Język ma znaczenie

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Język ma znaczenie

Post autor: Andrzej »

Jak to mówią monarchofaszyści: do meritum.

Jak ja bym powiedział: dobra sklejcie pizdy do rzeczy.
Robert Język Ma Znaczenie Fryderyk pisze: 6 sty 2019, 23:18 I pana też poproszę o dołączenie kontekstu. Albo manipulujcie u siebie. Pozdrawiam.
Kontekst:

Obrazek

Tłumaczenie: @Robert II Fryderyk w kulturalny sposób nazwał mikronautkę "tępą dzidą". Jednocześnie m.in. mojej osobie zarzuca brak kultury.

Ehhh podwójne standardy XD
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Język ma znaczenie

Post autor: RIIF »

To jest kontekst? Pan cytuje kilka moich wypowiedzi. Kontekst obejmuje też wypowiedzi innych uczestników w ciągu tej rozmowy. No ale przecież wtedy obaliło by to tezę.

Ale tak, jeśli to ułatwi, nie wypieram się wypowiedzianych słów. To jedyna tak emocjonalna wypowiedź wczoraj, na którą sobie pozwoliłem. Żałuję. Winienem ignorować.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Język ma znaczenie

Post autor: Andrzej »

Ty większość rzeczy tutaj ignorujesz :^)

Większe tło nie ma tu żadnego znaczenia i nic nie zmienia. Jeśli pierdolisz w KD nt. kultury i niewyzywania się a z drugiej strony a poza KD robisz coś zupełnie odwrotnego to jesteś hipokrytą i tyle.

Also który to już raz za coś żałujesz/przepraszasz? XD
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Język ma znaczenie

Post autor: Stanisław Dmowski »

Nie chcę być adwokatem króla, wiem, że potrafi się szybko denerwować i czasem nie panuje nad sobą. Byłem jednak tam i widziałem, jak Yennefer von Witcher wyjechała z argumentem ad realum jak to ktoś określił (chodziło o wygląd i realne relacje z żoną). To mogło rozwścieczyć. I tyle z mojej strony.
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Język ma znaczenie

Post autor: Andrzej »

Florian von Stettin pisze: 7 sty 2019, 18:01 Nie chcę być adwokatem króla, wiem, że potrafi się szybko denerwować i czasem nie panuje nad sobą. Byłem jednak tam i widziałem, jak Yennefer von Witcher wyjechała z argumentem ad realum jak to ktoś określił (chodziło o wygląd i realne relacje z żoną). To mogło rozwścieczyć. I tyle z mojej strony.
Czy to usprawiedliwia osobę będącą de facto głową państwa do nazywania kogoś "tępą dzidą"?
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Język ma znaczenie

Post autor: RIIF »

JPII pisze: 7 sty 2019, 18:17 Czy to usprawiedliwia osobę będącą de facto głową państwa do nazywania kogoś "tępą dzidą"?
Nie.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Język ma znaczenie

Post autor: Chamberlain »

Nie wygląda to najlepiej, Wasza Królewska Mość. Rozumiem, że discord, że po godzinach pracy, że prowokacja, stres, wyzwiska i tym podobne, ale przydałoby się jakieś, delikatnie mówiąc, uspójnienie wizerunku i samodyscyplina w tym zakresie.

WKM ma tu kilku cierpliwych kibiców, ale są pewne granice. Prosimy.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Język ma znaczenie

Post autor: RIIF »

Macie rację Hrabio. Stosowne działania już podjęliśmy w ciągu dzisiejszego dnia. Swą obecność w kanałach komunikacji ograniczylismy tylko do Dreamlandu.

Za dobre słowo dziękujemy. Nie zapomnimy.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Oskar ben Grozny Witt
Posty: 1037
Rejestracja: 5 gru 2016, 15:04
Numer GG: 42085982
NIM: 423923
Herb: o03
Lokalizacja: Unia Saudadzka, Koppenberg
Kontakt:

Re: Język ma znaczenie

Post autor: Oskar ben Grozny Witt »

O nie!
Robert II Fryderyk pisze: 7 sty 2019, 17:03 Żałuję. Winienem ignorować.
Nie wiedziałem, że pierwsze samokrytyki, o których pisałem wcześniej - Okupant złoży tak szybko.
Niebywałe!

(—) Oskar wicehrabia ben Grozny Witt
(—) 오스카르 자작 벤 그로즈느 위트
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Język ma znaczenie

Post autor: Andrzej »

Oskar ben Grozny Witt pisze: 7 sty 2019, 22:03 O nie!
Robert II Fryderyk pisze: 7 sty 2019, 17:03 Żałuję. Winienem ignorować.
Nie wiedziałem, że pierwsze samokrytyki, o których pisałem wcześniej - Okupant złoży tak szybko.
Niebywałe!
Ale nie złożone w liczbie mnogiej więc na razie chujowo.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Oskar ben Grozny Witt
Posty: 1037
Rejestracja: 5 gru 2016, 15:04
Numer GG: 42085982
NIM: 423923
Herb: o03
Lokalizacja: Unia Saudadzka, Koppenberg
Kontakt:

Re: Język ma znaczenie

Post autor: Oskar ben Grozny Witt »

To dopiero rozgrzewka komedii ;)

(—) Oskar wicehrabia ben Grozny Witt
(—) 오스카르 자작 벤 그로즈느 위트
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Język ma znaczenie

Post autor: Aleksander »

Ja bym nie miał nic przeciwko nazwaniu Yen tępą dzidą. Sam nazwałem ją, nie przymierzając, prostytutką, która ciągnie białko z lachy. Różnica jest taka, że ja ze świętoszkowatym wyrazem twarzy nie pouczam współobywateli o tym, że tak robić nie wolno.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Język ma znaczenie

Post autor: Andrzej »

الوـس pisze: 8 sty 2019, 14:47 Ja bym nie miał nic przeciwko nazwaniu Yen tępą dzidą. Sam nazwałem ją, nie przymierzając, prostytutką, która ciągnie białko z lachy. Różnica jest taka, że ja ze świętoszkowatym wyrazem twarzy nie pouczam współobywateli o tym, że tak robić nie wolno.
That's the point. Mnie tam pierdoli kto jak kogo nazywa więc nie będę prawił o "kulturze słowa" xD
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
OlaChojnacka
Posty: 99
Rejestracja: 8 gru 2013, 21:10
NIM: 714447
Kontakt:

Re: Język ma znaczenie

Post autor: OlaChojnacka »

Robert II Fryderyk pisze: 6 sty 2019, 10:18Razi nas język. Wyzwiska, argumenty ad personam, argumenty ad realum (że tak sobie na nowomowę pozwolimy), wulgaryzmy. Ten język odstrasza.
O to to. W punkt.
Robert II Fryderyk pisze: 6 sty 2019, 10:18Wbrew chęci zbudowania narracji iż taki język i taka forma pozwalają odsiać słabsze jednostki
Za takie cos od razu winien iść ban wraz z odebraniem v-własności i tytułów, jeśli posiadają. Nie można tolerować toksycznej męskości i, za przeproszeniem, "zajebistości".

Poza tym zanim-jeżeli ktos rzuci tu przykład Wandystanu: tam akurat używanie inwektywów i innych, tym podobnych wyrazów, wpisuje się dosyć naturalnie.
Tutaj jednakowoż nie bardzo. Monarchia, arystokracja, poważne dysputy, bogactwo... kurwiszony i chuje? Nie, to nie pasuje.
(-) mgr net Ola Kaarina Isadora Helyanve van Hälsing-Scraw de Cubalibre-Adamas et Marcjan-Chojnacka

Kwestorka w Baridasie, Cesarzowa Tuolelenkki, Dziedziczka Tirecji, Arcyksiężna Egerloon, Diuczessa Jajeczka, Baronowa Sint Arco, Hrabina Litawy, Szlachetna Dama w Ardemii, Lady Admiralicji.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Język ma znaczenie

Post autor: Aleksander »

OlaChojnacka pisze: 11 sty 2019, 12:07Tutaj jednakowoż nie bardzo. Monarchia, arystokracja, poważne dysputy, bogactwo... kurwiszony i chuje? Nie, to nie pasuje.
Jak ktoś bierze wiedzę na temat arystokracji z książek i filmów historycznych, to potem tak myśli xD
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Język ma znaczenie

Post autor: Andrzej »

الوـس pisze: 11 sty 2019, 18:07
OlaChojnacka pisze: 11 sty 2019, 12:07Tutaj jednakowoż nie bardzo. Monarchia, arystokracja, poważne dysputy, bogactwo... kurwiszony i chuje? Nie, to nie pasuje.
Jak ktoś bierze wiedzę na temat arystokracji z książek i filmów historycznych, to potem tak myśli xD
Coś w tym jest. XD
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Język ma znaczenie

Post autor: Andrzej »

Robert II Fryderyk:
Robert II Fryderyk pisze: 6 sty 2019, 10:18 Radzi jesteśmy z tego, że w Dreamlandzie zapanowało jako takie ożywienie. Przyczyny tegoż są całkowicie wtórne, liczy się zaś sam fakt. Z zainteresowaniem obserwujemy dyskusje w Parlamencie, rozmowy wokół programów kandydatów na Premiera, i inne rozmowy. Czytamy praktycznie każdą nową wiadomość. Pozwala nam to się uczyć tak Dreamlandu, jak i dremamlandzkiego społeczeństwa, bo mimo, iż od lat obserwowaliśmy Was, tak zawsze wiedza zdobywana od środka jest zupełnie inną. Dyskusje i ożywienie nas cieszą. Życzymy Wam zatem wytrwałości w nich i wspaniałych konkluzji.

Razi nas język. Wyzwiska, argumenty ad personam, argumenty ad realum (że tak sobie na nowomowę pozwolimy), wulgaryzmy. Ten język odstrasza. Wbrew chęci zbudowania narracji iż taki język i taka forma pozwalają odsiać słabsze jednostki, że dzięki temu budowany jest Dreamland silniejszy, bardziej otwarty, śmiemy postawić tezę, iż jest dokładnie odwrotnie. O ile nie ma nic złego w, od czas do czasu, celnie rzuconej "kurwie", czy innym podkreśleniu naszych emocji, tak używanie wulgaryzmów w co drugim zdaniu, a czasem w każdym, jest dowodem na to, że mamy problem. Nie używający, ale my wszyscy. Osobną kategorią jednak, znacznie gorszą od wulgaryzmów, jest sposób w jaki zwracamy się do siebie wzajemnie. Argumenty ad personam to nic nowego kiedy brakuje nam argumentów, argumenty ad realum to objaw kompletnej bezsilności tych, którzy argumentów takich używają, ale wyzwiska to jest dla nas całkowite zaskoczenie i rzecz na swój sposób przerażająca.

Warto pamiętać o jednym. Jak nas widzą, tak nas piszą. Wystawiamy sobie wizytówkę kraju pełnego barbarzyńców, onetowskich trolli, którzy nie potrafią ze sobą dyskutować na poziomie. Gdzie z pozoru intrygujące rozmowy szybko schodzą na poziom ulicznego rynsztoka, w rękach pojawiają się kastety i tulipany i zaczyna się zwyczajna napierdalanka. To słabe. Bardzo słabe. Niegdyś Dreamland był krajem, w którym dominowała wysoka kultura języka. Był krajem, w którym dbano o to jak się pisze, co się pisze. W dyskusji między dwoma osobami dominował szacunek, nawet kiedy się ze sobą nie zgadzali. I tak dalej. Dziś jest zupełnie odwrotnie. Ilu potencjalnych mieszkańców, obywateli i przyszłych premierów zraziło się tylko dlatego, że zaraz na wstępie natknęło się na liczne rynsztokowe bluzgi.

Język ma znaczenie, sposób w jaki się do siebie odzywamy ma znaczenie. Chcielibyśmy byście rozważyli w sercach czy warto kisić się w gronie 10 osób, które "wytrwały" padające zewsząd nieprzystojne odzywki, czy lepiej mieć 30 osób, z którymi można wchodzić w różnorakie interakcje. Chcielibyśmy by zaszła w nas wszystkich zmiana. Na lepsze. Umiar jest wskazany w każdej dziedzinie życia, także (a może przede wszystkim) w sposobie komunikacji.
Robert II Fryderyk, rex
Also Robert II Fryderyk:
Robert II Fryderyk pisze: 20 sty 2019, 15:07 Panie Witt. Wiesz Pan co to jest elementarny szacunek? Oczekuję od Was właśnie elementarnego szacunku. Wyjaśniam zanim się w Was zagotuje i zaczerwienią się Wasze lica, iż chodzi mi o odnoszenie się do realnego nazwiska. Wiele razy, nazbyt wiele razy, prosiłem Was i nie tylko Was, o jego nieużywanie. Nie trzeba być Einsteinem by zrozumieć powody.

Nie ma żadnego znaczenia, że u początków swej mikronacyjnej zabawy nazwiska owego używałem. Ma natomiast znaczenie, że wycofałem się z tego i poprosiłem by uszanować ten wybór. Nie zachowuj się więc Pan jak szczeniak, który za nic ma wszelkie autorytety, świętości i zasady wpajane w domu do małego móżdżku. Uszanuj, albo odejdź. Jeśli zaś uważasz, że odwołując się do realnego nazwiska mojego triggerujesz mnie to wiedz, że jedyne co robisz to pokazujesz jaki z Ciebie szczyl. Nic więcej.

I tak, to nie są słowa godne Króla. Ale nie występuję tu teraz w roli Króla, a starszego kolegi, który zamiast dać w papę zwyczajnie zwraca uwagę na to, że być gówniarzem możecie w swoim pokoju dwa na metr. I wobec mamy i taty. Nie wobec mnie. Liczę, że wyłożoną sprawę wprost - widać prosty umysł potrzebuje powiedzenia pewnych rzeczy wprost - w końcu pojmiecie i elementarny szacunek wykażecie. Jak nie to nie pozostanę dłużny, gwarantuję.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości