Wybory Premiera Rządu Królewskiego – nowa odsłona

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Wybory Premiera Rządu Królewskiego – nowa odsłona

Post autor: Karolina Aleksandra »

Drodzy,

Jak wiecie, w zawitym terminie nikt nie zgłosił swojej kandydatury na Premiera Rządu Królewskiego do Komisariatu Wyborczego, zatem na podstawie Ustawy Prawo wyborczo-referendalne właśnie wyznaczyłam Jezusa Ipanienkę na kandydata na Premiera Rządu Królewskiego. Wierzę, że w dobie wiecznego niedoczasu każda chęć do działania jest na wagę złota, zatem z ulgą i radością przyjęłam wiadomość od Towarzysza Ipanienki o gotowości do stanięcia na czele Rządu Królewskiego.

Zgodnie z przywołaną wyżej ustawą, to wyznaczenie kandydata, nie zaś Premiera — jeszcze musi się odbyć w temacie głosowanie, które zatem wypadnie w weekend 21-23 grudnia, tuż przed świętami.

KA
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Wybory Premiera Rządu Królewskiego – nowa odsłona

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Pytanie do Ipanienki. Jakiś konkretny plan na prowadzenie masz? Chociaż idee? Czy zmierza to w kierunku kadencji prowadzonej, żeby ktoś poprowadził, bo innym się nie chce?
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Wybory Premiera Rządu Królewskiego – nowa odsłona

Post autor: Daniel von Witt »

Czy monarchia dreamlandzka może się już tak nie kompromitować? Uprzejmie proszę.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Wybory Premiera Rządu Królewskiego – nowa odsłona

Post autor: Andrzej »

Fryderyk Orański-Nassau pisze: 16 gru 2018, 12:29 Pytanie do Ipanienki. Jakiś konkretny plan na prowadzenie masz? Chociaż idee? Czy zmierza to w kierunku kadencji prowadzonej, żeby ktoś poprowadził, bo innym się nie chce?
Zgłosiłem się z propozycją do Towarzyszki Regentki, bo chciałem w jakiś sposób rozruszać KD i cieszę się że Towarzyszka Regentka zaokejkowała mnie do zgłoszenia jako kandydata na PRK. Mam nadzieję na pozytywny wynik, bo byłoby to bardzo słabe gdyby społeczeństwo nie chciało wybrać jak na razie jedynej osoby, która zgłosiła się i chce coś zrobić na stołku PRK. Niemniej jednak bez względu na rezultat głosowania liczę, że moje zgłoszenie się przyczyni się na plus i sprawi, że coś w tym Dreamlandzie się zadzieje.

Wypunktuję najważniejsze dla mnie rzeczy do robienia i zrobienia:
  • przeprowadzenie ogólnej debaty na temat kompetencji Korony wynikających z prawa - czy mając na uwadze wiele zła wyrządzonego przez abdykanta należy ograniczyć rolę Króla w państwie? Jeśli tak, kto przejmie kompetencje monarsze? Dodatkowo, czy należy zmienić zasady wyboru monarchy?
  • pokojowa i partnerska współpraca na linii rząd - monarcha
  • wprowadzenie jasnej polityki moderacyjnej forum dyskusyjnego - zdefiniowanie zakresu swobody wypowiedzi i jak moderacja ma reagować na naruszenia zasad; IMHO moderacja powinna być oddzielona od polityki krajowej (nie może być tak, że urzędujący polityk dzieli i przenosi wątki według własnego uznania) - wprowadzenie jasnych zasad możliwości odwołania się od decyzji moderatora
  • całkowite wsparcie (merytoryczne i praktyczne) dla projektu utworzenia nowego kraju Federacji
Also, rzecz chyba oczywista - wchodząc w rolę PRK zjeżdżam z roli artysty satyryka/śmieszka. Rękojmią mogą być moje dwie kadencje w MW jako tamtejszy prezio: sprawując tam funkcję daną mi głosami Ludu Pracującego byłem bardzo grzecznym politykiem.
Daniel von Witt pisze: 16 gru 2018, 12:34 Czy monarchia dreamlandzka może się już tak nie kompromitować? Uprzejmie proszę.
Miał Towarzysz szansę na zgłoszenie własnej kandydatury lub działanie na rzecz zgłoszenia się przez kogoś, ale najwyraźniej z tej szansy nie skorzystaliście. Just sayin'.

Dodam jeszcze, że do rządowej współpracy byłbym chętny zaprosić każdego kompetentnego polityka bez względu na partyjne barwy.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Wybory Premiera Rządu Królewskiego – nowa odsłona

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Miło zobaczyć tak merytoryczny post z pod twoich rąk.

W gruncie rzeczy nie są to jakieś rewolucyjne plany, ale wymyślać na siłę nie ma co, a na razie daje to jakieś pole do przyszłego działania. odniosę się w takim razie do przedstawionych:
1. Jeśli chodzi o kompetencje Korony, myślę że to nie jest problem z urzędem, a po prostu nie zawsze trafi się na dobrą jednostkę. Słaba może okazać się dobrym Królem, a renomowana zachowywać się jak buc. Na to się nic nie poradzi. Prywatnie uważam, że rola Króla jest w najgorszym wypadku idealna. Na ta chwilę nie zmieniałbym nic i tej opcji będę bronił w ewentualnej debacie.
2. Tu zgadzam się, że rząd i monarcha mają się uzupełniać, a nie rzucać mięsem, więc cieszy mnie ta deklaracja.
3. To też całkiem istotny punkt, który rozwiązałby sporo kontrowersji. Myślę, że w ramach obecnych przepisów brak po prostu dobrego ich egzekwowania, ale zobaczymy potem.
4. Jeśli pozwoli to tchnąć trochę życia nowym w martwe tereny to wiadomo, że należy to wspierać. Przeszłości i tak już ma większość obecnych tutaj nie pamięta, nie ma nawet dobrych źródeł wiedzy.

Na ta chwilę bez rozpisu ministerstw ewentualnych itd. nie deklaruję chęci udziału w Rządzie, ale wygląda to optymistycznie.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Wybory Premiera Rządu Królewskiego – nowa odsłona

Post autor: Chamberlain »

Rozumiem brak kadr i ogólne zmęczenie materiału, ale Regentka trochę teraz popłynęła.

Mam również pewne wątpliwości natury formalnej. Zgodnie z obowiązującym prawem lista wyborców została zamknięta w chwili wydania aktu zarządzenia wyborów, tj. 2 grudnia (art. 8). Nikt, kto uzyskał obywatelstwo po tym czasie, nie ma prawa głosu. To tradycyjne zabezpieczenie przez próbami manipulacji "za pięć dwunasta". Kandydat Jezus Ipanienko uzyskał obywatelstwo wczoraj, tj. 15 grudnia. Nie przysługuje mu prawo głosu, więc nie może oddać głosu na siebie samego, ale najwyraźniej przysługuje mu prawo kandydowania. To poważna luka prawa wyborczo-referendalnego. Nie sądzę, by taka była intencja ustawodawcy. Nie wiem, czy to nie materiał na zapytanie do Sądu Królestwa.

Druga wątpliwość. Wygląda na to, że Ipanienko po miesiącach bezpaństwowości samodzielnie przywrócił sobie w systemie obywatelstwo, do czego nie był uprawniony jako były obywatel (w taki sytuacjach procedura jest inna: przywrócenia dokonuje Król na wniosek sforumułowany w odpowiednim miejscu na forum). Jeśli tak, Ipanienko w tej chwili kandydatem Korony nie jest.
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Wybory Premiera Rządu Królewskiego – nowa odsłona

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Przyznam, że w pierwszej chwili też miałem wątpliwości, ale starczyło mi spojrzenie na listę obywateli i poczułem się uspokojony. Wymienione kwestie natomiast faktycznie są całkiem istotne. Czekam na odpowiedź WKW i Ipanienki.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Wybory Premiera Rządu Królewskiego – nowa odsłona

Post autor: Chamberlain »

I najważniejsze (zakładając, że sprawa obywatelstwa zostanie pomyślnie załatwiona). Skoro kandydatowi Ipanience nie przysługuje prawo głosu (jako osobie przywróconej do rejestru po 2 grudnia) i nie będzie mógł wziąć udziału w najbliższych wyborach, zostanie automatycznie skreślony z listy obywateli po ogłoszeniu ich wyników. Tym samym zostanie złożony z urzędu. Nawet w przypadku "zwycięstwa" trzeba będzie rozpisać nowe wybory.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1647
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: Wybory Premiera Rządu Królewskiego – nowa odsłona

Post autor: Torkan Ingawaar »

Czy monarchia dreamlandzka może się już tak nie kompromitować? Uprzejmie proszę.
A o co konkretnie chodzi? Towarzysz Ipanienko nie został przez Jej Królewską Wysokośc mianowany premierem, a jedynie wyznaczony jako kandydat w normalnych wyborach, w których możesz oddać głos przeciwko. Poza tym, miałeś naprawdę dużo czasu, żeby Dreamland przed Ipanienką "uratować". Jakoś się do tego nie kwapiłeś.

A Jej Królewskiej Wysokości gratuluję znalezienia kandydata.
Ostatnio zmieniony 16 gru 2018, 15:29 przez Torkan Ingawaar, łącznie zmieniany 1 raz.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1647
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: Wybory Premiera Rządu Królewskiego – nowa odsłona

Post autor: Torkan Ingawaar »

Oczywiście, że Ipanienko mógł sobie samodzielnie obywatelstwo przywrócić, żaden przepis mu tego nie zabrania. Co więcej, już kilkukrotnie przy przywracaniu komuś konta w systemie Korona informowała, że obywatelstwo należy przywrócić sobie samemu.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Wybory Premiera Rządu Królewskiego – nowa odsłona

Post autor: Chamberlain »

Torkan Ingawaar pisze: 16 gru 2018, 15:28 Oczywiście, że Ipanienko mógł sobie samodzielnie obywatelstwo przywrócić, żaden przepis mu tego nie zabrania. Co więcej, już kilkukrotnie przy przywracaniu komuś konta w systemie Korona informowała, że obywatelstwo należy przywrócić sobie samemu.
Po uznaniu, a wbrew prawu, ale to akurat mniejszy problem wobec faktu, że Ipanienko nie może wziąć udziału w tych wyborach, więc zostanie skreślony z listy obywateli w ciągu kilkudziesięciu godzin od ogłoszenia wyników. Tego się po prostu nie da już obejść.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1647
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: Wybory Premiera Rządu Królewskiego – nowa odsłona

Post autor: Torkan Ingawaar »

tych wyborach, więc zostanie skreślony z listy obywateli w ciągu kilkudziesięciu godzin od ogłoszenia wyników. Tego się po prostu nie da już obejść.
Przyznam szczerze, że nie rozumiem. To by było niedorzeczne, gdyby obywatelstwo odbierano za brak udziału w wyborach, w których udziału się wziąć nie mogło. UF o obywatelstwie, prawie stałego pobytu i Centralnym Rejestrze Mieszkańców stanowi, że mający obywatelstwo traci je, gdy (...) mając możność oddania głosu w wyborach Premiera Rządu Królewskiego, referendum ogólnonarodowym bądź głosowaniu powszechnym w sprawie odwołania Premiera Rządu Królewskiego, zaniechał tego;. Towarzysz Ipanienko takiej możności, jak już ustaliliśmy, nie ma. Ale pewnie zrozumiałem Pana na opak, proszę zatem o doprecyzowanie.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Wybory Premiera Rządu Królewskiego – nowa odsłona

Post autor: Chamberlain »

Tak jest skonstruowane nasze prawo, zabezpieczające nas właśnie przed takimi akcjami na ostatnią chwilę. Po dniu zarządzenia wyborów nie ma możliwości dopisania kogokolwiek do listy wyborców.
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1647
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: Wybory Premiera Rządu Królewskiego – nowa odsłona

Post autor: Torkan Ingawaar »

Cóż, nadal nie rozumiem. Lista wyborców dotyczy osób, które mają czynne prawo wyborcze. Jeśli osoba będąca na tej liście nie weźmie udziału w wyborach, utraci obywatelstwo. Towarzysz Ipanienko nie chce głosować w wyborach, tylko w nich kandydować. Nie rozumiem zatem, dlaczego nie może tego uczynić i dlaczego po wyborach rzekomo zostanie skreślony z listy obywateli.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Wybory Premiera Rządu Królewskiego – nowa odsłona

Post autor: Karolina Aleksandra »

Dziękuję za trzeźwe i rozsądne uwagi.

Przyznam, że bardziej się skupiłam, aby komuś chętnemu umożliwić działanie (szczególnie znając dokonania kandydata w Wandystanie i wobec tego, że złożył deklarację o rozdzieleniu narracji) niż na aspektach prawnych tego działania — mimo wszystko, pamiętajmy, że u zalążków państwa wirtualnego leży właśnie taka idea.

Ustawa Prawo wyborczo-referendalne mówi: „Prawo kandydowania nie przysługuje organowi wyborczemu ani osobie, wobec której prawomocnie orzeczono zakaz zajmowania określonego stanowiska — w wyborach na to stanowisko.” Nie widzę tutaj przekreślenia braku możliwości kandydowania osoby, która nie znajduje się na liście wyborców, chociaż zgadzam się, że zapewne to nie było intencją ustawodawcy i wymaga to przyszłej korekty prawnej.

Jeśli chodzi o kwestię przywracania obywatelstwa, w trakcie prywatnej rozmowy kandydat wyraził prośbę o uczynienie tego — a zgodnie z Ustawą o obywatelstwie, stałym pobycie i CRM, „Żądanie przywrócenia do aktywności wyraża się w miejscu i w formie określonej przez Króla.”, więc nie widzę tutaj uchybienia prawu. Zresztą, jak wspomniał książę Ingawaar, dosyć powszechną praktyką w ostatnich miesiącach było po prostu samodzielne klikanie w systemie. Zabrakło może oficjalnego postanowienia, co jest przeoczeniem po mojej stronie, ale też przywołana Ustawa nie precyzuje, że *musi* być.

Kwestia odebrania obywatelstwa za brak głosu w wyborach — tu przychylam się do interpretacji księcia Ingawaara — jeśli ktoś nie ma możliwości oddania głosu w wyborach, obywatelstwa nie traci. Nowy mieszkaniec, który pozyska obywatelstwo KD w trakcie wyborów, również go nie traci — to byłoby faktycznie absurdalne. Również nie traci go ktoś, kto w trakcie głosowania zgłosi systemowy urlop.

Karolina Aleksandra
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Wybory Premiera Rządu Królewskiego – nowa odsłona

Post autor: Polyna »

Torkan Ingawaar pisze: 16 gru 2018, 15:37 Przyznam szczerze, że nie rozumiem. To by było niedorzeczne, gdyby obywatelstwo odbierano za brak udziału w wyborach, w których udziału się wziąć nie mogło. UF o obywatelstwie, prawie stałego pobytu i Centralnym Rejestrze Mieszkańców stanowi, że mający obywatelstwo traci je, gdy (...) mając możność oddania głosu w wyborach Premiera Rządu Królewskiego, referendum ogólnonarodowym bądź głosowaniu powszechnym w sprawie odwołania Premiera Rządu Królewskiego, zaniechał tego;. Towarzysz Ipanienko takiej możności, jak już ustaliliśmy, nie ma. Ale pewnie zrozumiałem Pana na opak, proszę zatem o doprecyzowanie.[/justify]
Toooooorkaaaaan, mówisz tak jakby w Dreamlandzie obowiązywało jak najbardziej oczywiste odczytanie prawa.

W rzeczywistości jest tak, że słuszna interpretacja prawa to taka która się uwidzi Partii Reptiliańskiej, wtedy nagle większość zwykła może się zamieniać w bezwzględną, możność oddania głosu zamienia się w obojętnie czy możność czy niemożność, a Cut to the Feeling wykonywane jest przez Katy Perry.
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Wybory Premiera Rządu Królewskiego – nowa odsłona

Post autor: Andrzej »

IMHO Towarzyszka Regentka i towarzysz Torkan bardzo legitnie wyłożyli jak wygląda kwestia mojego kandydowania w oparciu o prawo KD. Nie widzę sensu dodawać tu coś od siebie.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Wybory Premiera Rządu Królewskiego – nowa odsłona

Post autor: Stanisław Dmowski »

Jezus Pedael Ipanienko pisze: 16 gru 2018, 14:52 przeprowadzenie ogólnej debaty na temat kompetencji Korony wynikających z prawa - czy mając na uwadze wiele zła wyrządzonego przez abdykanta należy ograniczyć rolę Króla w państwie? Jeśli tak, kto przejmie kompetencje monarsze? Dodatkowo, czy należy zmienić zasady wyboru monarchy?
Myślę, że zarówno ten temat jak i inne kwestie dotyczące kierunku, jaki ma obrać Dreamland, jest poruszany w gronie królów seniorów. Jestem ciekaw tego, co się tam narodzi.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Wybory Premiera Rządu Królewskiego – nowa odsłona

Post autor: Daniel von Witt »

Odniosę się tylko do jednego, co będzie jednocześnie podsumowaniem wszystkich słów, które padły powyżej.
Jezus Pedael Ipanienko pisze: 16 gru 2018, 14:52 Miał Towarzysz szansę na zgłoszenie własnej kandydatury lub działanie na rzecz zgłoszenia się przez kogoś, ale najwyraźniej z tej szansy nie skorzystaliście. Just sayin'.
Zgodnie z cytowanym prawem wyborczym - chociażby nie mogę. Ponadto nie miałbym takiego zamiaru. Wyraziłem jedynie swoje ubolewanie nad tym, że po pierwsze Korona złamała prawo wyborcze wyznaczając na kandydata osobę, która nie miała praw wyborczych w momencie zarządzenia wyborów, a po drugie wyznaczyła łachudrę.

Dla leniwych przytoczę przepisy art. 8 i art. 9 ust. 1 prawa wyborczego:
Art. 8. Obywatelowi dreamlandzkiemu, dysponującemu prawami publicznymi, przysługuje prawo głosu w wyborach, o ile nabył obywatelstwo przed ich zarządzeniem.

Art. 9. 1. Wyborcy przysługuje prawo kandydowania, z zastrzeżeniem ust. 2 i przepisów szczególnych.
Oznacza to ni mniej ni więcej, że kandydować w wyborach może WYŁĄCZNIE wyborca, którym można zostać TYLKO przed ich zarządzeniem. To skandal, że JKW Karolina Aleksandra po raz kolejny daje pokaz swojej niekompetencji w kluczowym momencie. Żądam rewizji tej decyzji oraz respektowania prawa przez głowę państwa.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Wybory Premiera Rządu Królewskiego – nowa odsłona

Post autor: Andrzej »

Daniel von Witt pisze: 16 gru 2018, 18:08Wyraziłem jedynie swoje ubolewanie nad tym, że po pierwsze Korona złamała prawo wyborcze wyznaczając na kandydata osobę, która nie miała praw wyborczych w momencie zarządzenia wyborów, a po drugie wyznaczyła łachudrę.
Przyganiał kocioł garnkowi, a sam smoli. :^)
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości