Proklamacja Następcy Tronu

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Oskar ben Grozny Witt
Posty: 1037
Rejestracja: 5 gru 2016, 15:04
Numer GG: 42085982
NIM: 423923
Herb: o03
Lokalizacja: Unia Saudadzka, Koppenberg
Kontakt:

Re: Proklamacja Następcy Tronu

Post autor: Oskar ben Grozny Witt »

Fryderyk Orański-Nassau pisze: 29 gru 2018, 01:39 A to zależy od ilości respektu do danej persony.
To zależy od poglądów, a nie respektu. Mogę mieć ogromny respekt do swoich rodziców, a to czy się zawsze z nimi zgadzam, szczególnie w kwestiach politycznych to już inna bajka.
Uważam natomiast, że twierdzenie, że JKW nie wie nic o Dreamlandzie, kiedy jego egzystencje obserwował już dwa dziesięciolecia jest pewnym nadużyciem.
Nigdzie tego nie napisałem. Napisałem, że robi z siebie idiotę etc, ale tego absolutnie nie. Strzeliłbym sobie sam w nogę, gdyż RCA stąd pochodzi.
Fryderyk Orański-Nassau pisze: 29 gru 2018, 01:39
Czy to, że ktoś jest starszy oznacza, że mam mieć z automatu do niego szacunek?
Od tego możemy zacząć.
Nie. Wiek nie jest dla mnie żadnym wyznacznikiem, więc nie powinniśmy od tego zacząć. Zacząć można od czyiś dokonań, wysiłku, twórczości itd.

Argumentem ZA nowym Królem ma być to, że szanuję dreamlandzką tradycję
Nie powiem, uśmiałem się. Badziewny ma Ekscelencja ten argument. Ktoś kto nie zgadza się z nowo wybranym prezydentem, też ma być ZA nim, bo szanuje demokratyczną tradycję?
Twój v-ojciec też jest obiektem międzynarodowych żartów i chyba nie masz obiekcji co do tego jak sprawdzał się w roli księcia Unii.
Nie płacze co pół roku w postach, jak to źle postąpił i zamierza się poprawić, by nie popełnić tych samych błędów, po czym robi to samo...
Wybitne ad personam, do tego niepoparte faktami. Świetny poziom merytoryczny.
To nie było ad personam Ekscelencjo. To był przykład z świata realnego i rozwinięcie myśli, proszę się cofnąć.

Nie tak prowadzi się dyskusję na argumenty, że rzuca się tym jak ktoś wygląda;
I znowu. Nigdzie nie pisałem o wyglądzie RCA. Ba! To on sam rozdmuchiwał takie pojedyncze głosy. Nie utrwalajcie w obywatelach kłamstw, zmieniając ją na prawdę.[/quote]
Na pewno JKW nie wygląda jak menel, ani tym bardziej 60 letni.
Mam nadzieję, bo w rzeczywistości życzę mu jak najlepiej! Nie oceniam jego osoby w realu, a tę z mikronacji.

(—) Oskar wicehrabia ben Grozny Witt
(—) 오스카르 자작 벤 그로즈느 위트
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Proklamacja Następcy Tronu

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Oskar ben Grozny Witt pisze: 29 gru 2018, 02:25 To zależy od poglądów, a nie respektu. Mogę mieć ogromny respekt do swoich rodziców, a to czy się zawsze z nimi zgadzam, szczególnie w kwestiach politycznych to już inna bajka.
Różnica jest taka, że rodzicom dziękujemy i szanujemy ich za coś zupełnie innego. Edwarda II szanuje się głównie, jeśli nie niemal wyłącznie politycznie. Jest dla mnie autorytetem, któremu jestem w stanie zaufać.
Napisałem, że robi z siebie idiotę etc.
Czym...

Nie. Wiek nie jest dla mnie żadnym wyznacznikiem, więc nie powinniśmy od tego zacząć. Zacząć można od czyiś dokonań, wysiłku, twórczości itd.
Mam na myśli, że jeśli nie chce się go szanować jako Króla to można zacząć od minimum szacunku należnego innemu człowiekowi, kiedy ten nie jest zbrodniarzem. Zresztą siedzenie w tym tyle lat i nie wypalenie się to też moim zdaniem wysiłek i dokonanie.

Nie powiem, uśmiałem się. Badziewny ma Ekscelencja ten argument. Ktoś kto nie zgadza się z nowo wybranym prezydentem, też ma być ZA nim, bo szanuje demokratyczną tradycję?
Chodzi o sposób elekcji. Co już pisałem, sam nie jestem do końca przekonany osobą monarchy, ale szanuję wybór Konwentu. W przypadku demokratycznym analogią byłoby posiadanie obiekcji w stosunku do elekta, ale szanowanie jego ważnego wyboru przez ogół obywateli jako manifest ogółu.
Nie płacze co pół roku w postach, jak to źle postąpił i zamierza się poprawić, by nie popełnić tych samych błędów, po czym robi to samo...
Gorzej, świadomie i z premedytacją zniechęca innych do zabawy. Możemy ciągnąć to dalej, ale bynajmniej nie rzucanie inwektyw w kierunku Ekscelencji von Witta miałem na myśli przez to. Ustaliliśmy, że bycie obiektem żartów jeszcze nic nie znaczy o potencjalnym kształcie panowania osoby. Myślę, że trudności z poprawną diagnostyką własnych błędów zostaną uzupełnione przez bezlitosną krytykę populacji.
Wybitne ad personam, do tego niepoparte faktami. Świetny poziom merytoryczny.
To nie było ad personam Ekscelencjo. To był przykład z świata realnego i rozwinięcie myśli, proszę się cofnąć.
Jeśli odnosi się Ekscelencja nie do argumentów osoby, a do tego jak wygląda/kim jest prywatnie to tak. Jest to ad personam. Wyjątkowo obelżywy w dodatku.

I znowu. Nigdzie nie pisałem o wyglądzie RCA. Ba! To on sam rozdmuchiwał takie pojedyncze głosy. Nie utrwalajcie w obywatelach kłamstw, zmieniając ją na prawdę.
Ktoś kto ma takie doświadczenie, a jest ostro zrównany z ziemią i jest obiektem żartów na tle międzynarodowym pokazuje tylko, dlaczego nie powinno się go usadowić, bo w rzeczywistości nie jeden 20-30 latek potrafi więcej zrobić w swoim życiu, niż 60 letni menel pod sklepem pijący Halne czy V.I.P.
Z kontekstu jasno wynika, że JKW jest przyrównany do menela. Chyba, że jest to porównanie rzucone całkowicie bez sensu i celu to jeszcze lepiej.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Oskar ben Grozny Witt
Posty: 1037
Rejestracja: 5 gru 2016, 15:04
Numer GG: 42085982
NIM: 423923
Herb: o03
Lokalizacja: Unia Saudadzka, Koppenberg
Kontakt:

Re: Proklamacja Następcy Tronu

Post autor: Oskar ben Grozny Witt »

Fryderyk Orański-Nassau pisze: 29 gru 2018, 02:44
Napisałem, że robi z siebie idiotę etc.
Czym...
Pisałem czym, nie będę się powtarzał.
Ustaliliśmy, że bycie obiektem żartów jeszcze nic nie znaczy o potencjalnym kształcie panowania osoby.
Znaczy. Jest to ocena zbiorcza populacji do danej osoby. Bez powodu ona się nie bierze.
Myślę, że trudności z poprawną diagnostyką własnych błędów zostaną uzupełnione przez bezlitosną krytykę populacji.
Która dzieje się od dawna, począwszy od Sarmacji.
Jest to ad personam. Wyjątkowo obelżywy w dodatku.
Nie wiem. Może zbyt mało jasno napisałem. (next)
Fryderyk Orański-Nassau pisze: 29 gru 2018, 02:44
I znowu. Nigdzie nie pisałem o wyglądzie RCA. Ba! To on sam rozdmuchiwał takie pojedyncze głosy. Nie utrwalajcie w obywatelach kłamstw, zmieniając ją na prawdę.
Ktoś kto ma takie doświadczenie, a jest ostro zrównany z ziemią i jest obiektem żartów na tle międzynarodowym pokazuje tylko, dlaczego nie powinno się go usadowić, bo w rzeczywistości nie jeden 20-30 latek potrafi więcej zrobić w swoim życiu, niż 60 letni menel pod sklepem pijący Halne czy V.I.P.
Z kontekstu jasno wynika, że JKW jest przyrównany do menela. Chyba, że jest to porównanie rzucone całkowicie bez sensu i celu to jeszcze lepiej.
Przykład z menelem był użyty w stosunku do Ekscelencji argumentów dot. doświadczenia i wieku działania w mikronacji, że ktoś kto krócej działa, może zrobić więcej, niż ktoś kto dłużej tu siedzi.
Ad personam byłoby, gdybym powiedział, że to RCA jest tym menelem. Wynika to ze złej interpretacji Ekscelencji.

(—) Oskar wicehrabia ben Grozny Witt
(—) 오스카르 자작 벤 그로즈느 위트
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Proklamacja Następcy Tronu

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Załóżmy. Trochę średnio są czytelne te posty, gdzie odpowiada się na każde zdanie osobno.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości