Dreamlandzka Agencja Radiowa

Wieści ze świata kultury i sportu.
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Kontakt:

Re: Dreamlandzka Agencja Radiowa

Post autor: Torkan Ingawaar » 23 wrz 2018, 16:45

Może Karolina faktycznie mówi językiem z licznymi, nazwijmy to, naleciałościami gwarowymi? Moja nieżyjąca już prababcia spod Janowa Lubelskiego też miała taką dosyć wschodnią wymowę.

Jeśli tak, to w sumie zazdroszczę. Też chciałbym mówić na co dzień jakimś fajnym dialektem, tak jak we wszystkich krajach cywilizowanej Europy (w niemieckojęzycznych kantonach Szwajcarii nawet w szkołach wszystkie zajęcia z wyjątkiem niemieckiego są prowadzone w lokalnych narzeczach, a nie w hochdojczu), a nie jakimś nudnym standardem zbliżonym do literackiego. Ale cóż, taki już urok Ziem Odzyskanych. xD
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek

Awatar użytkownika
الوـس
Premier Rządu Królewskiego
Herb:
Kontakt:

Post autor: الوـس » 23 wrz 2018, 16:54

Ja mówię na co dzień gwarą krakowską, a do celów urzędowych gwarą śląską. Nie widzę w tym nic nadzwyczaj atrakcyjnego xD
(-) Aluś de la Ciprofloksja zu Hergemon und von Lichtenstein y de Arbuz och Apelsinklyfta
فقهاء‎‎

Ruch Tauzen!

Hej Ruchu nasz!
Pokaż jak grasz.
Gdy upadniesz - wstań!
Nie poddawaj się!
My wspieramy cię.

Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Kontakt:

Post autor: Torkan Ingawaar » 23 wrz 2018, 17:10

Ja mówię na co dzień gwarą krakowską, a do celów urzędowych gwarą śląską. Nie widzę w tym nic nadzwyczaj atrakcyjnego xD
No wiesz, funkcjonujesz jednak w nieco innej rzeczywistości językowej. Wypowiadam się perspektywy osoby mieszkającej w regionie, gdzie jakiekolwiek wyraźne naleciałości gwarowe wyginęły w zasadzie ze dwa pokolenia temu.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek

Awatar użytkownika
الوـس
Herb:
Kontakt:

Post autor: الوـس » 23 wrz 2018, 17:54

Dalej nie wiem co jest takiego nadzwyczajnego w tym, że wychodzicie na dwór, zamiast na pole, albo chociażby na plac xD
(-) Aluś de la Ciprofloksja zu Hergemon und von Lichtenstein y de Arbuz och Apelsinklyfta
فقهاء‎‎

Ruch Tauzen!

Hej Ruchu nasz!
Pokaż jak grasz.
Gdy upadniesz - wstań!
Nie poddawaj się!
My wspieramy cię.

Awatar użytkownika
Алоиз Нишемангоҳ
Numer GG: 4917991
Kontakt:

Post autor: Алоиз Нишемангоҳ » 24 wrz 2018, 01:10

Torkan Ingawaar pisze:
23 wrz 2018, 16:45
Może Karolina faktycznie mówi językiem z licznymi, nazwijmy to, naleciałościami gwarowymi?
Nie, nie mówi xD JKW mówi normalną literacką polszczyzną normatywną, po prostu dość niewyraźnie i cicho. Nie żebym szkalował zresztą, wymowa jak wymowa, niektórzy seplenią albo mają problem z „r” albo z nosówkami – różnie bywa.
ppłk Alojzy Pupka

Awatar użytkownika
الوـس
Herb:
Kontakt:

Post autor: الوـس » 24 wrz 2018, 09:45

Alojzy Pupka pisze:
24 wrz 2018, 01:10
Torkan Ingawaar pisze:
23 wrz 2018, 16:45
Może Karolina faktycznie mówi językiem z licznymi, nazwijmy to, naleciałościami gwarowymi?
Nie, nie mówi xD JKW mówi normalną literacką polszczyzną normatywną, po prostu dość niewyraźnie i cicho. Nie żebym szkalował zresztą, wymowa jak wymowa, niektórzy seplenią albo mają problem z „r” albo z nosówkami – różnie bywa.
Skąd JKW zna literacką polszczyznę, jak nigdy w Krakowie nie mieszkała? :O
فقهاء‎‎

Ruch Tauzen!

Hej Ruchu nasz!
Pokaż jak grasz.
Gdy upadniesz - wstań!
Nie poddawaj się!
My wspieramy cię.

Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
Herb:
Kontakt:

Post autor: Karolina Aleksandra » 24 wrz 2018, 14:36

To skoro już się naprodukowaliśmy o dialektach i akcentach, może ktoś ruszy ze swoim na podbój Dreamlandzkiej Agencji Radiowej? Panu Premierowi na pewno przyda się każda możliwa pomoc. Czynna, nie tylko bierna.

KA

Awatar użytkownika
Florian von Stettin
Numer GG: 65682687
Kontakt:

Post autor: Florian von Stettin » 24 wrz 2018, 14:57

Tak jak już mówiłem, proponuję zgadać się jednego wieczora i improwizujemy. Ktoś proponował discord, jestem za. Będzie chociaż okazja, by wykorzystać dawno nieużywany mikrofon. Pogadamy, ja domontuje jakieś muzyczne kawałki, które sobie życzycie i coś z tego wyjdzie.
(-) sir Florian von Stettin

Awatar użytkownika
Florian von Stettin
Kontakt:

Post autor: Florian von Stettin » 19 gru 2018, 15:42

Czasu brakło i nic nie wyszło. Dokonuję ostatniego podejścia. W planach audycja świąteczna, będziemy wraz z JE Fryderykiem rozmawiać o wydarzeniach bieżących i składać wszystkim Dreamlanczykom najszczersze życzenia. Oby tym razem się udało, trzymajcie kciuki!

Awatar użytkownika
JPII
minister
Kontakt:

Post autor: JPII » 19 gru 2018, 16:01

Florian von Stettin pisze:
19 gru 2018, 15:42
Czasu brakło i nic nie wyszło. Dokonuję ostatniego podejścia. W planach audycja świąteczna, będziemy wraz z JE Fryderykiem rozmawiać o wydarzeniach bieżących i składać wszystkim Dreamlanczykom najszczersze życzenia. Oby tym razem się udało, trzymajcie kciuki!
Jeśli dostanę surówkę do końca tego tygodnia to mogę ją zmontować na przed świętami.
Jezus Pedael Ipanienko-Ingawaar

Arianator-in-chief

Post autor: Arianator-in-chief » 19 gru 2018, 17:04

Jezus Pedael Ipanienko pisze:
19 gru 2018, 16:01
Jeśli dostanę surówkę do końca tego tygodnia to mogę ją zmontować na przed świętami.
Obrazek

A teraz do roboty.
Na czasowym (?) urlopie od Dreamlandu.
Dane kontaktowe jakby coś.

Awatar użytkownika
JPII
minister
Kontakt:

Post autor: JPII » 19 gru 2018, 17:22

Drama Queen pisze:
19 gru 2018, 17:04
Jezus Pedael Ipanienko pisze:
19 gru 2018, 16:01
Obrazek

A teraz do roboty.
Obrazek

Awatar użytkownika
Chamberlain
minister
Numer GG: 62994040
Kontakt:

Post autor: Chamberlain » 22 gru 2018, 15:51

19 gru 2018, 15:42
Trzymam. Będzie coś z tego?

Awatar użytkownika
Florian von Stettin
Kontakt:

Post autor: Florian von Stettin » 22 gru 2018, 15:53

Dzisiaj jeśli Fryderyk będzie zdrów i rozprawię się w domu z choinką to zasiądę za mikrofon.

Awatar użytkownika
Oskar ben Grozny Witt
Numer GG: 42085982
Herb:
Kontakt:

Post autor: Oskar ben Grozny Witt » 28 gru 2018, 13:51

Zgłaszam się. Chętnie mogę użyczyć swojego głosu, czy też pomóc w obróbce nagrań.
Sam posiadam bardzo dobrej jakości mikrofon, więc z jakością nie powinno być problemów.
Daniel von Witt pisze: Robert nie będzie rządził. Zachęcam wszystkich patriotów do bojkotowania i torpedowania działań Roberta tymczasowo zajmującego tron (nie bezcześćmy nazwy król zestawiając ją z tym typem). Pierwszy cel: koronacja. Naród go nie chce. Pokażmy to wszyscy".
Alus pisze: Szkoda jedynie, że RCA ma to wszystko w dupie. Tak to leży mu na sercu dobro Dreamlandu ;-)

(-) Oskar baron ben Grozny Witt

Awatar użytkownika
Florian von Stettin
Kontakt:

Post autor: Florian von Stettin » 28 gru 2018, 13:53

No, super. Poinformuję Ekscelencję Orańskiego, że partner do rozmów się znalazł. Obyście zdążyli do Nowego Roku, będzie fajna audycja noworoczna. Ipanienko, szykuj się do montażu.

Awatar użytkownika
JPII
minister
Kontakt:

Post autor: JPII » 28 gru 2018, 13:55

28 gru 2018, 13:53
No, super. Poinformuję Ekscelencję Orańskiego, że partner do rozmów się znalazł. Obyście zdążyli do Nowego Roku, będzie fajna audycja noworoczna. Ipanienko, szykuj się do montażu.
My body is ready.

Awatar użytkownika
JPII
minister
Kontakt:

Post autor: JPII » 2 sty 2019, 23:44

Obrazek
Audycję stworzyli Fryderyk Orański-Nassau oraz Oskar ben Grozny Witt. Mastering oraz dobór muzyki i dżingli wykonał Jezus Pedael Ipanienko-Ingawaar.

Audycja tymczasowo wisi na Google Drive. Wrzucę ją na stronę DARu jak tylko dostanę dostęp do FTP.

Awatar użytkownika
Oskar ben Grozny Witt
Herb:
Kontakt:

Post autor: Oskar ben Grozny Witt » 3 sty 2019, 00:30

Audycja nagrywana dzień przed sylwestrem, dlatego zabrakło nam, chociażby omówienia programu wyborczego Chamberlaina.

Dyskutowaliśmy na temat wystawienia RCA na tron oraz reaktywacji Uniwersytetu Królewskiego.
Znajdziecie również państwo wspomnienia o takich postaciach jak Daniel Von Witt, Alfred, Karolina, Aluś de la Ciprofloksja, Edward II, Auksencjusz Butodziej Witt, Florian von Stettin czy Prezerwatyw Tradycja Radziecki.

Zapraszamy wszystkich do wysłuchania i wystawienia opinii poniżej. Jesteśmy ciekaw jak wam się to podoba, bo z mojej strony pierwszy raz w życiu nagrywałem podcast na żywo, bez żadnego specjalnie przygotowania.
Daniel von Witt pisze: Robert nie będzie rządził. Zachęcam wszystkich patriotów do bojkotowania i torpedowania działań Roberta tymczasowo zajmującego tron (nie bezcześćmy nazwy król zestawiając ją z tym typem). Pierwszy cel: koronacja. Naród go nie chce. Pokażmy to wszyscy".
Alus pisze: Szkoda jedynie, że RCA ma to wszystko w dupie. Tak to leży mu na sercu dobro Dreamlandu ;-)

Awatar użytkownika
JPII
minister
Kontakt:

Post autor: JPII » 3 sty 2019, 00:55

Mam nadzieję, że dopasowałem się klimatem z trackami.

Awatar użytkownika
Florian von Stettin
Kontakt:

Post autor: Florian von Stettin » 3 sty 2019, 07:48

Od razu wiedziałem, że taką luźną rozmowę będzie się słuchać o wiele przyjemniej niż jednoosobowe czytanie z kartki. Brawo panowie, mikrofon Was czuje :)

Awatar użytkownika
Chamberlain
minister
Numer GG: 62994040
Kontakt:

Post autor: Chamberlain » 3 sty 2019, 11:40

Nieźle, nieźle. Ale skąd się wziął ten "Szamberlę"? "Czamberlejn", jak już, choć i tak niedokładnie.
- - William markiz Chamberlain-Schlesinger

Awatar użytkownika
Χέλμουτ Πολ
Komisarz Wyborczy Królestwa
Kontakt:

Post autor: Χέλμουτ Πολ » 3 sty 2019, 12:22

Szamberlę.. znaczy ten czwarty muszkieter, tak?
A realizacja pierwsza klasa. Można rzec: światowo. Szkoda, że tak rzadko pojawiają się nowe audycje.
"Wiem, że w domu już nikt nie chce słuchać o tych wszystkich fascynujących rzeczach, których się uczę i od których już pęka mi głowa. Wychodzę świeżo nabity wiedzą z wykładu, i chciałbym komuś to opowiedzieć. Dziewczyna ma już dosyć, matka na hasło "ustawa" sięga po kabel od prodiża, a ojciec już na początku listopada wyskoczył do sklepu po fajki i jeszcze nie wrócił."
~Aluś, 20 marca 2019

Awatar użytkownika
Oskar ben Grozny Witt
Herb:
Kontakt:

Post autor: Oskar ben Grozny Witt » 3 sty 2019, 12:38

Ja widzę jeszcze co powinniśmy poprawić, za dużo w naszych wywodach pojawia się "eee, yyy". Zauważyłem to, gdy musiałem poświęcić więcej niż godzinę na obróbkę. Zastanawiam się jeszcze nad reaktywacją Telewizji Mikronacyjnej

Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Prezes Sądu Królestwa
Numer GG: 41404078
Kontakt:

Post autor: Daniel von Witt » 3 sty 2019, 12:42

Świetna robota Wasze Ekscelencje. Czekam na kolejne audycje.

(-) Daniel von Witt

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura i sport”