[SARMACJA] Upadamy już 20 lat...

Miejsce informacji na tematy zagraniczne z innych mikronacji.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

[SARMACJA] Upadamy już 20 lat...

Post autor: Stanisław Dmowski »

Na Sylwestra ukazał się w KS artykuł autorstwa Baridajki Sorchy Raven. Kolejny tekst z gatunku depresyjnego użalania się nad tym, kiedy mikroświat upadnie. Warto jednak się mu przyjrzeć, ponieważ autorka wygłosiła kilka ciekawych tez. Czekam na Wasze komentarze.
Otóż, kiedy zaczynałam zabawę w wirtualne państwa, było ich wiele, były bardzo różne tak klimatycznie, jak i narracyjnie. Później powstało jeszcze kilka bardzo różniących się od pozostałych, mających swój niebanalny klimat, narrację i prawo.
Co z nich zostało?
Zupełnie nic...
Dlaczego?
Ponieważ nikomu nie zależało na tym, aby pojawiła się jakaś mikronacja mająca aspiracje, pomysły czy chcąca dodać kolorytu już istniejącym. Zaczęto najpierw wyśmiewać, później śledzić kloning, aby następnie zacząć bojkotować, bo ma inne prawo, bo nie przestrzega takiego jak u nas, bo próbuje zaszaleć z narracją, na co nam brak odwagi, a przede wszystkim jest inna, nie jest bezbarwna i monotonna, gdzie polityka gra pierwsze skrzypce.
Dość tego!
Trzeba zrobić porządek z tymi yoyonacjami (jak ich nazywano), zniszczyć, wyśmiać, zastosować ostracyzm pokazać wszystkim kloning, zetrzeć z powierzchni v-świata, albo będą jak my (co często kończyło się kopiowaniem praw ze starszych mikronacji, zero własnego pomyślunku), albo ich wykończymy.
Ile z tych dawnych mikronacji/yoyonacji po waszemu zostało (kilka dla przypomnienia: Austro-Węgry, Al Rajn, Rotria, Scarland, Samunda, Okoczia, Nordia i wiele innych...)?
Jaką mikroświat dziś daje alternatywę, jaką różnorodność? No ale zawsze można powiedzieś, iż zostali sami "rasowi" mikronauci (bez komentarza...).
Zostały słownie dwie mikronacje, które kuleją z aktywnością i ciągle na nią narzekają, biadolą i utyskują.
Sami sobie zrobiliście taki v-świat, więc nie ma co marudzić, zniechęciliście ludzi kreatywnych i sprowadziliście mikronacje do takiego punktu, że już nikomu nic się nie chce, bo i tak nic to nie zmieni. Zniszczyliście czyjś wysiłek, bombardując ich twórczość hejtem oraz wylewając na nich kubły pomyj, ośmieszaliście ich, a kim wy jesteście? Kto wam daje prawo do oceniania innych?
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: [SARMACJA] Upadamy już 20 lat...

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Poza działaniami w oczywisty sposób zasługującymi na szkalunek jak przeklejanie artykułów z wiki, nie zdarzyło mi się szkalować nowych mikronacji. Pomysł istnienia Rzeszy też przyjąłem z zainteresowaniem. Prywatnie od tych oskarżeń się dystansuje i nie czuję jakoby były kierowane ku mnie.

Co gorsza jednak z mojej perspektywy, zainteresowany wymienieniem Rotrii wśród martwych nacji, spojrzałem na forum, a tam informacja o długim urlopie jednego seniora rodu, JE Wilhelma i prawdopodobnie permanentnym odejściu drugiego, JE Alberta. Na tą chwilę mój brat Maurycy będzie Seniorem Rodu do czasu powrotu ojca.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Zablokowany

Wróć do „Zagranica”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość