[TRUD] Kraj owiec albo naród z syndromem bitej żony

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

[TRUD] Kraj owiec albo naród z syndromem bitej żony

Post autor: Andrzej »

Obrazek
Jezus Pedael Ipanienko-Ingawaar | 4.12.2019 | (Przedruk na forum z "Trudu")
Obrazek
„Na początku był Dreamlandczyk. Przez pewien czas było dobrze. Jednak dreamlandzka społeczność szybko popadła w próżność i zepsucie. Wkrótce Dreamlandczyk stworzył Monarchę na swój obraz i podobieństwo. Tak oto Dreamlandczyk stał się architektem własnej zagłady”. (parafraza sceny otwierającej The Second Renaissance)
Emerytowana wierchuszka monarchofaszystowska niczym wypaczający komunizm komitet centralny partii komunistycznej, ponad głowami zwykłego ludu, zainstalowała na ekorzyńskim tronie importowanego monarchę. Nie to jednak powinno szokować najmocniej, lecz ślepa wiara w „Koronę Dreamlandu” sporej części społeczeństwa która uroczyście ślubuje wierność monarchii – chociaż ta monarchia już dawno zdradziła swoje społeczeństwo.
Status Quo [poza tym, że jest kultowym zespołem – zwłaszcza za zajebiste kolabo ze Scooterem – przyp. red.] jest stanem w którym chciałaby pozostać prawicowa część Dreamlandu. Obita po twarzy przez podwójne rządy Alfreda a w końcu przez niego porzucona, dreamlandzka prawica ślepo rzuca się w ramiona Roberta – chociaż jego była sarmacka społeczność jeszcze niedawno pudrowała siniaki za czasów Roberta II Fryderyka panowania tamże.
Nie powinien dziwić brak logiki w działaniu post-Alfredowskich rojalistów: wybór RCA na tron bez udziału wszystkich Dreamlandczyków wpędził prawicę w ślepy zaułek. Kiedyś wroga i nieufna Sarmacie Robertowi – teraz praktycznie bezwarunkowo, bo bez rzeczywistej rękojmi złożonej przez elekta seniorów wspólnocie dreamlandzkiej (chociaż oficjalnie tylko quote unquote wstępnie i na jakiś czas) musi przysiąc mu wierność i przy okazji dopiec osobom chcącym realnej zmiany dreamlandzkiego systemu politycznego.
Początkowy zapał mający na celu stałą i konkretną zmianę która by zabezpieczyła Dreamland przed RCA 2.0 ograniczyła się tylko do chwilowego ponarzekania na forum. A zmiana jest potrzebna, bo elekt z importu staje się pełnoprawnym członkiem konwentu seniorów z prawem głosu.
Abdykacja raczej na pewno nastąpi w ciągu tego roku z ewidentnego braku chęci działań – założę się o szklankę krakozyjskiego kumysu (gnomi kumys za drogi), że Robert ma po prostu focha na Dreamlandczyków za „ciepłe” powitanie i dlatego swoją obecność ogranicza do minimum. Może to i dobrze, bo Niedługo będziemy stali przed możliwością (czy raczej zagrożeniem) zamiany na tronie, na 99% ponownie bez udziału konstytucyjnego suwerena i źródła władzy. Nie róbmy sami siebie w konia, gdyż Edward II lekceważąco wobec tego suwerena uznał, że „Być może sami będziecie [wy jako konstytucyjny suweren – przyp. red.] mieli okazję wybrać ją [monarchę – przyp. red.] samodzielnie w bliższej lub dalszej przyszłości. Ale jeszcze nie dzisiaj”.
Dziwi mnie dlatego owcza bierność sporej części Dreamlandczyków na potrzebę zmian. Biegniecie ślepo za ideą „monarchii” nie widząc jak zajebiście mocno nie służy większości. To nie jest wina obywateli, że obrzuca mięchem monarchów – dostają taką opinię na jaką zapracują. Czy przed czy po objęciu tronu, to nic nie zmienia. Nie ma sensu powielać przytaczanych argumentów przeciw Robertowi czy jego poprzednikom. Raczej wiecie o co mi chodzi.
Trwamy w stanie najebania się od nadmiaru monarchofaszyzmu. Im szybciej przyjdzie srogi kac moralny i chęć zmiany na lepsze tym lepiej dla naszej egzystencji w KD. Ale taki jest problem z monarchofaszystoholizmem, że prawdopodobnie nie da się go wyleczyć w całości a jedynie można łagodzić jego objawy. Pożyjemy zobaczymy.
TL;DR: Czy mam ból dupy? Jeszcze jak!
Also: wcześniej nie klepałem takich felietonów, więc z góry sorry za słowotok. Lepiej mi idzie z produkcyjniakami i robieniem muzy.
--- ☭ ---
O Autorze
Obrazek
Jezus Pedael Ipanienko-Ingawaar
W kulturze: producent muzyczny, artysta, performer, animator imprez, pisarz. W polityce: deputowany Parlamentu Królewskiego w Dreamlandzie, były Prezydent Mandragoratu Wandystanu, działacz KPS(w) i KPD, planista Hipsterdorfu, kibucnik w Zejn Wandzie i społecznik w Krakozji.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [TRUD] Kraj owiec albo naród z syndromem bitej żony

Post autor: Daniel von Witt »

Zdecydowanie się zgadzam - niektórzy się nacpali monarchizmem w ten sposób, że popierają lub tolerują każdego króla tylko dlatego, bo nim jest. To rozumowanie na opak. Tylko dobry dla wszystkich król zasługuje na wsparcie lub tolerancję. Złego trzeba szybko usuwać. Króla trzeba sobie wychować. Nie łowić w łapance zagranicą. Innym imponuja zaś muskuły, dokonania czy ładna fryzura (nie w najnowszym przypadku) monarchy, ale to nic nie znaczy. Król to zestaw cech, które trzeba mieć by służyć OGOLOWI. RCA tego zestawu nie ma.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: [TRUD] Kraj owiec albo naród z syndromem bitej żony

Post autor: matmax »

Daniel von Witt pisze: 5 sty 2019, 20:02 Zdecydowanie się zgadzam
Ten moment, gdy DvW zgadza się z artykułem w Trudzie :D

Niezależnie od tego, co sądzę o RCA jako dreamlandzkim monarsze, przy tym wyborze chyba najlepiej widać, że decyzja Konwentu spotkała się z niedowierzaniem i pokazała potrzebę zmian w tym zakresie.

Co do focha na Dreamlandczyków - nie byłbym taki pewien. Ewidentnie ostatnio RCA zaczyna być widać na forum i póki co sprawia dość "królewskie" wrażenie - wejście w rolę idzie gładko. Pytanie, jak z reakcjami społeczności na pierwsze próby zaznaczenia, że dotychczasowa stylówka w dyskusjach zdaniem nowego monarchy nie bardzo.
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: [TRUD] Kraj owiec albo naród z syndromem bitej żony

Post autor: Stanisław Dmowski »

Daniel von Witt pisze: 5 sty 2019, 20:02 Króla trzeba sobie wychować. Nie łowić w łapance zagranicą.
Mam zatem do Ekscelencji pytanie. Czy widzicie zatem kogoś wśród obywateli, kto mógłby objąć tron?
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [TRUD] Kraj owiec albo naród z syndromem bitej żony

Post autor: Daniel von Witt »

Torkana Ingawaara. Jest np. empatyczny. Dba o obywateli. Kiedy sądził, że np. Jazlowiecki odszedł przez Senancoura - wypominal mu to. Gdy Chamberlain usunął mnie - jemu też. Chciałby, aby Dreamland był bogaty społecznie, chociaż w gniewie mówi różne rzeczy (co wypomina mu Chamberlain na mój temat; jednak czym innym jest wykrzyczec: "nienawidzę Cię, spierdalaj" niż zablokować komuś konto bez wyroku). Jest wykształcony i obyty z naszą kulturą i tradycją. Ma wiedzę, kontakty. Ma niegroźne hobby, stąd nie rozpierdolilby systemu prawnego i nie popadł w dekretomanie jak Alfred. Liczylby swoje słowa. Nie zajmowalby się wszystkim. Godnie by nas reprezentował, bo potrafi się wyslowic i urządzić narrację. Ma jeszcze inne zalety no i wady oczywiście, ale to godny następca byłby. RCA przy nim to popierdolka.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Prokrustes
Posty: 28
Rejestracja: 6 sty 2018, 01:28
NIM:
Kontakt:

Re: [TRUD] Kraj owiec albo naród z syndromem bitej żony

Post autor: Prokrustes »

Zwracam uwagę na wykorzystanie realnego nazwiska pewnej wspominanej osoby - czego ta osoba raczej sobie nie życzy.

Uważam, że niezależnie od wyrażanych opinii i wzajemnych stosunków należy uszanować rozdzielność światów.
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: [TRUD] Kraj owiec albo naród z syndromem bitej żony

Post autor: Andrzej »

zombiakov pisze: 6 sty 2019, 02:10 Zwracam uwagę na wykorzystanie realnego nazwiska pewnej wspominanej osoby - czego ta osoba raczej sobie nie życzy.

Uważam, że niezależnie od wyrażanych opinii i wzajemnych stosunków należy uszanować rozdzielność światów.
Wykorzystałem bo z tego co pamiętam to Robert dawniej używał swojego nazwiska w mikronacjach i nie kojarzę aby to był problem. Oczywiście jak Robertowi to się nie podoba - mogę je zamienić.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: [TRUD] Kraj owiec albo naród z syndromem bitej żony

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

matmax pisze: 5 sty 2019, 20:41 Pytanie, jak z reakcjami społeczności na pierwsze próby zaznaczenia, że dotychczasowa stylówka w dyskusjach zdaniem nowego monarchy nie bardzo.
Ciężko mi dać racjonalny powód dlaczego, ale wyjątkowo podoba mi się sformułowanie tego zdania.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [TRUD] Kraj owiec albo naród z syndromem bitej żony

Post autor: RIIF »

JPII pisze: 6 sty 2019, 02:37
zombiakov pisze: 6 sty 2019, 02:10 Zwracam uwagę na wykorzystanie realnego nazwiska pewnej wspominanej osoby - czego ta osoba raczej sobie nie życzy.

Uważam, że niezależnie od wyrażanych opinii i wzajemnych stosunków należy uszanować rozdzielność światów.
Wykorzystałem bo z tego co pamiętam to Robert dawniej używał swojego nazwiska w mikronacjach i nie kojarzę aby to był problem. Oczywiście jak Robertowi to się nie podoba - mogę je zamienić.
Owszem, używałem. I również owszem - jak zaznaczył mój Szacowny Przeciwnik Zombiakov - wiele razy wyrażałem w późniejszym okresie prośby o uszanowanie mojej prośby by moim realnym nazwiskiem się nie posługiwać. Będę zobowiązany.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: [TRUD] Kraj owiec albo naród z syndromem bitej żony

Post autor: Andrzej »

Ok, żaden problem
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: [TRUD] Kraj owiec albo naród z syndromem bitej żony

Post autor: Andrzej »

Nie mogę zedytować posta. Czy ktoś z administracji forum by to ogarnął?
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [TRUD] Kraj owiec albo naród z syndromem bitej żony

Post autor: RIIF »

JPII pisze: 6 sty 2019, 11:16 Nie mogę zedytować posta. Czy ktoś z administracji forum by to ogarnął?
Zmieniłem na von Thorna. Czy w gazecie też zmienicie? Dziękuję.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: [TRUD] Kraj owiec albo naród z syndromem bitej żony

Post autor: Andrzej »

Robert II Fryderyk pisze: 6 sty 2019, 11:23
JPII pisze: 6 sty 2019, 11:16 Nie mogę zedytować posta. Czy ktoś z administracji forum by to ogarnął?
Zmieniłem na von Thorna. Czy w gazecie też zmienicie? Dziękuję.
Dlaczego zmiana treści artykułu została dokonana bez konsultacji z autorem tekstu? Kumam, że popełniłem błąd ale czy to upoważnia kogoś do "poprawiania" tekstu jak się chce i bez ustalania tego z autorem?
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [TRUD] Kraj owiec albo naród z syndromem bitej żony

Post autor: RIIF »

JPII pisze: 6 sty 2019, 12:15 Dlaczego zmiana treści artykułu została dokonana bez konsultacji z autorem tekstu? Kumam, że popełniłem błąd ale czy to upoważnia kogoś do "poprawiania" tekstu jak się chce i bez ustalania tego z autorem?
Artykułu nie ruszałem, nawet nie mam dostępów. Także... nie odpowiem.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: [TRUD] Kraj owiec albo naród z syndromem bitej żony

Post autor: Andrzej »

Robert II Fryderyk pisze: 6 sty 2019, 12:28
JPII pisze: 6 sty 2019, 12:15 Dlaczego zmiana treści artykułu została dokonana bez konsultacji z autorem tekstu? Kumam, że popełniłem błąd ale czy to upoważnia kogoś do "poprawiania" tekstu jak się chce i bez ustalania tego z autorem?
Artykułu nie ruszałem, nawet nie mam dostępów. Także... nie odpowiem.
Zmieniliście treść przedruku na forum, kuglarzu.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [TRUD] Kraj owiec albo naród z syndromem bitej żony

Post autor: RIIF »

JPII pisze: 6 sty 2019, 12:33 Zmieniliście treść przedruku na forum, kuglarzu.
Tak, a Wy o to poprosiliście:
JPII pisze: 6 sty 2019, 11:16 Nie mogę zedytować posta. Czy ktoś z administracji forum by to ogarnął?
Zatem... w czym rzecz?
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: [TRUD] Kraj owiec albo naród z syndromem bitej żony

Post autor: Andrzej »

Robert II Fryderyk pisze: 6 sty 2019, 12:34
JPII pisze: 6 sty 2019, 12:33 Zmieniliście treść przedruku na forum, kuglarzu.
Tak, a Wy o to poprosiliście:
JPII pisze: 6 sty 2019, 11:16 Nie mogę zedytować posta. Czy ktoś z administracji forum by to ogarnął?
Zatem... w czym rzecz?
Gościu, formę edycji konsultuje się bezpośrednio z autorem tekstu a nie robi się samowolkę edytorską. Może u was w Sarmacji są inne zwyczaje ale tu jest Dreamland.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [TRUD] Kraj owiec albo naród z syndromem bitej żony

Post autor: RIIF »

Przywróciłem stan poprzedni. Mam nadzieję, że sobie z ewentualną edycją poradzicie. Oddalam się z wątku.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: [TRUD] Kraj owiec albo naród z syndromem bitej żony

Post autor: Andrzej »

Robert II Fryderyk pisze: 6 sty 2019, 12:38 Przywróciłem stan poprzedni. Mam nadzieję, że sobie z ewentualną edycją poradzicie. Oddalam się z wątku.
I jeszcze strzelił focha XDDD
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: [TRUD] Kraj owiec albo naród z syndromem bitej żony

Post autor: Chamberlain »

Fajnie się to czyta i trochę dziwię się, że autor dopiero teraz debiutuje. Jednocześnie widać, że Ipanienko nie do końca ogarnia realia dreamlandzkie. Może to skrzywienie wandejskie, z którego trzeba się będzie wyleczyć. Pewnie minie z czasem.

Fałszywa jest już sama teza: naród ma syndrom bitej (przez monarchię) żony. Nie ma. To naród dreamlandzki tradycyjnie bije monarchię. I w ogóle władzę, bo premierom też się obrywa, ale trochę mniej, bo tych można w każdej chwili odwołać. Widzą to wszyscy. I w kraju, i za granicą. Jesteśmy narodem królobójców.

Wszyscy następcy Edwarda II byli masakrowani. Chyba najlepiej ujął to Daniel von Witt, który dwa dni temu napisał w odniesieniu do JKM Roberta II Fryderyka i jego poprzedników:
Będzie workiem kartofli, które w miarę ich przerzucania będą pekac i przeistaczac się w miazge. Będzie bity po twarzy, nerach i jajach. I to przez każdego, kto chce odreagowac na Sarmacji czy to w porachunkach prywatnych czy międzypaństwowych. Konwent i jego wybranek musieli to uwzględniać, podejmując taką decyzję. Natomiast z racji, że król nie panuje u nas kadencyjnie to można go zmuszać do abdykacji od samej intronizacji. I wszyscy poprzedni byli do tego zmuszani w różny sposób. Ten zaś - szczególnie powinien być zmuszany, bo sam fakt, że jest kim jest teraz to kpina z naszego państwa.
Kiepski jest również argument, że "zmiana jest potrzebna, bo elekt z importu staje się pełnoprawnym członkiem konwentu seniorów z prawem głosu".

Tu z kolei uderza brak logiki. W dwóch miejscach. Po pierwsze - z importu pochodzi większa cześć obywateli, niektórzy od razy prostu z importu wskakiwali na fotel premiera lub MSZ. Ipanienko również jest z importu i w grudniu niewiele zabrakło do jego wyboru na premiera. Ktoś powie, że Ipanienko przynajmniej działał tutaj z przerwami wcześniej (był w rządzie Porfavora). Obecny Król też działał. Przecież był nawet Rektorem Uniwersytetu Królewskiego. Różnica między nim a Karoliną Aleksandrą jest taka, że nie mizdrzył się do nikogo na dreamlandzkim IRCu. Nie musiał.

Po drugie - dziwi mnie ten lęk przed obecnością JKM Roberta Fryderyka w Konwencie Seniorów i ten jeden przysługujący mu głos w głosowaniu nad następcą. Przecież to najmniejszy problem. Konwent zbiera się jedynie w razie "bezpotomnej śmierci" króla. JKM Robert Fryderyk już teraz może samodzielnie wyznaczyć następcę, bez jakiegokolwiek powoływania się na Konwent. To samo dotyczy jego następców. Wątpię, by popełnili ten sam błąd, co JKW Alfred, bo to był jednak błąd.

Poza tym uważam, że powinniśmy wprowadzić Republikę, ale to osobny temat.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość