Awara

Strefa krwawej wolności. Można dostać pasem po głowie, można też się zrelaksować i porozmawiać o realu.

Uważam, że kwestia Awary jest: (skala w poście)

Czas głosowania minął 23 gru 2018, 13:32

10
3
30%
9
2
20%
8
1
10%
7
1
10%
6
0
Brak głosów
5
1
10%
4
0
Brak głosów
3
0
Brak głosów
2
0
Brak głosów
1
2
20%
 
Liczba głosów: 10

Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Awara

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Poruszono ostatnio temat to jestem ciekaw jak teraz przedstawiają się stanowiska.
W ankiecie 10 oznacza priorytet, bardzo duże znaczenie.
5 oznacza obojętność w stosunku do Awary.
1 oznacza, że sprawa Awary dzieli Dreamland i Sarmacje i szkodzi naszej dyplomacji.
Cyfry pośrednie prezentują również stanowisko pośrednie między powyższymi.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Awara

Post autor: Chamberlain »

10 oznacza priorytet, 5 obojętność, a 1 wysoki poziom szkodliwości dla dyplomacji? Gdzie sens w tej skali?
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Awara

Post autor: Stanisław Dmowski »

Chamberlain pisze: 16 gru 2018, 15:07 10 oznacza priorytet, 5 obojętność, a 1 wysoki poziom szkodliwości dla dyplomacji? Gdzie sens w tej skali?
Pewnie taki, że 1 oznacza "wysoki poziom szkodliwości" czyli krótko mówiąc nie tykać tematu i się uśmiechać.
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Awara

Post autor: Chamberlain »

Dobrze, a jeśli ktoś uważa, że sprawa Awary jest b. ważna (10) i zauważa fakt, że zatruwa ona wzajemne relacje KD-KS (1), co zresztą jest prawdą?
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Awara

Post autor: Stanisław Dmowski »

Akurat takiego osobliwego poglądu autor ankiety nie przewidział. Ekscelencjo Fryderyku, co wy na to?
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Awara

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Gdzie jest brak sensu? Mamy obojętność mniej więcej po środku(powinienem był istotnie dać nieparzystą liczbę, 9 najlepiej) od której odchodzą dwa różne, przeciwne stanowiska. Awara jest kwestią dyplomatyczną i tutaj przede wszystkim wyznacza kierunek zewnętrznej polityki rządowej. Górne wartości oznaczają, że Rząd powinien uważać to za witalna kwestię dyplomacji i działania na których powinien skupić swoje wysiłki, a najniższa, że powinniśmy zaleczyć rany i nie drapać po nich, nie żyć przeszłością. Jak na razie z tego co widzę stanowczej większości zależy na Awarze.

W moim rozumowaniu, w takim scenariuszu kwestia Awary, czyli zasadniczo jej zwrotu nie jest ważna, bo jej poruszanie zatruwa relacje. Czyli jedno albo drugie. Czyli mamy stanowisko rewizjonistyczne-działania na rzecz zmiany. Czyli wypowiedzenie statusu quo jakim jest umowa o uznaniu inkorporacji Scholandii i dążenia do zmiany stanu rzeczy. W opozycji mamy stanowisko, że przyłączenie Awary nie jest ważne i szkodzi dyplomacji. Uważam to za całkiem sensowne.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Awara

Post autor: Karolina Aleksandra »

Czyli w skrócie, zaznaczenie dziesiątki nie oznacza „odzyskajmy Awarę”, tylko „to bardzo istotna kwestia, do której jestem nastawiony pozytywnie albo negatywnie”?

KA
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Awara

Post autor: Stanisław Dmowski »

Jeśli tak to w takim razie ankieta mogłaby zawierać inne pytanie, mianowicie: czy starać się odzyskać, czy odpuścić sobie. Bo jeśli taka będzie interpretacja to szczere mówiąc nic się nie dowiemy, a co jak co chętnie poznałbym, jakie panują w narodzie nastroje jeśli o tą kwestię idzie.
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Awara

Post autor: Karolina Aleksandra »

I tak nie poznamy tego w drodze ankiety, bo:

1) Mogą w niej głosować osoby niezainteresowane działaniem w KD;
2) Już w przeszłości były podobne ankiety i osoby, które na co dzień nie są zainteresowane Awarą czy wręcz obojętne wobec całej kwestii, przyznawały, że głosowały w nich na opcję wojenną „for fun”.

Co nie zmienia faktu, że kwestia skali w ankiecie jest tak zagmatwana, że gdyby autor sondy zamieścił obszerniejsze wyjaśnienie wcześniej, oddałabym inny głos.

KA
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1648
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: Awara

Post autor: Torkan Ingawaar »

Ja zrozumiałem intencje autora ankiety w ten sposób, że 5 to stosunek obojętny, 10 to opinia, że umowę z Sarmacją należy natychmiast wypowiedzieć i do odzyskania Awary Południowej aktywnie dążyć, a 1, że sprawa Awary tylko przeszkadza w budowaniu zdrowych relacji z Księstwem i należy o niej zapomnieć, godząc się z obecnym stanem rzeczy. Pozostałe liczby to stanowiska pośrednie.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Awara

Post autor: Karolina Aleksandra »

To może zresetujemy ankietę? Ekscelencjo Orański-Nassau? Technicznie chyba to możliwe po stronie administratorów.

KA
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Awara

Post autor: Stanisław Dmowski »

Karolina Aleksandra pisze: 16 gru 2018, 15:58 2) Już w przeszłości były podobne ankiety i osoby, które na co dzień nie są zainteresowane Awarą czy wręcz obojętne wobec całej kwestii, przyznawały, że głosowały w nich na opcję wojenną „for fun”.
Czyli administracja nie ma żadnego narzędzia, które pozwoliłoby sprawdzić, kto jak głosował, by oddzielić obywateli od tych niedecyzyjnych i podać wyniki? Pytam, bo po 4 miesiącach "rozgryzania" panelu takiej funkcji nie odkryłem.
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Awara

Post autor: Karolina Aleksandra »

Narzędzie jest, tylko że dostępne dla KSI — przez bazę danych. Nie jestem jednak szczególną fanką tej opcji. Chociaż w razie konieczności można, rzecz jasna, poprosić osobę z KSI o sprawdzenie, kto i jak głosował — do tej pory zwykle tę funkcję sprawdzającą pełnił arcyksiążę von Salvepol.

KA
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1648
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: Awara

Post autor: Torkan Ingawaar »

Czyli administracja nie ma żadnego narzędzia, które pozwoliłoby sprawdzić, kto jak głosował, by oddzielić obywateli od tych niedecyzyjnych i podać wyniki? Pytam, bo po 4 miesiącach "rozgryzania" panelu takiej funkcji nie odkryłem.
Na pewno taka możliwość istnieje, bo była w przeszłości wielokrotnie wykorzystywana. Wydaje mi się jednak, że można to sprawdzić wyłącznie z poziomu tabeli w bazie danych i dostęp do panelu administratora forum na niewiele się tu zda.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Awara

Post autor: Stanisław Dmowski »

Karolina Aleksandra pisze: 16 gru 2018, 16:07
Narzędzie jest, tylko że dostępne dla KSI — przez bazę danych. Nie jestem jednak szczególną fanką tej opcji. Chociaż w razie konieczności można, rzecz jasna, poprosić osobę z KSI o sprawdzenie, kto i jak głosował — do tej pory zwykle tę funkcję sprawdzającą pełnił arcyksiążę von Salvepol.

KA
Dobrze wiedzieć.
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Awara

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Torkan Ingawaar pisze: 16 gru 2018, 16:01
Ja zrozumiałem intencje autora ankiety w ten sposób, że 5 to stosunek obojętny, 10 to opinia, że umowę z Sarmacją należy natychmiast wypowiedzieć i do odzyskania Awary Południowej aktywnie dążyć, a 1, że sprawa Awary tylko przeszkadza w budowaniu zdrowych relacji z Księstwem i należy o niej zapomnieć, godząc się z obecnym stanem rzeczy. Pozostałe liczby to stanowiska pośrednie.
Jest to zrozumienie zgodne z moją intencją. Nigdy nie byłem dobry w odpowiednim przekazywaniu swoich myśli. Jeśli faktycznie interpretacja stwarza aż tak duże problemy to niech podejmie się tego ktoś inny.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Awara

Post autor: Daniel von Witt »

Awara to historia. Temat idealny dla działalności kulturalnej ale nie politycznej. W tej ostatniej może być już tylko co najwyżej tematem zastępczym. NIESTETY!

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Awara

Post autor: matmax »

Karolina Aleksandra pisze: 16 gru 2018, 16:07
Narzędzie jest, tylko że dostępne dla KSI — przez bazę danych. Nie jestem jednak szczególną fanką tej opcji. Chociaż w razie konieczności można, rzecz jasna, poprosić osobę z KSI o sprawdzenie, kto i jak głosował — do tej pory zwykle tę funkcję sprawdzającą pełnił arcyksiążę von Salvepol.
No, po prostu odpalałem SQL-kę, która listowała kto i jak odpowiedział, a następnie wycinałem nie-obywateli.
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Zablokowany

Wróć do „Kawiarnia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości