Dreamlandzka Agencja Radiowa

Twórczość artystyczna, badania naukowe, spekulacje filozoficzne.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Dreamlandzka Agencja Radiowa

Post autor: Stanisław Dmowski »

JPII pisze: 3 sty 2019, 21:25
Sted Asketil pisze: 3 sty 2019, 21:06 Swietnie to wyszlo :)

Czy bedziecie robic problemy gdy zamieszcze w Muzeum Kakuckim ten i kolejne odcinki DAR?
Audycje DAR powinny być ogólnodostępne. W ogóle jestem za nacjonalizacją agencji :^)
De facto DAR jest państwowa, bo tworzona była jako inicjatywa Ministerstwa Kultury. Tak jak pisałem w liście, postaram się w najbliższym czasie uregulować status prawny radia, opublikujemy zarządzenie o powołaniu radia i przyznaniu tymczasowego zarządu.
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: Dreamlandzka Agencja Radiowa

Post autor: Sted Asketil »

Florian von Stettin pisze: De facto DAR jest państwowa, bo tworzona była jako inicjatywa Ministerstwa Kultury. Tak jak pisałem w liście, postaram się w najbliższym czasie uregulować status prawny radia, opublikujemy zarządzenie o powołaniu radia i przyznaniu tymczasowego zarządu.
Prosze o jakis zapis w sprawie udostepniania audycji na innych serwerkach. Zgoda lub jej brak i na jakich zasadach. Czasami autor/zy nie zycza sobie udostepniania materialow po za oficjalnym zrodlem. Ewentualni chetni beda wiedzieli z gory na czym stoja.
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Dreamlandzka Agencja Radiowa

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Kiedy nie nagrywam sam, wybitniej słychać słaby mikrofon :p No nic, cieszę się, że zyskuje uznanie nasza praca.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Konstantin Wolframovich
Posty: 101
Rejestracja: 12 lis 2018, 06:36
NIM: 689878
Kontakt:

Re: Dreamlandzka Agencja Radiowa

Post autor: Konstantin Wolframovich »

Audycyjkę sobie pobrałem, miło się słucha nawet, pomimo nieco innych poglądów, dobra robota.
/-/ por. Konstantin Wolframovich
Awatar użytkownika
Oskar ben Grozny Witt
Posty: 1037
Rejestracja: 5 gru 2016, 15:04
Numer GG: 42085982
NIM: 423923
Herb: o03
Lokalizacja: Unia Saudadzka, Koppenberg
Kontakt:

Re: Dreamlandzka Agencja Radiowa

Post autor: Oskar ben Grozny Witt »

Konstantin Wolframovich pisze: 4 sty 2019, 01:31 miło się słucha nawet, pomimo nieco innych poglądów, dobra robota.
Bardzo się cieszę! Planujemy rozszerzenie dyskusji w następnych audycjach o dodatkowe osoby więc trzy czy cztero osobowa debata ludzi o odmiennych poglądach może przypasować się każdemu.

(—) Oskar wicehrabia ben Grozny Witt
(—) 오스카르 자작 벤 그로즈느 위트
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Dreamlandzka Agencja Radiowa

Post autor: RIIF »

Słuchałem wczoraj w aucie w drodze przez zaspy na autostradzie. Fajnie się słuchało, nawet muza świetnie pasowała. W oczywisty sposób z częścią wypowiedzi na mój temat nie mogę się zgodzić, ale i nie będę inicjował polemiki. Chcę powiedzieć, że czekam na więcej!
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Dreamlandzka Agencja Radiowa

Post autor: Andrzej »

Robert II Fryderyk pisze: 4 sty 2019, 19:56 Słuchałem wczoraj w aucie w drodze przez zaspy na autostradzie. Fajnie się słuchało, nawet muza świetnie pasowała. W oczywisty sposób z częścią wypowiedzi na mój temat nie mogę się zgodzić, ale i nie będę inicjował polemiki. Chcę powiedzieć, że czekam na więcej!
A powiem, że doceniam za opinię na temat muzyki którą wrzuciłem w audycję. CCR nadaje fajne muzyczne tło do dzisiejszego rozdarcia dreamlandzkiej społeczności związanej z ostatnią elekcją ;)
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Dreamlandzka Agencja Radiowa

Post autor: Chamberlain »

JPII pisze: 3 sty 2019, 15:24 A nie Czejmbelyn?
Teraz mi się przypomniało. Karbiak używał formy: "Złożony w komorze". Facet miał zmysł proroczy. Może nasz własny los jest zapisany w nazwach?
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Dreamlandzka Agencja Radiowa

Post autor: Andrzej »

Oskar ben Grozny Witt pisze: 4 sty 2019, 09:11
Konstantin Wolframovich pisze: 4 sty 2019, 01:31 miło się słucha nawet, pomimo nieco innych poglądów, dobra robota.
Bardzo się cieszę! Planujemy rozszerzenie dyskusji w następnych audycjach o dodatkowe osoby więc trzy czy cztero osobowa debata ludzi o odmiennych poglądach może przypasować się każdemu.
Oskar miał mi przesłać surowe nagranie w styczniu/lutym. Cytując klasyka, wyszedł wtenczas po fajki... i nie wrócił do dziś [*]
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Dreamlandzka Agencja Radiowa

Post autor: Aleksander »

Zdecydowanie zbyt łatwo zostać w Dreamlandzie klasykiem.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Dreamlandzka Agencja Radiowa

Post autor: Chamberlain »

JPII pisze: 5 kwie 2019, 00:16 Oskar miał mi przesłać surowe nagranie w styczniu/lutym.
Sam już nie wiem. To może sprywatyzować? Wolny rynek hartuje. Tak czytałem u Korwina, gdy byłem jeszcze w wieku przedprodukcyjnym.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Dreamlandzka Agencja Radiowa

Post autor: Andrzej »

الوـس pisze: 5 kwie 2019, 11:47 Zdecydowanie zbyt łatwo zostać w Dreamlandzie klasykiem.
Zdefiniuj "zbyt łatwo", w końcu jesteś cytowany w sygnaturkach na tym forume. xD
Chamberlain pisze: 5 kwie 2019, 12:58
JPII pisze: 5 kwie 2019, 00:16 Oskar miał mi przesłać surowe nagranie w styczniu/lutym.
Sam już nie wiem. To może sprywatyzować? Wolny rynek hartuje. Tak czytałem u Korwina, gdy byłem jeszcze w wieku przedprodukcyjnym.
Tak sobie śledzę twoją działalność w KD i myślę, że w mirkonacjach z wieku przedprodukcyjnego jeszcze nie wyszedłeś ;)
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Lucy
Posty: 31
Rejestracja: 2 kwie 2019, 11:44
NIM: 625156
Kontakt:

Re: Dreamlandzka Agencja Radiowa

Post autor: Lucy »

Posłuchałam kawałka audycji nr 1 i jestem pod wrażeniem. Takich wiadomości mogłabym słuchać częściej. Pan markiz Orański powinien się zastanowić nad karierą speakera. Chociaż przykro słyszeć o upadaniu mniejszych państw.
Łucja d'Ekorre
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Dreamlandzka Agencja Radiowa

Post autor: matmax »

Lucy pisze: 5 kwie 2019, 21:20 Chociaż przykro słyszeć o upadaniu mniejszych państw.
To się w sumie działo zawsze. Im mniejsze państwo, tym łatwiej o to, by w pewnym momencie paliwo do działania się skończyło. Jednak zazwyczaj przyjemniej jest, gdy ktoś reaguje na kreatywność danego mieszkańca - czy to w formie dyskusji, czy komentarza do jakiegoś tekstu / dzieła / aktu prawnego.

W małej grupie albo samemu o to ciężko.
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Dreamlandzka Agencja Radiowa

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Naturalnie kiedy poświęcamy godziny swojego czasu na pisanie tekstów do mikronacji, liczymy że robimy to dla kogoś i nie musimy wyłącznie my sami czytać tych tekstów. W związku z tym już duże państwa jak KD zastanawiają się jak przyciągnąć do tego grona 20 osób kogoś nowego i utrzymać tych, którzy przypadkiem się tutaj znajdą. (Bo taka jest prawda, często ludzie trafiają tu albo z polecenia, albo ze zgubienia się na Wikipedii, więc to mówi o tym jak niskie są nasze możliwości interwencji w stan rzeczy) To tym trudniejsze dla nowych państw, gdy pojedynczy zapaleniem tworzy własną mikronację i stawia pod nią fundamenty, a znalezienie kogokolwiek, kto rzuci nowe światło choćby na dane rozwiązanie, uzupełni umiejętności czy no, zrobi cokolwiek, jest niezbędne i niełatwe. Więc często po wykrzesaniu jakiegoś zaangażowania własnego zapał opada przy braku reakcji, a mikronacja trafia na śmietnik historii.

Mam parę przemyśleń na temat polityki zagranicznej w naszych realiach i zastanawiam się czy mocarstwa nie powinny interweniować w ten stan rzeczy.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Gilead
Posty: 94
Rejestracja: 21 sty 2019, 16:34
Numer GG: 67441662
NIM: 956381
Kontakt:

Re: Dreamlandzka Agencja Radiowa

Post autor: Gilead »

Naturalnie kiedy poświęcamy godziny swojego czasu na pisanie tekstów do mikronacji, liczymy że robimy to dla kogoś i nie musimy wyłącznie my sami czytać tych tekstów.
Niestety, jest to czas z reguły zmarnowany.
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Dreamlandzka Agencja Radiowa

Post autor: matmax »

Gilead pisze: 10 kwie 2019, 20:12 Niestety, jest to czas z reguły zmarnowany.
Meh. Równie zmarnowany jak lepienie porcelany, hodowanie roślin, pisanie ero-fanfików o Andrzeju Dudzie na wattpadzie czy robienie sześciopaku na siłce. Czasem coś z tego sensownego wyjdzie, ale nawet jeśli nie, to satysfakcja też potrafi być. Albo przepuklina.

No i w sumie muszę przyznać, że jakbym nie poznał paru osób w mikronacjach i nie pozasuwał nad jakimiś śmiesznymi serwisami, to pewnie teraz byłbym w zupełnie innym miejscu mentalnie, zawodowo i finansowo.
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Oskar ben Grozny Witt
Posty: 1037
Rejestracja: 5 gru 2016, 15:04
Numer GG: 42085982
NIM: 423923
Herb: o03
Lokalizacja: Unia Saudadzka, Koppenberg
Kontakt:

Re: Dreamlandzka Agencja Radiowa

Post autor: Oskar ben Grozny Witt »

Drodzy Mieszkańcy Królestwa Dreamlandu. Po 4 latach będę miał możliwość dotrzymania słowa i oddania w wasze ręce wywiadu z JE Pawłem Zanikiem vel Adamusem Flisem vel Arkad****** Karb******.
Czy Król @Andrzej byłby chętny w pomocy przy realizacji? Sklejeniem jak za starych czasów jakiejś playlisty tematycznej?

Proszę również o waszą pomoc. Napiszcie, o co mógłbym zapytać się ów jegomościa. Jakie tematy powinienem poruszyć? Im więcej waszych pomysłów, tym lepsze z tego arcydzieło może wyjść xD

(—) Oskar wicehrabia ben Grozny Witt
(—) 오스카르 자작 벤 그로즈느 위트
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Dreamlandzka Agencja Radiowa

Post autor: Andrzej »

Oskar ben Grozny Witt pisze: 22 lut 2023, 01:20 Drodzy Mieszkańcy Królestwa Dreamlandu. Po 4 latach będę miał możliwość dotrzymania słowa i oddania w wasze ręce wywiadu z JE Pawłem Zanikiem vel Adamusem Flisem vel Arkad****** Karb******.
Czy Król @Andrzej byłby chętny w pomocy przy realizacji? Sklejeniem jak za starych czasów jakiejś playlisty tematycznej?
Z przyjemnością – na tyle, na ile mi czasu wystarczy.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Dreamlandzka Agencja Radiowa

Post autor: Maciej II »

Od siebie proponuję przeboje hord mongolskich.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura i nauka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość