Królewskie Orędzie Noworoczne

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Królewskie Orędzie Noworoczne

Post autor: RIIF »

Ekorre, 31 grudnia 2018 r.
Wasze Królewskie Wysokości,
Wasze Najjaśniejsze Wysokości,
Wasze Wysokości, Miłości, Łaskawości,
Wielmożne Panie i Wielmożni Panowie,
Znamienite Panie i Znamienici Panowie,
Dostojne Panie i Dostojni Panowie,
Szlachetne Panie i Szlachetni Panowie,
Szanowni Państwo i Dostojni Goście,

Kończący się właśnie rok przyniósł Dreamlandowi sporo zmian. Pożegnaliśmy Królową Karolinę Aleksandrę, i po raz drugi Króla Alfreda. Wzięliśmy rozwód a Królestwem Elderlandu i zakończyła swój żywot Wspólnota Korony Ebruzów. Prowadziliśmy mniej lub bardziej ożywione dyskusje, niekiedy kłótnie. Ale to co najważniejsze to świętowaliśmy zakończenie drugiej dekady istnienia Królestwa Dreamlandu. Dwadzieścia lat Królestwo Dreamlandu trwa i wpływa na kształt Mikroświata. Jesteśmy i długo jeszcze pozostaniemy najstarszym krajem polskiego wirtualnego świata.

O tym, że Mikroświat się kurczy i zanika się napisano kilometry literek. Ale dziś nie to jest ważne by kolejny raz mówić o tym, że nasza rzeczywistość jest inną niż ta, którą niektórzy z nas pamiętają sprzed lat. Ważne jest to by zdać sobie sprawę z tego, że Mikroświat po prostu się zmienia. Czy na lepsze? Czy na gorsze? Nie nam to oceniać. Zmienia się tak jak zmieniamy się my. Dziś oczekiwania wobec państw są inne, a naszą rolą, by przetrwać i móc się rozwijać, jest oczekiwań tych spełnienie. Na siłę niczego nie utrzymamy. Kraina Marzeń — tak ziemie te nazwali założyciele Królestwa — na nowo musi stać się miejscem, w którym każda i każdy z nas będzie mógł działać tak, jak chce. Będzie się spełniać, realizować, zachwycać nas swą twórczością, zmysłem organizacyjnym, politycznym sprytem czy rycerskim kunsztem. W Dreamlandzie zawsze było, jest i zawsze będzie, miejsce dla każdej i każdego Mikronauty. Możemy i musimy ze sobą współpracować dla dobra tego Marzenia.

W pierwszych tygodniach Nowego Roku czeka nas królewska koronacja. Już wkrótce zaprosimy Was na nią i mamy nadzieję, że będzie to wydarzenie, które pozwoli nam wszystkim w kolejne 12 miesięcy wejść z dobrą energią. Radujemy się ogromnie, że swe podwoje na nowo otwiera Uniwersytet Królewski — liczymy na to, iż szybko stanie się kuźnią kadr, tyglem ciekawych debat, ale i zdrojem, z którego chłonąć będą zarówno obecni, jak i nowi mieszkańcy. Rozpoczęliśmy już porządkowanie sfery dyplomatycznej Królestwa. Już wkrótce nasze działania na kanwie międzynarodowej będą zauważalne. Mamy obecnie trzech wspaniałych Ambasadorów, wykorzystamy to. Dreamland, chcąc odgrywać znaczącą rolę, nie może być krajem zamkniętym na innych, biernym na arenie międzynarodowej. Jeśli zaistnieje potrzeba wypracujemy mechanizmy szybkiej reakcji na dynamiczną sytuację polityczną Mikroświata. Liczymy na ożywienie dreamlandzkiego rynku prasowego. Niezwykle ważnym aspektem działalności państwowej jest właśnie kontrolna rola dziennikarzy. To w jaki sposób czytają oni rzeczywistość nie raz jest najlepszym lekarstwem dla nieco zagubionych władz — niezależnie od ich szczebla. W celu wsparcia dreamlandzkiej niezależnej prasy będziemy w rozmowach o nowej stronie dbać o to by publikacje były w stosowny sposób eksponowane i dostępna dla mieszkańców i gości naszego Królestwa.

Wiele przed Nami i Wami do zrobienia. Wierzymy, że wspólnymi siłami z łatwością te cele osiągniemy. Ale teraz już życzymy Wam i Królestwom na nadchodzący 2019 rok wszystkiego co najlepsze, wielu nowych pomysłów i mieszkańców, ciekawych dyskusji, ożywienia, intrygujących dyskusji i inicjatyw, szczęścia i zdrowia! Vivat Nowy Rok, Vivat Dreamland!

Robertus II Fredericus, rex
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Królewskie Orędzie Noworoczne

Post autor: Chamberlain »

Wypijam za zdrowie Jego Królewskiej Mości! I świetnej zabawy dla wszystkich!
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Królewskie Orędzie Noworoczne

Post autor: Karolina Aleksandra »

Szampańskiego. Nie patrzmy na to, co było, a co być może.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Królewskie Orędzie Noworoczne

Post autor: Aleksander »

Chamberlain pisze: 31 gru 2018, 16:39 Wypijam za zdrowie Jego Królewskiej Mości! I świetnej zabawy dla wszystkich!
Wyjaśniło się, czemu mi ten flakon zaszkodził.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1647
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: Królewskie Orędzie Noworoczne

Post autor: Torkan Ingawaar »

Dobrze by było, gdyby król chociaż nazwy miasta swojego rezydowania nie pisał z błędem. ;)
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Królewskie Orędzie Noworoczne

Post autor: RIIF »

Słusznie. Nie zauważyłem błędu. Już poprawiony.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: Królewskie Orędzie Noworoczne

Post autor: Sted Asketil »

Torkan Ingawaar pisze: 1 sty 2019, 15:50 Dobrze by było, gdyby król chociaż nazwy miasta swojego rezydowania nie pisał z błędem. ;)
Czyzby tylko Torkan Ingawaar przeczytal powyzsze oredzie z uwaga?
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Królewskie Orędzie Noworoczne

Post autor: Andrzej »

Wspaniały to był rok. Nie zapomnę go nigdy. A czego sobie życzę w '19? Tego samego, co w osiemnastym. Dużo pieniędzy miałem, dużo piłem wódki, bo bardzo ją lubię, i dużo spałem.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Edward II
król-senior
Posty: 1730
Rejestracja: 7 sie 2010, 22:59
Numer GG: 8606140
NIM: 873817
Lokalizacja: Domena Królewska - Ekorre
Kontakt:

Re: Królewskie Orędzie Noworoczne

Post autor: Edward II »

Sted Asketil pisze: 1 sty 2019, 20:38
Torkan Ingawaar pisze: 1 sty 2019, 15:50 Dobrze by było, gdyby król chociaż nazwy miasta swojego rezydowania nie pisał z błędem. ;)
Czyzby tylko Torkan Ingawaar przeczytal powyzsze oredzie z uwaga?
Uważna lektura niekoniecznie wiążę się z publicznym wytykaniem autorowi literówek. W przeciwnym razie niemal każda dyskusja zamieniłaby się w złośliwe podstawianie sobie nogi i ignorowanie właściwego przesłania — choćby w wątkach, w których kolejno Premier, Minister Spraw Zagranicznych i Minister Bezpieczeństwa popełnili w ostatnich tygodniach dokładnie ten sam błąd (Ekkore zamiast Ekorre).

Lista prominentnych Dreamlandczyków, które w dalszej przeszłości popełniły ten sam błąd, liczy kilkanaście nazwisk. Pomyłka zdarzyła się nawet Danielowi von Wittowi. Ta nazwa po prostu zawsze stwarzała problemy piszącym. Taka nasza dreamlandzka tradycja.

Pewne rzeczy mogą pójść na priw, prawda? Więcej wyrozumiałości, proszę.

E II
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: Królewskie Orędzie Noworoczne

Post autor: Sted Asketil »

Więcej wyrozumiałości, proszę.
Kto powiedzial ze chcemy ja dac?
Awatar użytkownika
Edward II
król-senior
Posty: 1730
Rejestracja: 7 sie 2010, 22:59
Numer GG: 8606140
NIM: 873817
Lokalizacja: Domena Królewska - Ekorre
Kontakt:

Re: Królewskie Orędzie Noworoczne

Post autor: Edward II »

Sted Asketil pisze: 2 sty 2019, 00:03 Kto powiedzial ze chcemy ja dac?
Ale co „dać”? Wyrozumiałość? Myślę, że większość z grona tu obecnych jednak na nią stać.

E II
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Królewskie Orędzie Noworoczne

Post autor: Andrzej »

Sprzeciwiam się elektowi konwentu seniorów jak i samym seniorom usprawiedliwiającym swoją decyzję ws. osadzenia RCA na tronie, ale przypierdalanie się do literówek jest trochę poniżej pasa.

EDIT: Ja tam nawet byłbym za zalegizowaniem stosowania obu wariantów ;)
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: Królewskie Orędzie Noworoczne

Post autor: Sted Asketil »

Nie dociera do Ciebie? O... przepraszam Krolu Seniorze Edwardzie II Masarzu za bezposredniosc. Stac mnie na wiele, ale wyrozumialsci, zaufania itp, od mojej osoby nie dostanie. Koniec kropka w tym temacie.

Wyrazilem sie juz jasno wczesniej - utrudnie panowanie tego swetszego dreamlandczyka od papieza tak mocno jak tylko bedzie mnie na to stac. To moja nowa misja :D
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Królewskie Orędzie Noworoczne

Post autor: Andrzej »

Sted Asketil pisze: 2 sty 2019, 00:33 Nie dociera do Ciebie? O... przepraszam Krolu Seniorze Edwardzie II Masarzu za bezposredniosc. Stac mnie na wiele, ale wyrozumialsci, zaufania itp, od mojej osoby nie dostanie. Koniec kropka w tym temacie.

Wyrazilem sie juz jasno wczesniej - utrudnie panowanie tego siwetszego dreamlandczyka od papieza tak mocno jak tylko bedzie mnie na to stac. To moja nowa misja :D
To nawet zabawne, że przecież seniorom chodziło o rozruszanie KD ale pewnie nie spodziewali się, że KD rozrusza się w taki sposób ;) No chyba że cała ta akcja z RCA to tylko epic prank bro, ale jakoś w to nie dowierzam. xD
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Królewskie Orędzie Noworoczne

Post autor: Aleksander »

Dalej mi Edzio piwo wisi.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Królewskie Orędzie Noworoczne

Post autor: Stanisław Dmowski »

Sted Asketil pisze: 2 sty 2019, 00:33 Nie dociera do Ciebie? O... przepraszam Krolu Seniorze Edwardzie II Masarzu za bezposredniosc. Stac mnie na wiele, ale wyrozumialsci, zaufania itp, od mojej osoby nie dostanie. Koniec kropka w tym temacie.

Wyrazilem sie juz jasno wczesniej - utrudnie panowanie tego swetszego dreamlandczyka od papieza tak mocno jak tylko bedzie mnie na to stac. To moja nowa misja :D
Skąd wyście w ogóle wytrzasnęli ten przydomek do JKW? Zabił kogoś czy co?
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Królewskie Orędzie Noworoczne

Post autor: Andrzej »

Florian von Stettin pisze: 2 sty 2019, 11:52
Sted Asketil pisze: 2 sty 2019, 00:33 Nie dociera do Ciebie? O... przepraszam Krolu Seniorze Edwardzie II Masarzu za bezposredniosc. Stac mnie na wiele, ale wyrozumialsci, zaufania itp, od mojej osoby nie dostanie. Koniec kropka w tym temacie.

Wyrazilem sie juz jasno wczesniej - utrudnie panowanie tego swetszego dreamlandczyka od papieza tak mocno jak tylko bedzie mnie na to stac. To moja nowa misja :D
Skąd wyście w ogóle wytrzasnęli ten przydomek do JKW? Zabił kogoś czy co?
Pewnie chodzi o rzucanie mięsem. xD
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Królewskie Orędzie Noworoczne

Post autor: Stanisław Dmowski »

JPII pisze: 2 sty 2019, 12:02 Pewnie chodzi o rzucanie mięsem. xD
Masarzem to mógłby się nazwać (za przeproszeniem oczywiście) Sted. Jego początkowa reakcja na wybór, te słowa o Madagaskarze, to jest dopiero masarnia a nie tam wypowiedzi JKW Edwarda, który cały czas potrafi zgrabnie składać słowa.
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Królewskie Orędzie Noworoczne

Post autor: Andrzej »

Florian von Stettin pisze: 2 sty 2019, 12:05
JPII pisze: 2 sty 2019, 12:02 Pewnie chodzi o rzucanie mięsem. xD
Masarzem to mógłby się nazwać (za przeproszeniem oczywiście) Sted. Jego początkowa reakcja na wybór, te słowa o Madagaskarze, to jest dopiero masarnia a nie tam wypowiedzi JKW Edwarda, który cały czas potrafi zgrabnie składać słowa.
Ale nie chodzi o to, że to za jego pontyfikatu zezwolono na rzucanie mięsem? Tzn. poluzowano cenzurę?
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Królewskie Orędzie Noworoczne

Post autor: Chamberlain »

JPII pisze: 2 sty 2019, 12:02 Pewnie chodzi o rzucanie mięsem. xD
Zgaduję, że chodzi o zalew pyskówek, zwłaszcza latem'16, o spory o "wandeizację", kłótnie na linii Witt-PTR, Senancoura, abolicję dla Karbiaka i tak dalej. Nie każdemu przypadło to do gustu. Sted przegrzał się jako pierwszy, choć nie jedyny, i tam mu zostało.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość