[TRUD] Kraj owiec albo naród z syndromem bitej żony

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: [TRUD] Kraj owiec albo naród z syndromem bitej żony

Post autor: Chamberlain »

Daniel von Witt pisze: 5 sty 2019, 20:58 Torkana Ingawaara. Jest np. empatyczny. Dba o obywateli.
Dba o kolegów. Koledzy dbają o niego.

Nie zdał podstawowego crash-testu, jakim jest premierowanie, zawiódł na całej linii i ustąpił wobec ryzyka drugiego głosowania w sprawie odwołania. Głowa państwa to wyższy level oczekiwań i presji. Więc nie, nie jestem przekonany.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [TRUD] Kraj owiec albo naród z syndromem bitej żony

Post autor: Daniel von Witt »

Ignorancie! Ingawaar nawet za Karbiakiem się opowiadał. Za mną nie przepada, a bronił mnie z powodów ideowych. Za to WE banowalby lekka ręką to tego, to tamtego. Sam WE podkreśla, jak ważny jest dla Pana resort siłowy. Osobiście mam powody do obawy przed Panem jako administratorem. Ingawaara się nie obawiam w tej roli.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: [TRUD] Kraj owiec albo naród z syndromem bitej żony

Post autor: Chamberlain »

Daniel von Witt pisze: 6 sty 2019, 16:21 Ingawaar nawet za Karbiakiem się opowiadał.
Tym gorzej, panie Witt. Tym gorzej. Swego czasu był to zresztą powód, by umieścił go Pan na liście "syfiarzy", dzisiaj czyni Pan z tego atut. Dokonał się pełen obrót.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [TRUD] Kraj owiec albo naród z syndromem bitej żony

Post autor: Daniel von Witt »

Bo ja dla dobra ogólnego nigdy się nie zgadzałem, by Karbiaka tu wpuścić po tym, jak Edward II o tym zdecydował. Ja jestem jednak prawicowcem, który nie zawsze opowiada się za humanitarnym traktowaniem jednostek na to nie zasługujących (niedawna dyskusja o karze śmierci chociażby). Natomiast Pan Ingawaar jest innym typem człowieka, stąd takie jego podejście, a nie inne. Skutek był taki, jak Pan pisze: "lista odpowiedzialnych za zasyfienie państwa". W swojej wypowiedzi chciałem jedynie jasno w ten sposób podkreślić, że Ingawaar potrafi troszczyć się o wszystkich, nawet o życie takich pomiotów jak Karbiak. Jest to jasny sygnał dla każdego nowo narodzonego człowieka w Królestwie: "Premier-elekt troszczył się o największego z największych trolli, to jakże by miał nie zatroszczyć się i o mnie?"

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: [TRUD] Kraj owiec albo naród z syndromem bitej żony

Post autor: Chamberlain »

Daniel von Witt pisze: 7 sty 2019, 15:41 W swojej wypowiedzi chciałem jedynie jasno w ten sposób podkreślić, że Ingawaar potrafi troszczyć się o wszystkich, nawet o życie takich pomiotów jak Karbiak.
Nie mógł Pan gorzej trafić. To Ingawaar jako jeden z naprawdę nielicznych poparł decyzję republikańskiego rządu JKW Alfreda w sprawie administracyjnej eskterminacji Karbiaka. Panu też wówczas poświęcił kilka zdań.

Zacytuję w całości:
Wasza Królewska Wysokość,

gratuluję odwagi cywilnej. To była słuszna decyzja. Proszę nie przejmować się krytyką - wystarczy wspomnieć, że jeden z najgłośniej krytykujących, Daniel von Witt, w połowie 2017 nielegalnie usuwał posty Zanika w dziale Zjednoczonego Księstwa. Porównywanie decyzji Premiera Rządu Królewskiego do holocaustu czy realnej histerii antyimigranckiej jest absurdalne i zwyczajnie chybione. Jeśli już szukają Państwo realnych skojarzeń, to można - ewentualnie - pochylić się nad zabójstwem Osama bin Ladena. Decyzja kontrowersyjna i sprzeczna ze standardowymi procedurami, ale bez wątpienia potrzebna.

Swoją drogą, nasi dreamlandzcy konserwatyści powinni postawić Zanikowi porządnych rozmiarów pomnik. Dawniej stał się dla Was pretekstem do szczucia niewygodnego monarchy. Teraz być może pomoże w usunięciu równie niewygodnego szefa rządu. Może honorowe członkostwo w KPA dla naszego trolla?
Trochę głupio, co?

BTW. Nie "Edward II wpuścił", a naród zdecydował w głosowaniu, w którym zdecydowano się mu dać nową szansę. Karbiak wytrzymał 5 dni, po czym sam zrezygnował, dostając przy okazji mocno po głowie. Ban został przywrócony, a jego nowe profile osobiście Pan likwidował. Zaznaczę, że to był rok 2016, a problemy z Karbiakiem zaczęły się na dobre rok później, gdy wracał pod zmienionymi personaliami, a dysfunkcyjne prawo nie pozwalało go bez ceregieli odstrzelić.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [TRUD] Kraj owiec albo naród z syndromem bitej żony

Post autor: Daniel von Witt »

Chamberlain pisze: 7 sty 2019, 16:17 Nie mógł Pan gorzej trafić. To Ingawaar jako jeden z naprawdę nielicznych poparł decyzję republikańskiego rządu JKW Alfreda w sprawie administracyjnej eskterminacji Karbiaka. Panu też wówczas poświęcił kilka zdań.
Dlaczego opowiada Pan nie po kolei? Będę się upominał o wstęp do nowego rozdziału o Karbiaku, a nie o jego zakończenie. Poproszę o prolog. Szybko.
Chamberlain pisze: 7 sty 2019, 16:17 Trochę głupio, co?
KPD i KPA są w stanie zimnej wojny. To spór naszych ugrupowań zdominował scenę polityczną na lata. Czy Pana więc dziwi, że komuniści zapisywali Karbiaka na nasze konto i odwrotnie?
Chamberlain pisze: 7 sty 2019, 16:17 BTW. Nie "Edward II wpuścił", a naród zdecydował w głosowaniu, w którym zdecydowano się mu dać nową szansę. Karbiak wytrzymał 5 dni, po czym sam zrezygnował, dostając przy okazji mocno po głowie. Ban został przywrócony, a jego nowe profile osobiście Pan likwidował. Zaznaczę, że to był rok 2016, a problemy z Karbiakiem zaczęły się na dobre rok później, gdy wracał pod zmienionymi personaliami, a dysfunkcyjne prawo nie pozwalało go bez ceregieli odstrzelić.
To wszystko wiadomo, a pisząc o tym ucieka Pan od istoty sprawy. Ingawaar nie troszczy się o kolegów, jak Pan mylnie pisał, a o wszystkich. Nawet tych, którzy wymykają się spod jego kontroli (Karbiak był zabawką do czasu) lub tych, za którymi nie przepada (ja!). I dlatego uważam, że byłby z niego dobry król.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: [TRUD] Kraj owiec albo naród z syndromem bitej żony

Post autor: Chamberlain »

Daniel von Witt pisze: 7 sty 2019, 16:29 Dlaczego opowiada Pan nie po kolei? Będę się upominał o wstęp do nowego rozdziału o Karbiaku, a nie o jego zakończenie. Poproszę o prolog. Szybko.
W sensie, że wcześniej był za rozpierduchą forum pod szyldem Kaufmanowej akcji "ludzkie Zoo" i maglowania trolla dla celów rozrywkowych? Nic z tego, drogi Panie. Wskazałem Panu produkt finalny tej przygody - efekt końcowego namysłu. A był nim głos za eksterminacją trolla.

Ile Panu płacą za te posty? Robi Pan to za friko? Ma Pan jakieś stałe poglądy w odniesieniu do jakiejkolwiek sprawy?
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [TRUD] Kraj owiec albo naród z syndromem bitej żony

Post autor: Daniel von Witt »

ZOO było później, na pewno później. O wstęp mi chodzi. No, proszę Cię Ekscelencjo. Lubisz pisać to napisz.

Ale zostawmy biednego trolla. Weźmy Jazłowieckiego, Simonsen czy mnie - w każdym z tych przypadków, a każdy jest inny, Ingawaar miał żal do osoby/osób przyczyniających się do ich odejścia/usunięcia, że do tego doprowadziły. Dla mnie to jasny dowód na to, że leży mu na sercu dobro wszystkich mieszkańców.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: [TRUD] Kraj owiec albo naród z syndromem bitej żony

Post autor: Andrzej »

Daniel von Witt pisze: 7 sty 2019, 16:41
ZOO było później, na pewno później. O wstęp mi chodzi. No, proszę Cię Ekscelencjo. Lubisz pisać to napisz.

Ale zostawmy biednego trolla. Weźmy Jazłowieckiego, Simonsen czy mnie - w każdym z tych przypadków, a każdy jest inny, Ingawaar miał żal do osoby/osób przyczyniających się do ich odejścia/usunięcia, że do tego doprowadziły. Dla mnie to jasny dowód na to, że leży mu na sercu dobro wszystkich mieszkańców.

(-) Daniel von Witt
Ale akurat po Gastonie nie płakał. XD

Inb4 Gaston #nikogo
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1647
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: [TRUD] Kraj owiec albo naród z syndromem bitej żony

Post autor: Torkan Ingawaar »

Nie mógł Pan gorzej trafić. To Ingawaar jako jeden z naprawdę nielicznych poparł decyzję republikańskiego rządu JKW Alfreda w sprawie administracyjnej eksterminacji Karbiaka.
I dziś poparłbym tę decyzję ponownie. W 2016 byłem za daniem Karbiakowi drugiej szansy - Karbiakowi, na którym wówczas nie ciążył żaden prawomocny wyrok, i który trzy lata wcześniej został zbanowany na forum na mocy decyzji moderatora Hansa von Witta. Szansy nie wykorzystał. W maju 2018 roku, kilka tygodni przed decyzją Premiera, został skazany przez Sąd Królestwa w osobie JKW Roberta na karę eliminacji. Nie jesteśmy grą RPG i wyrok dotyczy osoby - niezależnie od tego, jakie personalia akurat przybierze - a nie wpisów w CRM. To byłoby absurdalne, gdybyśmy każdemu nowemu kontu Arkadiusza Karbiaka musieli na drodze sądowej udowadniać, że jest powiązane ze swoimi wcześniejszymi, wyeliminowanymi wcieleniami i nie znam państwa, które takiej procedury by wymagało (raczej wszędzie multikonta są blokowane na podstawie decyzji administracyjnej), bo to skrajnie niewydolne rozwiązanie. Ówczesny Premier kierował się (nawet, jeśli formalnie nie wykonywał go bezpośrednio) prawomocnym wyrokiem Sądu Królestwa. W 2016 w świetle prawa Arkadiusz Karbiak był niewinny, a jego ostatnie wybryki miały miejsce kilka lat wcześniej. W 2018 był prawomocnie skazanym banitą, którego multikonto należało zablokować, bo Sądowi Królestwa zajęłoby to kilka tygodni (i nie jest to zarzut - uczciwy i sprawiedliwy proces z poszanowaniem prawa oskarżonego do obrony wymaga czasu). Dziś z resztą kolejne konta Karbiaka również sa zwyczajnie banowane przez administrację. To nie jest kwestia empatii czy jej braku albo mojego obecnego stosunku do Karbiaka, a jedynie przyspieszenia i usprawnienia pewnych procedur dotyczących walki z przestępcą. I to recydywistą. Gdyby król by go dziś ułaskawił, dalsze usuwanie jego wcieleń byłoby bezzasadne.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: [TRUD] Kraj owiec albo naród z syndromem bitej żony

Post autor: Stanisław Dmowski »

Daniel von Witt pisze: 7 sty 2019, 16:41 Weźmy Jazłowieckiego, Simonsen czy mnie - w każdym z tych przypadków, a każdy jest inny, Ingawaar miał żal do osoby/osób przyczyniających się do ich odejścia/usunięcia
Az mi się przypomniał taki artykuł JE Jazłowieckiego, w którym to zarzucał bodajże Panu, że odbiera Pan chęci do działania jemu, innym osobom dłużej przebywającym w KD. Musiałbym to odszukać, ale czasu brak. Ach, ta pamięć.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [TRUD] Kraj owiec albo naród z syndromem bitej żony

Post autor: Daniel von Witt »

Na pewno tak było. Zywimy się swoją energią. Nie pasujemy sobie i stosujemy emocjonalne szantaże. Jak choćby dzisiaj Dariusz napisał, że go Fryderyk zraza, bo go prosi o rozwój. Nie ma się czym przejmować. Ale Ingawaar się przejmował.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [TRUD] Kraj owiec albo naród z syndromem bitej żony

Post autor: Aleksander »

JPII pisze: 7 sty 2019, 16:43Ale akurat po Gastonie nie płakał. XD

Inb4 Gaston #nikogo
Płakałem po Gastonie. Przydałby się ożywczy deszcz gówna spuszczony na RCA et consortes.
(-) Alexander, r.s.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości