[Wykład] Podróżując po pikselach - najciekawsze dworce mikroświata

Twórczość artystyczna, badania naukowe, spekulacje filozoficzne.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: [Wykład] Podróżując po pikselach - najciekawsze dworce mikroświata

Post autor: Stanisław Dmowski »

Borys Targersdorf pisze: 1 lis 2018, 19:54 Jeszcze jak poruszymy wątek dworcowych knajp to można uznać temat za wyczerpany.
To jest temat rzeka, z pewnością JKW Karolina wyłoży nam takie rzeczy, o których nie mieliśmy pojęcia. Bądźmy tylko cierpliwi a w międzyczasie dyskutujmy, jak narazie idzie całkiem całkiem.
الوـس pisze: 1 lis 2018, 19:53 W Ciprofloksji królowi czy książętom też nie wypada sikać po krzakach. Król sika w sali kasowej dworca. Książęta do otwartych ust swoich poddanych.
Urynoterapia. Ale zejdźmy już z tego tematu, proszę :P
Awatar użytkownika
Inger von Beillschmidt
Posty: 23
Rejestracja: 13 paź 2018, 17:58
NIM:
Lokalizacja: Austro-Węgry
Kontakt:

Re: [Wykład] Podróżując po pikselach - najciekawsze dworce mikroświata

Post autor: Inger von Beillschmidt »

Borys Targersdorf pisze: 1 lis 2018, 19:54 Jeszcze jak poruszymy wątek dworcowych knajp to można uznać temat za wyczerpany.
O, knajpie dworcowej w Bielitz nic nie mogę zarzucić. Kawa kopie tak, że podróż do Saybusch zdaje się trwać godzinami. Ale tylko słodzona. Doprawdy, nie wiem co oni mają z tym cukrem.
Przyszła księżna Pobrzeża, współzałożycielka Atelier Portretowego Beillschmidt & Blume
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: [Wykład] Podróżując po pikselach - najciekawsze dworce mikroświata

Post autor: Polyna »

Florian von Stettin pisze: 1 lis 2018, 20:03 Urynoterapia. Ale zejdźmy już z tego tematu, proszę :P
Nie lubicie złotych deszczy? Beata K. jest zawiedziona :<.
Awatar użytkownika
Borys Targersdorf
Posty: 82
Rejestracja: 10 sty 2016, 10:16
NIM:
Kontakt:

Re: [Wykład] Podróżując po pikselach - najciekawsze dworce mikroświata

Post autor: Borys Targersdorf »

Florian von Stettin pisze: 1 lis 2018, 20:03
Borys Targersdorf pisze: 1 lis 2018, 19:54 Jeszcze jak poruszymy wątek dworcowych knajp to można uznać temat za wyczerpany.
To jest temat rzeka, z pewnością JKW Karolina wyłoży nam takie rzeczy, o których nie mieliśmy pojęcia. Bądźmy tylko cierpliwi a w międzyczasie dyskutujmy, jak narazie idzie całkiem całkiem.
To ja mam taką anegdotę, całkiem realna, ale w temacie.

Podróżowałem pociągiem relacji Praha- Kraków. zachodzę do wagonu restauracyjnego... a tam piwo, śliwowica i insze trunki. Składam zamówienie: kozel,śliwowica i gulasz, i tu wyrwało mi sie nie fortunę pytanie czy gulasz świeży? Na co barman odpowiedział czystą polszczyzną Przypominam Panu, że podróżuje Pan czeskim kolejami i nie spożywa Pan posiłku w polskim Warsie!!!
Szent Korona Országai
Awatar użytkownika
Borys Targersdorf
Posty: 82
Rejestracja: 10 sty 2016, 10:16
NIM:
Kontakt:

Re: [Wykład] Podróżując po pikselach - najciekawsze dworce mikroświata

Post autor: Borys Targersdorf »

Inger von Beillschmidt pisze: 1 lis 2018, 20:05
Borys Targersdorf pisze: 1 lis 2018, 19:54 Jeszcze jak poruszymy wątek dworcowych knajp to można uznać temat za wyczerpany.
O, knajpie dworcowej w Bielitz nic nie mogę zarzucić. Kawa kopie tak, że podróż do Saybusch zdaje się trwać godzinami. Ale tylko słodzona. Doprawdy, nie wiem co oni mają z tym cukrem.
W ogóle dworzec w Bielitz jest nie powtarzalny, czysty !!!! schludny !!!! nie śmierdzi !!!! Oczywiście poza cenami w toalecie.
Szent Korona Országai
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: [Wykład] Podróżując po pikselach - najciekawsze dworce mikroświata

Post autor: Polyna »

Borys Targersdorf pisze: 1 lis 2018, 20:14i tu wyrwało mi sie nie fortunę pytanie czy gulasz świeży?
Świeżość zagrychy zawsze najważniejsza.
Na co barman odpowiedział czystą polszczyzną Przypominam Panu, że podróżuje Pan czeskim kolejami i nie spożywa Pan posiłku w polskim Warsie!!!
A potem cały wagon zaczął klaskać. Zaglądam do lokomotywy, a tam i maszynista klaszcze!

Imię tego barmana? Albert Ajnštajník.
Awatar użytkownika
Norbert Byfyj
Posty: 14
Rejestracja: 17 mar 2018, 20:53
NIM:
Kontakt:

Re: [Wykład] Podróżując po pikselach - najciekawsze dworce mikroświata

Post autor: Norbert Byfyj »

Fajne te wasze dworce, w moim realowym dworcu to tylko rdzawy dach i ciemność jest. Taki hasiok w tym Bytomiu jest.
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: [Wykład] Podróżując po pikselach - najciekawsze dworce mikroświata

Post autor: Polyna »

Norbert Byfyj pisze: 1 lis 2018, 20:30 Fajne te wasze dworce, w moim realowym dworcu to tylko rdzawy dach i ciemność jest. Taki hasiok w tym Bytomiu jest.
Toaleta jak rozumiem też zdewastowana?
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [Wykład] Podróżując po pikselach - najciekawsze dworce mikroświata

Post autor: Aleksander »

Borys Targersdorf pisze: 1 lis 2018, 20:00
الوـس pisze: 1 lis 2018, 19:53 W Ciprofloksji królowi czy książętom też nie wypada sikać po krzakach. Król sika w sali kasowej dworca. Książęta do otwartych ust swoich poddanych.
Herr Aluś , fascynujące. Mam takie pytanie, a poddani, co robią poddani wypluwają w krzaki? Bo jeżeli tak, to Książęta szczają w krzaki pośrednio.
Co robią z tym poddani, to już nie jest problem książąt.
Norbert Byfyj pisze: 1 lis 2018, 20:30Fajne te wasze dworce, w moim realowym dworcu to tylko rdzawy dach i ciemność jest. Taki hasiok w tym Bytomiu jest.
Pamiytom. Byłech. Ino to nie żodyn Bytom, a Ytom, jeśli wierzyć napisowi na hali. I ten uroczy graf polonii Bytom, widoczny od strony dworca...
Inger von Beillschmidt pisze: 1 lis 2018, 20:05O, knajpie dworcowej w Bielitz nic nie mogę zarzucić. Kawa kopie tak, że podróż do Saybusch zdaje się trwać godzinami. Ale tylko słodzona. Doprawdy, nie wiem co oni mają z tym cukrem.
W knajpie dworcowej na Tauzenie co prawda kawy nie ma, ale jak będziesz nieostrożny, to cię okradną. A jak nie umiesz zaśpiewać "Hej Ruchu nasz!", to jeszcze pobiją.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Inger von Beillschmidt
Posty: 23
Rejestracja: 13 paź 2018, 17:58
NIM:
Lokalizacja: Austro-Węgry
Kontakt:

Re: [Wykład] Podróżując po pikselach - najciekawsze dworce mikroświata

Post autor: Inger von Beillschmidt »

Wszystkie moje "rodzinne" dworce w niedawnym czasie zostały odremontowane, więc w sumie niewiele mogę im zarzucić. Tyle że choć od lat siedmiu zajeżdżam do domu cyklicznie to pani w bufecie (od lat ta sama) podczas próby zakupu biletu autobusowego próbowała mnie pokierować do centrum, jak jakiegoś turystę.
Przyszła księżna Pobrzeża, współzałożycielka Atelier Portretowego Beillschmidt & Blume
Awatar użytkownika
Borys Targersdorf
Posty: 82
Rejestracja: 10 sty 2016, 10:16
NIM:
Kontakt:

Re: [Wykład] Podróżując po pikselach - najciekawsze dworce mikroświata

Post autor: Borys Targersdorf »

Inger von Beillschmidt pisze: 1 lis 2018, 20:43 Wszystkie moje "rodzinne" dworce w niedawnym czasie zostały odremontowane....
Dworzec w Dzieditz jeszcze straszy.
Szent Korona Országai
Awatar użytkownika
Inger von Beillschmidt
Posty: 23
Rejestracja: 13 paź 2018, 17:58
NIM:
Lokalizacja: Austro-Węgry
Kontakt:

Re: [Wykład] Podróżując po pikselach - najciekawsze dworce mikroświata

Post autor: Inger von Beillschmidt »

Borys Targersdorf pisze: 1 lis 2018, 20:48 Dworzec w Dzieditz jeszcze straszy.
I chwała mu za to, podoba mi się, choć w środku jeszcze nigdy nie byłam. No i wiaty odnowili a nie wymienili, nadal mają te żelazne kolumienki <3
Przyszła księżna Pobrzeża, współzałożycielka Atelier Portretowego Beillschmidt & Blume
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: [Wykład] Podróżując po pikselach - najciekawsze dworce mikroświata

Post autor: Polyna »

Inger von Beillschmidt pisze: 1 lis 2018, 20:43 Wszystkie moje "rodzinne" dworce w niedawnym czasie zostały odremontowane
A u mnie zburzone. Nawet “Innowacyjnego” Dworca Systemowego(™) w zamian nie postawili.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [Wykład] Podróżując po pikselach - najciekawsze dworce mikroświata

Post autor: Aleksander »

U mnie dworzec przeniósł się pod ziemię. W starym budynku dworca chcieli biedronkę otwierać. A fuj!
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: [Wykład] Podróżując po pikselach - najciekawsze dworce mikroświata

Post autor: Stanisław Dmowski »

Borys Targersdorf pisze: 1 lis 2018, 20:14 To ja mam taką anegdotę, całkiem realna, ale w temacie.

Podróżowałem pociągiem relacji Praha- Kraków. zachodzę do wagonu restauracyjnego... a tam piwo, śliwowica i insze trunki. Składam zamówienie: kozel,śliwowica i gulasz, i tu wyrwało mi sie nie fortunę pytanie czy gulasz świeży? Na co barman odpowiedział czystą polszczyzną Przypominam Panu, że podróżuje Pan czeskim kolejami i nie spożywa Pan posiłku w polskim Warsie!!!
A tak swoją drogą, słyszałem, że ostatnio czeskie koleje zaczęły kursować na terenie Polski. Oczywiście PKP dostało białej gorączki, że na rynek wkracza ktoś porządny. Wiecie może, na jakich trasach te czeskie będą kursować?
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: [Wykład] Podróżując po pikselach - najciekawsze dworce mikroświata

Post autor: Polyna »

Florian von Stettin pisze: 1 lis 2018, 21:17 A tak swoją drogą, słyszałem, że ostatnio czeskie koleje zaczęły kursować na terenie Polski. Oczywiście PKP dostało białej gorączki, że na rynek wkracza ktoś porządny. Wiecie może, na jakich trasach te czeskie będą kursować?
Nie wiem dlaczego PKP S.A. miałoby dostawać białej gorączki zajmując się głównie utrzymaniem dworców, ale pliz, tutaj masz listę połączeń:

http://inforail.pl/ceske-drahy-rosnie-z ... 07107.html
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2989
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: [Wykład] Podróżując po pikselach - najciekawsze dworce mikroświata

Post autor: Maciej II »

Drama Queen pisze: 1 lis 2018, 21:32 Nie wiem dlaczego PKP S.A. miałoby dostawać białej gorączki zajmując się głównie utrzymaniem dworców
Ale.. ale... PLK utrzymuje dworce co poniekąd wyjaśnia czemu jest tam taki syf i czemu nie mogą zbudować linii do Otwocka.
Ostatnio zmieniony 2 lis 2018, 10:17 przez Maciej II, łącznie zmieniany 1 raz.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [Wykład] Podróżując po pikselach - najciekawsze dworce mikroświata

Post autor: Aleksander »

Drama Queen pisze: 1 lis 2018, 20:30A potem cały wagon zaczął klaskać. Zaglądam do lokomotywy, a tam i maszynista klaszcze!
Ba! Nawet dyżurny ruchu klaskał.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [Wykład] Podróżując po pikselach - najciekawsze dworce mikroświata

Post autor: Aleksander »

Helmut Pohl pisze: 2 lis 2018, 10:16
Drama Queen pisze: 1 lis 2018, 21:32 Nie wiem dlaczego PKP S.A. miałoby dostawać białej gorączki zajmując się głównie utrzymaniem dworców
Ale.. ale... PLK utrzymuje dworce dlatego jest tam taki syf.
Z tych dworców, które ja kojarzę jakość utrzymania czystości porządku koresponduje z czystością otoczenia. Nawet stacja w takiej Kościerzynie jest czysta. Dla odmiany Sosnowiec to syf. Myślę, że to nie wina PLK, a po prostu tego, co rozumie personel sprzątający pod pojęciem czystości.
(-) Alexander, r.s.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura i nauka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości