No to masz problem. Tagowanie to dodatkowy ficzer. Można żyć i bez niego ;)
Tak, ale wspominałam już wcześniej o innych funkcjach forum, których użycie zajmuje dłużej przez takie nicki.

KA
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Andrzej »

Karolina Aleksandra pisze: 8 sty 2019, 22:57
JPII pisze: 8 sty 2019, 22:53 No to masz problem. Tagowanie to dodatkowy ficzer. Można żyć i bez niego ;)
Tak, ale wspominałam już wcześniej o innych funkcjach forum, których użycie zajmuje dłużej przez takie nicki.

KA
Czyli co, mamy ograniczać ekspresję mieszkańców bo ktoś nie może sobie poużywać jakichś ficzerków na forume?
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Polyna »

JPII pisze: 8 sty 2019, 22:53 No to masz problem. Tagowanie to dodatkowy ficzer. Można żyć i bez niego ;)
No ja nie mam zamiaru używać bo browse’uję forum z wyłączonym Javascriptem (chociaż w sumie mogłabym i z włączonym, ale wolę mieć browsing experience bez tych wszytkich bellów i whistle’ów), i nie chce mi się ręcznie wklepywać [‌mention]-ów i przeklejać nicków.

(zresztą z tego samego powodu gardzę BBCode’em który jest overly verbose w porównaniu np. do Markdowna)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość