Akt wypowiedzenia posłuszeństwa

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Akt wypowiedzenia posłuszeństwa

Post autor: Polyna »

Torkan Ingawaar pisze: 27 gru 2018, 20:54Natomiast nazywanie lepszej lub gorszej, ale jednak akceptowanej przez społeczeństwo w czasie swojego panowania byłej Królowej mikronacyjną pijaczką jest naprawdę mało stosowne. [/justify]
Nie wiem dlaczego, ale szukając artykułu o Karo na Encyklopedii Wandejskiej natrafiłam na artykuł Człowiek-wódka patrzy na lepszy świat. Chociaż Karo to bardziej człowiek-igristoje.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Akt wypowiedzenia posłuszeństwa

Post autor: Daniel von Witt »

Torkan Ingawaar pisze: 27 gru 2018, 20:54
Natomiast nazywanie lepszej lub gorszej, ale jednak akceptowanej przez społeczeństwo w czasie swojego panowania byłej Królowej mikronacyjną pijaczką jest naprawdę mało stosowne.
Jesteś tym, o czym SAM piszesz. Albo po realnemu: jak Cię widzą tak Cię piszą.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Oskar ben Grozny Witt
Posty: 1037
Rejestracja: 5 gru 2016, 15:04
Numer GG: 42085982
NIM: 423923
Herb: o03
Lokalizacja: Unia Saudadzka, Koppenberg
Kontakt:

Re: Akt wypowiedzenia posłuszeństwa

Post autor: Oskar ben Grozny Witt »

Torkan Ingawaar pisze: 27 gru 2018, 20:54
Akurat JKW Alfred jest Dreamlandczykiem i koronę otrzymał kilka miesięcy po powrocie z emigracji z Sarmacji.
I spora osób oceniała go wtedy przez pryzmat wydawanych cenzorskich wyroków sądowych w Sarmacji.
Przyszło co do czego, to swe maniery przeniósł do swego, rodzimego kraju.

Uczmy się na błędach, skupmy na historii i patrzmy w przeszłość przy takich incydentach.

(—) Oskar wicehrabia ben Grozny Witt
(—) 오스카르 자작 벤 그로즈느 위트
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Akt wypowiedzenia posłuszeństwa

Post autor: Stanisław Dmowski »

Długo myślałem nad tym wszystkim, muszę jednak to przekazać wszystkim. Wspierając Roberta II Fryderyka kierowałem się przede wszystkim ufnością wobec Konwentu.

W rozmowach ze swoimi przyjaciółmi i kompanami poruszyliśmy dziś temat nowego króla, padły mocne słowa. Okazało się, że także i oni popierają abdykację. Byłem gotów występować przeciwko Wandejczykom, którzy ten kraj niszczą swymi działaniami. Nie będę jednak walczył z całym narodem. Po prostu nie mogę, nie mam serca. Oświadczam, że nie przyjmuję funkcji Marszałka Dworu.

Liczę Robercie, że moje postępowanie zrozumiecie. Jestem draniem, ale przeciwko swoim przyjaciołom i znajomym ręki nie podniosę. Obywatele, liczę na wyrozumiałość. Kończy się mój czas w Dreamlandzie...
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Akt wypowiedzenia posłuszeństwa

Post autor: matmax »

Florian von Stettin pisze: 27 gru 2018, 23:07 Kończy się mój czas w Dreamlandzie...
Ale nad tą częścią to niech się szanowny zastanowi ;)
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Borys Targersdorf
Posty: 82
Rejestracja: 10 sty 2016, 10:16
NIM:
Kontakt:

Re: Akt wypowiedzenia posłuszeństwa

Post autor: Borys Targersdorf »

Florian von Stettin pisze: 27 gru 2018, 23:07 Kończy się mój czas w Dreamlandzie...
Zapraszam do Karlovych Varów, dobre miejsce aby się zregenerować.
Szent Korona Országai
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Akt wypowiedzenia posłuszeństwa

Post autor: Chamberlain »

Torkan Ingawaar pisze: 27 gru 2018, 20:43 Skoro Pan prosił o argumenty Ipanienkę, teraz ja proszę Pana o to samo - z chęcią zapoznałbym się z pięcioma powodami, dla których Konwent Seniorów nie powstrzymał się od wyboru następcy (chociaż jego członkowie wiedzieli, jak społeczeństwo na osobę nowego króla zareaguje) i dlaczego nie zarządził wolnej elekcji.
Służę odpowiedzią, skoro ponawia Pan pytanie. Brzmi ona: nie wiem, nie siedzę w głowie czterech czy pięciu członków Konwentu. Z konieczności ograniczę się zatem do postawienia hipotezy. Konwent, jeśli w ogóle rozważał wolną elekcję, mógł zasadnie obawiać się wyboru jakiegoś wyjątkowego cymbała. Wybory premiera, na które dużo łatwiej znaleźć kandydata, mogą służyć za ostrzeżenie. Konwent mógł się również obawiać, dla odmiany, wyboru kogoś wyjątkowo spolegliwego, nad którym łatwo byłoby zapanować. I tu może kryć się prawda, jaka stoi za reakcją przeciwników Roberta II Fryderyka. Nie będą w stanie wejść mu na głowę. Jezusowi, Torkanowi czy - z całym szacunkiem - Florianowi, weszliby bez problemu.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Wiktor von Vihren
Posty: 16
Rejestracja: 19 sty 2018, 01:21
NIM:
Kontakt:

Re: Akt wypowiedzenia posłuszeństwa

Post autor: Wiktor von Vihren »

Ale jedno przyznać musicie.
Nowy król (czy też jak wolicie "okupant") zapewnił Wam aktywność o której jeszcze miesiąc temu nawet nie marzyliście.
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Akt wypowiedzenia posłuszeństwa

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Wiktor von Vihren pisze: 28 gru 2018, 20:58 Ale jedno przyznać musicie.
Nowy król (czy też jak wolicie "okupant") zapewnił Wam aktywność o której jeszcze miesiąc temu nawet nie marzyliście.
Nie wiem czy nagromadzenie bluzg jakie dziś padło to coś, czego kiedykolwiek życzyłem temu Królestwu. Raczej smutny obraz naszego społeczeństwa.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: Akt wypowiedzenia posłuszeństwa

Post autor: Sted Asketil »

No prosze zgadnac kto otworzyl te puszke pandory jakis czas temu....
?
Mala podpowiedz? Prosze...

Obrazek
Awatar użytkownika
Edward II
król-senior
Posty: 1730
Rejestracja: 7 sie 2010, 22:59
Numer GG: 8606140
NIM: 873817
Lokalizacja: Domena Królewska - Ekorre
Kontakt:

Re: Akt wypowiedzenia posłuszeństwa

Post autor: Edward II »

Sted Asketil pisze: 29 gru 2018, 02:16 No prosze zgadnac kto otworzyl te puszke pandory jakis czas temu....
Otóż to. Nie inaczej. W swej prostoduszności zniosłem cenzurę i towarzystwo się, cytując klasyków, po trzech latach meandrowania dziwnymi trajektoriami, wypałowało. A mogliśmy pozostać w kurzych klatkach, prawda?
Ostatnio zmieniony 29 gru 2018, 02:33 przez Edward II, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: Akt wypowiedzenia posłuszeństwa

Post autor: Sted Asketil »

Rezultat byl do przewidzenia - sam zbierasz tego owoce.
Awatar użytkownika
Edward II
król-senior
Posty: 1730
Rejestracja: 7 sie 2010, 22:59
Numer GG: 8606140
NIM: 873817
Lokalizacja: Domena Królewska - Ekorre
Kontakt:

Re: Akt wypowiedzenia posłuszeństwa

Post autor: Edward II »

Sted Asketil pisze: 29 gru 2018, 02:33 Rezultat byl do przewidzenia - sam zbierasz tego owoce.
Czyli jednak kurze klatki.

Każdy czyni z wolności słowa taki użytek, na jaki pozwalają mu jego intelekt i zmysł moralny.
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: Akt wypowiedzenia posłuszeństwa

Post autor: Sted Asketil »

Czasami mam wrazenie ze zyjesz w innej rzeczywistosci... Daj ludziom do reki bron a moze sie nie pozabijaja.

Ktos kto znajdzie sposob na zachowanie ludzi "w sieci" pewnie dostanie nobla - albo piekna sumke za patent...
Awatar użytkownika
Edward II
król-senior
Posty: 1730
Rejestracja: 7 sie 2010, 22:59
Numer GG: 8606140
NIM: 873817
Lokalizacja: Domena Królewska - Ekorre
Kontakt:

Re: Akt wypowiedzenia posłuszeństwa

Post autor: Edward II »

Sted Asketil pisze: 29 gru 2018, 02:44 Czasami mam wrazenie ze zyjesz w innej rzeczywistosci... Daj ludziom do reki bron a moze sie nie pozabijaja.
Absolutnie nic nie stoi na przeszkodzie, byś się samoocenzurował, dając tym samym przykład alternatywnej ścieżki. Nikt, mam nadzieję, nie zmusza Cię do tego, byś stanowił aktywną część tego szaleństwa.

W ciągu dwóch ostatnich dni opublikowałeś tu kilka wypowiedzi, które skłoniły mnie do podejrzeń, że ktoś przejął Twoje konto. Znamy się od długich lat, poznaliśmy własne rodziny, przegadaliśmy zapewne setki godzin. W wolnej chwili przejrzyj, proszę, dziesieć ostatnich komentarzy własnego autorstwa, i przemyśl, dlaczego przestałeś rozmawiać.

To nie wulgaryzm jest problemem i nie wulgaryzm jest odpowiedzią.
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: Akt wypowiedzenia posłuszeństwa

Post autor: Sted Asketil »

Cenzurowalem sie cale swoje wirtualne zycie - przyjeta forma zostala uzyta z premedytacja. Moze i nie jest doskonala, ale co by nie mowic jakis skutek odniosla. Na pocieszenie powiem Ci ze mnie tez troche bolalo... ale czasami cel uswieca srodki.

Nie musze i nie chce akceptowac tego wyboru - uwazam iz podjales bledna decyzje sprowadzajac i osadzajac na tronie tego Pana. To nie jest anonimowa osoba. Kazdy z nas probuje zawalczyc wedlug wlasnego uznania o lepszy Dreamland.

Sted

Ps. Juz Ci pisalem przy innej okazji - to ze prywatnie bardzo Cie lubie i cenie, nie oznacza iz mamy w tej badz co badz symulacji zabawy we wszystkim sie zgadzac... Ja nie widze przeszkod by przegadac kolejne godziny... Kurde, zabrzmialo to prawie jak wyznanie milosci. A to nie miejsce i czas...

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość