Dreamland poza Dreamlandem

Strefa krwawej wolności. Można dostać pasem po głowie, można też się zrelaksować i porozmawiać o realu.
Awatar użytkownika
Yaqu13
Posty: 373
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:03
NIM: 723255
Kontakt:

Re: Dreamland poza Dreamlandem

Post autor: Yaqu13 »

Wpadłem do Dreamlandu po rocznej przerwie i po przeczytaniu kilku tematów na forum rzeczywiście można stwierdzić że "wieje chujem". Systemu gospodarczego z tego co widzę jak nie było tak niema i nie będzie. Czytam o zmianach strony i przejściu na jakiegoś bloga. Na forum już nawet nie widzę słynnych "gówno-burz". Królestwo chyba powoli się wypala a co gorsza ja jak i pewnie z 90% osób tu obecnych nawet nie wie jak cała historia Królestwa Dreamlandu się zaczęła i co pierwszy Król miał na myśli zakładając tą mikronację. Może byśmy zrobili wspólny projekt, który pozostanie po nas w sieci? Mam tu na myśli Historyczną książkę w formie PDF o dziejach Królestwa Dreamlandu, w której znajdziemy informacje o władcach, zmieniającym się ustroju, wojnach itd. Youtuberzy którzy ledwo skończyli podstawówkę piszą o sobie biografie a My, gdzie chyba ponad połowa społeczeństwa to humaniści nie możemy napisać konkretnej książki i wypromować Królestwa? A nóż się znajdzie ktoś nawiedzony i to wydrukuje lub nakręci film albo zrobi grę ;)

Co o tym myślicie?
(-) Michał wicehrabia Yaqu
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Dreamland poza Dreamlandem

Post autor: Polyna »

Michal Yaqu pisze: 17 paź 2018, 21:07z 90% osób tu obecnych nawet nie wie jak cała historia Królestwa Dreamlandu się zaczęła i co pierwszy Król miał na myśli zakładając tą mikronację. Może byśmy zrobili wspólny projekt, który pozostanie po nas w sieci? Mam tu na myśli Historyczną książkę w formie PDF o dziejach Królestwa Dreamlandu
Jak się chcesz dowiedzieć jak cała historia Królestwa Dreamlandu się zaczęła i co pierwszy Król miał na myśli zakładając tą mikronację, ajm gona bloł jor majnd:

https://www.dreamland.net.pl/plegolal/o ... uklad.html
Awatar użytkownika
Yaqu13
Posty: 373
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:03
NIM: 723255
Kontakt:

Re: Dreamland poza Dreamlandem

Post autor: Yaqu13 »

Drama Queen pisze: 17 paź 2018, 21:37
Michal Yaqu pisze: 17 paź 2018, 21:07z 90% osób tu obecnych nawet nie wie jak cała historia Królestwa Dreamlandu się zaczęła i co pierwszy Król miał na myśli zakładając tą mikronację. Może byśmy zrobili wspólny projekt, który pozostanie po nas w sieci? Mam tu na myśli Historyczną książkę w formie PDF o dziejach Królestwa Dreamlandu
Jak się chcesz dowiedzieć jak cała historia Królestwa Dreamlandu się zaczęła i co pierwszy Król miał na myśli zakładając tą mikronację, ajm gona bloł jor majnd:

https://www.dreamland.net.pl/plegolal/o ... uklad.html
Dzięki za link. Będę miał co czytać tylko szkoda, że się to kończy na 2002r.
(-) Michał wicehrabia Yaqu
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Dreamland poza Dreamlandem

Post autor: Stanisław Dmowski »

Z wielką ciekawością przeglądałem owe woluminy, przyswajając sobie a miejscami przypominając fakty z początków Dreamlandu.

Jeśli chodzi o propozycję napisania takiej pracy, byłoby to niezwykle trudne zadanie, ale nie niewykonalne. Proszę spojrzeć w którym roku wydano owe dzieło, rocznik 2002, czyli pisano to plus minus 3 lata od powstania KD. Pomyślcie teraz, jakby wyglądało odtwarzanie historii z lat powiedzmy 2003-2006 z perspektywy 2018 r. Oczywiście dałoby się to zrobić, jednak musiałoby to zostać poprzedzone mrówczą pracą przy poszukiwaniu dawnych stron KD, informacji, notek i wreszcie świadków historii, których można policzyć obecnie na palcach jednej ręki.

Pytanie tylko, czy mielibyście na to czas? Bo ja zauważam, że ludzie mają wielkie trudności z wykrztuszeniem z siebie kilku słów a co dopiero by mieli pracować nad książką.

Czy Królestwo się wypala to nie wiem. Faktycznie, przeżywamy trudny czas, w którym to mi przypadło rządzić. Jest ciężko, ale jak sądzę, jeśli każdy z nas da coś od siebie, znowu odżyjemy. Na to się narazie nie zanosi.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Dreamland poza Dreamlandem

Post autor: Aleksander »

Ja bym zaczął od tyłu. Najpierw opisał epokę alfredokarolińską, a potem edwardiańską i tak się cofał. Łatwiej będzie, a nawet jeżeli na Edwardzie się zatrzymamy, to potomni o tych kilka lat będą mieć łatwiejsze zadanie.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Yaqu13
Posty: 373
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:03
NIM: 723255
Kontakt:

Re: Dreamland poza Dreamlandem

Post autor: Yaqu13 »

Florian von Stettin pisze: 18 paź 2018, 19:32...
Pytanie tylko, czy mielibyście na to czas? Bo ja zauważam, że ludzie mają wielkie trudności z wykrztuszeniem z siebie kilku słów a co dopiero by mieli pracować nad książką.

Czy Królestwo się wypala to nie wiem. Faktycznie, przeżywamy trudny czas, w którym to mi przypadło rządzić. Jest ciężko, ale jak sądzę, jeśli każdy z nas da coś od siebie, znowu odżyjemy. Na to się narazie nie zanosi.
Pisząc powyższego posta miałem ma myśli projekt, który zmobilizuje wszystkich mieszkańców do większej aktywności i dania czegoś od siebie. Nagrodą będzie zostawienie dla potomnych w/w książki, a każda aktywna osoba na końcu zamieściła by swoją biografię aby było wiadomo, kto przyczynił się do spisania historii naszego Królestwa.
الوـس pisze: 18 paź 2018, 20:38 Ja bym zaczął od tyłu. Najpierw opisał epokę alfredokarolińską, a potem edwardiańską i tak się cofał. Łatwiej będzie, a nawet jeżeli na Edwardzie się zatrzymamy, to potomni o tych kilka lat będą mieć łatwiejsze zadanie.
Możemy zacząć pisać od teraz i cofać się na tyle na ile pamięć i materiały pozwolą. W tym projekcie chodzi mi o burzę mózgów i zebranie wszystkiego co się da z naszej historii a następnie wybranie najważniejszych fragmentów i ich sensowne opisanie. Niech każdy wrzuca co się da a później wspólnie (wszyscy wykazujący aktywność) zadecydujemy co zostawić a co nie i jak to ładnie ubrać w słowa
(-) Michał wicehrabia Yaqu
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Dreamland poza Dreamlandem

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Nie mówię nie, ale najbliższe 2 tygodnie nie ma szans, że wykrzesam z siebie jakiś czas.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Dreamland poza Dreamlandem

Post autor: Aleksander »

Ja się jeszcze nie wyspałem po wyjeździe.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Dreamland poza Dreamlandem

Post autor: Stanisław Dmowski »

Wrzeszczałem na wielu, że nie mają czasu ani pomysłów na Dreamland. Ostatnio jednak tak się złożyło, że wolny czas, który do tej pory poświęcałem na Dreamland, musiałem przeznaczyć na studia i pracę. Uczyć się czasem trzeba. Postaram się w miarę możliwości znów coś pisać, chociaż czy będę miał z kim, wątpię.
Michal Yaqu pisze: 19 paź 2018, 09:56 Możemy zacząć pisać od teraz i cofać się na tyle na ile pamięć i materiały pozwolą. W tym projekcie chodzi mi o burzę mózgów i zebranie wszystkiego co się da z naszej historii a następnie wybranie najważniejszych fragmentów i ich sensowne opisanie. Niech każdy wrzuca co się da a później wspólnie (wszyscy wykazujący aktywność) zadecydujemy co zostawić a co nie i jak to ładnie ubrać w słowa
No to do pracy. Wątpię w skuteczność takich kolektywnych projektów, ale mogę się dołączyć. Co mam w takim razie robić? :)
Awatar użytkownika
Andy Sky
Posty: 359
Rejestracja: 20 lis 2012, 20:32
NIM: 279138
Lokalizacja: Elfidias, Alexiopolis
Kontakt:

Re: Dreamland poza Dreamlandem

Post autor: Andy Sky »

Ja to przerabiam w mikronacjach od sporego czasu. Takie akcje kończyły się sukcesem głównie przez zapał i zaangażowanie jednej osoby, najczęściej pomysłodawcy. Zresztą specyficzna forma samorealizacji, nieskrępowana twórczość jaką spotykamy w mikronacjach w warunkach niewielkiej liczby uczestników, sprawia że trudno znaleźć partnera do realizacji swoich wizji. Kolektywne osiągnięcia można policzyć na palcach jednej ręki. Dlatego jestem wyznawcą religii - jeśli masz pomysł, wizję, pasję - po prostu to zrób. Być może ktoś się dołączy.
Awatar użytkownika
Yaqu13
Posty: 373
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:03
NIM: 723255
Kontakt:

Re: Dreamland poza Dreamlandem

Post autor: Yaqu13 »

Rzuciłem pomysłem i widzę, że dwie osoby wykazały "zainteresowanie". Według mnie to trochę za mało aby zaczynać ten projekt. Liczyłem na większy odzew mieszkańców i napisanie książki w kilka tygodni a nie męczenie się w trzy osoby przez kilkanaście miesięcy.
(-) Michał wicehrabia Yaqu
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Dreamland poza Dreamlandem

Post autor: Stanisław Dmowski »

Tylko, że w takiej sytuacji, jaka jest obecnie to nie możesz liczyć na to, że nagle pół Królestwa zakrzyknie "hurra" i przystąpi do prac. Nie widzisz jak jest? Tak jak to mówił Ekscelencja Sky, chcesz coś robić, rób to sam. Książkę najlepiej się czyta, kiedy pisze ją jedna osoba, nie ma wtedy żadnych różnic w stylu pisarstwa i w ogóle. Kto jest w stanie, może co najwyżej szperać po stronach, podrzucać materiały, potrzebne linki itp.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Dreamland poza Dreamlandem

Post autor: Aleksander »

Trochę to śmiesznie brzmi: rzuciłem pomysł (kogo? co? - biernik, nie dopełniacz) i nikt się za robotę nie chwyta.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Dreamland poza Dreamlandem

Post autor: Stanisław Dmowski »

Ekscelencja Jaqu niczym partyzant, rzucił pomysłem jak granatem i zbiegł, by nie dostać odłamkami. Nie było co na nie czekać, bo nawet nic nie wybuchło, smutne.

Dreamlandczycy, żyjecie wy jeszcze? Podawać miasta!
Awatar użytkownika
Hans von dem Arzt-Oebbels
Posty: 19
Rejestracja: 15 lis 2018, 15:38
NIM:
Kontakt:

Re: Dreamland poza Dreamlandem

Post autor: Hans von dem Arzt-Oebbels »

Zamieszkały w: polska stolica jabłek prosto spod Warszawy
Studiujący w: Scyzorykland wraz z górą Łysicą na czele (#pdk)

Just google it!
Obrazek
Awatar użytkownika
Darudo Ranlerald
Posty: 99
Rejestracja: 19 lis 2018, 13:00
Numer GG: 808484
NIM:
Lokalizacja: Dreamopolis
Kontakt:

Re: Dreamland poza Dreamlandem

Post autor: Darudo Ranlerald »

Michal Yaqu pisze: 17 paź 2018, 21:07Może byśmy zrobili wspólny projekt, który pozostanie po nas w sieci? Mam tu na myśli Historyczną książkę w formie PDF o dziejach Królestwa Dreamlandu, w której znajdziemy informacje o władcach, zmieniającym się ustroju, wojnach itd.
Mnie ten pomysł bardzo się podoba, tym bardziej, że przybywszy do Królestwa Dreamlandu sam dla siebie chciałem poznać jego historię i kulturę.

Dalej ktoś wspomniał, że trudno będzie znaleźć starsze informacje. Oczywiście, wszystkiego z pewnością odtworzyć się nie da, ale myślę, że wiele stron Web.Archive zaindeksował i z wielu lat. Praca mrówcza, ale z pewnością wiele da się odnaleźć.

Przy okazji, czy na Uniwersytecie Królewskim istnieje wydział archeologii?

Ja z przyjemnością do takiego projektu dołączę.

Kłaniam się nisko Waszym Ekscelencjom. :)
(-) Darudo Ranlerald
Filozof, etyk, pustelnik
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Dreamland poza Dreamlandem

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Wkręciłem się w karty kolekcjonerskie Magic the Gathering. Plus taki, że człowiek nie ma pieniędzy na używki :p Poza tym już teraz nieco wegetuję jako człowiek, więc tym mniejszą mam chęć na wkładanie siebie bardziej w komputer.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Dreamland poza Dreamlandem

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

W sumie nie ma za dużo do nadrabiania, jeśli chodzi o posty. Aż tak was real pochłonął czy nagle nie potraficie sobie znaleźć miejsca w KD?
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Dreamland poza Dreamlandem

Post autor: Stanisław Dmowski »

Spoglądając na listę tych, którzy zaglądają ostatnio na forum, w zdecydowanej większości są to nowi obywatele, dodatkowo garstka starych, ale nieodzywających się. Znudziło mi się już zachęcanie do aktywności, po prostu jeśli masz siły, rób swoje. Jeśli masz czasu dużo, napisz do mnie listownie, mam kilka projektów do ruszenia których brakuje mi tylko ludzi.
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Dreamland poza Dreamlandem

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Ja nie zachęcam. Zasadniczo dziwię się po prostu, że zawsze wydawało mi się, że moja obecność jest niemal pomijalna, a tymczasem Ci, do których aktywności miałem nieraz uwagi w zakresie jakości tejże, nagle odzywają się z rzadka i tylko narzekają, że nic się nie dzieje. Tymczasem do ogarnięcia są chociażby prowincje, w których mam kilka projektów do skończenia, nad którymi niegdyś zastanawiałem się z JE Potockim i ciągle mam w głowie nagranie wykonania hymnu Segali. Szkoda, że najprościej tylko narzekać.

Odezwę się.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Zablokowany

Wróć do „Kawiarnia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość