Podziękowanie

Twórczość artystyczna, badania naukowe, spekulacje filozoficzne.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Podziękowanie

Post autor: Stanisław Dmowski »

Mimo, że jak widzę, dyskusje jeszcze trwają a niebawem ukaże się spóźniony wykład, przyszedł czas na podsumowania i podziękowania.

Dziękuję zatem wszystkim prelegentom, którzy się zgłosili, który przyjęli moje zaproszenie do udziału, pomimo, że pisanie dłuższych tekstów to dla wielu niełatwy orzech do zgryzienia, poświęciliście swój wolny czas na wytworzenie tych jakże ciekawych, merytorycznych a miejscami zabawnych prac.

Dziękuję wszystkim, którzy chcieli uczestniczyć a z powodu obowiązków realnych musieli odmówić, dziękuję tym, którzy wyrażali się ciepło o naszej inicjatywie, każde dobre słowo wiele dla mnie znaczyło.

Dziękuję tym, którzy brali udział w dyskusjach, czy to tych merytorycznych (tak, miejscami były takie) czy po prostu w zwykłych. Cieszyła mnie każda wypowiedź, bo nie ukrywam, po to została ta inicjatywa odgrzebana, byśmy znowu mieli o czym gadać, w Dreamlandzie ciężko już o politykę, ciężko o zagranicę to chociaż o niczym można porozmawiać.

Wreszcie składam podziękowania na ręce współorganizatorki, kol. Juliette. To spod jej ręki wyszły te piękne zaproszenia i nagłówki, nie mogę też nie wspomnieć o jej zaangażowaniu w promocję a także pięknym wykładzie. Mam nadzieję, że jeszcze nam przyjdzie współpracować na wiehlu innych polach :)


Jaki bilans Kongresu? Z pewnością pozytywny. Dreamland udowodnił, że pomimo kryzysu pozostajemy centrum swobodnej wymiany poglądów, szeroko pojętej kultury. W dyskusjach obok obywateli uczestniczyło wielu gości zagranicznych, którzy chwalili atmosferę i dobrą zabawę. Rozbudziliśmy aktywność, w ciągu tych pierwszych trzech dni listopada napisano na forum ponad 440 postów.

Pozostaje jednak pewien niedosyt, bo tych postów mogło być zdecydowanie więcej. Odzew ze strony Dreamlandczyków mógł być zdecydowanie większy, skończyło się na dosłownie kilku entuzjastach. Mogło być nas więcej! Wykładów mogło być więcej, jednakże obowiązki życia realnego nie pozwoliły wielu na przybycie.

Czy powtórzymy inicjatywę? Jeśli dożyjemy wraz z Juliette to być może za rok wystartuje kolejna edycja, cóż, zobaczymy. Za udział wszystkim dziękuję!
Jul
Posty: 50
Rejestracja: 11 cze 2013, 08:53
NIM:
Kontakt:

Re: Podziękowanie

Post autor: Jul »

Szanowni!!

Przyłączam się do Florianowych podziękowań. To dobrze, że ów kongres narodził się na nowo. Pod nową, dreamlandzką banderą. Dobre tradycje warto kultywować. Cieszę się, że Wasze zainteresowanie nie było małe. Kongres można zaliczyć do udanych.

Florian, dzięki za współpracę!
Republica de Palma
Wiktor von Vihren
Posty: 16
Rejestracja: 19 sty 2018, 01:21
NIM:
Kontakt:

Re: Podziękowanie

Post autor: Wiktor von Vihren »

No spoko luz.
Rachunek masz na biurku.
Awatar użytkownika
Borys Targersdorf
Posty: 82
Rejestracja: 10 sty 2016, 10:16
NIM:
Kontakt:

Re: Podziękowanie

Post autor: Borys Targersdorf »

Republika de Palma, ech tam to sie wakacje spędzało!!!
Szent Korona Országai
Awatar użytkownika
Inger von Beillschmidt
Posty: 23
Rejestracja: 13 paź 2018, 17:58
NIM:
Lokalizacja: Austro-Węgry
Kontakt:

Re: Podziękowanie

Post autor: Inger von Beillschmidt »

I ja serdecznie dziękuję. Za zaproszenie, za ciepłe przyjęcie, za dyskusje - na każdy temat. Liczę na przyszłe edycje podobnego wydarzenia ;)
Przyszła księżna Pobrzeża, współzałożycielka Atelier Portretowego Beillschmidt & Blume
Awatar użytkownika
Samuel Radziwiłł
dyplomata zagraniczny
Posty: 139
Rejestracja: 1 sie 2016, 19:58
NIM:
Kontakt:

Re: Podziękowanie

Post autor: Samuel Radziwiłł »

Borys Targersdorf pisze: 5 lis 2018, 23:10 Republika de Palma, ech tam to sie wakacje spędzało!!!
Pamiętam doskonale, byłem tam ambasadorem. No i ostatni Presidente polował w moich włościa , w Borysowie :)
(-)Samuel Radziwiłł
Ambasador Rzeczpospolitej Obojga Narodów
Obrazek
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: Podziękowanie

Post autor: Sted Asketil »

Wycieklo robocze nagranie przemowienia Premiera - gdzie i w jakiej telewizji mialo sie to ukazac? ;-)

https://www.dropbox.com/s/10fhke8a131qg ... d.mov?dl=0
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Podziękowanie

Post autor: Alfred »

Kochani,

zostałem poproszony przez Pana Ministra Kultury i Nauki o wyróżnienie najlepszego wykładu tego Kongresu. Odbywszy na przestrzeni dwóch dni, wczorajszego i dzisiejszego, burzliwą naradę ze sobą, uznałem ostatecznie, że nie mogę zadośćuczynić jego prośbie. Prelekcje, których wysłuchaliśmy, były bowiem między sobą krańcowo odmienne i w swej istocie nieporównywalne. Dlatego też zdecydowałem się wyróżnić trzy z nich, każdy reprezentujący szerszą ich grupę o podobnym, intuicyjnie wyczuwalnym charakterze.

1. JKW Andrzej Fryderyk, król-senior Teutonii: Odznaczenia - ważne wyróżnienia czy strata czasu. Za rzetelne opracowanie tematu, ciekawą analizę przedstawionych faktów i ujęcie ich w abstrakcyjne pojęcia, a wreszcie za kończącą wywód, głęboko słuszną refleksję wartościującą.

2. Juliette Alatriste: Zakazane praktyki Sarmatów. W uznaniu szerokości przeprowadzonych badań kulturoznawczych oraz ich nowatorskiej, niezbadanej dotychczas przez mikronacyjną naukę czy paranaukę tematyki, jak również literackich walorów oraz oprawy graficznej pracy.

3. JKW Karolina Aleksandra, królowa-seniorka Dreamlandu: Podróżując po pikselach - najciekawsze dworce mikroświata. Niewątpliwie najbardziej udany spośród niewygłoszonych wykładów.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Podziękowanie

Post autor: Polyna »

Alfred pisze: 6 lis 2018, 23:47Prelekcje, których wysłuchaliśmy, były bowiem między sobą krańcowo odmienne i w swej istocie nieporównywalne.
Dla mnie były bardzo porównywalne.

Wszystkie były nudne jak Selena Gomez i sztywne jak Mac Miller.
Niewątpliwie najbardziej udany spośród niewygłoszonych wykładów.
Zcreditsować osoby które do tego się przyczyniły by się przydało.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Podziękowanie

Post autor: Stanisław Dmowski »

Sted Asketil pisze: 6 lis 2018, 22:41 Wycieklo robocze nagranie przemowienia Premiera - gdzie i w jakiej telewizji mialo sie to ukazac? ;-)

https://www.dropbox.com/s/10fhke8a131qg ... d.mov?dl=0
O cholera, dobry człowiek. Czekam na więcej takich kwiatków, poprawiliście mi tym humor, tylko wiecie, ja nie mam aż tak krzywych zębów :)
Drama Queen pisze: 7 lis 2018, 00:08 Wszystkie były nudne jak Selena Gomez i sztywne jak Mac Miller.
Takie słowa z Waszych ust to jak pochwała, wszakże mam przecież do czynienia z osobą specjalizującą się w ciekawym kontencie.
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Podziękowanie

Post autor: Polyna »

Florian von Stettin pisze: 7 lis 2018, 08:31 Takie słowa z Waszych ust to jak pochwała, wszakże mam przecież do czynienia z osobą specjalizującą się w ciekawym kontencie.
Zrobiłam więcej fajnego dla mikroświata niż taki nudziarz bez polotu jak ty, złotko.

Swoją drogą to nie tobie to pisałam, więc co – masz buldup bo ci kongres nie wyszedł?
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Podziękowanie

Post autor: Stanisław Dmowski »

Drama Queen pisze: 7 lis 2018, 16:46 Zrobiłam więcej fajnego dla mikroświata niż taki nudziarz bez polotu jak ty, złotko.

Swoją drogą to nie tobie to pisałam, więc co – masz buldup bo ci kongres nie wyszedł?
Nie będę się wdawał w dalszą dyskusję, z wszelkimi zgryźliwymi opiniami poczekam do końca kadencji, chce, by urząd premiera zachował choć resztki autorytetu w porównaniu do tronu...

Takie opinie mogliście wyrazić pod wykładami, może doszłoby do polemiki z autorami, ja jak najbardziej uważam Kongres za udany, mogło być jeszcze lepiej, ale to już nie ode mnie zależy i szczerze mówiąc, przestaje mnie to już aż tak obchodzić.
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Podziękowanie

Post autor: Polyna »

Florian von Stettin pisze: 7 lis 2018, 19:53 Takie opinie mogliście wyrazić pod wykładami, może doszłoby do polemiki z autorami
Nie chciało mi się pisać „o ja pierdolę ale paździerz” pod (prawie) każdym.

Zresztą mnie żaden nie zainteresował na tyle żeby cokolwiek komentować. Najbardziej interesujące nie doszły do skutku, a jeden który doszedł i zapowiadał się ciekawie nie był tak soczysty jak się spodziewałam ;/.
ja jak najbardziej uważam Kongres za udany, mogło być jeszcze lepiej, ale to już nie ode mnie zależy
Oj zależy.

Największej wpadki, czyli tego że część wykładów się po prostu nie odbyła, można było zapobiec domagając się pełnej treści wykładu przed ogłoszeniem tego że będzie wygłoszony. I potem wkleić treść wywiadu samemu jeżeli zapowiada się że nie ma prelegenta (albo po prostu od razu, a nie dawać posty z jedynie obrazkiem).
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Podziękowanie

Post autor: Stanisław Dmowski »

Drama Queen pisze: 7 lis 2018, 20:58 Największej wpadki, czyli tego że część wykładów się po prostu nie odbyła, można było zapobiec domagając się pełnej treści wykładu przed ogłoszeniem tego że będzie wygłoszony. I potem wkleić treść wywiadu samemu jeżeli zapowiada się że nie ma prelegenta (albo po prostu od razu, a nie dawać posty z jedynie obrazkiem).

Możliwe, jednakże to pierwsza edycja w KD, jeśli będzie następna, postaramy się te niedociągnięcia zniwelować. Jak na mnie, czyli osobę, która nigdy się nie parała takimi imprezami kulturalnymi to wyszło dobrze. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura i nauka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości