Zamieszki, ucieczka i porwanie, a sprawa naukowa

Hipsterdorf is so crazy if you ask me – stolica alternatywnej kontrkultury artystycznej i sojowego latte.
Awatar użytkownika
Piotr Harniakiewicz
Posty: 47
Rejestracja: 17 sie 2018, 19:00
Numer GG: 36160355
NIM: 771319
Kontakt:

Zamieszki, ucieczka i porwanie, a sprawa naukowa

Post autor: Piotr Harniakiewicz »

Przez ostatni już prawie miesiąc wydawało mi się, że w sumie tutaj pomimo szaleństwa mieszkańców, jednak życie jest stabilne, rozwój naukowy możliwy, a bezpieczeństwo gwarantowane przez służby państwowe... Jakżem ja się mylił...
Od wczoraj trwają zamieszki na ulicach, a jacyś wandale zniszczyli zamki w szafach telekomunikacyjnych i po rozłączali przypadkowym abonentom łącza szerokopasmowe. Okupują lokalną siedzibę operatora sieci przewodowych, a w Performance Parku rzekomy przywódca tej operacji niszczy modemy DSL. Wszędzie porozklejane transparenty "Ćwierć megabita wystarczy każdemu!" "Internet niszczy więzi społeczne!" czy też "Zbyt szybkim łączem zepsujesz komputer!". Co za bzdury, nawet ten mój stary laptop z 2003 ma gigabitową kartę Ethernet i jej prędkość nijak negatywnie wpływa na działanie mojego komputera. Do tego jeszcze wszędzie roi się od plakatów komunistycznych, a w kafejce internetowej, będącej częścią przybytku o nazwie kofeina i teina, komputery zaczęły łączyć się przez modemy analogowe, a kawiarnia reklamuje się "nasz Internet daje czas na picie kawy". Obłęd jakiś. W sklepie kolejki po kable telefoniczne, ludzie wyciągają stare modemy, numer 0202122 zaczyna łączyć coraz więcej osób i jak dawniej nabijać im rachunki. Ja osobiście spakowałem manatki, przeliczyłem oszczędności, kupiłem bilet na autobus i wyjechałem z miasta. Niestety jednak ten miał awarię, kazano pasażerom opuścić pojazd i czekać na samochód zastępczy. Mnie jednak coś podkusiło i odszedłem dość daleko, aby odszukać inny przystanek - wiedziałem bowiem, że wtedy szybciej dotrę do Dreamopolis, na wykłady. Niestety nagle napadła mnie banda w kominiarkach i wykrzykując, związała mnie i widząc, że mam materiały naukowe o sieciach komputerowych, zaciągnęła do pracy przy zgrywaniu stron internetowych na dyskietki. Zamknęli mnie w jakimś baraku, po lokalizacji udało mi się ustalić przybliżona lokalizację, jakieś pięć kilometrów na południe od Hipsterdorfu. Na razie dali mi do jedzenie bochenek chleba i koszyk jabłek oraz butlę wody do picia. Zabrali mi wszystko poza tą starą, metalową Nokią 6070, z której przez GPRS wysyłam wam tę wiadomość. Błagam, niech ktoś mnie uratuje, oni powiedzieli, że mnie zastrzelą, jeśli nie będę pracował! A jeśli to wszystko żarty mieszkańców Hipsterdorfu, to niech wiedzą, że to nie jest śmieszne! Szybko kończę pisać, bo po GPRS to się nie wyśle błyskawicznie, a słyszę kroki niedaleko mojego nowego więzienia - nie wypuścili mnie stąd na razie, więc taki powód tej nazwy. Apeluję jeszcze raz o pomoc!
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Zamieszki, ucieczka i porwanie, a sprawa naukowa

Post autor: Stanisław Dmowski »

Nokia pancerny telefon można powiedzieć. Jak się zrzuciło nawet z piętra to nic się nie działo, tylko szufladka od kabla się wysuwała i tyle. Moja od upadku też nie zdechła, po prostu bateria spuchła i tylna obudowa się rozwaliła. Kiedyś to były telefony...
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Zamieszki, ucieczka i porwanie, a sprawa naukowa

Post autor: Andrzej »

Coś się, coś się popsuło.
Andreas Rex Emeritus
Awatar użytkownika
Piotr Harniakiewicz
Posty: 47
Rejestracja: 17 sie 2018, 19:00
Numer GG: 36160355
NIM: 771319
Kontakt:

Re: Zamieszki, ucieczka i porwanie, a sprawa naukowa

Post autor: Piotr Harniakiewicz »

Jezus Ipanienko pisze: 1 lis 2018, 22:36 Coś się, coś się popsuło.
A ja nawiałem i już dojechałem do Dreamopolis! Istotnie ostatnio w Hipsterdorfie coraz bardziej niepokojące rzeczy się dzieją. Nawiałem wraz z jakimś popaprańcem, on oczywiście poleciał jak strzała na te durne protesty związane z Internetem. Ja tymczasem odzyskałem laptopa i inne rzeczy, pojechałem do Dreamopolis i nawet na wykład o Sarmatach trafiłem, był bardzo ciekawy. Tyle teraz po opłaceniu skromnego lokum i zakupie żywności zostałem bez ani jednego dreama... Ma ktoś jakiś pomysł, co z tym fantem zrobić?

A co do telefonu, to zarówno stare Nokie, jak i Motorole(a Motoroli to ja wielkim fanem jestem, zaczynałem od razr v3, miałem potem pancerną i multimedialną e398, często do niej wracałem, a teraz mam Motorolę E4) i powiem ci, że to są solidne maszynki, a i zasięg nawet na obecnej Motoroli z Androidem często lepszy niż u konkurencji - wot anteny porządne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wolne Miasto Hipsterdorf”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości