Bank

Służby rozwijają i konserwują państwową infrastrukturę informatyczną.
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Bank

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Szanowne KSI,

Kiedy usiłuję sprawdzić swój rachunek, wyskakuje mi komunikat "We're sorry, but something went wrong.
If you are the application owner check the logs for more information." Trwa to od kilku dni zawsze przy kliknięciu "Rachunki".

Pozdrawiam
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Darudo Ranlerald
Posty: 99
Rejestracja: 19 lis 2018, 13:00
Numer GG: 808484
NIM:
Lokalizacja: Dreamopolis
Kontakt:

Re: Bank

Post autor: Darudo Ranlerald »

U mnie działa prawidłowo. Może dlatego, że mam jeden rachunek, opiewający na równą sumkę 0 Dreamów.
(-) Darudo Ranlerald
Filozof, etyk, pustelnik
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Bank

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

0D? Wie Ekscelencja, że może złożyć wniosek o 15 000 D na start? Jeśli nie, zapraszam tutaj.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Darudo Ranlerald
Posty: 99
Rejestracja: 19 lis 2018, 13:00
Numer GG: 808484
NIM:
Lokalizacja: Dreamopolis
Kontakt:

Re: Bank

Post autor: Darudo Ranlerald »

Gdzieś obiło mi się o uszy, że taka pomoc jest możliwa. Tylko proszę powiedzieć szczerze, czemu mają służyć te Dreamy? Gdziekolwiek można wydać choćby jednego?

Edit: Z ciekawości złożyłem wniosek. Zobaczymy jak szybko zostanie rozpatrzony. I czy w ogóle. :)
(-) Darudo Ranlerald
Filozof, etyk, pustelnik
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Bank

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

(Nim odpowiem. Jeśli będzie chciał Ekscelencja kontynuować polemikę, być może lepiej przenieść się do innego wątku. To jednak publiczny, KSI. Najlepiej założyć w dziale Gospodarka. Kiedyś było parę niezależnych dyskusji o wartości pieniądza w KD)

Szczerze? Poza nieruchomościami, które z praktycznego punktu widzenia są nic nie warte, bo bez ich posiadania nic się nie dzieje, do tej pory było pięć rzeczy, których kupno miało sens.
1. Akcje, bo ktoś świadczący usługi np. bank czy kartograf wypłaca zyski. Bank. Kartograf.
2. Samochód, bo można było sobie wkleić w podpis. Niby nic, ale nie najgłupszy pomysł. Nie mogę znaleźć wątku, ale Oskar von Witt oferował taką usługę.
3. Grafika, o której wspomniałem już w 1 punkcie. Tutaj należy wspomnieć o dwóch sprawach. Albo o prywatnych grafikach oferujących robienie dowolnych grafik vide pyk albo Heroldia Królewska, gdyż każdy szlachcic ma obowiązek posiadania herbu, który kosztuje. Podobnież Porfavor zajmował się ich tworzeniem, na ogół kosztowało 8 000 D.
4. Wymiana w kantorze. Zdarzyło mi się wymienić dreamy na liberty z JKW Karoliną Aleksandrą i mogłem sobie kupić u nich znaczki, i teraz regularnie tracić to na podatki, więc zdecydowanie profit.
5. Kupno gazety Ekorre Standard. Pojawiło się dotychczas tylko jedno wydanie, niemniej z tego co się orientuję na tą chwilę nabywcy nie podzielili się tym za co wydali pieniądz i istotnie w różnych mikronacjach za lokalną walutę można było nabyć takową. W mniej przymusowej opcji Daniel von Witt płacił redaktorom za pracę i można było jego Merciuriusowi rzucić dotację na pensje dla nich. Niemniej nie działało to. Spółka byłą stratna. Model Ekorre Standard był zdecydowanie lepszy.

W tej chwili przychodzą mi do głowy powyższe. Niby można byłoby oferować różne płatne usługi, ale nie rozwinęło się to u nas niestety w nic sensowniejszego. Są pensje, ale brak usług.

Mam nadzieję, że pomogłem. Pozdrawiam!
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Bank

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Przyczyną problemu było (podobnie jak kiedyś) udostępnienie konta, którego właściciel został usunięty z bazy osób fizycznych bądź prawnych. Z właściwym rozwiązaniem tego problemu niestety trzeba chyba będzie poczekać na wdrożenie modułu PEO, który miałby być większym stopniu zintegrowany z CBD, a na razie pozostaje nam usuwanie takich przypadków ręcznie. Proszę zatem Waszą Ekscelencję o pospieszanie Jego Królewskiej Mości. :)

Dziękuję ponadto za obszerny opis możliwości wykorzystywania naszej v-waluty.

(-) Tomasz baron von Habsburg
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Bank

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Ekscelencjo, mam pytanie. Jest możliwość sprawdzenia, czemu wśród współdzielonych rachunków mam Pavla Svobody? Widzę na liście, wraz z dokładną kwotą, a dostępu nie mam. Nie mam pojęcia zresztą skąd się to tutaj wzięło. Jest jakaś możliwość wyjaśnienia skąd to?
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Oskar ben Grozny Witt
Posty: 1037
Rejestracja: 5 gru 2016, 15:04
Numer GG: 42085982
NIM: 423923
Herb: o03
Lokalizacja: Unia Saudadzka, Koppenberg
Kontakt:

Re: Bank

Post autor: Oskar ben Grozny Witt »

Darudo Ranlerald pisze: 9 gru 2018, 20:36 Gdziekolwiek można wydać choćby jednego?
Na początku wydawać można na to, co wprowadzono kiedyś tam, ale jak się siedzi 2 lata w kraju, to głównie się odkłada i kolekcjonuje, tak jak w moim przypadku, gdzie zebrałem około pół miliona Dreamów i będą tam leżeć prawdopodobnie do końca dni.

(—) Oskar wicehrabia ben Grozny Witt
(—) 오스카르 자작 벤 그로즈느 위트
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Bank

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Pół miliona? Nieźle. Ja mam tylko ok. 340 000 w tej chwili, chociaż jeśli policzyć akcje, udziały etc. to:
200 000 D w DAO Banku, 100 000 D w MicroCart S.A. i mamy ponad. Szkoda tylko, że te inwestycje takie średnio żywe. Ciekawe czy JE von Witt odniesie się jakoś do zapytań o działalność. Jak nie to lepiej byłoby zlikwidować i wrócić na konto. Chociaż liczby byłyby ładne.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Bank

Post autor: Daniel von Witt »

Komunikuję, że po zalogowaniu do banku nie można wyświetlić strony z rachunkami.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Bank

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Daniel von Witt pisze: 6 sty 2019, 10:45Komunikuję, że po zalogowaniu do banku nie można wyświetlić strony z rachunkami.
Ten sam problem, który na początku został zgłoszony w tym wątku. Powinno już działać.
Fryderyk Orański-Nassau pisze: 10 gru 2018, 00:43Jest możliwość sprawdzenia, czemu wśród współdzielonych rachunków mam Pavla Svobody? Widzę na liście, wraz z dokładną kwotą, a dostępu nie mam. Nie mam pojęcia zresztą skąd się to tutaj wzięło. Jest jakaś możliwość wyjaśnienia skąd to?
Przypuszczalnie to błąd przy migracji do nowych tabel. Udostępnienie usunięto.

(-) Tomasz baron von Habsburg
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Bank

Post autor: Daniel von Witt »

Jeszcze jeden problem: historia rachunku pokazuje się w sposób losowy, a nie jak dotychczas - chronologiczny. Taki chaos utrudnia rozeznanie się w we własnych należnościach i zobowiązaniach. Polecam uwadze KSI.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Bank

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Daniel von Witt pisze: 6 sty 2019, 17:23Jeszcze jeden problem: historia rachunku pokazuje się w sposób losowy, a nie jak dotychczas - chronologiczny. Taki chaos utrudnia rozeznanie się w we własnych należnościach i zobowiązaniach. Polecam uwadze KSI.
Dziękuję za zgłoszenie, nie zauważyłem tego wcześniej. Powinno to zostać wkrótce naprawione.

(-) Tomasz baron von Habsburg
Zablokowany

Wróć do „Sekcja G Królewskie Służby Informatyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości